Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 72 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 29 Wrz 2022 09:47 

Rejestracja: 11 Sty 2019
Posty: 15
dzieki - tyle to generalnie wiem, chodzi mi tylko o to czy patrza na ilosc dawek (wg prawa wjazdowego do ZEA) czy na waznosc certyfikatu obowiazujaca w PL rowniez? w internecie kraza sprzeczne informacje o tym, ze Wizzair zle interpretuje przepisy wjazdowe do Emiratow i nie wiem ktora wersja jest poprawna ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
Dagmara Mizia lubi ten post.
 
      
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast
#22 PostWysłany: 30 Wrz 2022 11:04 

Rejestracja: 12 Cze 2018
Posty: 42
Niestety ale muszę potwierdzić, że za autobus trzeba normalnie zapłacić. Nie ma darmowego przejazdu dla klientów Wizzair. Te słowa pisze jadąc tym niby darmowym autobusem.
Z drugiej strony autobus którym teraz jadę nie ma loga Wizzair, a dwa dni temu widziałem jak podjechał autobus w logiem Wizzair. Może ten jest darmowy? Tylko nie wiadomo który to jest, bo według rozkładu jazdy ten naszntez miał być darmowy, a nie jest.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 30 Wrz 2022 12:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Wrz 2011
Posty: 2691
HON fly4free
Zdradź w takim razie ile kosztuje - przyda się potomnym.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 30 Wrz 2022 14:06 

Rejestracja: 26 Wrz 2022
Posty: 10
Bugaj napisał(a):
Podobno ma byc darmowy, ale póki co płatny 35AED. Z lotniska jeździ też miejski E102 do dubaju za 25AED.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 30 Wrz 2022 15:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2018
Posty: 1699
Loty: 261
Kilometry: 277 323
złoty
Za przejazd tym busem płaci się u kierowcy? Można kartą czy tylko gotówka?
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 02 Paź 2022 12:26 

Rejestracja: 26 Lip 2022
Posty: 12
Autobus „wizzairowy” jest na ten moment jedyną opcją dojazdu z lotniska abu zabi do dubaju. kosztuje 35 dhs, bilety kupuje się obok wyjścia z lotniska, stoisko jest tuż obok biletomatu miejskiego. nie można płacić kartą. według trzech pracowników lotniska autobus E102 nie jeździ bezpośrednio z lotniska do Dubaju.
Góra
 Profil Relacje PM off
Garmond lubi ten post.
 
      
#27 PostWysłany: 03 Paź 2022 20:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sty 2018
Posty: 9
andziakretka napisał(a):
Odkad zniesli testy i licza sie tylko szczepienia. Chodzi mi o to ,czy w Wizzairze ktos sprawdzal waznosc certyfikatu mimo ze w ZEA nie ma czegos takiego tylko po prostu pelny cykl szczepien?

Cześć! Ja leciałam 02.10.22, ale mam 3 dawki szczepionki. Paszport (certyfikat) covidowy był sprawdzany przed wejściem na pokład w KRK. W Abu Dhabi po przylocie nikt nie prosił o paszport (certyfikat) covidowy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 11 Paź 2022 12:32 

Rejestracja: 04 Paź 2022
Posty: 11
andziakretka napisał(a):
dzieki - tyle to generalnie wiem, chodzi mi tylko o to czy patrza na ilosc dawek (wg prawa wjazdowego do ZEA) czy na waznosc certyfikatu obowiazujaca w PL rowniez? w internecie kraza sprzeczne informacje o tym, ze Wizzair zle interpretuje przepisy wjazdowe do Emiratow i nie wiem ktora wersja jest poprawna ;)



Podbijam pytanie :) @andziakretka kiedy lecisz?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 11 Paź 2022 14:47 

Rejestracja: 20 Mar 2011
Posty: 507
niebieski
Booyah napisał(a):
Autobus „wizzairowy” jest na ten moment jedyną opcją dojazdu z lotniska abu zabi do dubaju. kosztuje 35 dhs, bilety kupuje się obok wyjścia z lotniska, stoisko jest tuż obok biletomatu miejskiego. nie można płacić kartą. według trzech pracowników lotniska autobus E102 nie jeździ bezpośrednio z lotniska do Dubaju.

AUtobus miejski E102 również daje taką możliwość i jest tańszy 25AED. Obowiązuje ta sama karta jak w autobusach miejskich w Abu Dhabi. Można ją doładować w automacie przy wyjściu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 11 Paź 2022 15:38 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2382
platynowy
@JONASZ, o ile się nie mylę to ten autobus jest operowany przez RTA i obowiązuje karta NOL, czyli taka sama jakiej używa się w Dubaju (czyli inna niż ta której używa się w Abu Dhabi).
Chyba, że akceptują obydwie karty...?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 11 Paź 2022 16:00 

Rejestracja: 20 Mar 2011
Posty: 507
niebieski
Możliwe. STojąc kilka dni temu na przystanku zapytałem wsiadającego do autobusu E102, która jest potrzebna na przejazd powiedział, że zielona. I że można doładować w terminalu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 22 Paź 2022 18:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1870
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
Czy którykolwiek z tych busów jeździ całodobowo?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 22 Paź 2022 18:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Wrz 2011
Posty: 2691
HON fly4free
Minuta szukania w internecie.
Tylko E101 jeździ całodobowo, ale jedynie w soboty i niedziele.
E101 również dłużej operuje w pozostałe dni: pierwszy 4:35, ostatni 1:15.
https://www.rta.ae/wps/portal/rta/ae/home?lang=en
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
Legion1 uważa post za pomocny.
 
