Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 89 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 04 Lut 2020 11:03 

Rejestracja: 15 Sie 2015
Posty: 100
Loty: 49
Kilometry: 91 525
Ile wyszło? Jakie auto?
Dokąd jedziecie? Gdzie chcecie przekroczyć granicę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
#62 PostWysłany: 04 Lut 2020 11:07 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2872
złoty
Ja testowałem sprawę w grudniu, i opisałem to tu: https://www.fly4free.pl/forum/oman-jakiekolwiek-aktualne-informacje,1216,47549?start=100#p1285060

W zasadzie admin mógłby to przenieść pod ten wątek. :!:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 04 Lut 2020 12:37 

Rejestracja: 15 Sie 2015
Posty: 100
Loty: 49
Kilometry: 91 525
@Chupacabra ile ostatecznie zapłaciłeś? Na ile dni brałeś auto? Jakie auto? Z jakiej wypożyczalni? Rezerwowane wcześniej? Przez jaki portal?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#64 PostWysłany: 04 Lut 2020 14:00 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2872
złoty
Prosto z Hertz'a poprzez francuską wersję portalu.
Za ubezpieczenie na Oman płaciłem dodatkowo już na miejscu. W moim przypadku chodziło tylko o 24 godziny w Omanie i zapłaciłem 105AED.
Auto brałem na kilka dni, ale, co było fajną opcją, mogłem powiedzieć w jakim dniu/dniach pojadę do Omanu.
Chociaż w Hertz'u mówili, że teoretycznie można przekroczyć granicę tylko w Hatta, ja pojechałem na przejście Al Dhara, i bez problemu przekroczyłem granicę.
Wszystkie dokumenty auta były kontrolowane.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 07 Lut 2020 09:13 

Rejestracja: 15 Sie 2015
Posty: 100
Loty: 49
Kilometry: 91 525
@Chupacabra czemu poprzez francuską wersję? Taniej?
@willi Ty zarezerwowałeś przez rentalcars i pewnie pod koniec rezerwacji miałeś możliwość zadania pytania, tak? Ale musiałeś zapłacić zanim otrzymasz odpowiedź?


Ostatnio edytowany przez kempin, 07 Lut 2020 15:24, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#66 PostWysłany: 07 Lut 2020 10:22 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2872
złoty
W tym wypadku, tylko z preferencji językowej oraz możliwości płacenia w EUR.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#67 PostWysłany: 16 Lut 2020 22:03 

Rejestracja: 23 Lut 2012
Posty: 46
@kempin
"Ty zarezerwowałeś przez rentalcars i pewnie pod koniec rezerwacji miałeś możliwość zadania pytania, tak? Ale musiałeś zapłacić zanim otrzymasz odpowiedź?"
Pytałem i bezpośrednio w firmach i po rezerwacji w rentalcars. Nie dowiedziałem się niczego nowego w RC.
Dzisiaj wróciliśmy i podsumowując:
- zamówiona Toyota Yaris lub podobny Economy z ręczną skrzynią, dostaliśmy Toyotę Yaris w automacie rocznik 2019
- PLN725,57 9 dni
- koszt ubezpieczenia na Oman 367 AED, 3 dni (tzn do 72 godzin)
- brak wskazanego konkretnego przejścia granicznego. Tam jechaliśmy przez Hatta, powrót Sharjah
- ubezpieczenie wkładu własnego własne
- brak limitu kilometrów
- blokada na karcie do 30 dni
- w razie problemów z samochodem w Omanie po naszej stronie leży problem doholowania samochodu do ZEA

edit:
- jednorazowy przejazd płatny (SALIK) to koszt 5.05. Jeżdżąc czasem trochę bez celu można tego nazbierać na 80 AED
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#68 PostWysłany: 26 Lut 2020 17:12 

Rejestracja: 08 Paź 2019
Posty: 212
Sprawdzilem warunki w wielu wypożyczlanaich i u pośredników i wyszło mi, ze tylko Hertz. Jak znajdziesz fajne CDP, to będzie najtaniej na rynku. Rezerwujemy przez stronę Hertz UAE, placimy karta wielowalutową w AED (Revolut działa bez problemu). Hertz nie ma limitu kilometrów, to ważne, bo z Dubaju do Muscatu jest 400 km w jedną stronę. Opłata za ubezpieczenie 105 AED za dobę kalendarzową. Inne wypożyczalnie mają albo limit kilometrów, albo droższe ubezpieczenie. Wypożyczenie auta w Omanie to w zasadzie pewność limitu kilometrów i będzie drożej niż w ZEA. Jeśli więc ladujesz w ZEA i chcesz pojechac do Omanu, to najtaniej i najprościej jest wynająć auto w ZEA. Międzynarodowe prawo jazdy w Omanie nie jest konieczne, sprawdzała mnie policja i nic do tego nie mieli.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#69 PostWysłany: 21 Sty 2022 12:46 

Rejestracja: 19 Mar 2014
Posty: 1706
Loty: 630
Kilometry: 1 040 894
srebrny
Jakby co to na chwilę obecną jedyną wypożyczalnią, która pozwala na zabranie auta do Omanu jest Dollar. Wszystkie inne tego zabraniają zasłaniając się Covidem :evil: Jak ktoś znajdzie innego to wrzucać, bo Dollar sobie życzy ok. + 700AED za papiery
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#70 PostWysłany: 22 Mar 2022 13:57 

Rejestracja: 19 Mar 2014
Posty: 1706
Loty: 630
Kilometry: 1 040 894
srebrny
Już po więc pare informacji ode mnie. Po pierwsze Dollar ma biuro na DXB w T2, pomimo że w rezerwacji miałem T3 to odbiór na T2 bezproblemowy. Pod W6 idealnie. Musiałem się szarpać o cenę z rezerwacji bo Panu w okienku wyszło jakimś cudem x2. Uznali. Papierów na Oman oczywiście nie mieli przygotowanych choć ich o to wczesnien prosiłem. Ręczne pisanie formularzy dobre 30min. Koniecznie trzeba sprawdzic na nich swoje dane i auta bo dokładnie to weryfikują na granicy.

Miałem niby limit 200km ma dzień w Omanie, zrobiłem na pewno więcej niż 1000km przez 5dni, nic nie doliczyli.

Jazda przyjemna poza hopkami non stop (poza autostradami), radary wszędzie na nich więc trzeba się pilnować,

Pełen bak paliwa 100zl, taniej niż w UAE
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez OSK 23 Mar 2022 08:10, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#71 PostWysłany: 23 Mar 2022 03:59 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2382
platynowy
Nic nie doliczyli - to znaczy że bez dopłaty za wjazd do Omanu zamiast +700AED? Czy odnosisz się do limitu kilometrów?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#72 PostWysłany: 23 Mar 2022 08:06 

Rejestracja: 19 Mar 2014
Posty: 1706
Loty: 630
Kilometry: 1 040 894
srebrny
Za km nie doliczyli. Ubezpieczenie płatne i obowiązkowe.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
NBE322 uważa post za pomocny.
 
      
#73 PostWysłany: 23 Mar 2022 09:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 1988
Loty: 850
Kilometry: 1 929 194
platynowy
Widzę dalej ogarnięci. Mi też zeszło ponad 30 min kilka lat temu na ręcznym wypisywaniu tego ubezpieczenia, a też zgłaszałem by mieli gotowe.
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#74 PostWysłany: 23 Wrz 2023 16:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Cze 2014
Posty: 258
Loty: 57
Kilometry: 163 516
niebieski
Dzień dobry,

Czytam temat i widzę ciekawostkę, że możemy jechać autkiem z ZEA do Omanu. Właśnie planuję taką podróż, czy ktoś ma świeże informacje?

Interesuje mnie kwestia wizy, papierów auta, ceny najmu itd, może ktoś niedawno był?
Jadę z (w grudniu będzie miała) 13 miesięcznym dzieckiem, jakiś fotelik da się wynająć?

Pozdrawiam serdecznie i dziękuję z góry za każdą odpowiedź ;)
Piotrek
_________________
Podróżowanie to mój styl życia. :) Odwiedzone 6 kontynentów, ponad 50 państw. Życie w 6 różnych państwach świata: Australia, Nowa Zelandia, Chiny, Portugalia, Islandia i Polska.
Więcej o podróżach na moim Facebook'u. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#75 PostWysłany: 10 Gru 2023 20:21 

Rejestracja: 08 Paź 2019
Posty: 212
Właśnie dostałem maila z Hertza w ZEA, że nie jest możliwy wyjazd autem do Omanu, bo władze Omanu zmieniły przepisy i nie wpuszczają aut z wypożyczalni. Ktoś sprawdzał może w innych wypożyczalniach, czy to prawda, albo doświadczył odmowy wjazdu do Omanu? Dollar mi jeszcze nie odpowiedział na maila.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#76 PostWysłany: 10 Gru 2023 23:29 

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 396
Loty: 178
Kilometry: 329 695
niebieski
tomeki, nie sprawdzalam osobiscie ale na EPS pisza, ze sie nie da, wlasnie dlatego ze zmienily sie przepisy. O ile dobrze pamietam jedynie wlasnym autem mozna wjechac (jesli chodzi o mieszkancow Emiratow)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#77 PostWysłany: 12 Gru 2023 00:05 

Rejestracja: 08 Paź 2019
Posty: 212
Już mam kompletny mętlik w głowie. W netach, np na tripadvisor piszą, że jeszcze w październiku się udawąlo wjeżdżać, choc juz tylko nieliczne wypożyczalnie wystawiały dokumenty na wyjazd do Omanu. Inni piszą, że wciąż można jeździć przejściem w Al Ain i że informacje o zakazie pzekazuja centralne help deski wypożyczalni, a na lotnisku wypożyczając samochód nie robią problemów, wystawiają dokumenty, ale zaznaczają, że nie gwarantują, że Omańczycy wpuszczą. W każdym razie napisałem do wypożyczalni na lotnisku w Abu Dhabi i po kilku minutach dostałem odpowiedź, że papiery wystawiają i koszt tygodniowego ubezpieczenia to 535 dirhamów.
Udało się komuś wjechać listopadzie lub grudniu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#78 PostWysłany: 21 Gru 2023 13:12 

Rejestracja: 19 Kwi 2022
Posty: 6
Cześć,
Też szukam informacji na temat możliwości wjazdu wypożyczonym samochodem do Omanu.
Taka informację dostałem dzisiaj z Dollar:
"Dear Sir,

Thanks for reaching out to Dollar Car Rental!

We used to issue Oman insurance and NOC, however due to recent policy changes at the UAE and Oman border crossing rental vehicles are not being allowed to cross.

We can still issue you an NOC and Oman insurance if you still want to try however please note that once issued the cost for the Oman insurance is non-refundable

Regards,

Deepa"

A taką z Hertz:

"Thank you for choosing Hertz for your next rental requirements.

Kindly note that we don’t provide Oman insurance as we are receiving feedback that at the moment rental cars are not allowed to cross the Oman border
We have raised this concern to our PRO team who are checking with respectable sources at the Oman border
Hence we cannot confirm or guarantee for cross border.

If you need any additional help or information, please feel free to contact us."

Znalazłem też poniższą informację:
https://justgoexploring.com/destination ... i-to-oman/

"*NEW* Dubai RTA Rule (updated December 2023)
The Dubai Roads and Transport Authority (RTA) has recently introduced a new rule requiring a “tourism certificate” to drive vehicles registered in Dubai outside the UAE.

To obtain this RTA approval/certificate, you need to take the following steps:

Gather your Emirates ID or passport, the vehicle’s mulkiya/registration card, proof of ownership/NOC/written permission of the owner (if applicable), and company documents (for company-owned vehicles).
Take these in person to any RTA “Customer Happiness Centre” or Vehicle Registration and Inspection Centre in Dubai.
Present your documents at the front desk.
Pay the required service fees (typically around 170 AED for most vehicle types).
Obtain the tourism certificate from the centre.
You must do this before heading to the border. Otherwise, you’re likely to be turned away."

Czy ktoś jest w posiadaniu innych informacji i rozwiązania?
Teoretycznie można na własne ryzyko wypożyczyć auto z Dollar z kompletem dokumentów, ale bez gwarancji wjechania do Omanu..
Góra
 Profil Relacje PM off
kameander lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#79 PostWysłany: 21 Gru 2023 13:36 

Rejestracja: 27 Sie 2021
Posty: 86
Dzięki za podane szczegóły. Jedyne "rozwiązanie", jakie przyszło mi do głowy, to po prostu poddać się, wykupić dodatkowe loty (na szczęście tanie) Abu Dabi-Maskat i wypożyczyć auto już na miejscu. W moim przypadku nawet nieźle udało się to wkomponować w resztę planu, ale też dołożyłem sobie kolejny punkt, gdzie Wizz może wszystko popsuć swoją radosną kreatywnością rekompozycyjną rozkładów.

Powodzenia!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#80 PostWysłany: 22 Gru 2023 00:35 

Rejestracja: 08 Paź 2019
Posty: 212
Czyli jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze, zapłać 170 AED, to się da. Nigdzie nie znalazłem potwierdzonych informacji jak naprawdę jest. W necie ludzie piszą, że wpuszczają przez przejścia graniczne w Abu Dhabi, czyli w Al Ain. Ja chcę właśnie jechać stamtąd. RTA to Dubaj i ten dokument się przyda tylko do wyjazdów przez dubajskie przejścia graniczne. W Dollar z Abu Dhabi od razu mi podali cenę ubezpieczenia. Hertz z Dubaju odpowiedział, że nie wydają NOC, bo nie przepuszczają przez granicę aut z wypożyczalni. Lot Wizzem do Muscatu dodaje dużo niepewności do wycieczki, bo moze polecisz a moze nie. A jak już polecisz, to na lotnisku możesz się dowiedzieć, że odwołali lot powrotny. No i jeszcze taka sprawa, że ceny wypożyczenia auta na lotnisku w Muskacie są znacznie wyższe, niż w ZEA i mają limit 200-250 km, a to jest nic na Oman. Za dodatkowe kilometry są bardzo wysokie opłaty.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 89 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group