Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 26 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 23 Paź 2018 23:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2018
Posty: 843
srebrny
Wystarczy przeczytać podforum "transport" żeby dowiedzieć się wszystkiego, polecam. Gdy wybierałem się do Jordanii lektura okazała się wyczerpująca. Nie ma sensu powielać tego za każdym razem.
Góra
 Profil Relacje PM off
pieronsky uważa post za pomocny.
 
      
Tygodniowe all inclusive w 4* hotelu na Cyprze od 2422 PLN. Wyloty z 4 miast Tygodniowe all inclusive w 4* hotelu na Cyprze od 2422 PLN. Wyloty z 4 miast
Karaiby last minute: loty na Jamajkę z 3 miast od 2423 PLN Karaiby last minute: loty na Jamajkę z 3 miast od 2423 PLN
#22 PostWysłany: 07 Lis 2018 11:26 

Rejestracja: 07 Lis 2018
Posty: 1
@marceli jak finalnie udało Ci się zaplanować całą podróż? Jestem w trakcie planowania podobnego wypadu (pt - pn) w styczniu 2019 i grafik mam mocno napięty.

Dzień I
- lądowanie (10:55) Amman;
- przejazd nad Morze Martwe (czas nad morzem ~2h- jeśli ktoś mógłby polecić interesujące miejsce na zamoczenie nogi, będę wdzięczny);
- przejazd do Wadi Rum i noc na pustyni (orientuje się ktoś, czy istnieje możliwość zorganizowania nocnego safari po pustyni? ok. ~2h )

Dzień II
- przejazd do Akaby
- nurkowanie + snorkowanie
- wyjazd do Wadi Musa w okolicach 17:00

Dzień III
- zwiedzanie Petry- niestety zostanie tylko jeden dzień (7-16)
- wyjazd do Ammanu i jego nocne zwiedzanie

Dzień IV
-wylot do Polski 11:30

@andrzejdz co myślisz o takim rozplanowaniu wypadu? Do zrealizowania? Wypad w 4 osoby, transport wynajętym samochodem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 08 Lis 2018 00:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2018
Posty: 843
srebrny
Z tym zamoczeniem nogi może być ciężko, bo wypadałoby później wziąć prysznic. Tutaj omówiono kwestię potencjalnych możliwości:

morze-martwe,1150,133869

Z kolei w przypadku Ammanu musisz wziąć pod uwagę, że główne atrakcje - Amfiteatr i Cytadela, w nocy będą zamknięte. Funkcjonują raczej do 17-18, więc jeżeli chciałbyś zobaczyć te miejsca to od razu po przylocie. Ale nawet nocą Amman jest fajny, więc jeżeli nie odczuwasz konieczności zobaczenia atrakcji historycznych to też możesz dobrze spożytkować czas.

"Safari" w nocy jest jak najbardziej możliwe, ale czy sensowne? Owszem, nawet w nocy jest tam ciekawie, ale lepiej jest to wszystko zobaczyć w dzień. Myślę, że spokojnie mógłbyś pojechać na wycieczkę rano, a dopiero później jechać do Aqaby.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 20 Lis 2018 15:15 

Rejestracja: 26 Mar 2011
Posty: 561
Loty: 227
Kilometry: 371 198
niebieski
Trochę chyba i ja nie bardzo zrozumiałem... Naprawdę nie można opuścić hotelu wcześniej???
A co się stanie jak po prostu zamknę za sobą drzwi, wyjdę i już nie wrócę? :-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 23 Lis 2018 10:06 

Rejestracja: 19 Cze 2017
Posty: 77
Loty: 101
Kilometry: 213 603
malediwy napisał(a):
Trochę chyba i ja nie bardzo zrozumiałem... Naprawdę nie można opuścić hotelu wcześniej???
A co się stanie jak po prostu zamknę za sobą drzwi, wyjdę i już nie wrócę? :-)


W niektórych hotelach można, najlepiej napisać wcześniej pytanie przez maila albo asystenta bookingu. Po prostu czasem nie ma nikogo w recepcji bo recepcjonista jednocześnie robi co innego - optymalizacja etatów :).

Jak ktoś szuka fajnego hotelu w Ammanie w Centrum to polecam Amman Pasha Hotel. Polecam zarezerwować przez ich stronę wtedy dostajecie za free piwo Petra w ich restauracji (normalnie to 6,35 JOD). Poza tym za free podwożą do cytadeli lub można sie zrelaksować w foletu z masażem (taki jak w centrach handlowych). Parking mają pod hotelem na 2 auta (wzdłuż ulicy) ale 100m dalej maja zaprzyjaźniony parking gdzie za noc biorą 2 JOD - normalnie tam biorą 4 JOD (parking niby strzeżony ale Panom lubi się uciąć drzemkę). Poza tym hotel ma genialny taras z widokiem na Teatr Rzymski i stara część Ammanu (czynny 6-23) po którym biegają udomowione kaczki, króliki, koty itp. Generalnie klimat hotelu super :) W restauracji hotelowej można zamówić sziszę a nawet doświadczyć części artystycznej (tance i muzyka) w wykonaniu personelu hotelu.

Za pokój ze śniadaniem i kolacją zapłaciłem za jedną osobę 160 zł. Pokoje może nie są najpiękniejsze ale to była 1 noc i w pokoju jedynie umyć się i spać więc to nie było problemem.

Ps. Wifi tylko w holu i restauracji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 07 Sty 2019 18:04 

Rejestracja: 07 Sty 2019
Posty: 1
@horrid_henry kiedy planujesz w stcyzniu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 26 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
cron
phpBB® Forum Software © phpBB Group