Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 39 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 01 Lut 2016 13:38 

barka napisał(a):
Kilka dni temu byliśmy w Maskacie i komunikacja miejska jak najbardziej działa (bodajże od 30.11.15), na razie tylko 3 linie autobusowe i jest tania (przejazd w zależności od ilości stref wychodzi 1, 2 albo 3 PLN). Można na pewno z Ruwi dojechać do Opery i do Grand Mosque, do Mutrah już nie.
Mam mapkę tras w pdf, odezwij się na priv, jeśli chcesz. Nie potrafię teraz na szybko znaleźć adresu, z którego ją ściągnęłam.

Mimo wszystko wg mnie wynajęcie samochodu w Omanie to jedyne sensowne wyjście na ten moment, polecam :).

Co do autobusu do Sur i wysadzeniu po drodze - raczej nie powinno być problemu. My jechaliśmy z Dubaju do Maskatu i autobus na życzenie pasażerów zatrzymywał się w wielu miejscach.

Niestety nie mogę wysłać PW (nie wiem dlaczego?) ale byłoby super gdybyś podesłała mi rozkład jazdy.
 Relacje PM off  

#22 PostWysłany: 01 Lut 2016 14:12 
Awatar użytkownika

Loty: 196
Kilometry: 323 953
niebieski
@adam71
Hatta bez problemów, przejście do Omanu zajęło ponad godzinę. Powrót powinien przebiegać szybciej (nie ma sprawdzania bagaży i ich obwąchiwania przez psa).
Opłata wyjazdowa z UAE - 35 AED.

#23 PostWysłany: 17 Paź 2016 16:05 

Czy ktoś orientuje się czy autobus jadący z Dubaju do Muskatu zatrzymuje się przy lotnisku w Muskacie? Musimy tam odebrać wynajęte auto.
 Relacje PM off  

#24 PostWysłany: 17 Paź 2016 18:24 
Awatar użytkownika

niebieski
Nasz zatrzymał się tylko przy jednym centrum handlowym, ale być może nikt przy lotnisku wysiąść nie chciał. Nie jestem pewna na 100%, ale gdzieś tu na forum chyba przeczytałam, że ktoś tym autobusem z Dubaju dojechał właśnie tylko do lotniska i kierowca powiedział, że dalej nie jedzie :).

Gdyby nie udało się wysiąść przy lotnisku to alternatywą jest miejski autobus z Maskatu na lotnisko, kosztuje grosze w porównaniu z taksówkami w Maskacie. My braliśmy auto z Intercontinental Muscat akurat.

#25 PostWysłany: 17 Paź 2016 23:02 

Dzięki za szybką odpowiedź :-) Jeśli chodzi o centrum handlowe to mówisz o jakimś wcześniej, nierozkladowym postoju, innym niż przystanek końcowy w Ruwi? Tak, wiem czytałem tą historię o finalnym przystanku na lotnisku. Nam bardzo pomogłaby :-)
 Relacje PM off  

#26 PostWysłany: 17 Paź 2016 23:02 

Dzięki za szybką odpowiedź :-) Jeśli chodzi o centrum handlowe to mówisz o jakimś wcześniej, nierozkladowym postoju, innym niż przystanek końcowy w Ruwi? Tak, wiem czytałem tą historię o finalnym przystanku na lotnisku. Nam bardzo pomogłaby :-)
 Relacje PM off  

#27 PostWysłany: 18 Paź 2016 13:23 
Awatar użytkownika

niebieski
Tak, wysiedliśmy wcześniej.

#28 PostWysłany: 02 Kwi 2017 21:21 
Awatar użytkownika

niebieski
W Maskacie jest już 6 linii komunikacji miejskiej. Jeżdżą dość często, bilet kupujemy u kierowcy za gotówkę, wydają resztę.

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
2 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.

#29 PostWysłany: 14 Wrz 2017 17:57 

Loty: 12
Kilometry: 62 544
niebieski
Czy jest możliwość dotarcia do miasta z lotniska korzystając z komunikacji miejskiej? Potrzebne mi świeże info.

Jeżeli nie to ile aktualnie kosztuje przejazd do centrum?

