Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 91 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 13 Kwi 2018 18:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Kwi 2012
Posty: 1254
Loty: 69
Kilometry: 142 806
srebrny
Dopóki metro nie działało spanie na tym lotnisku było dość popularne wśród forumowiczów. W którymś temacie powinno być o tym coś więcej.
Ja spałem - zbyt wygodnie nie było, ale da się, nikt Cię nie będzie raczej gonił. Chyba przy odlotach były wygodniejsze siedzenia bez poręcz, ale już dokładnie nie pamiętam. Z tym, że gdy ja tam spałem było dość hałaśliwie, nie znalazłem żadnych siedzeń „na uboczu", a Persowie do cichych nie należą. Weź jakieś odseparowujące słuchawki albo zatyczki.
_________________
Przez Bliski Wschód i Kaukaz - Relacja z wyprawy do Turcji, Iranu, Armenii i Gruzji
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#82 PostWysłany: 13 Kwi 2018 18:33 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
To Iran. Ludzie śpią (bo mogą) prawie wszędzie. W lotnisku też norma.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#83 PostWysłany: 18 Kwi 2018 00:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2011
Posty: 78
Zaobserwowalem, ze dość mocno oblegane są prayer roomy, śpią jeden koło drugiego na perskich dywanach :)

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
_________________
Lądy i morza przemierzam - https://paranoix.pl


Ostatnio edytowany przez Zeus, 18 Kwi 2018 09:10, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#84 PostWysłany: 20 Kwi 2018 17:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2016
Posty: 58
rafafi napisał(a):
Zeus napisał(a):
Kimnąć na lotnisku, i rano jechać do Teheranu.


A ktoś kimał na tym lotnisku? Są jakieś sprawdzone miejscówki? I czy nie obudzę się rano z kałachem pod nosem?


Spałem trochę na lotnisku zarówno po przylocie (bo przylatywałem o 2 w nocy) jak i w drodze powrotnej (bo wylatywałem o 5 rano).
Po przylocie spałem na ławce w hali przylotów zaraz obok wejścia do salki modlitewnej (było tam jedno wifi bez hasła stąd wybór tego miejsca). Elegancko rozłożyłem się na całej ławce i nikomu to nie przeszkadzało.
W drodze powrotnej przeszedłem pierwszą kontrolę bezpieczeństwa i tam spałem kilka godzin w okolicach stanowisk odprawy biletowej. Ponieważ nie ma możliwości odprawić się on-line dopiero na dwie godziny przed odlotem mogłem przejść przez właściwą kontrolę paszportową i dojść w okolice gate-ów, a szkoda bo są tam bardzo przyjemne leżanki.

Odnośnie spania w Iranie mogę jeszcze się "pochwalić", że spałem kilka godzin na stacji autobusowej w Jazd. Autobus, którym przyjechałem do miasta, zakończył swoją trasę o 4 nad ranem. W związku z tym wszedłem na dworzec autobusowy i przez nikogo niepokojony spałem jakoś do 8 rano na w sumie wygodnych ławkach. Dopiero koło 8 rano strażnik z dworca mnie obudził i na migi pokazał, że pora się zbierać - chodziło chyba o to, że w ciągu dnia nie wolno tam sobie urządzać noclegowni.
Góra
 Profil Relacje PM off
Yaneck lubi ten post.
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
#85 PostWysłany: 09 Lis 2018 12:14 

Rejestracja: 22 Mar 2013
Posty: 684
Loty: 203
Kilometry: 369 695
niebieski
Również polecam Snappa, koszt przejazdu między lotniskiem, a miastem to 400-450k riali (obecnie to 12 zł).
Trzeba mieć irańskiego SIMa do rejestracji, do kupienia na lotnisku (pakiet z 5 GB Internetu 500k, jest tam też trochę minut).

Denerwujące w Snappie jest tylko to, że kierowcy zawsze dzwonią i pytają gdzie jesteś, a nie idzie się z nimi dogadać w żadnych normalnym języku. Warto nauczyć się perskich cyfr i patrzeć po numerze rejestracji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#86 PostWysłany: 14 Lis 2018 00:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Cze 2017
Posty: 219
Loty: 341
Kilometry: 755 789
niebieski
Kilka aktualności z Teheranu:

Koszt oficjalnego taxi z IKA do Teheranu (niezależnie od adresu - flat rate) to 850k IRR (aktualny na 10.2018 kurs to 10 euro = 1,7mln IRR). Taxi zamawia się i płaci na lotnisku przy okienku, kierowcy nic się nie płaci. Snapp wyjdzie taniej ale potrzebna irańska karta SIM - kupiliśmy na miejscu (w terminalu) zaraz po wylądowaniu ale musieliśmy zaczekać z aktywacją bo nie działała od razu.

