Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Amman
#1 PostWysłany: 18 Lis 2016 00:07 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22451
W Ammanie mogę polecić hotel/hostel The Boutique Hotel Amman (link: http://www.booking.com/hotel/jo/the-boutique)

Znajduje się w centrum centrum miasta, nie daleko Hashema i innych atrakcji turystycznych (Cytadela jakieś 30-40 minut piechotą, odeon 10, muzeum Jordanii 30)

Spałem w pokoju wieloosobowym, za 5 jod za noc +tax.
Pokój był okej.

Minusy:

1. Za miało gniazdek
2. Klima nie działała
3. Toaleta jest na 2 piętrze, więc trzeba się zdrapywać do góry.

Plusy

1. Lokalizacja
2. Cena
3. Niesamowity recepcjonista, gotowy do pomocy tylko kiedy będziesz chcieć (do kupienia biletu autobusowego, zaplanowaniu wycieczki).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Lato w Grecji: Ateny i wyspa Egina za 440 PLN (loty z Katowic + prom) Lato w Grecji: Ateny i wyspa Egina za 440 PLN (loty z Katowic + prom)
Bezpośrednie loty do Alicante z Gdańska za 260 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty do Alicante z Gdańska za 260 PLN. Dużo terminów
 Temat postu: Re: Amman
#2 PostWysłany: 20 Lis 2016 20:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2015
Posty: 311
Loty: 24
Kilometry: 30 926
niebieski
Zeus mam pytanie do ciebie.
Przyszła mnie ochota na wyjazd do Jordanii, mam taki pomysł, żeby wypożyczyć jakiś większy pojazd (może nawet 4x4) i ewentualnie spać w nim. Czy jest to możliwe w Jordanii? Np. okolice Petry, Wadi Rum, czy gdzieś w okolicach Ammanu?
Jakiś jeden nocleg gdzieś po drodze dla "odświeżenia" a tak w samochodzie? Tylko nie wiem jak tubylcy zapatrują się na to?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Amman
#3 PostWysłany: 23 Lis 2016 01:10 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22451
Czy możliwe. Chyba tak. Wypożyczalnie samochodów tam jest pełno więc i 4x4 się znajdzie.
Co do spania i tubylców. Samochody z wypożyczalni mają inny kolor tablicy rejestracyjny od tubylców. Czy będą problemy? Nie wiem...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Amman
#4 PostWysłany: 23 Sty 2018 19:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2016
Posty: 183
Loty: 178
Kilometry: 349 190
Z budżetowych hoteli to polecam Ameer AlSharq:
https://www.booking.com/hotel/jo/ameer- ... en-gb.html

wyszło nam ~5 jod za noc za osobę (10 wspólnie) ze śniadaniem, super lokalizacja i bardzo pomocni ludzie na recepcji (jeden palestyńczyk i jordańczyk, czasem jeszcze właściciel(chyba) brytyjczyk). Co dla mnie najważniejsze: czysto. Jak łatwo się domyślić za tę cenę: luksusów nie ma, ale szczerze polecam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Amman
#5 PostWysłany: 02 Lut 2018 12:52 

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 10
Ze swojej strony mogę polecić Sun Rise Hotel.
Powiem tak - bardzo ekonomiczny , pokój 4-osobowy , po ok 4-5JOD za osobe.
Warunki - jest ciepłą woda i łózka :)
Mają tez pokoje w lepszym standardzie ( te akurat są na zdjęciach w portalach typu Booking etc) za troszkę większe ceny.
Braki w estetyce hotelu nadrabia świetna obsługa - wesołe i ciekawe świata chłopaki na recepcji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Amman
#6 PostWysłany: 23 Sty 2019 10:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sty 2017
Posty: 268
Mogę polecić hotel/hostel Nomads, też w doskonałej lokalizacji centralnej, niedaleko 1-szego ronda. Rainbow Street dosłownie minutę drogi z hotelu.
Do centrum centrum 5 minut do 10, zależy w którą stronę, dość stromo jest w Ammanie ;-)
Ceny w pokojach wieloosobowych bardzo atrakcyjne, ok 10 JOD.
Ja z racji pobytu z nieletnim dzieckiem wybrałam burżujski pokój dwuosobowy z łazienką i śniadaniami, co i tak nie zrujnowało mojego budżetu.
W recepcji obsługa załatwia wszystko, od rezerwacji autobusu po załatwienie miejscowego z samochodem ;-)
Poleca też miejsca z jedzeniem tanim i smacznym.
_________________
http://www.babistravelguide.blogspot.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Amman
#7 PostWysłany: 04 Lut 2019 19:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2011
Posty: 78
meteorka2207 napisał(a):
Mogę polecić hotel/hostel Nomads, też w doskonałej lokalizacji centralnej, niedaleko 1-szego ronda. Rainbow Street dosłownie minutę drogi z hotelu.


