Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 76 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 06 Lis 2017 15:41 

Rejestracja: 05 Lis 2017
Posty: 3
Wybieramy się w poniedziałek, 13.11/ do Eilatu , tam spędzimy 3 dni, i dalej mamy zarezerwowany hotel w Tabie na 4 dni, i tu pytanko. do granicy dojedziemy autobusem linii 15 z dworca , przekraczamy granicę/ opłaty/.
jak daleko jest z przejscia granicznego z Izraelem, do właściwego z Egiptem, czy dojdziemy z buta, czy jest potrzebny transport/taxi/ gdzie stoją busy do Taby? za granicą egipską , czy przed nią?

pozdrawiam


Ostatnio edytowany przez Abcn 06 Lis 2017 15:48, edytowano w sumie 2 razy
Literówka (i... chyba widziałem już takie pytanie ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
#22 PostWysłany: 06 Lis 2017 15:43 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Spójrz tutaj: ejlat-nuweiba,589,106506
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Eilat / Taba
#23 PostWysłany: 24 Lis 2017 12:00 

Rejestracja: 24 Lis 2017
Posty: 2
Witam,

Właśnie wróciliśmy z wyjazdu do Egiptu w hotelu Movempick z lądowaniem w na lotnisku Ovda w Izraelu.
Jesteśmy na bieżąco, więc jeśli są pytania zapraszam.
Wszystko dobrze zorganizowane z lotniska na granicę linia 282 lub Eliat Shuttle podstawiany na lotnisko wg. przylotu.
Na granicy kilka kontroli ale w miarę sprawnie. Zaraz za granicą można wynająć transport.
Do Movempic nie ma opłat granicznych.
Droga powrotna z granicy do Eliatu transport miejski linie 15/16, z Eliatu na lotnisko 282.
Wszystko sprawnie bez problemów.


Ostatnio edytowany przez Roku, 15 Gru 2018 00:32, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Eilat / Taba
#24 PostWysłany: 24 Lis 2017 22:11 

Rejestracja: 17 Sie 2012
Posty: 122
Proszę napisz w jaki sposób kupowaliście bilety na 282?
ja kupiłem online ale na maila nie dostałem żadnego potwierdzenia tylko po zakupie na stronie pojawił się numer potwierdzenia zakupu oraz miejsca przydzielone wszystkim osobom. Czy wystarczy, że pokażę ten numer potwierdzenia kierowcy czy muszę wydrukować bilety w jakimś automacie? Rzuciło mi się gdzieś w oczy słowo: Eilatomat, czy widzieliście coś takiego na lotnisku?

Czy autobusy 15/16 kursują zgodnie z rozkładem podanym na stronie Egged - spod granicy w odstępie co godzinnym czy na chybił trafił?

Ile mniej więcej zajmuje przejście granicy na powrocie w stronę Eilatu?

I jeszcze pytanie o koszt biletu na autobus 15/16.

dziękuję
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Eilat / Taba
#25 PostWysłany: 24 Lis 2017 22:21 

Rejestracja: 20 Maj 2011
Posty: 714
niebieski
@MoonPatrol Tydzień temu realizowałem bilet na 282 kupiony przez internet (dostałem maila potwierdzającego) - w obie strony kierowca miał przy sobie wydrukowany bilet z moim nazwiskiem. Eilatomat (maszyna do biletów) pokazywała, że moja rezerwacja nie istnieje, co bardzo mnie stresowało w drodze powrotnej. Ale, tak jak napisałem, kierowca miał bilet, więc OK.
_________________
FLY4FREE: Relacja z NAMIBII - dostawczakiem we dwoje
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Eilat / Taba
#26 PostWysłany: 25 Lis 2017 10:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lis 2012
Posty: 1372
Loty: 33
Kilometry: 39 451
srebrny
Jeśli będziesz na odpowiednią godzinę to kierowca będzie miał twoją rezerwację wydrukowaną.

Jeśli chcesz mieć również bilet papierowy to w miejscu gdzie masz dostępny biletomat (pewnie na lotnisku, na pewno na dworcu głównym w Eilacie) możesz kliknąć weryfikację biletu po przeciągnięciu karty, którą płaciłeś i bilet automatycznie się wydrukuje (opcja z wpisywaniem numeru biletu też u mnie nie zadziałała).

Dużo bardziej polecam 282 niż Eilat Shuttle. Tańszy, Wifi na pokładzie, druga grupa jadąc z lotniska do Taby dojechała szybciej 282 niż my. Z tego co pamiętam można również płacić kierowcy przy wejściu do autobusu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Eilat / Taba
#27 PostWysłany: 25 Lis 2017 15:04 

Rejestracja: 25 Lis 2017
Posty: 3
Czy można na kilka godzin wyjechać z Ejlatu do Tabu i z powrotem nie płacąc żadnych opłat granicznych?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Eilat / Taba
#28 PostWysłany: 25 Lis 2017 20:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4454
srebrny
Nie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Eilat / Taba
#29 PostWysłany: 28 Lis 2017 11:54 

Rejestracja: 21 Lis 2017
Posty: 8
lot powrotny mam o 15:30 o ktorej najlepiej przekroczyc granice i jak sie zalapac na autobus do OVDA? czy trzeba najpierw do centrum EILAT dojechac?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Eilat / Taba
#30 PostWysłany: 28 Lis 2017 13:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4454
srebrny
...do OVDY ... centrum EILATU ... :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Eilat / Taba
#31 PostWysłany: 28 Lis 2017 17:50 

Rejestracja: 24 Lis 2017
Posty: 2
3 godziny wcześniej 282 z granicy, lub 15/16 na dworzec i z tamtąd do OVDY ale czasu więcej trzeba poświęcić.
Góra
 Profil Relacje PM off
schlachcitz uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Eilat / Taba
#32 PostWysłany: 04 Gru 2017 19:13 

Rejestracja: 04 Gru 2017
Posty: 1
:arrow:
INfo Taba napisał(a):
Witam,
jestem nowy na forum, proszę o wyrozumiałość.
Wybieramy się z żoną na początku roku i tak sobie pomyślałem, żeby wyruszyć do Taby do hotelu Movepick Taba Resort, wylądujemy tak jak Ty na lotnisku Ovda w Izraelu, mam pytanie czy z granicy dostanę się do tego hotelu również transportem miejski?
Dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam

Właśnie wróciliśmy z wyjazdu do Egiptu w hotelu Movempick z lądowaniem w na lotnisku Ovda w Izraelu.
Jesteśmy na bierząco, więc jeśli są pytania zapraszam.
Wszystko dobrze zorganizowane z lotniska na granicę linia 282 lub Eliat Shuttle podstawiany na lotnisko wg. przylotu.
Na granicy kilka kontroli ale w miarę sprawnie. Zaraz za granicą można wynająć transport.
Do Movempic nie ma opłat granicznych.
Droga powrotna z granicy do Eliatu transport miejski linie 15/16, z Eliatu na lotnisko 282.
Wszystko sprawnie bez problemów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Eilat / Taba
#33 PostWysłany: 06 Gru 2017 17:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Paź 2011
Posty: 350
niebieski
A robił ktoś jednodniowy wypad do Taby? Czyli rano i wieczorem powrót, bez noclegu. Ma to sens? Ile łączne koszta graniczne?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Eilat / Taba
#34 PostWysłany: 06 Gru 2017 19:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4454
srebrny
Opłata wyjazdowa z Il.
W Tabie nic do oglądania nie ma.
To strefa dla koneserów all inclusive :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Eilat / Taba
#35 PostWysłany: 12 Gru 2017 17:28 

Rejestracja: 14 Lip 2016
Posty: 94
Dobra padło chyba na Tabę tym razem;-))
Tzn w marcu, bo w styczniu Jerozolima, ale przy lotach za 39zł w jedną stronę...
Tylko już się pogubiłam-jedni piszą, że jest, inni, że nie ma...
Opłata wyjazdowa z Izraela-to pal sześć czy nam zwrócą czy nie, ale ta egipska?120 ichnich pieniążków...jest jak się zostaje tylko w Tabie? (Taba Heights)
Płatna przy wyjeździe czy wjeździe, czy dwa razy, czy w ogóle;-)))
Jakiś kantor na granicy?Żeby mieć funty i negocjować z taksówkami;-))plus na tę opłatę jeśli ona jest.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Eilat / Taba
#36 PostWysłany: 12 Gru 2017 17:40 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22329
Wszystko jest tu: przejscie-graniczne-taba-izrael-egipt-wiza-oplaty,645,45778
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Eilat / Taba
#37 PostWysłany: 19 Sty 2018 11:44 

Rejestracja: 15 Sty 2018
Posty: 13
witajcie,

Czy ktoś wracał z Ovdy do Modlina samolotem o godz. 20:45? O której wtedy trzeba wziąć autobus 282 z Taby? Wystarczy ten autobus, który jest 17:15? Ile czasu jedzie 282 z Taby do Ovdy, a ile czasu tę trasę pokonuje bus shuttle?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Eilat / Taba
#38 PostWysłany: 19 Sty 2018 11:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2939
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
Wystarczy.
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Eilat / Taba
#39 PostWysłany: 21 Sty 2018 11:55 

Rejestracja: 05 Maj 2014
Posty: 165
Na dworcu aut. w Eilacie jest rozkład jazdy 282 z odjazdami do poszczególnych odlotów: do Katowic,Poznania,W-wy itd.Ogólnie ok. 3 godz. przed odlotem.Jeżeli ktoś z Taby to trzeba dodać ok.20min.Na lotnisko zabiera też aut.392 ale w sobotę nie jeździ(to ten do Czerwonego Kanionu). Bilety to najwygodniej u kierowcy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Eilat / Taba
#40 PostWysłany: 21 Sty 2018 12:29 

Rejestracja: 23 Lis 2017
Posty: 26
Rozkład wisi na dworcu dzień przed wylotem - z godzinami odjazdu - najpierw jedzie na objazd miasta i do granicy, potem wraca na dworzec, ładuje resztę osób. Ci co się nie zmieszczą jadą następnym. Dodatkowo jak jest nadkomplet kierowca sprawdza karty pokładowe i w pierwszej kolejności wsiadają ci co mają lot wcześniej. Rozkład wygląda tak.

Załączniki:
IMG_20180114_171405.jpg
IMG_20180114_171405.jpg [ 75.16 KiB | Obejrzany 1927 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 76 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group