Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Temat ten dotyczy: Informacji praktycznych lotniska

Pytania dotyczące dojazdów zapraszam tu:
Z TLV do Jerozolimy: lotnisko-ben-gurion-jerozolima,1166,31013
Z TLV do Tel Awiwu : lotnisko-ben-gurion-tel-aviv,1166,55458


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 350 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18  Następna
Autor Wiadomość
#261 PostWysłany: 11 Wrz 2018 10:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lip 2015
Posty: 1392
niebieski
Nie wiem czy zmiana na stałe czy tylko chwilowa, ale wczorajszy Wizzair do WAW leciał z T1!Samolot był zaparkowany dosłownie 400m od T1 i autobus wiózł bezpośrednio z T1 do samolotu.
Nie jak poprzednio pisaliscie z T1 transfer na T3 i odlot z T3.Uczulam przed wybieraniem się od razu na T3 z podręcznym.

Swoją drogą nie rozumiem dlaczego kontrola przy wylocie jest kilkakrotnie bardziej szczegółowa i skomplikowana niż na przylocie.Przecież gdybym chciał zrobić "łubudubu" to "sprzęt" bym zabrał ze swojego kraju.A działają jakby "zabawki" można było kupić w Izraelu w każdym "sklepie z zabawkami".
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
#262 PostWysłany: 11 Wrz 2018 11:54 

Rejestracja: 07 Kwi 2014
Posty: 1065
srebrny
gdybyś chciał zrobić "łubudubu" to nie dotarłbyś do samolotu
te kontrole nie są w związku z zamachami tylko z działalnością szpiegów wrogich krajów, a tych mają bez liku
dlatego wypytują kogo poznałeś, czy coś ci nie przekazał itp.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#263 PostWysłany: 11 Wrz 2018 16:29 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6217
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
TLV w remoncie ! Wiec takie rzeczy beda sie dzialy. Generalnie i tak jestem w sozku ze przebudowuja prawie cale lotnisko bez zadnego wplywu na pax
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#264 PostWysłany: 20 Wrz 2018 08:49 

Rejestracja: 20 Wrz 2018
Posty: 3
Witam :)
Przylatujemy z mężem do Tel Awiwu z Poznania RyanAir w najbliższą sobotę o 11.30 - może ktoś się dołączy do wspólnego transportu do centrum? Sherutem albo taxi? Mamy możliwość zamówienia taxi przez naszą właścicielkę z airbnb - poleciła nam korporację najtańszą jej zdaniem. Zastanawiamy się, czy liczyć na sherut - czy zdecydować się na taxi. Czytamy, przeglądamy net i ... bądź tu mądry człowieku... :|
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#265 PostWysłany: 20 Wrz 2018 10:00 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6217
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
Biorąc pod uwagę,że od jakiegoś czasu jest stała stawka z lotniska do Centrum to raczej poleca znajomego :roll:
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#266 PostWysłany: 20 Wrz 2018 10:19 

Rejestracja: 20 Wrz 2018
Posty: 3
Ok, dzięki. Może ktoś z poznańskiego lotu dołączy :) No i temat : sherut - jest szansa do centrum? Czy kursują raczej do Jerozolimy i dalej? dać sobie spokój? stara baba a jak dziecko we mgle ...;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#267 PostWysłany: 20 Wrz 2018 11:58 

Rejestracja: 14 Kwi 2016
Posty: 76
Malinojeżyna napisał(a):
Ok, dzięki. Może ktoś z poznańskiego lotu dołączy :) No i temat : sherut - jest szansa do centrum? Czy kursują raczej do Jerozolimy i dalej? dać sobie spokój? stara baba a jak dziecko we mgle ...;)


szerut taniej i także pewny. jeżdżą też do centrum. stoją tuż przy wyjściu z lotniska. cena stała, regulowana, niezależna od ilości osób więc nie musicie zbierać ludzi żeby było taniej (tak jak w przypadku taxi).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#268 PostWysłany: 26 Wrz 2018 07:44 

Rejestracja: 20 Wrz 2018
Posty: 3
Tym razem już z Tel Awiwu : taxi z lotniska do okolic Karmel Market kosztowała nas - 4 osoby (dogadaliśmy się w samolocie) po 40 od sztuki plus 4 za każdą walizkę. Panowie od sherutów przed lotniskiem na hasło że do TA - od razu kierowali nas do taksówek - "tam będziecie mieli taniej".
Tym razem szukamy wspólników na przejazd z TA na lotnisko w sobotę - 9.00 start z miasta.
Możemy podejść na umówione miejsce, nie ma problemu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#269 PostWysłany: 18 Paź 2018 18:51 

Rejestracja: 27 Sie 2014
Posty: 198
Słyszałem że na lotniku, zwłaszcza w stronę powrotną, strażnicy zadają dużo pytań. Mam pytanie, a co z osobami które słabo gadają po angielsku albo wcale?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#270 PostWysłany: 18 Paź 2018 19:25 

Rejestracja: 14 Mar 2014
Posty: 1239
Loty: 114
Kilometry: 156 105
niebieski
To wszystko opisano wielokrotnie na tym forum...ale odpowiem Tobie są monitory z pytaniami w wielu językach w tym i polskim i sam wybierasz odpowiedzi na ekranie.
Góra
 Profil Relacje PM off
fredbb uważa post za pomocny.
 
      
#271 PostWysłany: 18 Paź 2018 20:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2013
Posty: 1386
niebieski
To ja krótko opiszę swoje doświadczenia.

Przerażony tutejszymi wpisami do Izraela nie brałem laptopa, a telefon komórkowy sprawnie wyczyściłem z większości zdjęć, zagranicznych kontaktów oraz usunąłem dużo konwersacji z WhatsAppa. Podróżowałem sam, mam kilka arabskich pieczęci, dlatego byłem przygotowany na maglowanie. Już na etapie wyboru okienka skorzystałem z słusznej (chyba tutaj przeczytanej) uwagi, aby wybierać mężczyzn pograniczników, a nie kobiety. Pamiętam, że procedura wjazdowa na lotnisku w USA nie należała do najprzyjemniejszych i musiałem pokazywać różne dokumenty, aby wjechać, stąd i tutaj byłem lekko poddenerwowany. Dodatkowo faktem, że ponoć pogranicznicy doskonale wyczuwają poddenerwowanie i wtedy reagują pytaniami oraz przepytkami.

No niemniej jednak, jak wspominałem, wybrałem swoje okienko. W oczekiwaniu widziałem, jak niektórzy w "damskich" okienkach mieli zadawane pytania, z mojego okienka ktoś został odesłany gdzieś dalej. Przyszła moja kolej. Przywitałem się (bez wzajemności), podałem paszport i po ok. 20 sekundach dostałem go z powrotem. I to tyle. Zero pytań. Spodziewałem się, że tak krótka obsługa jest związana z tym, że zostanę gdzieś przekierowany, ale po zapytaniu okazało się, że to wszystko i mogę iść w miasto. No faktycznie, straszna ta procedura wjazdowa.

Wylot z kolei również malował mi się w ciemnych barwach. To tutaj wg forumowych bajkopisarzy czeka na nas Mosad, który skieruje nas na wielogodzinne przeszukania. W rzeczywistości, czego można się spodziewać, nie jest to żaden Mosad, ani nawet służba państwowa, tylko zwykli ludzie z ochrony. Faktycznie część osób (w tym ja) jest wyłapywanych wcześniej z kolejki i faktycznie można spodziewać się dość personalnych pytań. Pytania dotyczyły trzech kwestii - pobytu w Izraelu, a konkretnie: celu podróży, co się widziało, czy poznaliśmy kogoś w Izraelu itp. Druga kwestia to nasze wcześniejsze podróże na podstawie pieczątek w paszporcie. Do każdej pieczątki pytania, kiedy tam byłem, jak długo, po co, czy kogoś poznałem. Trzecia kwestia to bagaż - czy sami go pakowaliśmy, czy ktoś prosił nas o przewiezienie czegoś. Warto być szczerym, widać że ludzie są fantastycznie przeszkoleni. Cała rozmowa trwała do 10 minut, po czym najpierw dostałem cyfrę "3", a później facet coś pokręcił głową i zmienił naklejkę na zaczynającą się od litery.

Okazało się, że uprawnia mnie ona do standardowej kontroli bezpieczeństwa, która jest świetna - nie trzeba nic wyjmować z bagażu (przeszły bodajże 2 puszki piwa, jakiś litrowy alkohol oraz kosmetyki 100ml+). Nie jest tak że ludzie ze szczegółową kontrolą muszą długo czekać - u mnie tak nie było - widziałem że wszystko szło sprawnie. Czekałem może 10 minut do swojej kontroli. Do kontroli szczegółowej kolejka kilku osobowa (3-4 osoby). Zdecydowana większość (90%) osób miała kontrolę standardową.

Przy wyjeździe nie trzeba rozmawiać z pogranicznikami, można skorzystać z automatu wypluwającego pozwolenie na wyjazd. Ktoś pisał, że przy wjeździe też, ale nie miałem odwagi sprawdzać. :mrgreen:

Niestety, ze względu na sprawność całej procedury musiałem się sporo wynudzić na niezbyt ciekawym terminalu, bez żadnego saloniku biznesowego.

Aha, jeszcze dodam, że na niesfornych podróżników czekają bodyscany najstarszego typu. Osoby ze standardową procedurą bezpieczeństwa mają tylko bramki metalowe.
Góra
 Profil Relacje PM off
Niedzwiedzik lubi ten post.
Niedzwiedzik uważa post za pomocny.
 
      
#272 PostWysłany: 18 Paź 2018 21:29 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6217
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
I tutaj muszę wtrącić swoje 3 grosze. To nie jest tak,ze bajkopisarze. wydales im sie zwyklym turysta/pielgrzymem z polski to Cie olali i puscili. Ja mimo nastu wjazdow zawsze mam specjalne security, ktore czesto okazuje sie prawie fast trackiem, czasem tez pieklem. Nigdy nie zaliczylem jednak w TLV skanu ciala ani rengenu chociaz widzialem u śniadych kolegów takie akcje. Opisywane tu historie to są konkretne przypadki konkretnewj osoby. Nie ma zadnej reguly. Przyklad sprzed miesiaca - pielgrzymka z Olsztyna 15 osob z czego 3 dostaly zolte naklejki mimo czystego paszportu :)
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#273 PostWysłany: 18 Paź 2018 21:39 

Rejestracja: 23 Gru 2014
Posty: 101
Kolor naklejki chyba nie ma zbyt dużego znaczenia, sam miałem żółte, ważna jest cyferka na początku. Im niższa tym lepiej, szóstka to „groźny terrorysta”
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#274 PostWysłany: 18 Paź 2018 22:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2013
Posty: 1386
niebieski
oskiboski napisał(a):
I tutaj muszę wtrącić swoje 3 grosze.

Zdecydowanie się zgadzam. Różne są przypadki. Przede wszystkim chciałem przekazać cztery rzeczy, które różniły się od innych relacji:
1) nie wszyscy mają piekło, więc nie trzeba się na zapas stresować - aczkolwiek sama szczegółowa rozmowa na temat wszystkich podróży i prywatnych kontaktów wystarczyła, aby zniechęcić mnie do szybkiego powrotu od Izraela (no dobra, ceny też :D)
2) to żaden Mosad, ani Szin Bet zajmuje się obsługą na lotnisku - to właśnie o osobach, które taką tezę forsowały zdecydowałem się napisać "bajkopisarze"
3) w trakcie mojego wyjazdu 90% osób miała naklejki uprawniające do zwykłej kontroli (czytając forum miałem wrażenie, że jest 50/50), aczkolwiek sam byłem w specyficznym okresie
4) pieczątki z krajów arabskich wzbudzają szczególne zainteresowanie i pytania są bardziej dociekliwe, ale wcale nie gwarantują uzyskania szczegółowej kontroli, ani tym bardziej przeglądania FB/telefonu (ale są jak widać różne relacje)

Fakt faktem, każda relacja w tym wątku pozwoliła mi przygotować się do procedur w Izraelu. Gdybym poleciał nie czytając ich, byłbym o wiele bardziej zdziwiony i zdezorientowany, dlatego dzięki wszystkim, którzy się tu udzielali.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Niedzwiedzik uważa post za pomocny.
 
