Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Noclegi pod namiotem
#1 PostWysłany: 09 Maj 2020 20:32 

Trafił się tani lot do Dubaju w przyszłym roku. Z racji tego, że już tam byliśmy, wymyśliłam Oman pod namiotem. Jedziemy z dzieckiem. Podpowiedźcie, spaliście? Jak się do tego przygotować? Wszystko braliscie z Polski? Namioty, śpiwory, karimaty? Rzeczywiście rozbijamy się gdzie chcemy i jest bezpiecznie? Jak wygląda sytuacja z łazienkami? Siku, kupa w środku niczego ???
 Relacje PM off  

#2 PostWysłany: 09 Maj 2020 20:44 
Awatar użytkownika

Zbanowany
Oho ciekawa podróż się szykuje :) W Libanie spałem w hamaku (ale to w górach, bo w Bejrucie poszedłem do hostelu).
Jak planujecie przemieszczać się po Omanie? Jeśli wypożyczonym autem to łatwiej Wam będzie znaleźć miejscówkę.
Zabrałbym na Waszym miejscu wszystko ze sobą, oczywiście jeden namiot, a nie trzy. Zamiast karimat możecie wziąć maty samopompujące (mniej miejsca w bagażu, jeśli mądrze wybierzecie matę).
Na pewno nie rozbijacie się gdzie chcecie.
Co do higieny - w krajach arabskich szukasz jakiegoś większego meczetu. Powinna być przy nim toaleta, a operując odpowiednio wężykiem wiele jesteś w stanie załatwić.
 Relacje PM off  

#3 PostWysłany: 09 Maj 2020 20:47 
Awatar użytkownika

Zbanowany
srebrny
Campen na dziko jest dozwolone w Omanie, zabezpieczie sie tylko wystarczajaco w prowiant i wode, a kupicie na miejscu.
Campingow z i infrastruktura brakuje, ale to wlasnie jest fajne.
Ach te wspaniale, arabskie noce... :D, a jak napotkacie prawdziwych Beduinow to Was uracza swiezym, wysmienitym mlekiem z wielblada.
Tego np. nie uswiadczycie w Libanie.
Btw Oman to bezpieczny, spokojny kraj i przyjazni mieszkancy, odwiedzalem wiele razy.
Udanego wypadu.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
 Relacje PM off  

#4 PostWysłany: 09 Maj 2020 22:09 

Don_Bartoss 2nd ed. napisał(a):
Oho ciekawa podróż się szykuje :) W Libanie spałem w hamaku (ale to w górach, bo w Bejrucie poszedłem do hostelu).
Jak planujecie przemieszczać się po Omanie? Jeśli wypożyczonym autem to łatwiej Wam będzie znaleźć miejscówkę.
Zabrałbym na Waszym miejscu wszystko ze sobą, oczywiście jeden namiot, a nie trzy. Zamiast karimat możecie wziąć maty samopompujące (mniej miejsca w bagażu, jeśli mądrze wybierzecie matę).
Na pewno nie rozbijacie się gdzie chcecie.
Co do higieny - w krajach arabskich szukasz jakiegoś większego meczetu. Powinna być przy nim toaleta, a operując odpowiednio wężykiem wiele jesteś w stanie załatwić.

Planuje wypożyczyć samochód w Dubaju myślę że będzie to dla nas najkorzystniejsze ?
Dobry pomysł z tymi matami, muszę obczaić ?
A co do meczetów, można sobie tak po prostu tam iść jako turyści i skorzystać z toalety?
 Relacje PM off  

#5 PostWysłany: 09 Maj 2020 22:16 
Awatar użytkownika

Zbanowany
KarolinaZm napisał(a):
A co do meczetów, można sobie tak po prostu tam iść jako turyści i skorzystać z toalety?

Toalety są w pomieszczeniach z boku, a do meczetu jak najbardziej możesz wejść, tylko uważaj z robieniem zdjęć modlącym się osobom.
Skoro planujesz wynająć auto to po prostu wyjedź gdzieś za miasto i tam się rozbij. Jeśli nie masz namiotu, to na Twoim miejscu kupiłbym po prostu najtańszy 3-osobowy. Nic lepszego nie potrzebujesz, chyba że masz plany by w przyszłości biwakować w krajach wietrznych i deszczowych, to co innego :)
 Relacje PM off  

[ 5 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości