Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 140 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Metro
#81 PostWysłany: 30 Sie 2017 22:43 

Rejestracja: 24 Sty 2014
Posty: 26
takie mam pytanie.
karta srebrna to koszt 25AED - kredyt na niej 19AED.
7 dniowy bilet to koszt 110AED. Jeśli nabiję na kartę "tylko" 91AED - to osiągnę 110 kredytu ??
czy wtedy mogę wykupić 7dniówkę ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Grecji: urlop z wyżywieniem w 4* hotelu na Korfu za 2259 PLN Wczasy w Grecji: urlop z wyżywieniem w 4* hotelu na Korfu za 2259 PLN
Singapur i Bali za 3986 PLN. Loty z Warszawy + 13 noclegów Singapur i Bali za 3986 PLN. Loty z Warszawy + 13 noclegów
 Temat postu: Re: Metro
#82 PostWysłany: 03 Wrz 2017 06:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2013
Posty: 1388
niebieski
IMO tak. Kasa pokazywała się normalnie na czytniku, więc można chyba dopłacić i wykorzystać całość.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Metro
#83 PostWysłany: 05 Paź 2017 21:21 

Rejestracja: 05 Cze 2016
Posty: 9
Czesc
Bede tydzien w Dubaju, chce podrózować komunikacja. Jaka karta wychodzi najkorzystniej?
Zakładam, że muszę kupić srebrna karte, maxymalnie na dwie strefy. Taka powinna wystarczyć.
Gdzie odbywa sie zakup? Kupię ją od razu na lotnisku?
Jest mozliwa płatność karta w miejscu gdzie ja kupuję?
z postów powyżej wnioskuje, że najpierw musze ja kupić a dopiero potem doładować tak?
Gdzie wybieram jaki chce bilet? jesli np chciałabym kupić tygodniowy?

A i jeszcze jedno jesli mam ta karte na 2 strefy to czy kupujac ja okreslam w jakich strefach bede sie poruszać?
Czy to po prostu chodzi tylko o to, że w siadam w strefie 2, a wysiadam w strefie 6 ktora jest obok?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Metro
#84 PostWysłany: 05 Paź 2017 21:25 

Rejestracja: 30 Mar 2015
Posty: 191
A przeczytałaś chociaż co drugi post?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Metro
#85 PostWysłany: 07 Paź 2017 16:40 

Rejestracja: 05 Cze 2016
Posty: 9
Przeczytalam,
no i walsnie zastanawiam sie czy kupic karte silver czy blue, na tej rozpisce karty NOL tylko w karcie niebieskiej jest o bilecie tygodniowym oraz na gold. Bo z postów powyzej wynika ze ktos ładował karte silver i kupił bilet 7-dniowy.

No i czy wystarczy mi do podrózowania karta na dwie strefy? Czy jesli mam bilet na 7 dni na dwie strefy to czy od razu okreslam na jakie dwie strefy czy chodzi tylko o to, że wsiadam w jednej strefie a wysiadam w kolejnej?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Metro
#86 PostWysłany: 08 Paź 2017 12:01 

Rejestracja: 05 Cze 2016
Posty: 9
Czy ktos potrafi mi pomoc w temacie powyzej?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Metro
#87 PostWysłany: 30 Paź 2017 12:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1517
srebrny
Tak szczerze? to nie wiem ile by trzeba jeździć, aby wyjeździć tygodniowy bilet albo nawet dzienny po Dubaju.
Zwracam też uwagę, że na srebrnej karcie NOL w ciągu 90 minut można się 3 razy przesiąść zmieniając środek transportu - np. metro/tramwaj/autobus i zostanie to zaliczone jako przejazd w ramach kontynuacji podróży.
Dużo hoteli ma też darmowe autobusy do centrów handlowych albo na plażę.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Metro
#88 PostWysłany: 31 Paź 2017 10:58 

Rejestracja: 31 Paź 2017
Posty: 1
Witam,wybieramy sie na sylwestra do Dubaju. Chcemy zobaczyć pokaz fajerwerków na Burj Khalifa. Czy ktoś sie orientuje jak w noc sylwestrowa kursuje metro. Czy praktycznie możliwe ( z uwagi na tłumy ludzi) jest dojście na stacje metra i można wsiąść do metra. A moze ktoś był w tym terminie i podpowie jak rozwiązać opcje transportu po pokazie, aby dostać sie do hotelu. Za wszystkie informacje bede wdzięczna. G.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Metro
#89 PostWysłany: 03 Lis 2017 16:44 

Rejestracja: 24 Sty 2014
Posty: 26
aneta33 napisał(a):
Przeczytalam,
no i walsnie zastanawiam sie czy kupic karte silver czy blue, na tej rozpisce karty NOL tylko w karcie niebieskiej jest o bilecie tygodniowym oraz na gold. Bo z postów powyzej wynika ze ktos ładował karte silver i kupił bilet 7-dniowy.

