Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 504 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Noclegi - Dubaj
#461 PostWysłany: 20 Gru 2022 19:33 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2385
platynowy
Potwierdzam, zarówno z zewnątrz jak i z wewnątrz Days Hotel By Wyndham Dubai Deira jest bardzo fajnym hotelem.

Jeżeli chodzi o ten dworzec autobusowy to może warto by dodać że odjeżdża stamtąd linia 13B która dowozi nas bezpośrednio na T2 w DXB :) T2 czyli ten trudno dostępny terminal, z którego lata W6.

Hotel położony jest w Deira więc niestety transportem publicznym płacimy za kolejną strefę za za każdym razem jak przekraczamy Dubai Creek (do Dubai Mall dwa razy drożej niż ze stacji Al Ghubaiba)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy) Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy)
Przygoda w Wietnamie: Ho Chi Minh, Da Nang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3365 PLN Przygoda w Wietnamie: Ho Chi Minh, Da Nang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3365 PLN
 Temat postu: Re: Noclegi - Dubaj
#462 PostWysłany: 26 Lut 2023 18:25 

Rejestracja: 01 Lut 2013
Posty: 23
Witam,

Niestety muszę prosić o pomoc w wyborze hotelu w Dubaju/okolicy.
Niestety - dlatego że juz od miesiąca czytam forumy, opinie i td, i w tym momencie nadal nie wiem co zabookować, a do planowanego wyjazdu już mniej niż 1,5 miesiąca.
Trochę podróżuję więc raczej umiem wyszukiwać dobre miejsca noclegowe, ale tu muszę się przyznać do porażki.
Ale do rzeczy - szukam hotelu w Dubaju lub niedalekiej okolicy, blisko/idealnie przy praży i z możliwością niezbyt długiego(i drogiego) dojazdu do Dubaju, na tydzień, plan jest taki by spędzić trochę czasu na zwiedzaniu (2-3 dni) a resztę na odpoczynku. Hotel raczej od 4*, z twin beds i (bardzo) dobrym śniadanie, ogólnie dobrą restaurację włsną/w pobliżu. Wydaję się że opcaj śniadania +kolacje w hotelu jest dobrym wyborem. Opcją zmiany hotelu raczej nie wydaję mi się atrakcyjną gdyż rano przed zwiedzaniem chcę się wykąpać w morzu, to samo wieczorem. Budżet na tydzień raczej do 7K razem z jedzeniem (2 osoby), mniej - lepiej, ale bez przesady, chodzi o dobry stosunek jakość/cena.
Hotel Days Hotel By Wyndham Dubai Deira jest bardzo fajny - polecany tu wcześniej, jeżeli by coś podobnego przy plaży ktoś mógł polecić?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Noclegi - Dubaj
#463 PostWysłany: 26 Lut 2023 21:31 

Rejestracja: 01 Lut 2013
Posty: 23
dziwna sprawa - na hotel Grand Cosmopolitan Hotel cena na bookingu jest 1,5x jak cena a agoda, spotkaliście się kiedyś z czymś takim? Czy mi nie anuluja rezerwację jak im się nie skalkuluje? Rozumiem czasami sa róznice w cenie 10-20%, ale żeby az 50%?!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Noclegi - Dubaj
#464 PostWysłany: 27 Lut 2023 12:12 

Rejestracja: 15 Kwi 2013
Posty: 319
niebieski
ja poszukiwania hotelu blisko plaży odpuściłem z uwagi na ceny tych hoteli, musisz nastawić się na korzystanie z taksówek które nie są drogie, szczególnie te łapane z ulicy. my płaciliśmy średnio 20-30zl
Góra
 Profil Relacje PM off
drt_c lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Noclegi - Dubaj
#465 PostWysłany: 27 Lut 2023 22:52 

Rejestracja: 01 Lut 2013
Posty: 23
faktycznie różnica w cenie spora :-( albo gdzieś daleko,
tyle niby hoteli a nie ma gdzie nocować :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Noclegi - Dubaj
#466 PostWysłany: 01 Mar 2023 14:07 