Też polecam :) Pierwszy raz w hostelu miałem do wyboru jakie chcę danie na śniadanie i na którą konkretnie godzinę. Do tego łatwo zaparkować.
_________________
Lądy i morza przemierzam - https://paranoix.pl
Góra
 Profil Relacje PM off
meteorka2207 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Amman
#8 PostWysłany: 04 Lut 2019 21:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sty 2017
Posty: 268
No nie wierzę, byliśmy w tym samym hostelu :mrgreen:
_________________
http://www.babistravelguide.blogspot.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
paranoix lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Amman
#9 PostWysłany: 07 Maj 2019 17:51 

Rejestracja: 12 Lut 2011
Posty: 29
A jak jest z parkowaniem w centrum niedaleko tego hotelu? Znalazłem jakiś parking w okolicy ale 1,5 JOD za 1h
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Amman
#10 PostWysłany: 01 Sie 2019 13:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Lip 2013
Posty: 492
Loty: 31
Kilometry: 61 615
niebieski
-- 01 Sie 2019 13:44 --

Polecam niedrogi ze wspaniałą lokalizacją przy samym amfiteatrze Amman Pasha Hotel.Roof top bar z muzyką na żywo,mają własne zwierzaki,które stanowią dodatkową atrakcję.Nie wiem jakie są warunki wewnątrz,bo byliśmy tylko na dachowym barze,ale za widok, lokalizację i cenę(5JD za osobę poza booking)brałbym w ciemno!

-- 01 Sie 2019 13:44 --
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Amman
#11 PostWysłany: 01 Sie 2019 22:27 

Rejestracja: 23 Kwi 2013
Posty: 80
Loty: 78
Kilometry: 169 142
Ja z całego serca odradzam Amman Pasha Hotel. Syf, syf i jeszcze raz syf! Poniszczona pościel, zagrzybiona łazienka, gruba warstwa brudu absolutnie wszędzie. W jednym z naszych pokoi była popsuta spłuczka, w drugim spod zlewu leciał żółty płyn niewiadomego pochodzenia. Po zgłoszeniu ekipa remontowa zabawiła u nas na dobrą godzinę. Efekty pracy były mizerne....
Po przyjechaniu pod hotel pracownik zaprowadził nas na parking kosztujący po 3 JOD. W całym hotelu wisiały informacje, że parking kosztuje 2 JOD. Po zgłoszeniu tego faktu, obsługa stwierdziła, że ich przy tym nie było i nara.
Recepcjonista zaproponował, że wpisze na bookingu, że się nie pojawiliśmy a my dostaniemy napój (cole, kawę lub herbatę) za free. Podziękowałem.
Śniadanie było w stylu NFZ.
Bonusem jest bliskość meczetu. Nie musieliśmy ustawiać budzika. Przed 4 wszyscy byliśmy wybudzeni ;)
Ocena na bookingu (8,0 obecnie) na zawsze pozostanie dla nas tajemnicą. Reasumując: speluna jakich mało :twisted:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Japonka76 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Amman
#12 PostWysłany: 02 Sie 2019 17:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Lip 2013
Posty: 492
Loty: 31
Kilometry: 61 615
niebieski
Dlatego napisałem,że nie wiem jakie są warunki,ale za 5JD za nocleg w takim miejscu z takim widokiem z Roof top barem z mini zoo,z muzyką na żywo,to bym nie narzekał na nic.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Amman
#13 PostWysłany: 03 Sie 2019 09:09 

Rejestracja: 23 Kwi 2013
Posty: 80
Loty: 78
Kilometry: 169 142
Za pokój 2 osobowy ze wspomnianym śniadaniem płaciliśmy 36 JD.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Amman
#14 PostWysłany: 03 Sie 2019 12:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Lip 2013
Posty: 492
Loty: 31
Kilometry: 61 615
niebieski
Nam na miejscu oferowano za 5JD.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Amman
#15 PostWysłany: 17 Paź 2019 20:37 

Rejestracja: 09 Kwi 2011
Posty: 10
Hej, Jak to na miejscu ? SUgerujesz nie bukować tylko jechać w miasto i szukać? Kupiłem włąśnie loty na tydzień do Amman, ale lecimy z dzieckiem 8 lat. Szukam porady jaki hotel wynająć, bez luksusów, ale żeby było czysto.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group