      
#275 PostWysłany: 26 Paź 2018 13:53 

Rejestracja: 27 Sie 2014
Posty: 198
a muszę mieć jakąś rachunek hotelu/noclegu? W moim wypadku ja mam nocleg na Airbnb
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#276 PostWysłany: 26 Paź 2018 13:58 

Nie trzeba.
Ja nocuję u polskich zakonnic i tak też odpowiedziałem na pytanie o miejsce pobytu, ktòry klepałem przez telefon bez żadnych kwitkòw.
Góra
 PM off
fredbb uważa post za pomocny.
 
      
#277 PostWysłany: 15 Lis 2018 12:20 

Rejestracja: 09 Mar 2017
Posty: 7
Cześć!


Mam pytanie:

25 grudnia lądujemy wieczorem o 20:10 polskim LOTem. Następnie musimy odebrać bagaż, przejść kontrolę graniczną i... zawrócić na odloty bo o 00:45 mamy lot Ethiopian do Adis Abeby.
Niestety sa to oddzielne bilety stąd taka operacja.
Pytania w związku z tym:
- czy 4,5h wystarczy na całość operacji wieczornej w pierwszy dzień świąt?
- czy fakt, tak krótkiej wizyty w Izraelu trzeba mieć jakoś dodatkowo uargumentowany poza biletami na kolejne loty?

Z powrotem robimy dokładnie to samo ale mamy czasu więcej, tj. 8 godzin...

Pamiętam kiedyś jak mnie przetrzymali na lotnisku Dabolim (Goa) jak po przylocie z Bombaju zrobiłem w tył zwrot na samolot powrotny (długa historia dlaczego tak chciałem zrobić)...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#278 PostWysłany: 15 Lis 2018 12:45 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8849
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Powinniście dać radę. Zależy, czy będą kolejki do odprawy paszportowej po przylocie. My rano staliśmy spokojnie ze 3 kwadranse, bo były tłumy. Ale wieczorem praktycznie nikogo. Oczywiście wiele może też zależeć od dnia tygodnia.

Pokazaliśmy bilety, wytłumaczyliśmy, że z Polski do Afryki (i na odwrót) jest po drodze przez Izrael.

Potem od razu do odprawy idźcie - zwykle otwierają stanowiska 3 godziny przed odlotem, ale kolejki tworzą się dużo wcześniej i oczywiście najpierw jest przepytywanie, po co, czy sami się pakowaliście itd.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#279 PostWysłany: 15 Lis 2018 13:04 

Rejestracja: 09 Mar 2017
Posty: 7
Sudoku napisał(a):
Powinniście dać radę. Zależy, czy będą kolejki do odprawy paszportowej po przylocie. My rano staliśmy spokojnie ze 3 kwadranse, bo były tłumy. Ale wieczorem praktycznie nikogo. Oczywiście wiele może też zależeć od dnia tygodnia.

Pokazaliśmy bilety, wytłumaczyliśmy, że z Polski do Afryki (i na odwrót) jest po drodze przez Izrael.

Potem od razu do odprawy idźcie - zwykle otwierają stanowiska 3 godziny przed odlotem, ale kolejki tworzą się dużo wcześniej i oczywiście najpierw jest przepytywanie, po co, czy sami się pakowaliście itd.


Tak swoją drogą się zastanawiam na ile 25 grudnia wieczorem to szczyt w Izraelu. Chyba, Ci co mieli przylecieć na Święta już to zrobili...
Dzięki...


A tak przy okazji, kojarzycie jakieś ubezpieczenie na wypadek spóźnienia samolotu? Mamy tak naprawdę 2 bilety: 1: Warszawa - Tel Aviv - Warszawa; 2: Tel Aviv - Arusha - Tel Aviv. Chodzi mi o to, że jakby Lot się spóźnił to chciałbym uzyskać coś więcej niż 400 EUR aby na szybko kupić kolejny przelot do Arushy...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#280 PostWysłany: 15 Lis 2018 14:06 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8849
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
ERV ubezp. od rezygnacji obejmuje opóźnienie w dotarciu na lot, ale trzeba je chyba wykupić w ciągu 2 tygodni od zakupu biletu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 350 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group