Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 65 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 18 Paź 2018 20:52 

Rejestracja: 18 Paź 2018
Posty: 4
Tydzień temu korzystałem z wypożyczalni Sixt. Wynajem auta z DXB i zwrot w mieście na sheikh zayed road a potem po 2 dniach wynajem w punkcie w mieście i zwrot na DXB. Samochód wynająłem z pełnym ubezpieczeniem i 100% przedpłatą przez stronę Sixt (wychodziło taniej niż przez rentalcars, oferta bezzwrotna). Do ostatniej chwili nie wiedziałem czy uda mi się odebrać samochód i czy nie stracę pełnej kwoty którą wpłaciłem, ponieważ dwa dni przed wyjazdem zorientowałem się, że nie mam karty kredytowej a jedynie zwykłą kartę płatniczą Mastercard debit gold z Mbank. Pisałem wcześniej maile do obsługi Sixt z prośbą o pomoc w tej sytuacji i jedyną odpowiedź jaką dostałem to, że bez karty kredytowej nie odbiorę auta i 70% mojej wpłaty przepadnie.
Załącznik:
Komentarz do pliku: Odpowiedź z sixt
Bez tytułu.jpg
Bez tytułu.jpg [ 54.41 KiB | Obejrzany 2308 razy ]

Dzwoniłem również na infolinię Sixt i poinformowali mnie, że posiadają oddziały gdzie można płacić debetówką, ale żadnen z nich nie znajduje się w ZEA.
Nie ukrywam, że byłem mocno sfrustrowany sytuacją i jedyne informacje jakie znalazłem w Internecie to takie, że bez kredytówki w Emiratach nie wynajmę auta.

Na miejscu stwierdziłem, że zanim zacznę szukać nowego auta i wypożyczalni pójdę do Sixt "na przypał" ...i okazało się, że poszło bez mrugnięcia okiem :)
Po zgłębieniu tematu stwierdzam, że:

Karta kredytowa = wypukła karta płatnicza z możliwością preautoryzacji i zablokowania kwoty.
Karta debetowa = płaska Visa Electron, inne karty bez możliwości blokady środków (np. przedpłacona Revoult - sprawdzone)


Parking Sixt znajduje się na terminalu 3, na parkingu do którego prowadzą znaki "car renatals" w terminalu, nie jest trudno go odszukać. Sama procedura wynajmu jest szybka w biurze, ale trochę dłuższa na miejscu. Pracownik pokazuje każdą nawet najmniejszą widoczną rysę na samochodzie i porównuje z punktem naniesionym na formularzu u siebie w smatfonie (w formie punktu na grafice samochodu oraz kilku zdjęć). Ważne aby poprosić pracownika aby naniósł nowe uszkodzenia w aplikacji, ponieważ przy oddawaniu samochodu sprawdzanie jest również bardzo dokładne i może generować problemy jeśli wszystkie rysy nie znajdą się na formularzu. Pracownik Sixt naniósł wszystkie moje znalezione rysy (2) bez żadnego problemu. Jest to pierwsza sytuacja z jaką spotkałem się w życiu, żeby tak dokładnie sprawdzać auto przy wydaniu i zwrocie, ale w sumie finalnie jest to metoda dosyć uczciwa, jeśli faktycznie nie dokonamy żadnych szkód. Poniżej formularz, który dostałem na mail przy odbiorze i po zwrocie auta (od razu widzisz, że rubryka "new damage" pusta).

Załącznik:
Przechwytywanie.JPG
Przechwytywanie.JPG [ 105.9 KiB | Obejrzany 2308 razy ]


Kwota zablokowana na mojej karcie to 1500AED a wynajęte auto to Mercedes E klasa (wyposażony niestandardowo dobrze, prawie full).

Załącznik:
m1.JPG
m1.JPG [ 219.91 KiB | Obejrzany 2308 razy ]

Załącznik:
m2.JPG
m2.JPG [ 198.69 KiB | Obejrzany 2308 razy ]

Załącznik:
m3.JPG
m3.JPG [ 114.09 KiB | Obejrzany 2308 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#42 PostWysłany: 18 Paź 2018 22:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Lis 2011
Posty: 419
niebieski
Ja polecam Europcar. Rezerwacja w Polsce gwarantuje pełne ubezpieczenie, w cenie porównywalnej na Rentalcars bez ubezpieczenia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 24 Sty 2019 09:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2012
Posty: 123
Witam,

czy nie ma problemu, aby auto wypożyczyła kobieta ?

