Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 41 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Nowy Dom Polski
#21 PostWysłany: 13 Lip 2017 13:25 

Opisuję dokładnie. STARY DOM POLSKI. W ścisłym centrum. Blisko do Bazyliki Grobu Bożego.
Jedzenie jest dobre. Część produktów[ dżemy itp] własnego wyrobu przez siostry. Same wszystko gotują, a nie np catering :) Ilość wystarczająca. Łazienki są. Prysznic, wanna, muszla klozetowa. Ciepła , zimna woda, miska plastikowa, ręczniki frotte [ duże i małe], mydło.
Łazienki na zewnątrz pokoju [ 1 piętro] Na samej górze jest jeden maleńki pokoik 1- osobowy[ pustelnia :mrgreen: ] w nim jest łazieneczka w pokoiku. I ten jest wg mnie najlepszy. Raz go dostałem na tydzień. Te niżej to różnie 3-4 osobowe. Wszędzie sterylna czystość. Na tarasie można sobie spokojnie wypić piwko czy winko wieczorem[ my nawet parę butelek "białej" tam wypiliśmy ;) \ Tylko po cichu w miarę, bez wrzasków, śpiewów itp. Z tarasu na górze jest piękny widok. Cena 35 $ z wyżywieniem.
Powrót do 22 , bo później drzwi są zamykane i nie da się wejść. Na miejscu niewielka kaplica. W niedzielę przychodzi polski ksiądz i odprawia mszę ok 7.
Góra
 PM off
3 ludzi lubi ten post.
4 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
 Temat postu: Re: Nowy Dom Polski
#22 PostWysłany: 23 Paź 2017 12:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2015
Posty: 493
Loty: 76
Kilometry: 104 894
Chcę zapytać o walutę w jakiej najlepiej płacić za nocleg u sióstr. Siostry piszą, że w każdej ale wydaje mi się, że skoro podają cenę w USD to preferują tą walutę. Czy może ktoś to potwierdzić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Nowy Dom Polski
#23 PostWysłany: 23 Paź 2017 14:13 

Tak. Najlepiej w dolcach płacić.
Góra
 PM off
jack.strong lubi ten post.
jack.strong uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Nowy Dom Polski
#24 PostWysłany: 06 Wrz 2018 10:36 

Rejestracja: 27 Sty 2012
Posty: 325
niebieski
berenike napisał(a):
NOwy Dom Polski jest około 10 minut pieszo od bramy damasceńskiej i arabskiego dworca autobusowego skąd można pojechać do Betlejem (autobus 21, cena ok 8 nis). Do przystanku tramwajowego jest jakieś 200m. NDP znajduje się tuż przy Mea Shearim, trzeba zwracać uwagę na ubiór, za to warto się tam wybrać, zwłaszcza przed szabatem, żeby poczuć atmosferę przedwojennego sztetla. Siostry Elżbietanki są bardzo przyjazne, nocleg ze śniadaniem kosztuje 25$, z obiadokolacją 35$. Pokoje są skromne, ale czyste, jeśli ktoś chce, codziennie rano są Msze św. w kaplicy. Powrót do 22.00.

Czy sam Nowy Dom Polski jest aż tak blisko Mea Shearim że muszę uważać na ubiór wychodząc gdziekolwiek czy np idąc w stronę Bramy Damasceńskiej, czy tylko się pilnować jeśli chcę zobaczyć same Mea Shearim?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 09 Paź 2018 09:00 

Rejestracja: 07 Kwi 2014
Posty: 35
Według mnie na miękko "pilnować" się nie trzeba. Tylko wychodząc z NDP skręcaj w prawo :) i później znowu w prawo na Damascus Gate.
Trochę tam syfu jest na tej dzielni, ortodoksów też trochę lata ale na miękko. Byłem nawet na mszy u sióstr ostatnio. Msze o godz. 7.00
Góra
 Profil Relacje PM off
szarik lubi ten post.
 
      
#26 PostWysłany: 18 Wrz 2019 22:06 

Rejestracja: 17 Lip 2016
Posty: 11
Chciałabym rozruszać na nowo temat dot. Domów Polskich w Jerozolimie :)

Moi rodzice (60+) wybierają się pierwszy raz do Izraela i chciałabym im zarezerwować noclegi u zakonnic, ponieważ nie przepadają za eksperymentami kulinarnymi a tu można wziąć posiłki.

Proszę o odzew osób, które w ostatnim czasie nocowały w którymś z Domów Polskich. Pisałam kilka razy do sióstr i mam wrażenie że jestem zbywana przez nie. Zależy nam na noclegach u zakonnic więc najpierw wysłałam 5 terminów w których planujemy kupić bilety - dostałam odpowiedz że miejsc brak, następnie wysłałam ogólnego maila z pytaniem czy w takim razie mogą wskazać jakie mają wolne terminy od lutego do maja - odpowiedz że brak miejsc i tyle. Nie wiem, może jakiś diabełek wychodzi z mojej skrzynki :lol: :lol: :lol: ale na prawdę, czuję, że siostry ewidentnie nie są zainteresowane przyjęciem gości.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 18 Wrz 2019 22:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2015
Posty: 493
Loty: 76
Kilometry: 104 894
Spędziłem u sióstr w Starym Domu Polskim na starym mieście prawie miesiąc w ciągu kilku wyjazdów do Ziemi Świętej. Siostry są przemiłe nikogo nie zbywają, mają swoje obowiązki, przyjmowanie pielgrzymów traktują jako służenie bliźniemu. W kontaktach e-mailowych siostry odpowiadają krótko, czasem tylko jedno bądź dwa słowa .."mamy czy rezerwować" ... lub " nie mamy miejsc".
Jest to zrozumiałe, siostra mi powiedziała - po co więcej pisać.
Może lepiej zadać pytanie kiedy są wolne miejsca. To prawda te miejsca są bardzo oblegane, ludzie najpierw robią rezerwację noclegu a potem kupują bilety po 350PLN. Pamiętajcie o porannej mszy razem z siostrami, to jest dla sióstr ważne, że pielgrzymi przychodzą przed śniadaniem na mszę a wrażenia duchowe są niezapomniane. Może zapytaj chociaż o kilka noclegów a brakujące noclegi poszukaj w innym miejscu. Służą pomocą, bo różne opcje przerabiałem.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Kwiryna uważa post za pomocny.
 
      
#28 PostWysłany: 18 Wrz 2019 23:03 

Rejestracja: 17 Lip 2016
Posty: 11
Serdecznie Ci dziękuje za odpowiedz, rozumiem - po prostu tak to odebrałam.

Właśnie my tak chcemy zrobić - zależy nam na tych noclegach i możemy zapłacić nawet po 300zł za bilet w jedną stronę, ponieważ wiem że dla moich rodziców to idealne miejsce na nocleg.

Napisałam do Sióstr pierwszego maila ze wskazaniem kilku terminów - dostałam odpowiedz że brak miejsc, póżniej napisałam właśnie, że prosiłabym o wskazanie w jakich terminach byłoby miejsc (w okresie od lutego do maja) - i tez dostałam odpowiedz że brak miejsc :( Dlatego tak się poczułam, jakby siostry chciały mnie zbyć w tym momencie ponieważ nie chce mi się wierzyć, że w okresie od lutego do maja nie znalazłyby się ani dwa wolne miejsca ...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 18 Wrz 2019 23:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2015
Posty: 493
Loty: 76
Kilometry: 104 894
Może tak być że ktoś rezerwuje pokój dla jednej osoby a dostaje dwójkę. Kilka takich rezerwacji i miejsc już nie ma. Próbuj. Napisz coś o sobie o rodzicach i daj znać co powiedzą siostry.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off
Kwiryna lubi ten post.
Kwiryna uważa post za pomocny.
 
