Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 22 Sty 2019 13:16 

rugul napisał(a):
Izrael nie jest wcale taki drogi jak go niektórzy malują :) Ceny są podobne do tych w Wielkiej Brytanii. W UK wszystkie podstawowe artykuły spożywcze można kupić za 1 funta (4,87 PLN ) a w Tel-Avivie za 5 szekli ( 5,1 PLN ) :) według mnie jest 1,5-2 razy drożej :)



A co to za punkt odniesienia , ceny w UK ?
Hallo ! To ciągle jeszcze polskie forum.
Dla nas , tutaj mieszkających , i w Izraelu i w Wielkiej Brytanii jest baaardzo drogo. Ceny spożywki i jej jakość woła o pomstę do nieba.
Góra
 PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#2 PostWysłany: 22 Sty 2019 14:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lut 2015
Posty: 566
Loty: 19
Kilometry: 49 323
niebieski
Ceny w Izraelu, są dopasowane do średniej krajowej izraelskiej pensji, a ta jest trochę inna niż w Polsce. Nie ma co rozpaczać trzeba zacisnąć zęby i szukać okazji a po to jest ten watek.
_________________
Jak mawiał Kosio "Kto podróżuje ten dwa razy żyje"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 22 Sty 2019 15:02 

Dryblas napisał(a):
Ceny w Izraelu, są dopasowane do średniej krajowej izraelskiej pensji,
.

Ochroniarz przed sklepem w TelAvivie mi mòwił, że tysiaka $ na rękę zarabia.
To ja dziękuję przy tych cenach wszystkiego.
Ale ochrona raczej wszędzie słabo zarabia.
Góra
 PM off  
      
#4 PostWysłany: 22 Sty 2019 15:59 

Anonymous napisał(a):

Ochroniarz przed sklepem w TelAvivie mi mòwił, że tysiaka $ na rękę zarabia.


Czyli 3,5-4 tysiące szekli skoro Izrael.....średnia pensja to 5-6 tysięcy szekli

Tak jak tu na forum, mało kto lata z biurami czy podróżuje na bogato czy biznesowo (kombinując w większości jak "koń pod górę") lub obkupuje się czy jada u Arabów 8-)
Góra
 PM off  
      
#5 PostWysłany: 23 Sty 2019 04:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2018
Posty: 843
srebrny
Ceny wyglądają tragicznie uwzględniając chorą politykę sprzedaży w większości sklepów - butelka wody 5 ILS, ale cała zgrzewka 7ILS, puszka Coca-Coli 7ILS, ale 2-litrowa butelka 7,3ILS, a dwupak 8ILS... Jak się kupuje hurtem w dużym markecie to pewnie najgorzej zarabiający dają radę jakoś żyć.

Według oficjalnych danych pensja minimalna to 5300 ILS, zapewne brutto. Ile do ręki to nie znalazłem. Średnia jest na poziomie 10000 ILS.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 23 Sty 2019 08:20 

Rejestracja: 06 Kwi 2011
Posty: 801
niebieski
ghostwriter napisał(a):
Według oficjalnych danych pensja minimalna to 5300 ILS, zapewne brutto. Ile do ręki to nie znalazłem

5300 brutto to 5075 netto wg. tego kalkulatora.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 23 Sty 2019 09:00 

Jakiś dziwny kalkulator.
5 300 brutto to aż 5 075 netto wychodzi?
Dlatego error pokazuje ? :mrgreen:
Góra
 PM off  
      
#8 PostWysłany: 23 Sty 2019 11:00 

Rejestracja: 06 Kwi 2011
Posty: 801
niebieski
Hmmm, może to zabezpieczenie przed linkowaniem, ale jak wpiszesz w google "net gross calculator israel" to zadziała.
Załącznik:
isr.JPG
isr.JPG [ 89.4 KiB | Obejrzany 1585 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 23 Sty 2019 11:44 

To fajnie tam jest. Podatkòw prawie nie ma. Z czego oni tą armię utrzymują ? :!:

Żeby nie było jak z kumplem co ponad rok temu na Gran Canarii zamieszkał. Opowiadał że tam prawie wszystko za free. Podatkòw, ichniejszego ZUS u tylko 50€ /miesiąc przy działalności. Tylko zapomniał dodać, że taka sielanka jest pierwsze 6 miesięcy. A pòźniej młyny urzędnicze biorą delikwenta w obroty...
Góra
 PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group