Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 27 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Autobus z lotniska DOH
#1 PostWysłany: 19 Maj 2016 00:15 

Rejestracja: 17 Mar 2015
Posty: 58
Ciekawa strona dla budzetowcow:

http://dohahamadairport.com/airport-gui ... irport/bus

Osobiscie jeszcze nie korzystalem ale moze komus sie przydac.
_________________
40!


Ostatnio edytowany przez Abcn, 17 Wrz 2018 13:35, edytowano w sumie 1 raz
DOH w tytule
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
 Temat postu: Re: Autobus z lotniska
#2 PostWysłany: 02 Mar 2017 19:49 

Nie wiem czy dobrze rozumuję, ale ta najtańsza karta QR10, powinna wystarczyć na podróż do miasta i z powrotem?

Ląduje przez 20.00, więc na darmową wycieczkę z QA się nie załapie, a siedzieć na lotnisku przez te ~8h średnio mi sie uśmiecha.
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Autobus z lotniska
#3 PostWysłany: 02 Mar 2017 20:17 

@‌kloose84‌, dokładnie. Ta karta nazywa się Karwa Smartcard Limited i masz 24h na dwa przejazdy. Autobus, o ile dobrze kojarzę, powinien mieć numer 747. Żeby być w centrum powinieneś wysiąść na ostatnim przystanku (pętla) i potem z tej pętli możesz łatwo wrócić na lotnisko. W okolicy nie ma wielu miejsc gastronomicznych, ale z łatwością znajdziesz obok postoju dla taksówkarzy lokal z samosami itp.
Góra
 PM off
cccc uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Autobus z lotniska
#4 PostWysłany: 03 Paź 2017 16:08 

Rejestracja: 28 Wrz 2017
Posty: 16
Przy wyjściu z lotniska, za taśmami do odbioru bagażu, znajduje się stoisko Mowasalat (takie MPK Doha), gdzie można kupić Karwa Card. Karta za 10 riali wystarcza na przejazd do miasta i z powrotem. Jeśli przy stoisku nie będzie pracownika to kartę można kupić także u kierowcy. W obu przypadkach płatność wyłącznie gotówką. Jest kilka bankomatów w pobliżu. Ja wypłacałem w bankomacie QNB kartą USD kantoru Alior i nie było żadnej prowizji.
Po wyjściu z terminala jest pętla autobusowa. Najszybciej na Souk Waqif jedzie autobus nr 777. W moim przypadku miałem 4 godziny na przesiadkę i spokojnie zdążyłem dotrzeć na souk, zjeść, wypić, beknąć i wrócić na lotnisko.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Autobus z lotniska
#5 PostWysłany: 28 Gru 2017 23:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Maj 2013
Posty: 501
niebieski
Ha. Czyli jak lądujemy kilka minut po północy + czas na wyjście to pozostaje tylko Taxi?
Drogo?
_________________
spoko-maroko-czyli-tu-wszystko-jest-prostsze,213,51100
kolumbia-z-covidem-w-tle-relacja-na-zywo,212,155650
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Autobus z lotniska
#6 PostWysłany: 29 Gru 2017 19:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@pifko, dzis zaplacilem za taxi z Souk Waqif na lotnisko 40 riali, mysle ze w druga strone bedzie podobnie.
Jeszcze taka jedna wskazowka, za taxi w Katarze placi sie gotowka.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
pifko uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Autobus z lotniska
#7 PostWysłany: 30 Gru 2017 14:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Maj 2013
Posty: 501
niebieski
Dzięki. To taniej niż z gdańskiego lotniska do Centrum :lol: :lol:
A kasę zamienię w kantorze na lotnisku.
Dodam, że na stronie https://discoverqatar.qatarairways.com/us-en/plusqatar
jesli się ma przerwę w locie powyżej 12h to można zabukować darmowy hotel na 1 noc, co prawda przylatuję o 10 w dzień a wylatuję o 2.00 w nocy, ale zawsze te kilka godzin na basenie, czy w fitness club, czy też na spa i saunach a potem chwila drzemki się przyda. I niektóre hotele mają darmowy transport na lotnisko jak tu w wątku doha-informacje-praktyczne,1163,36155&start=140
Rezerwacje można robić już tylko do 31 grudnia, a wykorzystać do końca kwietnia.
_________________
spoko-maroko-czyli-tu-wszystko-jest-prostsze,213,51100
kolumbia-z-covidem-w-tle-relacja-na-zywo,212,155650
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Autobus z lotniska
#8 PostWysłany: 31 Gru 2017 00:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Nie ma sprawy, cash mozna wymienic na lotnisku w kantorze, a gdy nie bedzie czynny, to pozostaje bankomat ATM.
Pozdr. i udanego pobytu.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Autobus z lotniska
#9 PostWysłany: 24 Lut 2018 13:40 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
Program Qatar plus obowiązuje teraz do 28 lutego 2018, a noclegi do 30 kwietnia 2018.

nie znalazłam w wątku mapy autobusów, więc wrzucam:
http://www.mowasalat.com/Portals/0/Imag ... 085658-943

oraz na stronie lotniska: https://dohahamadairport.com/airport-gu ... irport/bus

pod tym linkiem dostepny jest też rozkład autobusów (Excel)
http://www.mowasalat.com/Portals/0/Rout ... 202813-990

może ktoś mnie poprawi, bo w tym Excelu pokazuje np. godzinę 25:04 :) ale autobus nr 777 z Souq jedzie na lotnisko co 20min, a ostatni jest o 0:39 (wcześniejszy o 0:19 i 23:59). Mam samolot o 2 w nocy, więc autobus ok 23 by mi pasował.