      
#34 PostWysłany: 27 Paź 2022 16:38 

Rejestracja: 27 Paź 2022
Posty: 1
Witam.
Czy ktoś się orientuje czy z lotniska w Abu Zabi jest bezpośredni transfer / bus / shuttle na lotnisko międzynarodowe w Dubaju (DBX)?
Mam lot do Abu Zabi i następny z Dubaju - mam 6 godzin pomiędzy lotami. Tak samo mam z lotem powrotnym do Polski - 6h pomiędzy lotami i tymi dwoma lotniskami.

Ile przed wylotem powinienem być na lotnisku w Dubaju (Covid - wydłużona odprawa)?
Czy zdążę się przemieścić? Czy nocować w Dubaju?
Jest jeszcze opcja busa wizzair do Ibn Battuta w Dubaju i metro, co myślicie, wyrobię się czasowo?

Interesuje mnie transport publiczny lub lotniskowy bus, proszę nie pisać o taxi i prywatnych transportach.

Dzięki z góry za wskazówki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 30 Paź 2022 23:52 

Rejestracja: 17 Cze 2011
Posty: 5
Lecę w najbliższych dniach do Abu Zabi i chciałem się upewnić odnośnie bezpośredniego autobusu z lotniska do Dubaju. Proszę o potwierdzenie osoby, które mają taką wiedzę jak obecnie wygląda sytuacja. Wg informacji zamieszczonych w tym wątku jest autobus Wizzair, który ma być docelowo darmowy, ale obecnie jest płatny (35 AED) i to jest jedna opcja ? Była też mowa o autobusie E102 za 25 AED, ale wyczytałem że pracownicy lotniska nie wiedzą o jego istnieniu. Proszę o informację jak jest faktycznie. Z góry dziękuję za wszelkie informacje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 31 Paź 2022 04:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Wrz 2011
Posty: 2691
HON fly4free
E102 NIE jeździ z lotniska (chociaż go mija w bezpośredniej odległości).
Zarówno E101 jak i E102 jeżdżą z centrum AD.
Więc ten sposób na dostanie się do Dubaju wymaga najpierw podróży w przeciwnym kierunku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 31 Paź 2022 20:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1870
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
@Garmond to dzięki za info. Byłem wręcz przekonany, że E102 jeździ bezpośrednio z lotniska (tak wynika z rozkładu i że strony rome2rio)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 01 Lis 2022 23:34 

Rejestracja: 17 Cze 2011
Posty: 5
Dziś miałem okazję się przekonać jak wygląda podróż z Krakowa do Dubaju, podróżując Wizzairem z Krakowa do Abu Zabi. Zatem po wylądowaniu, sprawdzany był tylko paszport. Nikt nie pytał ani o testy ani o szczepienia. Formularz z kodem QR, który jest wskazany jako obowiazkowy do wypelnienia na stronach gov.pl miałem wypełniony, ale o niego również nikt nie zapytał. Po kontroli i wyjsciu do hali przylotów, jest okienko zaraz za punktem oznaczony niebieskim znaczkiem autobusu w którym można kupić bilet do Dubaju za 35 aed. Autobus odjeżdża przed wyjściem z hali co godzinę. Jest też inna opcja z której my skorzystaliśmy. Przed wyjściem stoją taksówki busy, które mogą zabrać do 7 osób. Koszt przejazdu pod wskazany adres w Dubaju to 400 Aed. Spieszyło się nam dlatego szybko znaleźliśmy chętnych do wspólnej podróży i w ten sposób dostaliśmy się do Dubaju. Rozwiązanie droższe, ale szybsze i jedziesz bezpośrednio pod wskazany adres, a nie na dworzec z którego musisz jeszcze potem dojechać taxi lub komunikacją publiczną. Dodam jeszcze że przy taśmach z odbiorem bagażu są stoiska na których można kupić kartę sim z Internetem w różnych opcjach.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#39 PostWysłany: 02 Lis 2022 11:52 

Rejestracja: 02 Lis 2022
Posty: 1
hej! czy ktoś się orientuje jak wygląda podróż tym autobusem z 1,5 rocznym dzieckiem? wezmą nas bez fotelika? czy ewentualnie w taxówkach są foteliki dziecięce?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 02 Lis 2022 14:42 

Rejestracja: 26 Lip 2022
Posty: 12
JONASZ napisał(a):
Booyah napisał(a):
Autobus „wizzairowy” jest na ten moment jedyną opcją dojazdu z lotniska abu zabi do dubaju. kosztuje 35 dhs, bilety kupuje się obok wyjścia z lotniska, stoisko jest tuż obok biletomatu miejskiego. nie można płacić kartą. według trzech pracowników lotniska autobus E102 nie jeździ bezpośrednio z lotniska do Dubaju.

AUtobus miejski E102 również daje taką możliwość i jest tańszy 25AED. Obowiązuje ta sama karta jak w autobusach miejskich w Abu Dhabi. Można ją doładować w automacie przy wyjściu.


a jechałeś nim ostatnio? według kilku pracowników lotniska obecnie autobus "wizzairowy" jest jedyną opcją. To samo info na dworcu Ibn Batuta w Dubaju :?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 72 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group