Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 02 Lut 2023 12:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lip 2016
Posty: 252
Na wiosnę prawdopodobnie czeka mnie wyjazd służbowy do ZEA, który odbędzie się w 2 etapach: kilka dni w Dubaju, a reszta w Abu-Dhabi. Kolejność jeszcze nie ustalona.
Zastanawiam się teraz jak najlepiej to zorganizować: najpierw do Dubaju, potem samochodem do Abu-Dhabi i powrót do kraju czy na odwrót?
Pytam, bo o ile Dubaj ogarniam, to w Abu-Dhabi nigdy nie byłem. Ponadto będę miał ze sobą trochę firmowego sprzętu (elektronika), więc po przylocie celnicy mogą być ciekawi co to jest. Więc zależy mi, by uniknąć takich "rozmów" i sprawnie powrócić do kraju.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#2 PostWysłany: 02 Lut 2023 12:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 4006
Loty: 457
Kilometry: 671 186
platynowy
O ile nie będzie to 5 laptopów w firmowych pudełkach to nikogo to nie zainteresuje.
Powiedzmy, że 2 laptopy, tablet lub 2 i ze 2 aparaty fotograficzne to logiczny zestaw biznesowy.

A co do porad to czego szukasz ?
Z Dubaju do Abu Dhabi czy odwrotnie możesz się bez problemu przemieścić: autobusem, Uberem, wynajętym samochodem.
Miasta są na tyle dobrze ze sobą połączone i dość blisko, że można się przemieścić więcej niż raz.

Dubaj (moim zdaniem) dużo ciekawszy, więc jeżeli pytasz gdzie spędzić więcej czasu to tam.
A pracować (nie wiem jaka to praca) to można wszędzie.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 02 Lut 2023 12:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lip 2016
Posty: 252
Mi się wydaje, że lepiej przylecieć do Dubaju (lotnisko jak i miasto ogarniam), a wylecieć z Abu-Dhabi. Inaczej przylecę do tego II i będę "confused" ;)
Nie wiem też jakie zwyczaje panują w Abu-Dhabi, czyli czy też są tacy "tolerancyjni".
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 02 Lut 2023 13:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 4006
Loty: 457
Kilometry: 671 186
platynowy
To są miasta położone 140 km od siebie i połączone świetną autostradą (coś jak Warszawa i Łódź).
Przejazd z Dubaju do Abu-Dhabi trwa tyle ile w szczycie przez Warszawę w poprzek.

Kwestia na które lotnisko lecieć i z którego wracać nie ma żadnego znaczenia.

Tolerancja jest bardzo duża (jak na kraj muzułmański) - za wyjątkiem mniejszej dostępności alkoholu to raczej nie odczujesz, że jesteś w kraju muzułmańskim.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 02 Lut 2023 13:15 

Rejestracja: 29 Sie 2022
Posty: 321
srebrny
W AUH specjalnie nikogo nie interesował bagaż i co w nim jest, łącznie z płynami i wodą 1,5l którą nosiłem w plecaku. Co do arabskości to w Dubaju widziałem pary jednopłciowe chodzące za rękę i wyznawców mojżeszowych w pełnym rynsztunku więc bardziej Holandia niż Iran 8-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 02 Lut 2023 14:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
Przylot do AUH czy DXB to troche jak przylot do Modlina czy na Chopina? Bez roznicy, wszystko zalezy co chcesz robic? Krecic teledysk w Abu Dhabi - lec do AUH.. robic fotki ciekawym rzeczom - lec do DXB, w AUH nie ma nic szczególnego czego Dubaj nie ma.
A co do sprzetu, to jak napisane wczesniej, wszystko zalezy od ilosci.
Te miasta odnosnie akceptacji wybryków sa prawie takie jak Europa, problemy sie moga zaczac jak zrobisz bure w hotelu - to wtedy znajda sobie liste kruczków ze nie zonaty, ze pracowal bez wizy pracowniczej itd. Jak sie grzecznie zachowujesz to rób co chcesz (ale tez bez przesady).

@Pecel87, wieczorem Dubaj i Abu Dhabi to doslownie prawie jak Amsterdam, prostytutek wiecej niz turystów..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 02 Lut 2023 15:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Kwi 2012
Posty: 1254
Loty: 69
Kilometry: 142 806
srebrny
Z tymi parami jednopłciowymi chodzącymi za rękę, to wydaje mi się, że raczej mogła to być typowa arabska "poufałość", która często objawia się tym, że bracia, siostry albo dobrzy przyjaciele chodzą za rękę. Tam cały czas homoseksualizm jest penalizowany i zagrożony więzieniem, nawet jeśli jest mnóstwo prywatnych "oaz" liberalizmu.
_________________
Przez Bliski Wschód i Kaukaz - Relacja z wyprawy do Turcji, Iranu, Armenii i Gruzji
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 02 Lut 2023 15:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
Dokladnie, spora czesc ludzi tam jest z Indii, a w Indiach jest dosc popularne ze przyjaciele (mezczyzni) chodza razem za reke:
https://nextshark.com/india-holding-han ... otographer

Co z kolei jest dziwne ze w Indiach okazywanie uczuc przeciwnej plci publicznie jak chodzenie za reke, calowanie jest nawet chyba karane:
https://www.quora.com/In-India-is-it-le ... ou-are-18+
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 02 Lut 2023 15:34 

Rejestracja: 29 Sie 2022
Posty: 321
srebrny
No nie wiem, wyglądali raczej europejsko, może nie wiedzieli za bardzo gdzie są bo takich w Dubaju sporo. Miałem wrażenie, że większość ludzi na pytanie w jakim są kraju odpowiedziałoby Dubaj...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 12 Mar 2023 00:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lip 2016
Posty: 252
Jeżeli ktoś ubiera się jak turysta, to jest zaczepiany przez sprzedawców itd. Widać po prostu, że nie lokalny.
A co jeżeli ktoś wyjdzie na miasto ubrany "służbowo"? Czyli jakaś marynarka, lepsze buty, zegarek itd? A pytam, bo chciałbym być "anonimowy" i nie rzucać się w oczy na ulicy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 12 Mar 2023 01:04 

Rejestracja: 29 Sie 2022
Posty: 321
srebrny
Ale sprzedawców czego, boisz się, że ktoś będzie Ci chciał wtrynić helikopter albo bolid F1? To nie Marrakesz :lol: Jak ubierzesz się jak miejscowy to będziesz się wyróżniał z tłumu bo trafić takiego z tłumu influencerów, turystów i siły roboczej to niebywały wyczyn. Zwłaszcza w miejscach dla normalnych ludzi.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#12 PostWysłany: 12 Mar 2023 01:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2014
Posty: 464
srebrny
Jest mnóstwo expatów i wiele oddziałów międzynarodowych firm. Nikt nie będzie wiedział czy jesteś na służbowym wyjeździe czy jednak się przeprowadziłeś i codziennie chodzisz do biura, a w piątki chodzisz na brunch :) Tak jak wszyscy piszą, tam naprawdę nie ma się co przejmować, chyba, że mocno przeginasz.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 12 Mar 2023 01:22 

Rejestracja: 06 Wrz 2020
Posty: 1655
HON fly4free
klonowiec napisał(a):
Jeżeli ktoś ubiera się jak turysta, to jest zaczepiany przez sprzedawców itd. Widać po prostu, że nie lokalny.
A co jeżeli ktoś wyjdzie na miasto ubrany "służbowo"? Czyli jakaś marynarka, lepsze buty, zegarek itd? A pytam, bo chciałbym być "anonimowy" i nie rzucać się w oczy na ulicy.


Ubierz białą thobę ;) .
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group