Dla zainteresowanych: w pobliżu terminala (5min pieszo) stoi nówka, czysty i pachnący IBIS/Novotel. Ceny na stronie accora z kosmosu ale mając lokalną kartę sim warto zadzwonić i udostępniają (bez wcześniejszej rezerwacji, jedynie po telefonicznym potwierdzeniu) pokoje w Novotelu na 6 godz w cenie ok 13 euro. My wracaliśmy w środku nocy z Isfahanu i skorzystaliśmy (następnego dnia prosto do roboty więc chcieliśmy wypocząć).

Załączniki:
UNADJUSTEDNONRAW_thumb_51.jpg
UNADJUSTEDNONRAW_thumb_51.jpg [ 163.88 KiB | Obejrzany 1029 razy ]
UNADJUSTEDNONRAW_thumb_50.jpg
UNADJUSTEDNONRAW_thumb_50.jpg [ 184.43 KiB | Obejrzany 1029 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
OSK lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#87 PostWysłany: 12 Gru 2018 21:48 

Rejestracja: 23 Lis 2018
Posty: 2
Cześć,
Czy ktoś ma pomysł jak najlepiej dostać się z lotniska na jakiś dworzec autobusowy i dalej na południe? Przylot ok godz 22.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#88 PostWysłany: 12 Gru 2018 22:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2014
Posty: 3058
Loty: 321
Kilometry: 481 404
platynowy
a co z 5 stron tego wątku do tej pory najbardziej Tobie przypadło do gustu ?
_________________
W "relacjach": Filipiny (2018), Armenia(2017), Argentyna(2016), Kazachstan (2016) i Maroko(2015).

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#89 PostWysłany: 22 Lis 2022 12:25 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3924
platynowy
Metro niby jeździ od 8:00 do wieczora, pociągi co 70min. Ale nie znam nikogo kto ostatnio korzystał.

Snapp z lotniska do miasta nad ranem ok. 1.300.000 IRR (niecałe 4€) ale kierowcy akceptują kurs i wołają 2mln, jak nie ma zgody to anulują. Na drodze z miasta do lotniska już udało się za 1.360.000 IRR.
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off
Yaneck uważa post za pomocny.
 
      
#90 PostWysłany: 01 Paź 2023 17:45 

Rejestracja: 07 Kwi 2013
Posty: 21
Czy ktoś z was Mógłby wskazać mniej więcej gdzie znajduje się kantor na lotnisku oraz sklep gdzie można kupić kartę sim do telefonu i bilet na metro? Mamy 3h 20m od wylądowania na dostanie do stacji pociągów z którego mamy przejazd do Yazd. Wizy ogarnięte więc pewni ekontrola paszportowa na lotnisku i dalej ogarnięcie wyżej wspomnianych rzeczy, metro podobno jeździ co 5-10 minut i żeby nie przesiadać się 3 razy jak pokazuje nam mapa chcemy wysiąść na Shouz i przejść pieszo 1,7km pieszo do samej stacji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#91 PostWysłany: 27 Paź 2023 01:53 

Rejestracja: 07 Kwi 2013
Posty: 21
Pociąg/Metro wahadłowe z lotniska (czerwona linia) jeździ co ok 70 minut. warto na lotnisku rozmienic jakikolwiek banknot z kantoru aby zaplacić za metro, choć ja mialem sytuacje 3 krotnie że nie płaciłem nic, kwota jest tak niska że pracownikowi nie chce się bawić w organizacje reszty do wydania, co nie znaczy że wam się uda, raz musiałem zapłacić więcej bo nie miał jak wydać.
Wysiadając na drugiej stacji gdzie trzeba się przesiąsć na metro do miasta (też czerwnona linia) przechodzicie na drugą stronę. Tutaj jeździ już co 5-10 minut.

Jeśli jedziecie w drugą stronę - na lotnisko, może być trudno wam odgadnąć w które metro wsiąść. Przyjedzie ono z przeciwnej strony (prawej) niż metro jeźdzące co 5-10 minut
Jeśli nie macie gotówki na wyczerpaniu po prostu lepiej użyć snappa
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 91 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group