      
#30 PostWysłany: 18 Wrz 2019 23:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2015
Posty: 493
Loty: 76
Kilometry: 104 894
Jeśli lecisz na 5 dni to poproś o nocleg chociaż na 3 noce. Coś musi z tego wyjsć. Za pierwszym razem tak zrobiłem. Wziąłem na 3 noce hostel i kolejne 2 noce SDP. Tu ważna jest kolejność jeśli robicie takie kombinacje. Najpierw hostel a potem SDP. Bo standard w SDP jest wysoki i po nocy w hostel Hebron lub innym lepiej jest przejść do lepszych warunków a nie odwrotnie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off
Kwiryna lubi ten post.
Kwiryna uważa post za pomocny.
 
      
#31 PostWysłany: 18 Wrz 2019 23:20 

Rejestracja: 17 Lip 2016
Posty: 11
-- 18 Wrz 2019 23:19 --

Opisałam troszkę sytuację. Ogólnie rodzice są religijni i bardzo spokojni więc raczej odnaleźliby się w Domu Polskim. Poza tym myślę, że byłoby im raźniej gdyby mieli przyjazne polskie dusze w otoczeniu :)

Nie sądziłam, że aż taką popularnością cieszą się te noclegi :/ W ogóle zaproponowałam nawet wcześniej Siostrom, że jeśli korzystają ze Skype to może bym zadzwoniła i tak udałoby się ustalić termin ... ale nie dostałam na to żadnej odpowiedzi tylko że brak i tyle.

-- 18 Wrz 2019 23:20 --

Właśnie tak napisałam, że prosiłabym o wskazanie w marcu jakichkolwiek 3 dni kiedy byłyby miejsca wolne - to po prostu będziemy uzupełniać innymi hostelami.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 19 Wrz 2019 08:12 

Rejestracja: 24 Lut 2014
Posty: 627
Zbanowany
Trzy razy byłem w Starym Domu Polskim , łącznie ok miesiąca . Sytuacja tam wygląda tak , że jest raptem kilka pokoi. Jeden 4 osobowy i kilka dwójek , oraz jedna jedynka, maleńka [ ale za to z własną mini łazieneczką] na samej górze. A pielgrzymów tysiące. Czasami jakiś ksiądz z Polski [ spotkałem takiego] , który pisał prace naukową nt Ziemi Świętej , mieszka tam tygodniami. Warunki są super, jedzenie rewelacja. Ceny jak na Izrael bardzo niskie , za to co otrzymujemy. To nie jest hotel. Tylko miejsce przeznaczone przez ofiarodawcę tego domu, dla pielgrzymów. Całym domem zarządza siostra o imieniu Sylwestra. I z nią należy się kontaktować. Z mailami jest ciężko. Najlepiej dzwonić na nr stacjonarny.https://elzbietankijerozolima.com/stary_dom_polski.html

Ja wbiłem się tam z rodziną pierwszy raz już ok 10 lat temu. Przy następnych pobytach siostra Sylwestra nas już znała i było łatwiej. Co nie znaczy , że coś po znajomości. Ludzie , którym nie zależy na doznaniach duchowych, uczestnictwie we Mszy Świętej itd , a chcą jedynie załapać się na tani nocleg w dobrych warunkach, powinni sobie poszukać innego miejsca.
Góra
 Profil Relacje PM off
jack.strong lubi ten post.
jack.strong uważa post za pomocny.
 
      
#33 PostWysłany: 19 Wrz 2019 16:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Mar 2017
Posty: 172
Loty: 195
Kilometry: 417 254
Próbowałem kiedyś zarezerwować nocleg w Domu Polskim, ale nie było miejsc i "nasze" siostry poleciły dom sióstr brygidek, który jest poza murami starej Jerozolimy. Jeśli język nie jest problemem dla Twoich rodziców (są tam siostry z całego świata, ale akurat nie było żadnej z Polski) to powinni być zadowoleni. Czysto, smacznie i ogród z pięknym widokiem na panoramę starej Jerozolimy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 22 Wrz 2019 16:36 

Rejestracja: 17 Lip 2016
Posty: 11
Bardzo Wam dziękuje za inf :)

Chyba coś udało mi się znależć u Sióstr w Nowym Domu. Siostra w piątek przesłała mi propozycję jedynego terminu jaki by miała na luty i przesłałam ostateczne potwierdzenie. Teraz czekam na odp.

