Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 25 Paź 2018 20:50 

Rejestracja: 03 Paź 2017
Posty: 190
Witam!
Czy przed przejściem Izrael/Egipt Taba można gdzieś zostawić auto na noc po stronie Izraelskiej (bezpłatnie) ? Mapy google są z 2012 więc mogło się coś zmienić.

Jarek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy) Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy)
Przygoda w Wietnamie: Ho Chi Minh, Da Nang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3365 PLN Przygoda w Wietnamie: Ho Chi Minh, Da Nang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3365 PLN
#2 PostWysłany: 31 Paź 2018 20:07 

Rejestracja: 20 Cze 2017
Posty: 209
Loty: 73
Kilometry: 189 084
Mam taki sam plan i nadzieję, że się gdzieś uda bezpiecznie zaparkować. Dam znać za tydzień, lecimy 2-9.11, auto mamy wypożyczone od 5-8.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 31 Paź 2018 21:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 4007
Loty: 457
Kilometry: 671 186
platynowy
Nie wiem na ile bezpiecznie ale można pozostawić auto przy hotelu The Princess - nie na parkingu hotelowym ale gdzieś w zatoczce w okolicy.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 06 Lis 2018 11:42 

Rejestracja: 03 Paź 2017
Posty: 190
kuba1306 napisał(a):
Mam taki sam plan i nadzieję, że się gdzieś uda bezpiecznie zaparkować. Dam znać za tydzień, lecimy 2-9.11, auto mamy wypożyczone od 5-8.

Daj znać, ja jadę 19.11, czekam na info
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 11 Lis 2018 10:51 

Rejestracja: 20 Cze 2017
Posty: 209
Loty: 73
Kilometry: 189 084
@remineus Właśnie wróciliśmy z Taby, blisko granicy po prawej stronie jadąc od strony Ejlatu do Taby znajdują się 2 parkingi. Jeden bliżej przejścia granicznego piaskowy - dużo samochodów za pierwszym razem udało nam się tam zaparkować bez problemów natomiast za drugim razem już nie było miejsca i zostawiliśmy samochód jakieś 500m wcześniej na parkingu przy wjeździe do hotelu princess coś tam. Tam jest dużo wolnego miejsca ładny asfalt miejsca wyrysowane ale niestety rano przy wyjeździe karteczka za oknem. Niestety nie jestem jej w stanie rozszyfrować ale zapewne mandat 100 albo 251 szekli jedyne liczby co widzę i te ich szlaczki. Później jak się rozejżałem to stoi jakiś parkomat ale jak się go obsługuje to Ci już nie powiem.
Góra
 Profil Relacje PM off
remineus uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 11 Lis 2018 18:12 

Rejestracja: 03 Paź 2017
Posty: 190
@kuba1306 Przykro mi to słyszeć, może jakoś się upiecze :) Dziękuje za odpowiedź. Z jakiej firmy brałeś samochód?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 13 Lis 2018 15:06 

Rejestracja: 20 Cze 2017
Posty: 209
Loty: 73
Kilometry: 189 084
@remineus Braliśmy samochód z firmy CalAuto(Ha-Dayag street 26). Przy rezerwacji na minimum 3 dni nie ma limitu kilometrów i nawet korzystniej wychodzi niż rezerwacja na 1 lub 2 dni co też braliśmy pod uwagę. Wypożyczalnia czynna od poniedziałku do czwartku od 8-16 w piątek do godz. 14. Najlepsze ceny przy wypożyczeniu poniedziałek-czwartek. Zablokowali na karcie 1000ILS ale po zwrocie po 4 dniach blokada zdjeta. Z dworca autobusowego w Eilacie jakieś 25min pieszo do wypożyczali.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 14 Gru 2019 23:55 

Rejestracja: 21 Sie 2018
Posty: 3
Witam, odświeżam temat, ponieważ pod koniec grudnia planuję przejście granicy Ejlat-Taba i jak już zdążyłam się zorientować może być problem ze znalezieniem miejsca parkingowego dla wpożyczonego auta.
Czy ostatnio parkował ktoś na tym żwirowym parkingu przy przejściu granicznym? Jak wygląda obecnie sytuacja?
Na izraelskiej stronie www.iaa.gov.il znalazłam informację:
"Due to construction work, parking in the Ofer Parking Lot next to the terminal is not available.
Parking is available at parking lots in the City of Eilat and/or long-term parking lots at the entrance to Eilat at Carmel 8, Eilat. "
Czy ten zamknięty parking to ten o którym mowa w temacie?
Czy ewentualnie znajdę gdzieś bliżej granicy, jakiś inny bezpłatny parking, lub też płatny parking długoterminowy? Nie pytam o zwykłe parkingi, bo jak już zorientowałam się opłata za 24 godziny równa jest kosztom mandatu.
Ten na Carmel 8 to chyba przy granicy z Jordanią, a to trochę daleko by móc wyskoczyć na kilka godzin z Egiptu do Timna Park lub Rad Canyon, tym bardziej utrudnione w Szabat, gdy komunikacja miejska nie kursuje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 20 Gru 2019 01:49 

Rejestracja: 08 Paź 2019
Posty: 212
Nie ma już parkingu przy przejsciu granicznym Taba, teraz jest tam jakas budowa. Jeśli chcesz zostawić auto za darmo i na legalu to tylko parking przy plazy Coral Beach i dalej autobusem 30 do przejscia granicznego Taba. Byłem tam miesiac temu i za kilka dni bedę znowu.
Góra
 Profil Relacje PM off
Aankaa lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 12 Sty 2020 18:12 

Rejestracja: 21 Sie 2018
Posty: 3
Niedawno wróciłam, więc jeśli by ktoś szukałby najświeższych informacji na temat parkowania przy przejściu granicznym w Taba, to faktycznie darmowego parkingu już nie ma, coś tam budują. Natomiast kilkaset metrów wcześniej jest parking przy nieczynnym hotelu Princessa. Można tam zaparkować na max 2 dni, płacąc w parkomacie 50 szekli za ten czas. Nie radzę parkować bez płacenia, bo każdy dzień pozostawienia tam, auta to 100 szekli mandatu, co jest bardzo egzekwowane. Niektóre auta miały na tym parkingu za wycieraczkami po 5-6 mandatów. Natomiast żwirowe parkingi wzdłuż drogi dojazdowej do granicy pozwalają na darmowe parkowanie w dzień (nie pamiętam do której godziny), tam mandacik kosztuje już 250 szekli za dzień./
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group