Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 85 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 10 Wrz 2018 20:38 

Rejestracja: 06 Sie 2014
Posty: 370
Loty: 115
Kilometry: 240 990
niebieski
qwesn napisał(a):
Z tym wyjściem z lotniska w Katarze to jednak nie jest tak kolorowo. Może miałem pecha i trafiłem na nieuprzejmego urzędnika, ale gdy ten podczas kontroli obejrzał moją kartę pokładową na kolejny lot, spojrzał na zegarek i stwierdził, że czas do kolejnego lotu to poniżej 8 godzin (było jakieś 7)

Yyyy a po co zes boarding carda na kontroli granicznej pokazywal? Paszport i w droge
_________________
zapraszam serdecznie :-) na nasz ig: Podróżnicy z Kórnika :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyjazd na Maderę za 1626 PLN. Loty (dla wszystkich) z Warszawy i 4 noce w 4* hotelu Wyjazd na Maderę za 1626 PLN. Loty (dla wszystkich) z Warszawy i 4 noce w 4* hotelu
Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast
#62 PostWysłany: 10 Wrz 2018 20:50 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8898
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
Mi zdarzyło się czekać ponad godzinę do kontroli paszportowej, więc pewnie zależy, jak się trafi.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 10 Wrz 2018 21:12 

Rejestracja: 01 Sie 2017
Posty: 48
Zbanowany
Grzes830324 napisał(a):
Yyyy a po co zes boarding carda na kontroli granicznej pokazywal? Paszport i w droge

Jak mogłem nie pokazać, skoro celnik go zażądał? Do tego pytania o cel wizyty, skąd przylatuje, dokąd lecę, na ile zostaje, co chcę zobaczyć itd. A po spojrzeniu na godzinę mojego następnego lotu od razu zawołał tamtego drugiego żeby mnie wyprowadził.

Więc ogólnie rzecz ujmując po prostu bardzo źle trafiłem i plan zobaczenia Dohy legł w gruzach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#64 PostWysłany: 15 Wrz 2018 13:51 

Rejestracja: 01 Lis 2013
Posty: 29
Czesc.
Mam w Doha przesiadkę 4h, od 16 do 20. Warto wyjsc i na szybko zobaczyc centrum czy może to być za malo czasu ?
Czy autobusy dojezdzaja do centrum ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 15 Wrz 2018 17:14 

Rejestracja: 01 Sie 2017
Posty: 48
Zbanowany
Bardzo małe szanse, że celnicy cię wypuszczą z przesiadką za 4 godziny. Informacja sprzed kilku dni.


Ostatnio edytowany przez Zeus, 15 Wrz 2018 23:28, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#66 PostWysłany: 15 Wrz 2018 23:25 

Rejestracja: 01 Lis 2013
Posty: 29
qwesn napisał(a):
Bardzo małe szanse, że celnicy cię wypuszczą z przesiadką za 4 godziny. Informacja sprzed kilku dni.


Dziwne to. Przeciez moge tam po prostu przyleciec i zachowywać się jakbym nie miał przesiadki.
W Dubaju nie było problemu zadnego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#67 PostWysłany: 16 Wrz 2018 11:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2018
Posty: 843
srebrny
I pewnie tu nie będzie. Równie dobrze sąsiad może Cię straszyć żebyś nie jechał do Kataru, bo na pewno dostaniesz rozeolnienia, tak jak on.

4 godziny to krótko - ogarnięcie lotniska, kolejka do kontroli, czekanie na autobus - może (nie musi) zjeść masę czasu. Warto zastanowić się nad taxi żeby zobaczyć coś więcej niż przejażdżka autobusem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#68 PostWysłany: 16 Wrz 2018 15:17 

Rejestracja: 01 Sie 2017
Posty: 48
Zbanowany
olivier85 napisał(a):
Dziwne to. Przeciez moge tam po prostu przyleciec i zachowywać się jakbym nie miał przesiadki.

Chyba, że będziesz miał tak jak ja - zostaniesz poproszony o pokazanie karty pokładowej na kolejny lot. Wtedy wpadasz i cały misterny plan się sypie. Ja nie straszę, ale po prostu ostrzegam ludzi po moich własnych przeżyciach. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#69 PostWysłany: 16 Wrz 2018 16:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Kazdy urzednik, w kazdym kraju moze i ma prawo nie wpuscic do kraju. ;)
Niewazne czy ruch bezwizowy i niekoniecznie musi podac wlasciwy powod.
Mnie np. nie chcieli wpuscic do Rwandy, mimo iz pierwszy raz i mialem wazna wize, w koncu dalo rade zalatwic, ale trwalo. 8-)