Dzięki.

Zapraszam również na profil facebookowy: https://www.facebook.com/seetheworld89/
 Relacje PM off  

#30 PostWysłany: 14 Wrz 2017 20:41 
Awatar użytkownika

Zbanowany
srebrny
Mikolaj2206 napisał(a):
Jeżeli nie to ile aktualnie kosztuje przejazd do centrum?

Taxi 8-10 OMR.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
 Relacje PM off  

#31 PostWysłany: 15 Wrz 2017 08:38 

Przejedziesz za 5 OMR. Tylko nie bierz taxi lotniskowej. Wyjdź z lotniska i tam pogadaj z taksówkarzami. Zaczną co prawda od 10 OMR, ale finalnie dało się zbić do 5 OMR.
 Relacje PM off  

#32 PostWysłany: 15 Wrz 2017 09:01 

niebieski
Można dojechać do centrum komunikacją, trzeba wyjść z lotniska, przejść ok 500 metrów prosto, później na drugą stronę drogi i tam na przystanku łapać do centrum (w styczniu koszt chyba 300 baisa).
 Relacje PM off  

#33 PostWysłany: 17 Wrz 2017 17:00 

Czy ktoś jechał z Dubaju do Salalah i chciałby podzielić się aktualnym rozkładem kursowania busów? będę wdzięczny za przydatne informacje :)
 Relacje PM off  

#34 PostWysłany: 18 Gru 2017 22:59 

srebrny
Kilka dni temu miałem okazję być w Muscacie i potwierdzam, że komunikacja miejska jest widoczna, przystanki oznaczone i wygląda na to, że funkcjonuje ona całkiem sprawnie.

Autobusy miejskie mają kolor czerwony i ujednolicony wygląd:

Image

Numer autobusu i przystanek docelowy na zdjęciu nie jest widoczny bo widocznie akurat się zmieniał z arabskiego na łaciński.
Na powyższym zdjęciu widać również w jaki sposób oznaczone są przystanki autobusowe.

Na przystankach rozkładów jazdy nie ma, ale mogę potwierdzić, że autobus nr 4 obok Mutrah jeździ naprawdę bardzo często. Punktem przesiadkowym dla większości linii jest dworzec Ruwi.
Na stronie http://mwasalat.om/en-us/Services/City jest więcej informacji o trasach i cenach. Można tam również sprawdzić szczegółowe rozkłady z listą przystanków.
 Relacje PM off
Aga_podrozniczka uważa post za pomocny.

#35 PostWysłany: 12 Sty 2018 11:43 

Co prawda poruszaliśmy się po stolicy autem, ale mogę potwierdzić duże zagęszczenie autobusów w Mutrah i Ruwi :) Gdyby ktoś miał ochotę i czas odnośnik do krótkich relacji z naszego pobytu w Omanie i Emiratach

http://gdziesdaleko.pl/category/emiraty ... a-oblicza/
 Relacje PM off  

#36 PostWysłany: 05 Sie 2022 22:37 
Awatar użytkownika

Loty: 53
Kilometry: 106 177
niebieski
Był ktoś na wyspie Halaniyat (inna nazwa Kuria Muria)? Niby jest prom z Taqah, ale wyszukiwarka na żadną datę nie pokazuje rejsu.

#37 PostWysłany: 06 Sie 2022 23:29 

srebrny
Mam pytanie, jak jest forma płatności za bilety w autobusach ? Czy można płacić kartą ? A jeżeli tylko gotówka - czy przyjmują jakieś waluty obce (np. dolary) ?
 Relacje PM off  

#38 PostWysłany: 07 Sie 2022 14:19 
Awatar użytkownika

Loty: 350
Kilometry: 487 660
niebieski
Stan z 2020. Płaciłem i gotówką i kartą Revolut
 Relacje PM off
greg2014 lubi ten post.
greg2014 uważa post za pomocny.

#39 PostWysłany: 07 Sie 2022 21:48 
Awatar użytkownika

HON fly4free
2022. O dziwo z lotniska tylko gotowka.
 Relacje PM off
greg2014 lubi ten post.
greg2014 uważa post za pomocny.

[ 39 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości