Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 21 Sty 2018 21:54 

Rejestracja: 23 Sie 2016
Posty: 4
Witam podróżników!

29 stycznia przylatuje do Izraela, ale przylot planowany dopiero na godzinę 19, z tego co widzę zachód słońca już około 17. Planuje spać w namiocie i couchsurfing, ale nie mam właściwie wgl doświadczenia i mam pewne obawy, że kiedy dolece będzie już ciemno. Poradzi ktoś czy jest gdzie rozbić namiot w okolicy lotniska Ovda i czy jest tam w miarę bezpiecxnie? Czy może lepiej zapłacić za autobus do Eliatu i przekimać się na plaży ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia
Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN
#2 PostWysłany: 21 Sty 2018 22:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2942
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
Lepiej już na plaży. Przy lotnisku zapewne będzie bezpiecznie, ale podejrzewam, że będziesz wzbudzać spore (i słusznie) zainteresowanie. Tak czy owak jakoś się do tego Eilatu dostać, proponuję więc wydać na autobus.
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 23 Sty 2018 23:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2013
Posty: 614
Loty: 65
Kilometry: 157 723
niebieski
Po kilku dniach w Izraelu uważam, że nocleg w namiocie, w bliskiej odległości od lotniska nie przejdzie tzn. odpowiednie służby zainteresują się tobą. wyk online przejazd eilat shutle bus za ok. 30zł i śpij na plaży w Eilacie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 24 Sty 2018 20:04 

Rejestracja: 04 Gru 2017
Posty: 4
Wczoraj wróciłem z Ovdy, ale wędrując Shvil Israel, byłem na miejscu wcześniej. Na lotnisku przy bramie zapytałem ochrony, gdzie mogę się przespać, bo nazajutrz przed południem miałem wylot. Popytali wojskowych - bo to baza wojskowa - i polecili rozbić się za ogrodzeniem bazy. Był tam płaski teren, ale wiało mocno, więc przeszedłem za drogę nr 12 i nieco w prawo. Znalazłem cichą dolinę i tam się rozbiłem. Jakieś 2 km od lotniska.
Generalnie, jeśli teren nie jest objęty ochroną typu park narodowy czy rezerwat, to z rozbiciem się nie ma problemu.
Inna sprawa, to znalezienie w miarę płaskiego i pozbawionego ostrych kamieni miejsca, ale w okolicach lotniska nie ma z tym większego problemu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 24 Sty 2018 20:05 

Rejestracja: 02 Kwi 2015
Posty: 1815
niebieski
Na większości plaż w Ejlacie stoją znaki zakazujące rozbijania namiotów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 23 Paź 2018 17:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Kwi 2017
Posty: 343
Loty: 158
Kilometry: 235 829
Czy ktoś poza Yatzek ma jeszcze jakieś doświadczenia ze spaniem w pobliżu lotniska ? Ktoś może polecić jakieś dobre miejsce na namiot ?

Ladujemy po 20 w Ovdzie. Jest wielka szansa, że zanim nas wpuszcza z wizami irańskimi będzie godzina 24. Na żaden autobus się nie załapiemy a sam Eilat jest na tyle nudny, że nie widzę większego sensu brać taksówki żeby przenocować się właśnie tam. Rano jedziemy do Jordanii, więc plan jest taki żeby przenocować się koło lotniska a rano złapać busa na granicę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group