Pozdrawiam,

Paweł
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 24 Sty 2019 10:05 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3574
złoty
Nie ma.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 15 Maj 2019 09:13 

Rejestracja: 30 Sie 2014
Posty: 41
Mam problem z europcar. Robiłem rezerwację przez expedię, ponieważ była lepsza kwota niż bezpośrednio na ich stronie.

Wynajem był 30.04 do 1.05. Pobrana kwota 1000 AED depozytu.

Do tej pory nie ma zwrotu. Na czacie europcaru każą bezpośrednio kontaktować się na maila db_customerservice@eim.ae . Tylko od 2 tygodni nikt nie odpisuje.

Miał ktoś podobnie? Jak dlugo czekaliście na zwrot depozytu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 15 Lut 2020 12:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 4006
Loty: 457
Kilometry: 671 186
platynowy
Czy jest jakaś wypożyczalnia, gdzie mogę wypożyczyć samochód tylko mając debetówkę (coś w stylu tych na Kanarach).
W ostatniej chwili zapadła decyzja, że jednak weźmiemy samochód, a ja nie mam karty kredytowej.
Najlepiej z odbiorem na DXB T1 (choć terminal może być w zasadzie dowolny - przecież mogę przejść).
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 26 Lut 2020 19:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 4006
Loty: 457
Kilometry: 671 186
platynowy
Odpowiem sam sobie.

Przy wyjściu z terminala są stoiska wypożyczalni - zaszedłem po kolei do każdej pytając o możliwość wypożyczenia auta za pomocą karty debetowej.
Można było to zrobić w Hertzu i Fast.

Hertz był droższy - na 4 dni 550 AED.
Fast - 80 AED/dobę + 50 AED za parking.

Za wynajęcie płaciłem Revolutem 370 AED, a 1000 AED kaucji Visą Debit z mBanku (co ciekawe na wydruku z terminala było 1000 AED a zablokowało 1135 PLN)

Dostaliśmy Forda Figo (Ka sedan) w przebiegiem 6 kkm, oczywiście w automacie. Zrobiliśmy 1350 km.

2 dni po zwrocie Revoluta obciążono mi kwotą 65,58 AED (prawdopodobnie opłaty drogowe), blokada 1000 AED zeszła po 4 dniach.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 09 Mar 2020 00:51 

Rejestracja: 06 Kwi 2015
Posty: 536
niebieski
Kolejne wypożyczenie z europcar tym razem na DXB i bez żadnych problemów. Nowa Mazda 6 z przebiegiem 1500 km za 1100 zł na 8 dni z pełnym ubezpieczeniem. Trochę dłuższe oczekiwanie na cała procedurę u wydanie auta w porównaniu z DWC ale zwyczajnie klientów było dużo. Szybkie oględziny, pan niestety nie zaznaczył przytarcia ale po mojej uwadze szybko wprowadził zmiany, zdanie samochodu 2 minuty, blokada zniknęła po 3 dniach. Oferta była najtańsza w porównaniu z innymi znanymi markami. Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 06 Gru 2021 11:26 

Rejestracja: 26 Gru 2016
Posty: 107
Jeżeli ktoś potrzebuje samochodu na najbliższy okres świąteczno/noworoczny, to najtaniej obecnie chyba jest bezpośrednio w Hertz przez https://www.hertz.ae/. Przynajmniej w moim terminie Hertz wychodził taniej niż cokolwiek innego z kayak/skyscanner/rentalcars itp. Co ciekawe, można dorzucić przy rezerwacji full ubezpieczenie za 15AED/dzień, co też wychodzi troszkę taniej niż na worldwideinsure.com, a nie trzeba się martwić depozytem. No chyba, że ktoś ma tam wykupione już roczne, to co innego :)
Góra
 Profil Relacje PM off
pasta lubi ten post.
pasta uważa post za pomocny.
 
