Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 11 Mar 2019 10:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2015
Posty: 1136
Loty: 207
Kilometry: 387 563
niebieski
Qatar Airways zezwala na przewóz dronów tylko w bagażu podręcznym. Jeżeli mamy stopover w Doha to niestety nie możemy wyjść z lotniska z dronem który posiada kamerę. Na terenie Kataru bez pozwolenia od miejscowego ULC nie wolno używać dronów. Jeżeli wyjdziemy z dronem z lotniska to zostanie nam skonfiskowany przy powrocie na lotnisko. Jedyna opcja to przed przejściem przez kontrolę informujemy pracownika że posiadamy drona i że chcemy go zdeponować w przechowalni. Dostajemy karteczkę że zostawiamy drona, taka sam procedura jest z alkoholem. Po powrocie na lotnisko przechodzimy wszystkie kontrole, zjeżdżamy na dól do strefy odlotów i kierujemy się w prawo do biura gdzie można odebrać "nielegalne towary". Niestety pracownik jest mega nieuprzejmy, rodowity Katarczyk który zachowuje się nieuprzejmie, gra w jakaś grę na telefonie i ma totalnie gdzieś że chcesz coś od niego.
_________________
Tajlandia, Malezja, Singapur

Bulgaria


Ostatnio edytowany przez Abcn 20 Mar 2019 19:38, edytowano w sumie 2 razy
ciach wulgaryzmy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Zbiór lotów do Grecji od 160 PLN. Bilety z 4 polskich miast Zbiór lotów do Grecji od 160 PLN. Bilety z 4 polskich miast
Luksus na Riwierze Tureckiej. Tydzień w świetnym 5* hotelu z all inclusive od 2290 PLN. Wyloty z 2 miast Luksus na Riwierze Tureckiej. Tydzień w świetnym 5* hotelu z all inclusive od 2290 PLN. Wyloty z 2 miast
#2 PostWysłany: 20 Mar 2019 18:17 

Rejestracja: 20 Mar 2019
Posty: 2
Na Tripadvisor nie raz pisali, że wychodzili z dronem mając stopover. To jakieś losowe przypadki że nie można wejść z dronem na lotnisko?

Ktoś ma jeszcze jakieś doświadczenie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 20 Mar 2019 19:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2015
Posty: 1136
Loty: 207
Kilometry: 387 563
niebieski
@fuzi napisałem jak odbyło się to w moim przypadku. Dron bez kamery nie ma problemu, z kamerą jest zakaz. O tym że mogą zabrać mi drona i jak z nim postąpić przed kontrolą dowiedziałem się na lotnisku. Zawsze możesz wyjść i zobaczyć jak będzie ?
_________________
Tajlandia, Malezja, Singapur

Bulgaria
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 18 Lip 2019 11:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Maj 2018
Posty: 189
Loty: 51
Kilometry: 82 228
W listopadzie będę leciał Qatarem razem z dronem. Mam 14h postoju w Doha. Jak rozwiązać sprawę przewozu drona?
Chce lecieć z mavikiem air, bardzo malutki dron, myślałem schować go do bagażu nadawanego, a baterie wyciągać z drona i wziąć na miasto. Bagażu oczywiście nie zamierzam odbierać.
_________________
Instagram: https://www.instagram.com/lousylucky/?hl=pl

Image


Ostatnio edytowany przez Abcn, 15 Wrz 2019 05:49, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 18 Lip 2019 11:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2014
Posty: 149
Loty: 405
Kilometry: 918 570
Ja bym nie chował drona do nadawanego. Jest szansa, że Ci go ukradną, tzn. bagaż zaginie :) Lepiej tego nie robić.
_________________
Ruszaj ze mną w podróż: http://www.przepodroze.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 14 Wrz 2019 20:12 

Rejestracja: 01 Lip 2012
Posty: 211
Loty: 14
Kilometry: 90 771
niebieski
juggler5 napisał(a):
Qatar Airways zezwala na przewóz dronów tylko w bagażu podręcznym. Jeżeli mamy stopover w Doha to niestety nie możemy wyjść z lotniska z dronem który posiada kamerę. Na terenie Kataru bez pozwolenia od miejscowego ULC nie wolno używać dronów. Jeżeli wyjdziemy z dronem z lotniska to zostanie nam skonfiskowany przy powrocie na lotnisko. Jedyna opcja to przed przejściem przez kontrolę informujemy pracownika że posiadamy drona i że chcemy go zdeponować w przechowalni. Dostajemy karteczkę że zostawiamy drona, taka sam procedura jest z alkoholem. Po powrocie na lotnisko przechodzimy wszystkie kontrole, zjeżdżamy na dól do strefy odlotów i kierujemy się w prawo do biura gdzie można odebrać "nielegalne towary". Niestety pracownik jest mega nieuprzejmy, rodowity Katarczyk który zachowuje się nieuprzejmie, gra w jakaś grę na telefonie i ma totalnie gdzieś że chcesz coś od niego.


Ile trwa procedura odbioru drona? Podczas której kontroli informujesz że masz drona? Celnej?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 15 Wrz 2019 09:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2015
Posty: 1136
Loty: 207
Kilometry: 387 563
niebieski
-- 15 Wrz 2019 08:20 --

@lousylucky najważniejsze info to takie że linie Qatar zezwalają na przewóz drona tylko w bagażu podręcznym, więc zapomnij o chowaniu go do rejestrowanego.

-- 15 Wrz 2019 08:28 --

@Złoty opuszczając lotnisko masz kontrolę celną, wtedy zabierają alkohol do przechowalni i to jest ten moment żeby zdać drona do depozytu.
Czas odbioru zależy od tego na kogo trafisz, my trafiliśmy na Katarczyka, któremu ewidentnie jw przeszkadzaliśmy w grze na telefonie, stwierdził że nie ma drona, po kilku grzecznych prośbach wyłączył grę i wykonał telefon. Po ok 15 min ktoś z obsługi przyjechał z wózkiem pełnym alkoholu oraz naszym dronem. Zdawaliśmy go ok 8h wcześniej, więc wcale się nie spieszą z transportem towaru z miejsca na miejsce. Nam zajęło to ok 30min
i mnóstwo nerwów.
_________________
Tajlandia, Malezja, Singapur

Bulgaria
Góra
 Profil Relacje PM off
Złoty lubi ten post.
lousylucky uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 25 Lip 2023 09:52 

Rejestracja: 20 Mar 2018
Posty: 4
Chyba jednak coś się zmieniło od tamtego czasu. Info z oficjalnej strony QA :

"You may carry drones without batteries in your checked baggage. The removed battery/batteries may be carried in your hand baggage, if they adhere to the regulations regarding spare batteries. Drone battery must not be charged during your flight."

Dla mnie to ważne info bo tak właśnie mam zamiar przewieźć drona na Malediwy. Ktoś może potwierdzić, czy faktycznie można już pakować drona do rejestrowanego ?
Góra
 Profil Relacje PM off
Ella lubi ten post.
Ella uważa post za pomocny.
 
      
#9 PostWysłany: 12 Gru 2023 22:32 

Rejestracja: 12 Gru 2023
Posty: 1
Cześć, czy coś się zmieniło- lecę z przesiadką w Doha. Planuje zabrać ze sobą drona. Proszę o informację.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 12 Gru 2023 23:02 

Rejestracja: 24 Maj 2013
Posty: 293
Loty: 139
Kilometry: 286 579
niebieski
Leciałem z dronem 2x (4x w tą i z powrotem) przez Dohę. Za każdym razem miałem go w podrecznym, przy kontroli celnej - gdzie skanuja czy duże bagaże czy ktos czegoś nie szmugluje - spytałem gdzie mogę oddać drona, skierowano mnie do jakiegoś pokoju zaraz koło kontroli bagażów.
Oddanie drona , zabezpieczenie go i zaplombowanie - czas koło 30 minut - otrzymałem pokwitowanie w języku szlaczków (arabskim:)
Odbiór drona - za każdym razem - szybko i sprawnie - jakieś 10 minut czekania na odnaleznienie paczki. Po kontroli bezpieczeństwa kierowali mnie do punktu odbioru.

Fakt teraz przepisy się zmieniły i większość linii pozwala na przewóz drona w bagażu rejestrowanym - o ile nie będzie posiadał włożonej baterii litonowo jonowej - czy też innych baterii w tymże bagażu. Wszystkie baterie należy mieć w bagażu podręcznym.

Reasumując prawdopodobnie i tak nie można wnieść drona z kamerą na miasto - bo w drodze powrotnej może być zarekwirowany, ale przewóz w bagażu rejestrowanym jest już raczej dozwolony (ryzyko że bagaż się zgubi albo dron po stronie pasażera) jeśli baterie będą w bagażu podręcznym.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group