Cytuj:
Mam w Doha przesiadkę 4h, od 16 do 20. Warto wyjsc i na szybko zobaczyc centrum czy może to być za malo czasu ?
Tranzyt 4h w Doha to krotki okres czasu na wypad na miasto, wszystko zalezy od kolejki do kontroli paszportowej, niekiedy masa ludzi i obslugiwane sa tylko 2 okienka, taka mentalnosc.
W kolejce mozna spedzic nawet 1-2h.
Jesli sie spoznimy na samolot to do kogo mozemy miec pretensje?
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
#70 PostWysłany: 05 Sie 2019 20:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lip 2015
Posty: 472
niebieski
Przylatujemy do Doha o 0:35 a kolejny lot mamy 8:30. Czy jest sens wyrwać się z lotniska na miasto i jak najlepiej to uczynić mając na uwadze porę nocną ? Potrzebne są jakieś wizy ?
_________________
78 Krajów , 6 Kontynentów , 3 Oceany :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#71 PostWysłany: 05 Sie 2019 21:04 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7796
złoty
Wizy nie potrzebujesz,jeśli nie lubisz spędzać czasu na lotnisku to chyba jakaś szybka objazdówka taksówką wchodzi w grę ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#72 PostWysłany: 05 Sie 2019 21:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lip 2015
Posty: 472
niebieski
Dzięki, a cokolwiek jest wtedy otwarte na mieście ?
_________________
78 Krajów , 6 Kontynentów , 3 Oceany :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#73 PostWysłany: 05 Sie 2019 21:45 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7796
złoty
@RKS1926 Tu masz przedsmak tego co cię czeka jeśli się zdecydujesz,uważam że warto :) http://spiekua.pl/blog/przesiadka-w-doha/
Góra
 Profil Relacje PM off
Runo-88 lubi ten post.
 
      
#74 PostWysłany: 05 Sie 2019 21:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lip 2015
Posty: 472
niebieski
Dziękuję , to już czytałem :)
_________________
78 Krajów , 6 Kontynentów , 3 Oceany :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#75 PostWysłany: 05 Sie 2019 22:03 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7796
złoty
Jeśli czytałeś to właściwie wiesz co i jak i nie ma co drążyć dalej tematu.Dobrej nocy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#76 PostWysłany: 21 Sie 2019 11:41 

Rejestracja: 21 Sie 2018
Posty: 3
Cześć,

mam pytanie - w listopadzie planujemy wylot do Tajlandii przez Doha i o ile ogarniamy sobie w pierwszą stronę stopover z pobytem na 15h, to już w drugą stronę zostaje nam tylko 7 (od 20 do 3 nad ranem) i tu pytanie. Nie chcemy wychodzić już na miasto bo pewnie nie ma sensu się spieszyć, no a do tego noc - czy jest szansa na jakieś bonusy ze względu na długi pobyt na lotnisku od Qatar? To będzie nasz pierwszy lot tymi liniami i w sumie nie wiemy czego możemy się spodziewać i co załatwić. W kwestii bonusów myślę o jakimś posiłku, saloniku? Oczywiście bilety ekonomiczne, ale skoro tak fajnie działają ze stopover to może "a nóż a widelec" :)

I jeszcze jedno pytanie - jesteśmy na etapie wyboru hotelu na wspomniany stopover - może podpowiecie gdzie znajdę info czy przysługuje nam transfer do i z konkretnego hotelu? Nie ma tej informacji w ogólnych opisach hotelu na stronie linii lotniczych, a że wrócić musimy na lot o 7 rano więc obawiam się, że autobus pierwszy podajże ok 5 może być zbyt późny...

Z góry dziękuję za podpowiedzi.

A.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#77 PostWysłany: 21 Sie 2019 13:02 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1853
niebieski
1. Na zadne "bonusy" przy przesiadce 7h bym nie liczyl.
2. Popatrz na interesujace Cie hotele na innych stronach, badz na wlasnych stronach hoteli i zobaczy czy oferuja shuttle bus.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#78 PostWysłany: 21 Sie 2019 13:09 

Rejestracja: 16 Gru 2010
Posty: 413
Loty: 144
Kilometry: 297 591
niebieski
Pół roku temu działał tam uber i ceny były porównywalne do polskich. Uber dużo tańszy niż w Dubaju.

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#79 PostWysłany: 12 Wrz 2019 23:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Mar 2018
Posty: 4
RKS1926 napisał(a):
Przylatujemy do Doha o 0:35 a kolejny lot mamy 8:30. Czy jest sens wyrwać się z lotniska na miasto i jak najlepiej to uczynić mając na uwadze porę nocną ? Potrzebne są jakieś wizy ?


Cześć! Jeśli już byłeś i przerobiłeś nocne wyjścię na miasto w trakcje tranzytu daj proszę znać jak poszło! Mam niedługo ten sam problem. Druga sprawa to jak jest z dronem podczas takiego wyjścia. Mianowicie drona trzeba mieć w podręcznym na czas lotu, a wyjście z nim na miast w Doha jest nielegalne? ktoś coś wie? Z góry dzięki za pomoc :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#80 PostWysłany: 13 Wrz 2019 15:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lip 2015
Posty: 472
niebieski
maniejszyn


Przy wyjściu na miasto okazaliśmy dalsze bilety do KL powyżej 8 godzin oczekiwania na lotnisku. Przystawili pieczątki i puścili nas na zewnątrz. Mimo 1 w nocy , stało wiele taksówek i za 30 PLN dostaliśmy się do centrum w 4 osoby. Po 2 godzinach spacerowania i robienia fotek wróciliśmy na lotnisko taksówka już za 15 PLN.
Wizy nie są wymagane.
_________________
78 Krajów , 6 Kontynentów , 3 Oceany :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 85 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group