No i czy wystarczy mi do podrózowania karta na dwie strefy? Czy jesli mam bilet na 7 dni na dwie strefy to czy od razu okreslam na jakie dwie strefy czy chodzi tylko o to, że wsiadam w jednej strefie a wysiadam w kolejnej?



tu masz wszystko o kartach. widać, że na silver jest - 7 day pass za 110 na 3 strefy ( https://www.dubai-online.com/transport/ ... ets-fares/ )
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Metro
#90 PostWysłany: 06 Lis 2017 10:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1517
srebrny
Image
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Metro
#91 PostWysłany: 05 Gru 2017 14:11 

Rejestracja: 30 Sty 2016
Posty: 15
Oddam za darmo dwie srebrne karty nol. W razie zainteresowania proszę o PW.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Metro
#92 PostWysłany: 18 Sty 2018 22:15 

Rejestracja: 02 Sty 2018
Posty: 5
adam8321 napisał(a):
Oddam za darmo dwie srebrne karty nol. W razie zainteresowania proszę o PW.

Jestem zainteresowana, proszę o kontakt mailowy zosia.wielgos@gmail.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Metro
#93 PostWysłany: 12 Lut 2018 21:40 

Rejestracja: 02 Sty 2018
Posty: 5
Cześć,

jestem świeżo po powrocie z Dubaju.

Gdyby ktoś był zainteresowany- mam 2 srebrne karty NOL, doładowane na 14,50 AED każda + 145 AED =145 zł do wymiany.
Zainteresowanych proszę o kontakt 607 107 260.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Metro
#94 PostWysłany: 13 Lut 2018 13:11 

Rejestracja: 12 Lut 2018
Posty: 1
Witam nie mogę nigdzie znaleźć informacji na temat czy na srebrnej karcie NOL z biletem 7-dniowym można korzystać z miejskich tramwajów wodnych, czy jest dodatkowa opłata?? (znalazłem tramwaj BM1 pływa po marinie natomiast na Dubai Canal widać "Dubai Canal Ferry" który pływa tylko po samym kanale, ale to już chyba nie jest miejski tramwaj, tylko prywatne rejsy).
Poza tym czy może ktoś potwierdzić, że na lotnisku DWC jest możliwość zakupu srebrnej karty i doładowanie jej od razu na bilet 7-dniowy??
Dziękuje za wszelkie informacje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Metro
#95 PostWysłany: 14 Lut 2018 10:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1517
srebrny
@Barti_TM przejeździć bilet 7 dniowy jest ciężko.

Kupisz na DWC
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Metro
#96 PostWysłany: 26 Lut 2018 00:05 

Rejestracja: 24 Sty 2014
Posty: 26
Jakby komuś było to pomocne to ostało mi się 300 AED i 3 karty NOL - każda z 22 AED na koncie (ważność 13.11. 2022).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Metro
#97 PostWysłany: 21 Mar 2018 21:50 

Rejestracja: 03 Sie 2017
Posty: 5
Mam do sprzedania 2 srebrne karty NPL obie mają po 12AED kredytu + koszt karty to 6AED czyli wartość obydwu 36AED, sprzedam za 36zł.

Odbiór w Krakowie, mogę też dosłac
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Metro
#98 PostWysłany: 25 Kwi 2018 15:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2018
Posty: 58
Karty NOL srebrne to idealne rozwiązanie - kupujesz na lotnisku, w punkcie RTA za 25 dirhamów i masz na 2-3 dni, może króce, może dłużej - w zależności od tego, ile jeździsz. Nie ma sensu doładowywać więcej, bo ...później możesz dokupić ile potrzebujesz, np. na każdej stacji metra. A może być tak, że trafisz do hotelu, gdzie będą darmowe busy, które dowiozą Cię w wiele miejsc (plaże, stacje metra, centra handlowe, itp.). My tak trafiliśmy - w hotelu Atana busy dowoziły w wiele miejsc, korzystaliśmy codziennie. Super sprawa, która pomoże zaoszczędzić na komunikacji i przede wszystkim nie trzeba chodzić i męczyć się w skwarze.

Polecam również aplikacją Wojhati - wyszuka aktualne połączenie między konkretnymi miejscami i poda nawet koszt przejazdu, również taksówką. Przykładowa cena taksówki - Mall of Emirates (centrum handlowe ze słynnym stokiem) - Souk Madinat Jumeirah (świetne zdjęcia z Burj Arabem) 13,50 dirhamów. Jadąc 4-osobową rodziną zapłacisz za autobus 12.
_________________
***
Wskazówki podróżnicze, relacje z wypraw - często podane koszty
Citybrejki, wypady w góry, wyprawy rowerowe

https://jadziemlecim.wordpress.com/
Góra
 Profil Relacje PM off
Akna lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Metro
#99 PostWysłany: 08 Maj 2018 12:43 

Rejestracja: 06 Maj 2018
Posty: 27
Proszę o potwierdzenie, pierwszy raz metrem na własną ręke to człowiek głupkowaty :cry:

Wykupując doładowanie dla karty srebrnej tygodniowy - czyli przez 7 dni jeździmy dowoli w zależności od pakietu - 50AED - 1 strefa, 80 AED - 2 strefy, 110AED - wszystkie strefy.
Czyli kupując za 110AED mogę jeździć metrem i komunikacją miejską RTD bez ograniczenia ilości i długości trasy czy też ograniczenia czy to metro, autobus, taxi, wodne taxi itd - przez 7 dni BEZ OGRANICZENIA, tak ?

I analogicznie dla biletów dziennych.

Drugie pytanie - naliczanie strefowe - w przypadku srebrnej karty cały czas - poruszam się pomiędzy dwoma strefami a więc za przejazd pomiędzy dwoma strefami skasuje mi 5AED, ZA KAŻDY PRZEJAZD, czyli wyjazd, i wieczorny powrót to 10 AED tak ?

Jeszcze jedno : karta kosztuje 25 AED z czego 19 zostaje nam na karcie do wykorzystania rozumiem j/w. chcąc wykupić za 110 - doładowuje za te 100 AED - mam na koncie 119 AED i "aktywuje" jakoś ten pakiet tygodniowy ? czy jak to wygląda ? czy musze wykupic od razu pakiet 110AED na 7 dni i na karcie nadal zostaje 19 AED do wykorzystania ?

Chyba ostatnie - nie rozumiem dlaczego na karcie musi pozostac minium 7,5 (rozumiem że dla ponad 3 stref kwota ale karty nie można użyć nawet na krótkim dystansie w ramach jednej strefy?) rozumiem ze doładowanie tej karty przywraca jej "aktywnośc" ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Metro
#100 PostWysłany: 08 Maj 2018 22:03 

Rejestracja: 09 Kwi 2012
Posty: 79
Loty: 76
Kilometry: 175 290
Na kartę srebrną NOL w wersji podstawowej nie ma możliwości załadowania biletów okresowych. Jest to możliwe (poza biletem 1 dniowym), ale tylko po rejestracji i personalizacji takiej karty. Koszt takiej operacji to dodatkowe 30 AED co powoduje że przy 7 dniowym pobycie mija się to z celem.
Taksówkami i taksówkami wodnymi na bilecie okresowym nie pojeździsz - bez przesady aż tak dobrze nie ma :) ale autobusem wodnym w Marinie już tak.
Przy rozliczeniu strefowym, przy 2 strefach ze srebrnej karty pobrane zostanie 5 AED, przy wieczornym powrocie też będzie 5 AED, razem 10.
Dlaczego 7.5 musi być na karcie? Dla Twojego dobra. Wyobraź sobie taka sytuację. Wsiadasz w 1 strefie mając 3 AED na karcie, przysypiasz w metrze i wysiadasz 3 strefy dalej, i co mieliby wtedy z Tobą zrobić. Musieliby Cie rozstrzelać :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 140 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group