      
#50 PostWysłany: 06 Gru 2021 11:32 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2901
złoty
Wręcz wchodzi teraz za damo oddanie w innym miejscu, w przypadku DXB--->AUH @ Hertz.
Innych wersji zwrotu nie sprawdzałem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 19 Sty 2022 21:14 

Rejestracja: 06 Kwi 2015
Posty: 536
niebieski
Na którym terminalu rezerwować samochód jeśli ląduje na 2? Na tym terminalu nie mogę wybrać żadnej wypożyczalni, domyślam się że jest jakiś shuttle bus Albo przejście ale nie wiem na którym się powinno wybierać wypożyczalnie lądując na 2.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 19 Sty 2022 21:21 

Rejestracja: 19 Mar 2014
Posty: 1707
Loty: 637
Kilometry: 1 066 169
srebrny
Jest shuttle między 2 a 3(ale nie między 1 a 2). Biura ma na pewno Avis na T2
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#53 PostWysłany: 08 Lut 2022 22:55 

Rejestracja: 19 Paź 2012
Posty: 767
niebieski
Skoro Wizzair przylatuje i odlatuje z T2 to naprawdę nie ma sensu wypożyczać gdzieś indziej niż w AVIS. Szkoda czasu na transfer między terminalami - szczególnie w nocy.

Właśnie sprawdzałem i za tygodniowe wypożyczenie samochodu średniego mam do zapłaty 713 zł - cena na polskim Avis z ogólnodostępnymi kodami zniżkowymi Mastercard.
Hertz.ae - cena w przeliczeniu na PLN 694 zł
Hertz.pl - 734 zł ze zniżką CDP Mastercard.

Dla porównania Sixt, Europcar duuuużo drożej. Z innych wypożyczalni staram się nie korzystać na świecie.

A u pośrednika Rentalcars (Dollar) - 845 zł
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 08 Lut 2022 22:59 

Rejestracja: 06 Kwi 2015
Posty: 536
niebieski
A ten Avis z SWDC?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 08 Lut 2022 23:26 

Rejestracja: 19 Mar 2014
Posty: 1707
Loty: 637
Kilometry: 1 066 169
srebrny
@pasta Avisem nie wjedziesz do Omanu. Tylko Dollar daje papiery aktualnie. Dla mnie dość istotne info, bo się tam wybieram.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 08 Lut 2022 23:39 

Rejestracja: 19 Paź 2012
Posty: 767
niebieski
OK ale pewnie większość osób przylatujących do Dubaju - zostaje w Emiratach. Dlatego z uwagi na terminal 2 warto zawsze sprawdzić ofertę Avisa.
Jak chcę być w Omanie to lecę do Omanu ;-).

A z Dollarem to miałem kiedyś takie przygody, że nigdy od nich wypożyczę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 09 Lut 2022 00:04 

Rejestracja: 06 Kwi 2015
Posty: 536
niebieski
Cena Avisa bardzo dobra, pytanie czy to z pełnym ubezpieczeniem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 09 Lut 2022 11:21 

Rejestracja: 19 Paź 2012
Posty: 767
niebieski
Podaję linki ze zniżkami Mastercard / Visa. W necie można znaleźć jeszcze inne kody zniżkowe.

https://one.avisworld.com/en_GB/Avis-Mastercard/
https://one.avisworld.com/en_GB/Avis-Visa/

Co do ubezpieczenia - zapewne jak wszędzie jest wkład własny. Mnie to nie rusza, bo mam własne ubezpieczenie zwracające wkład własny i nigdy nie kupuję dodatkowych ubezpieczeń w wypożyczalni.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 06 Kwi 2022 08:37 

Rejestracja: 08 Paź 2019
Posty: 212
W hertz.ae jest promocja z okazji ramadanu. Wpisując kod SAVE20 dostajecie do 20% zniżki. ceny naprawdę przyzwoite.
Góra
 Profil Relacje PM off
pasta lubi ten post.
NBE322 uważa post za pomocny.
 
      
#60 PostWysłany: 16 Maj 2022 09:54 

Rejestracja: 17 Sie 2021
Posty: 5
mewho napisał(a):
Jeżeli ktoś potrzebuje samochodu na najbliższy okres świąteczno/noworoczny, to najtaniej obecnie chyba jest bezpośrednio w Hertz przez https://www.hertz.ae/. Przynajmniej w moim terminie Hertz wychodził taniej niż cokolwiek innego z kayak/skyscanner/rentalcars itp. Co ciekawe, można dorzucić przy rezerwacji full ubezpieczenie za 15AED/dzień, co też wychodzi troszkę taniej niż na worldwideinsure.com, a nie trzeba się martwić depozytem. No chyba, że ktoś ma tam wykupione już roczne, to co innego :)


Hej,

ktoś brał z tej konkretnej strony? W wymaganiach mają wyszczególnione: Valid Passport & Emirates ID

Na polskiej stronie Hertz cena 50% wyższa niż na Hertz AE.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 65 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group