Jeszcze bym Was troszkę wykorzystała :D bo tak jak pisałeś - Siostry nie są zbyt wylewne w mailach.
- czy jeśli zrobię teraz rezerw np na 4 osoby, a za jakiś okaże się że jedna z tych osób nie może jechać to ponoszę koszt tej osoby czy mogę zmniejszyć inf Siostry? (Na razie zgłosiłam do wyjazdu jeszcze dodatkowo siebie i ciocię emerytkę, która musi porozmawiać nt zgody na wyjazd z lekarzem- więc możliwe że trzeba będzie zmniejszyć z 4 os na 3 :/
- czy uiszczam zaliczkę?
- czy Siostry mają parking ?
- czy warto korzystać z jedzonka u Sióstr?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 22 Wrz 2019 17:08 

@Aleks123 potem się dziwisz, że siostry nie odpisują

Jerozolima to nie Zakopane czyli samochodem czy autobusem nie dojedziesz: nic nie piszesz w terminie podanym przez siostry kształtują się ceny lotów, czy same loty w tych dniach masz już nie pytam....

Generalnie po przeczytaniu tematu wszystkie odpowiedzi na pytania tu są np z mojej korespondencji e-mail "kiedyś tam"

Kod:

koszt na dzień dzisiejszy od osoby
nocleg+jeden posiłek 25$
nocleg+dwa posiłki 30$
nocleg+trzy posiłki 35$

zapłata na miejscu
z Bogiem
siostry
Góra
 PM off  
      
#36 PostWysłany: 22 Wrz 2019 17:28 

Rejestracja: 17 Lip 2016
Posty: 11
Złośliwy być nie musisz - kolega wyżej udzielił mi odpowiedzi bez głupich uwag :)

Nie każdy musi się biedolić i polować rok na bilety za 100zł. Nocleg był priorytetem, cena biletów nie gra aż takiej roli.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 22 Wrz 2019 17:37 

Nie moze być czy nie ma nic głupiego w stwierdzeniu, że kontakt w sprawie noclegów poprzedzony powinien być rezerwacją lotów czy sprawdzeniem możliwości lotów w tych datach

Ale nieważne, siostry mimo wszystko z różną częstotliwością odpowiadają na emaile udzielając odpowiedzi na pytania
Góra
 PM off  
      
#38 PostWysłany: 31 Gru 2022 14:17 

Rejestracja: 23 Lis 2013
Posty: 323
Loty: 59
Kilometry: 151 609
niebieski
Odgrzewam ;)
Ma ktoś aktualne dane/doświadczenia?
Strona internetowa niestety nie działa...
_________________
Pamiętnik lotów
Moje DIY
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 03 Sty 2023 21:15 

Rejestracja: 23 Lis 2013
Posty: 323
Loty: 59
Kilometry: 151 609
niebieski
Otrzymałem odpowiedź na maila:
[...]obecnie koszt od osoby: nocleg + śniadanie 50 $ , dodatkowe posiłki (obiadokolacja ) po 15 $, [...]
No tanio nie jest...
Nie wspomnę o braku odpowiedzi na pytanie o warunki pobytu.
_________________
Pamiętnik lotów
Moje DIY
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 05 Paź 2023 09:25 

Rejestracja: 01 Wrz 2017
Posty: 50
Tanio nie jest, ale chyba generalnie w Jerozolimie tanio nie jest.
Sprawdzałem ceny w Abraham Hostel na listopad i w sali wieloosobowej koszt około 190 zł za osobę przy 5 noclegach.

P.S.
Ma ktoś info na temat aktualnych cen?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 41 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group