Rejestracja: 18 Maj 2021
Posty: 28
Jeśli rzeczywiście chcesz bezdojazdowo, a nie przeraża Cię 1,5 kilometra pokonanych pieszo, to biorąc pod uwagę Twoje preferencje opisane w pierwszym poście - proponuję Wyndham Dubai Marina. Za 5400 ze śniadaniem, albo 6900 za pokój CLUB ( Jest to pokój typu Club z łóżkiem typu king-size. Udogodnienia obejmują dostęp do salonu klubowego, podwieczorek z wyborem słodkich przysmaków i kanapek oraz happy hour z wyborem napojów i smacznych przekąsek.). Za połowę tej ceny masz Wyndham Dubai Deira ( opcja z acces to Lounge też tam występuje), ale wtedy dojazd do plaży La Mer, albo Al Mamzar ok 30 min
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Noclegi - Dubaj
#467 PostWysłany: 28 Mar 2023 00:07 

Rejestracja: 04 Lut 2014
Posty: 255
niebieski
Warto sprawdzić nowy Hyatt Centric, zdaje się że ceny ok $250 za nocleg, hotel nowy, pokoje przestronne, dojście do plaży na pieszo La Mer - hotel ma tam leżaki dla swoich gości.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Noclegi - Dubaj
#468 PostWysłany: 26 Sie 2023 22:27 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1984
niebieski
Nie wiem czy coś się zmieniło w Dubaju (oraz w Abu Zhabi) czy wcześniej też tak było, ale jakoś miałem szczęście tego nie zauważyć.
Od miesiąca usiłuję coś - w rozsądnej cenie, co z zasady w tym miejscu wyjściowo jest trudne - zarezerwować dla 5-osobowej rodziny w listopadzie. I czuję jak wszyscy chcą mnie zrobić w trąbę - delikatnie rzecz ujmując.
Będę miał wynajęte auto i ląduję w Abu Zhabi i tam pierwotnie myślałem na 4 osiąść, więc wysłałem zapytanie do jednego z dobrze ocenianych apartamentów, do którego byłem już "zaklepany" kiedyś, ale wtedy zrobiła się pandemia i kupa z wyjazdu. Ale kontakt został. Widzę, że na Bookingu mają za ~3500 zł za 4 dni. To piszę grzecznie, że "witam ponownie" i takie tam - z uprzejmym zapytaniem o cenę bezpośrednio. Otrzymałem dość szybką odpowiedź, że "super-hiper discount, rabat, witamy stałego klienta... bla, bla, bla..." - cena uwaga(!) promocyjna: 9500 zł! :!: :roll: :shock: Uprzejmie odpisałem, że chyba nastąpiła pomyłka, może nie ten termin albo adresat - skoro na Bookingu jest 3500 zł. Od tego czasu cisza. :?
Dobra! Myślę - że skoro ZEA, to dzieciakom trzeba Dubaj pokazać. Auto ma być (wynajem najtaniej w Hertz emirackim za ok. 500 zł/4 dni), to dojedziemy.
Znalazłem nieopodal Mariny (powiedzmy, że do ok. 2 km na plażę przejść pieszo to nie problem dla nas) apartament za ~2300 zł na Booking. Zarezerwowałem, dostałem automatyczną odpowiedź, że "proszę do nas pisać na WhatsUpp" - no to piszę. Jednocześnie tamże oraz przez wiadomości Booking. Prosta sprawa, chciałem potwierdzić parking, bo "bezpłatny prywatny", ale przyjazd 22-23 wieczorem, żeby wiedzieć gdzie się dokładnie kierować i nie zostać na ulicy, bo i przecież "na trawniku obok nie zaparkuję". Bo z trawnikami tamże problem. :lol: Po 2 tygodniach przypominania się 2 kanałami wiadomości zadzwoniłem do Bookinga, oni zadzwonili do Dubaju. Ale nikt nie odbierał. Po czym Booking do nich napisał. Nic nie odpisali. Zero. Ani im ani mi. :cry: Po 3 tygodniach się poddałem i anulowałem (bezpłatnie rzecz jasna).
Zarezerwowałem trochę drożej inny apartament, też na Bookingu. Po 2 dniach anulowałem, bo... okazało się, że też nikt nie odpisywał. Zgadłem dlaczego dość szybko -> bo to ta sama "firma" obsługuje: numer telefonu ten sam. :|
No to - dla odmiany - ruszyłem do Airbnb. Znalazłem w podobnej cenie, trochę oddalony od Mariny (ale rozsądnie) nowy lokal (tożsamość zweryfikowana "Kerry", ale zero komentarzy - na stronie "od marca 2023"), cena minimalnie niższa (ale lokalizacja nieznacznie gorsza). Zarezerwowałem, wpłaciłem 50%. Po 2 dniach - znowu: ZERO odpowiedzi, prócz "wiadomość odczytano". Trzeba będzie znowu zrezygnować - i czekać (jak długo...?) na zwrot środków (bezpłatna anulacja). :roll:

W międzyczasie napisałem do Atana Hotel, gdzie byłem ostatnio. To samo, co sprzedają na Bookingu i widzę za ~5500 zł/4 dni/half board, to proponują "super-dicount-hiper - oferta ważna tylko 24h" za minimalnie ponad 6000 zł. Napisałem, że głupio się czuję, skoro już u nich byłem, piszę indywidualnie, a proponują mi nie tylko nie cenę identyczną, ale wyraźnie droższą, to odpisali, że "oni nic nie mogą zrobić". :shock: :lol:

Ja się generalnie nie upieram czy ma czy nie ma być wyżywienia - skoro nawet na Kubie sobie poradziliśmy, to w Dubaju gorzej raczej nie będzie. :mrgreen: Tylko jeśli np. mam płacić za sam apartament podobną kasę, co z jedzeniem w hotelu ciut dalej, to ekonomicznie IMHO jest to bez sensu.

A poza tym - źle szukam? Nie umiem już szukać na starość...? :lol: :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off
TIT lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Noclegi - Dubaj
#469 PostWysłany: 26 Sie 2023 23:03 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 1868
HON fly4free
Trzy lata temu spałem (przy okazji Expo) w Hampton by Hilton Dubai Al Barsha - jak to w Hamptonach, śniadania w cenie - ale rodzina była 2+2 (nie mają pokoi pozwalających na 2+3). Żadne auto nie było potrzebne, parę kroków dalej metro, autobusy... taka luźna refleksja, może komuś się przyda, hotel jest spoko. Bardzo blisko do Mall of the Emirates.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Noclegi - Dubaj
#470 PostWysłany: 26 Sie 2023 23:12 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1984
niebieski
Atana też nie ma, ale mailowo się zgodzili 5 osób w 4-osobowej Suicie albo po prostu kwaterują w 2 pokojach (2+3). Zasadniczo jest kilka problemów - nawet z taxi, bo zwykłej (4+kierowca) nie weźmiesz. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Noclegi - Dubaj
#471 PostWysłany: 27 Sie 2023 02:05 

Rejestracja: 21 Cze 2016
Posty: 512
niebieski
@sanchopan, Dubaj podrożał.

Spróbuj Al Jazeera Hotel Apartments lub Skylark Hotel Apartments, mają apartamenty z 2 sypialniami.
_________________
Zamiast dziękuję klikamy „Lubię” / „Pomocny post”, jeśli tak jest.

Kochać to chcieć przemierzyć cały świat we dwoje, po to, by nie było miejsca na ziemi wolnego od wspólnych wspomnień.
Góra
 Profil Relacje PM off
sanchopan lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Noclegi - Dubaj
#472 PostWysłany: 27 Sie 2023 09:23 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1984
niebieski
Dzięki, ale ten pierwszy nie ma wolnych pokoi (tych dużych) a drugi wyświetla się dość drogo - tyle co Atana z prawie pełnym wyżywieniem. ;)