Z kolei pierwszy jest o 5, przystanek najblizej Souq to Al-Bidda?

znalazłam też krótki opis linii w internecie:
Cytuj:
Dziś rozkłady są już dostępne na stronie internetowej Mowasalat/Karwa

Dla przypomnienia: Autobus 747 z centrum na lotnisko: odjazdy codziennie co 20 minut, pierwszy odjazd o 4.05, ostatni o 23.45. W przeciwnym kierunku (odjazd z terminala autobusowego tuż obok autobusów parkingowych): pierwszy kurs o 4.17 rano, ostatni o 23.57 23.17 (co 20 minut).

Trasa 747 od mojej pierwszej przygody została wydłużona i przebiega teraz wzdłuż Al Matar Street (Airport Road), z samego dworca jedzie się dłużej (30-45 minut), ale dla mnie oznacza to, że mam przystanek prawie pod domem (10 minut piechotą). Jak mógłbym z tego nie skorzystać, skoro pozwala mi to jak najbardziej opóźnić wyjście z domu, nawet do 90 minut przed lotem? W weekendowe poranki wynikający z takiego szaleństwa skok adrenaliny jest jak znalazł.

Na lotnisko z dworca w centrum kursuje też linia 109 (krótsza trasa i niższa cena, ale konieczny jest dojazd do dworca). Odjazdy 7 dni w tygodniu co pół godz. między 4.04 a 23.04. W przeciwnym kierunku z punktualnością bywa różnie, gdyż lotnisko jest w połowie trasy – wedle rozkładu pierwszy odjazd o 5.14, a ostatni o 23.14.

Na tym oferta się jednak nie kończy – lotnisko obsługuje także trzecia linia (777!), która łączy je z West Bay – nie zatrzymuje się jednak na głównym dworcu, gdyż jego trasa wiedzie przez Corniche. Jeśli ktoś jest zainteresowany szczegółami to zapraszam na stronę Mowasalat lub … do kontaktu telefonicznego z dworcową centralą w Doha :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Autobus z lotniska
#10 PostWysłany: 16 Wrz 2018 12:57 

Rejestracja: 01 Lis 2013
Posty: 29
Czy ktoś posiada akutalne info jakim autobusem dostanę się do centrum i z powrotem na lotnisko ? Ile to kosztuje, gdzie sie płaci ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Autobus z lotniska
#11 PostWysłany: 16 Wrz 2018 13:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@olivier85, autobus 747, bilet mozesz kupic u kierowcy za 10 QAR.
Reszte informacji masz w postach powyzej, poczytaj prosze. ;)
Mi sie zdarzylo, ze wsiadlem w pierwszy lepszy autobus, ktory akurat odjezdzal, ale okazalo sie ze nie ten numer. :lol:
Po drodze kierowca z Kenii zadzwonil do innego kierowcy i tak zgrali, ze moglem sie przesiasc na wlasciwy.
Nie wiedzialem, ze skromna znajomosc Swahili mogla mnie uratowac na Qatarze. :D
BTW byly jeszcze inne ciekawe przygody...
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Autobus z lotniska
#12 PostWysłany: 16 Wrz 2018 22:01 

Rejestracja: 01 Lis 2013
Posty: 29
Dzięki za pomoc.
W sumie jak oglądałem mape to lepiej wybrać linię 777, bo ja chciałbym pojechać na west bay i zobaczyć te wieżowce i wrocić od razu na lotnisko.
Widze, że dojazd zajmuje tam jakies 30-40 min. Jest szansa, że zdąże.
Jechał ktoś tą trasą lub podobnie ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 11 Mar 2019 09:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2015
Posty: 1136
Loty: 211
Kilometry: 391 575
niebieski
Aktualnie kartę Karwa Smartcard kupujemy w autobusie, przychodzi pracownik z terminalem płacimy u niego i dostajemy kartę. Najbardziej opłacalna jest karta za QR20 na 24H. Polecam autobus 777, trasa po głównych atrakcjach Doha, przejazd całej trasy od lotniska do The Pearl zajmuje ok 40m.
Mapka https://dohahamadairport.com/sites/hia/ ... %20PDF.pdf
_________________
Tajlandia, Malezja, Singapur

Bulgaria
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 05 Sie 2019 20:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lip 2015
Posty: 472
niebieski
tak, ale jak się dostać do Centrum skoro ląduję o 0:35 a kolejny lot mam rano 8:40 ? Tylko taksówka ? Żadne wizy nie są nam potrzebne żeby wyskoczyć do miasta ?
_________________
78 Krajów , 6 Kontynentów , 3 Oceany :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 12 Sie 2019 09:26 

Rejestracja: 13 Cze 2019
Posty: 5
Czesc,

moze ktos sie wypowiedziec na temat autobusow, w szczegolnosci linii 777? Czy przyjezdzaja na czas? Skad zaczynaja swoja trase? Z lotniska do The Pearl czy odwrotnie? A moze z tych dwoch miejsc jednoczesnie? Pytam, bo mam wylot (w czwartek, czyli w tygodniu) z Dohy do Kolombo o 7:40 rano. Wedlug: https://dohahamadairport.com/sites/hia/ ... 7-ok_1.jpg linia 777 startuje o 5:00. Czy teoretycznie jak wsiade do 777 o 5:20 (zakladajac, ze wsiade z przystanku przy hotelu Intercontinental -West Bay) rano i jak podroz zajmie 30 minut to na lotnisku w security bede o 5:50 to powinienem zdazyc na samolot bez problemu? Warto byc te 2 godziny przed wylotem czy na spokojnie 1 godzine przed bedzie ok?

Z gory dziekuje za odpowiedz.

Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 21 Sie 2019 00:03 

Rejestracja: 24 Maj 2013
Posty: 304
Loty: 139
Kilometry: 286 579
niebieski
We wrześniu ma ruszyć nitka metra do lotniska(czerwona). Przejazd 1QAR i raz dwa można znaleźć się w centrum.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#17 PostWysłany: 27 Sie 2019 12:52 

Rejestracja: 13 Cze 2019
Posty: 5
pijany.czarodziej napisał(a):
Czesc,

moze ktos sie wypowiedziec na temat autobusow, w szczegolnosci linii 777? Czy przyjezdzaja na czas? Skad zaczynaja swoja trase? Z lotniska do The Pearl czy odwrotnie? A moze z tych dwoch miejsc jednoczesnie? Pytam, bo mam wylot (w czwartek, czyli w tygodniu) z Dohy do Kolombo o 7:40 rano. Wedlug: https://dohahamadairport.com/sites/hia/ ... 7-ok_1.jpg linia 777 startuje o 5:00. Czy teoretycznie jak wsiade do 777 o 5:20 (zakladajac, ze wsiade z przystanku przy hotelu Intercontinental -West Bay) rano i jak podroz zajmie 30 minut to na lotnisku w security bede o 5:50 to powinienem zdazyc na samolot bez problemu? Warto byc te 2 godziny przed wylotem czy na spokojnie 1 godzine przed bedzie ok?

Z gory dziekuje za odpowiedz.

Pozdrawiam


Raz jeszcze podbijam swoje pytanie.

szpaczny napisał(a):
We wrześniu ma ruszyć nitka metra do lotniska(czerwona). Przejazd 1QAR i raz dwa można znaleźć się w centrum.


Teraz pytanie, ktorego wrzesnia? Bede w Doha 10 wrzesnia.

Z gory raz jeszcze dziekuje i pozdrawiam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 09 Wrz 2019 19:45 

Rejestracja: 24 Maj 2013
Posty: 304
Loty: 139
Kilometry: 286 579
niebieski
Wujek google + fraza "Doha metro" daje wyniki:
Hamad International Airport expected to open September 22nd to 29th 2019[citation needed], and Katara, Qatar University and Lusail stations to open on November 15th to 20th[citation needed]. Lusail and Legtaifiya tram stations expected to open in 2020.[13][14]


Akurat będę mógł potestować w listopadzie i grudniu :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 14 Gru 2019 15:57 

Rejestracja: 08 Lis 2013
Posty: 253
niebieski
Wygląda na to, że w zeszłym tygodniu otwarto lotniskową stację metra - Hamad Intl Airport T1. źródło
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 19 Gru 2019 00:12 

Rejestracja: 24 Maj 2013
Posty: 304
Loty: 139
Kilometry: 286 579
niebieski
mcichecki napisał(a):
Wygląda na to, że w zeszłym tygodniu otwarto lotniskową stację metra - Hamad Intl Airport T1. źródło


Śmiga śmiga. Potwierdzam testowane 15 grudnia ;-)
Wszystkie 3 nitki metra, bilet pojedyńczy 2QAR, całodniowy 6 QAR.
Płacić można kartą, banknotami w automacie - nominały 1,2,5,10 QAR (przyjmowane przez automat). Menu po angielsku. Wszystko ładnie i sprawnie śmiga. Tylko należny uważać do którego wagonu się wsiada bo jeden jest dla gold tickets, drugi dla kobiet i famili, trzecia dla nas ;-)


Autobusu to już przeszłość puste jeżdżą - nie ma co się dziwić skoro czas przejazdu to około 30min do 1h ( z lotniska do Conriche) a metrem 15 minut. Bus w 2 strony 10 QAR, metro 4 QAR.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
lataczuk uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 27 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group