Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 29 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 06 Lip 2018 19:00 

Rejestracja: 03 Lip 2018
Posty: 3
Witam,

Czy ktoś może mi odpowiedzieć czy podczas transferu na lotnisku w Rijad wymagane jest posiadanie szczepienia ptrzeciwko meningokokom? czy ktoś to sprawdza na lotnisku?


Ostatnio edytowany przez Abcn, 06 Lip 2018 22:25, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
#2 PostWysłany: 27 Sie 2018 14:15 

Rejestracja: 17 Gru 2016
Posty: 9
mieszkam w Arabii od 4 lat i jeszcze nigdy nie spotkałam się żeby ktokolwiek sprawdzał szczepienia. Szczególnie jeśli chodzi o transfer, także spokojnie możesz sobie darować :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 05 Wrz 2018 20:30 

Rejestracja: 01 Mar 2013
Posty: 219
niebieski
Czy podczas transferu na lotnisku w RUH ( Chartum > Kair ) bedzie wymagana wiza?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 15 Gru 2018 21:39 

Rejestracja: 01 Mar 2013
Posty: 219
niebieski
Pozi napisał(a):
Czy podczas transferu na lotnisku w RUH ( Chartum > Kair ) bedzie wymagana wiza?
Jako, że nikt mi nie odpowiedział to odpowiem sobie sam :D
Do 12h nie potrzebujemy żadnej wizy tranzytowej. Bardzo miła i pomocna obsługa przy transferze na lotnisku w Rijadzie.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 09 Gru 2022 23:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2012
Posty: 1839
Loty: 266
Kilometry: 487 169
niebieski
Ale można wychodzic poza lotsniko + ew. czas dojazdu do centrum?przy 4h to ma sens - no i przy dojezdzie w nocy na lotnisko
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 10 Gru 2022 00:16 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22329
Moźna, ale czy warto przy cenie wizy?
Góra
 Profil Relacje PM off
Kacper Szymanski lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 10 Gru 2022 01:35 

Rejestracja: 06 Wrz 2020
Posty: 1654
HON fly4free
Jak już jesteśmy w temacie wizy to jest tranzytowa na pobyt do 96h za z tego co pamiętam 100 SAR a nie 440 SAR więc tak nie boli, tylko ją chyba można wyrobić w Ambasadzie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 17 Gru 2022 17:27 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1735
srebrny
^ Można też na lotnisku w Jeddah.

Przy 4h przerwy między lotami w RUH nie ma sensu wychodzić. Sam dojazd do miasta to 1 h w jedną stronę. Rijad potrafi korkować się o 1 w nocy. 😂 Poza City Boulevard nie ma tam za bardzo co robić po zmroku.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 17 Gru 2022 19:08 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8850
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Arekkk napisał(a):
^ Można też na lotnisku w Jeddah.

Odnosisz się do uzyskania wizy tranzytowej? Masz jakiś link lub coś? Bo zastanawiam się, czy wpuszczą na pokład samolotu bez wizy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 17 Gru 2022 19:58 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1735
srebrny
Tak. Nie mam przepisu, na lotnisku w Jeddah i Dammam pracownicy wydajacy wizy potwierdzili, że wizy tranzytowe funkcjonują tylko na lotniskach w Jeddah i Riyadzie.

A propos wiz to pomimo tego, że Arabia otworzyła się kilka lat temu odniosłem wrażenie, że oni dopiero się uczą turystyki - przepisy mogą się zmieniać. Co więcej, trafisz na niewyedukowanego (albo wrednego) szefa personelu, któremu popadniesz czymś i może odmówić wizy tranzytowej. W ogóle by mnie to nie zdziwiło, patrząc na ich traktowanie turystów. 😂
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 17 Gru 2022 20:18 

Rejestracja: 28 Kwi 2012
Posty: 480
niebieski
„… patrząc na ich traktowanie turystów”
Ale o jakie traktowanie turystów chodzi? Z mojej obserwacji wynika, że są nadzwyczaj uprzejmi w stosunku do turystów, tak jak to było kilkanaście lat temu w Iranie. Przed chwilą byłem w sklepie po mandarynki, zważyłem 1 kg i chciałem zgodnie z cennikiem zapłacić 5 SAR. Sprzedawca absolutnie nie przyjął pieniędzy. Ktoś krzyknął, że zapłaci za nie, ale On powiedział, że nie trzeba, bo to jest prezent od Niego,
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 17 Gru 2022 20:44 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1735
srebrny
Pisałem o obsłudze wiz na lotniskach w m.in. Dammam. Może trafiłem na gorsze dni personelu. ;)

Ludzie w kraju bardzo mili, ciekawi zagraniczniaków i przyjaźni.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 01 Lut 2023 01:29 

Rejestracja: 15 Mar 2014
Posty: 218
niebieski
Między terminalami kursuje darmowy autobus.