EDIT:
Zasadniczo dlatego szukam w okolicach Mariny, bo chcę mieć gdzie wyjść na jakiś spacer wieczorami. W innych lokalizacjach będzie to trochę trudne albo po prostu nieatrakcyjne. Z poszukiwań wyłania się obraz cenowy następujący: albo max. 800-900 zł/dzień (raczej koniecznie z własną kuchnią/aneksem) albo... albo korzystniej wyjdzie Atana z half board za 5500 zł. Co prawda ze spacerami kiepsko, ale sprawdzona przeze mnie kilka lat temu - choć co prawda nie wiem, jak dokładnie jest obecnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Noclegi - Dubaj
#473 PostWysłany: 27 Sie 2023 22:20 

Rejestracja: 21 Cze 2016
Posty: 512
niebieski
@sanchopan

Marina jest droga, odbij do Deira lub Sharjah i poluj na apartamenty.
_________________
Zamiast dziękuję klikamy „Lubię” / „Pomocny post”, jeśli tak jest.

Kochać to chcieć przemierzyć cały świat we dwoje, po to, by nie było miejsca na ziemi wolnego od wspólnych wspomnień.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Noclegi - Dubaj
#474 PostWysłany: 27 Sie 2023 22:38 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1984
niebieski
To prawda.
Ale wytłumacz to rodzinie, jak pyta "dlaczego na plażę samochodem?". :lol:

Jak już bym miał naprawdę oszczędzać to wiem, że są noclegi gdzieś w głębi lądu w Dubaju za np. 1000 zł/4 dni - bo potem to chyba niespecjalna różnica czy pojadę samochodem 15 czy 25 km na plażę. Ale szukam póki co czegoś bliżej ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Noclegi - Dubaj
#475 PostWysłany: 27 Sie 2023 23:14 

Rejestracja: 21 Cze 2016
Posty: 512
niebieski
@sanchopan zobacz, czy pasuje ?

Royal Casa Marina Diamond 2, Dubai Marina Sail, Diamond Marina Inn, Happy Place Marina Inn, Diamond Plaza.

Zależy jaki masz status, mi pokazuje za 4 noce 2600 – 3600 zł.
_________________
Zamiast dziękuję klikamy „Lubię” / „Pomocny post”, jeśli tak jest.

Kochać to chcieć przemierzyć cały świat we dwoje, po to, by nie było miejsca na ziemi wolnego od wspólnych wspomnień.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Noclegi - Dubaj
#476 PostWysłany: 28 Sie 2023 08:42 

Rejestracja: 18 Maj 2021
Posty: 28
sanchopan napisał(a):
To prawda.
Ale wytłumacz to rodzinie, jak pyta "dlaczego na plażę samochodem?". :lol:

Jak już bym miał naprawdę oszczędzać to wiem, że są noclegi gdzieś w głębi lądu w Dubaju za np. 1000 zł/4 dni - bo potem to chyba niespecjalna różnica czy pojadę samochodem 15 czy 25 km na plażę. Ale szukam póki co czegoś bliżej ;)


Sprawdź Premier Inn Dubai Ibn Battuta. Byłem w tym roku i polecam. Przy hotelu duże centrum handlowe, przystanki metra i autobusowe. Do Mariny jeden przystanek metrem, albo autobusem pod samą plażę. Pod hotelem całodobowo stoją miejskie taksówki ( koszt ok 15 dirham za kurs do Mariny ).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Noclegi - Dubaj
#477 PostWysłany: 28 Sie 2023 09:18 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1984
niebieski
@drt_c - odpada, bo to hotel, 2 pokoje osobne i nie mają żadnej kuchni. Ale przede wszystkim taxi nas nie urządza - raz że dla 5 osób musiałbym brać zawsze większą taksówkę a dwa, no to nie po to płacę za auto, żeby kilkadziesiąt zł dziennie wydawać na taksówki. A auto mam, bo przylot to Abu Zhabi, więc za ~500 zł/4 dni to było najrozsądniejsze ekonomicznie wyjście. ;)

malawita napisał(a):
@sanchopan zobacz, czy pasuje ?

Royal Casa Marina Diamond 2, Dubai Marina Sail, Diamond Marina Inn, Happy Place Marina Inn, Diamond Plaza.

Zależy jaki masz status, mi pokazuje za 4 noce 2600 – 3600 zł.


Royal Casa i Marina Inn - to są właśnie te 2 obiekty zarezerwowane przeze mnie wcześniej. Gdzie nikt nigdy nic nie odpisuje: ani mi ani Bookingowi. Nawet po blisko miesiącu(!) pisania na przemian przez Booking i na WhatsUpp. Zarządca/kontakt jest ten sam i ten sam numer telefonu.
Marina Sall - to poważnie rozważałem, tylko że... w praktyce nie ma odwołania bezpłatnego, jest to jakby oferta bezzwrotna. Bo odwołanie bezpłatne jest tylko na 2 m-ce (lub wcześniej) przed pobytem. Trochę długo.
Happy Place Marina Inn - za 3500 zł z oceną ledwie ~4 i to w tym samym budynku, co 2 pierwsze, to chyba nie jest dobry pomysł ;)
Diamond Plaza - niedostępny w tym terminie. Przy czym podobny termin cenowo podchodzi pod 4000 zł, więc tutaj bym się zastanawiał nad np. Ataną za 4500 zł ze śniadaniami. Lokalizacja Atany gorsza, ale za to wyżywienie. No i odpisują - lekko irytująco, ale jednak zawsze odpiszą.

Już po napisaniu posta zarezerwowałem [Near Metro]Beautiful Modern 2 Bedroom Apt za 3000 zł. Napisałem z prośbą o potwierdzenie parkingu (ponoć płatny ale jedyne 10 AED/dzień) - zobaczymy czy odpiszą. Na tym mi się pomysły lekko kończą, więc... nie wiem, co zrobię. :| A minęło już 12 godzin od wysłania wiadomości i również - zero odpowiedzi. Wygląda na to, że Arabowie mają z tym ogromny problem...

A może jechać w ciemno po prostu i w razie "wu..." dzwonić wieczorową porą do Bookinga - na miejscu będzie 22-23 wieczorem...? Co myślicie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Noclegi - Dubaj
#478 PostWysłany: 28 Sie 2023 10:57 

Rejestracja: 21 Cze 2016
Posty: 512
niebieski
sanchopan napisał(a):

A może jechać w ciemno po prostu i w razie "wu..." dzwonić wieczorową porą do Bookinga - na miejscu będzie 22-23 wieczorem...? Co myślicie?


Z rodziną nie ryzykowałabym.
_________________
Zamiast dziękuję klikamy „Lubię” / „Pomocny post”, jeśli tak jest.

Kochać to chcieć przemierzyć cały świat we dwoje, po to, by nie było miejsca na ziemi wolnego od wspólnych wspomnień.
Góra
 Profil Relacje PM off
sanchopan lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Noclegi - Dubaj
#479 PostWysłany: 28 Sie 2023 11:36 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1984
niebieski
Dokładnie z tego samego założenia wychodzę. Do tego późny wieczór na miejscu - nawet jak się dodzwonię do Bookinga, to stracę chyba kupę kasy z ZEA, a do tego i tak pewnie będzie problem znaleźć coś "na już". :(

Z drugiej strony, jeśli oni mają w zwyczaju "brak zwyczaju odpowiadania", to już ręce opadają... :roll:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Noclegi - Dubaj
#480 PostWysłany: 28 Sie 2023 12:58 

Rejestracja: 21 Cze 2016
Posty: 512
niebieski
@sanchopan

Tanie obiekty olewają, bo i tak klientów znajdą. Drogie obiekty 4-7* odpowiadają przeważnie dość szybko. :D

Jeśli jest podany telefon, to zawsze możesz zdzwonić.

Szukaj nie tylko przez booking.com.
_________________
Zamiast dziękuję klikamy „Lubię” / „Pomocny post”, jeśli tak jest.

Kochać to chcieć przemierzyć cały świat we dwoje, po to, by nie było miejsca na ziemi wolnego od wspólnych wspomnień.
Góra
 Profil Relacje PM off
sanchopan lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 504 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group