Załączniki:
bus.jpg
bus.jpg [ 66.78 KiB | Obejrzany 1928 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 09 Lut 2023 11:12 

Rejestracja: 09 Lut 2023
Posty: 1
Dzień dobry wszystkim :)

Za niedługo lecę na do Riyadh, ale tylko po to, aby przesiąść się na kolejny lot do Indii.
W Riyadh muszę odebrać i nadać ponownie bagaż, więc teoretycznie muszę opuścić lotnisko..
I nie jestem w stanie znaleźć jednoznacznej odpowiedzi co w takiej sytuacji z wizą - czy muszę wyrobić wizę turystyczną za 600 złotych po to tylko, żeby w 4 godziny się przesiąść?
Czy jest faktycznie jakaś wiza tranzytowa, na której mogę wyjść i nadać ponownie bagaż?
I najważniejsze pytanie - czy muszę składać wniosek o wizę online przed wylotem, czy mogę wszystko załatwić na lotnisku 'on-arrival'?

Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź od kogoś kto był na tym lotnisku!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 09 Lut 2023 12:31 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8850
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
To nie jest "teoretyczne" opuszczenie lotniska.
Żeby odebrać bagaż, trzeba przejść przez kontrolę paszportową, a zatem wiza będzie na pewno potrzebna.
Jest dedykowany wątek o wizie tranzytowej.
Swoją drogą odważne zostawianie sobie 4 godzin na przesiadkę na różnych biletach.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#16 PostWysłany: 09 Lut 2023 19:11 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1376
Loty: 804
Kilometry: 1 204 355
srebrny
rosja9999 napisał(a):
Witam,
Czy ktoś może mi odpowiedzieć czy podczas transferu na lotnisku w Rijad wymagane jest posiadanie szczepienia ptrzeciwko meningokokom? czy ktoś to sprawdza na lotnisku?

Wprawdzie pytanie zadane 5 lat temu ale napiszę bardziej jako ciekawostkę - szczepienia p/meningokokom są wymagane tylko od pielgrzymujących do Mekki.
Ponad 10 lat temu postanowiłem zaszczepić się na wszystko co możliwe. I stojąc w kolejce do Sanepidu przyglądałem się takiemu wielkiemu plakatowi z wymienionymi różnymi krajami i obowiązkowymi/zalecanymi szczepieniami. Przy Arabii Saudyjskiej było - meningokoki a więc na zasadzie a nóż kiedyś pojadę - też się zaszczepiłem. Dopiero po wyjściu gabinetu przyjrzałem się dokładniej tej tabeli i dopiero wtedy zauważyłem przy Arabii Saudyjskiej gwiazdkę a na samym dole plakatu małym drukiem wyjaśnienie "dotyczy tylko pielgrzymujących do Mekki"... Ale było już za późno. :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#17 PostWysłany: 12 Lut 2023 16:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Mar 2015
Posty: 144
Czy próbował ktoś może przesiadki na DMM?
Lecę przez DMM do EU/Schengen (bez bagażu nadawanego, ale mam dwa oddzielne bilety Wizz) i zastanawiam się, czy będzie potrzebna wiza, czy może obsługa pomoże zrobić transfer? Czy Wizz wydaje mobline karty pokładowe na loty z Arabii?
_________________
---------------------------
http://www.masaperlowa.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 12 Lut 2023 18:20 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8850
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
@dawmik Mam rezerwację z Rijadu i jest adnotacja, że nie akceptują mobilnych kart pokładowych i trzeba mieć wydrukowaną.
Podejrzewam, że w Dammanie może być podobnie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 15 Mar 2023 11:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Mar 2015
Posty: 144
Więc sam sobie odpowiem, bo zaryzykowałem.
Okazało się, że nie tylko ja – łącznie (2 loty) było takich 40 osób.
Jeden miły pan z obsługi lotniska zebrał wszystkie paszporty i ogarnął karty pokładowe bez wychodzenia poza strefę tranzytową.
Oczywiście mogło to być tylko szczęście, ale się udało.
_________________
---------------------------
http://www.masaperlowa.pl
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#20 PostWysłany: 27 Mar 2023 14:27 

Rejestracja: 13 Sty 2018
Posty: 1100
platynowy
Wczoraj natknąłem się na relację jednego gościa, który miał podobnie jak @dawmik tj. od pasażerów z podręcznymi pracownik w strefie tranzytowej zebrał paszporty i wrócił z kartami pokładowymi. Widocznie wprowadzili jakieś propasażerskie praktyki, pytanie tylko na ile one są pewne.
_________________
Image

Lecisz z POZ i potrzebujesz pomocy z czymkolwiek? Odezwij się!
Góra
 Profil Relacje PM off
arturro uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 29 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group