Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 51 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 17 Sty 2020 09:31 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22326
Co to ma wspólnego z lotniskiem i dojazdem...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
#22 PostWysłany: 06 Sie 2020 13:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Za regularne taxi z lotniska do Hamra w 2019, bez targowania $20 i tyle samo z powrotem.
Tranafer z lotniska zalatwiany przez hotel $27.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 06 Sie 2020 13:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2018
Posty: 1698
Loty: 261
Kilometry: 277 323
złoty
@cccc

Teraz tam jesteś?

W lutym jechałem uberem z miasta z dzielnicy Hamra na lotnisko za 15$.
Z tego co się orientuję to można jechać taniej do centrum miasta z lotniska idąc na sekcję odlotów.
_________________
Image
Image


Ostatnio edytowany przez Abcn, 06 Sie 2020 15:35, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 06 Sie 2020 13:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@Martinuss teraz nie, ale mam zamiar znow odwiedzic, tylko ze w chwili obecnej nie jest optymalnie.
Wiadomo Uber tanszy, wstyd sie przyznac, ale nie korzystalem jeszcze z Ubera.
Zreszta za $100-150 w zaleznosci od destynacji mozna wynajac auto z kierowca na caly dzien.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 06 Sie 2020 13:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Mar 2015
Posty: 144
Wszystko się zmieniło. Teraz wcale Uber nie jest najtańszy.
Mówisz taksówkarzowi swoją cenę i prawdopodobnie się zgodzi. Jeśli nie, zgodzi się drugi w kolejce. A chętnych jest multum, bo sytuacja się znacząco zmieniła i to Ty teraz dyktujesz warunki.

Ostatnio miałem tylko 20 tys. funtów (wg kursu mniej niż 3 dolary) i od razu znalazłem taksówkę z miasta na lotnisko.
_________________
---------------------------
http://www.masaperlowa.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 07 Sie 2021 17:04 

Rejestracja: 20 Sie 2018
Posty: 446
srebrny
Uber za kurs lotniska do Hamry pokazuje cenę 40000 LBP. Jeśli tylko dałoby radę na lotnisku wymienić USD po kursie czarnorynkowym to byłyby to raptem... ~2 USD.

Ciekawe czy szło by się dogadać z uberowcem, aby przyjął USD po kursie czarnorynkowym, albo nawet i lekko do niego zbliżonym.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 02 Cze 2022 14:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2010
Posty: 354
niebieski
udało ci się dogadać z kierowcą ubera na taką umowę z kursem czarnorynkowym?
_________________
Image
http://www.facebook.com/lifetripblog
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 02 Cze 2022 14:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2018
Posty: 1698
Loty: 261
Kilometry: 277 323
złoty
Uber teraz przyjmuje płatności w LBP i można karta. Jak byłem w Lutym 2020 to ceny pokazywały mi się tylko w USD. Visa przelicza teraz następująco 10 000 LBP = 1,75zł. Możesz policzyć na kalkulatorze Visa :) już nie ma kursu 1500 LBP = 1 USD.
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
aeonflux uważa post za pomocny.
 
      
#29 PostWysłany: 02 Cze 2022 20:43 

Rejestracja: 20 Sie 2018
Posty: 446
srebrny
piotrek_89 napisał(a):
udało ci się dogadać z kierowcą ubera na taką umowę z kursem czarnorynkowym?


Tak, nie było żadnego problemu
Góra
 Profil Relacje PM off
aeonflux uważa post za pomocny.
 
      
#30 PostWysłany: 05 Cze 2022 01:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Paź 2016
Posty: 41
pierwszy zatrzymany samochód, kierowca zawołał 300 tys hamra-lotnisko, co odpowiada 10 $. Złotówy kombinują - uber nałożyłe ograniczenie na tylko 2 pasażerów, więc ci na siłę chcą więcej kaski niż pokaże aplikacja, dodatkowo, ponieważ cena paliwa zmienia się codziennie (rośnie jak u nas :) ) to złotówy często odrazu w aplikacji piszą wyższą stawkę za przejazd niż apka pokazuje, ale nie wolno się dać nabrać.
_________________
--
mariuszewski
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 05 Cze 2022 01:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2012
Posty: 1839
Loty: 266
Kilometry: 487 169
niebieski
Czyli tak naprawde ile rzucic za kurs? 10 dolarów?
ile chcą ubery?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 05 Cze 2022 03:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4546
Loty: 634
Kilometry: 780 222
HON fly4free
Przecież możesz sobie sprawdzić
Góra
 Profil Relacje PM off
jaco027 lubi ten post.
 
      
#33 PostWysłany: 05 Cze 2022 11:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2012
Posty: 1839
Loty: 266
Kilometry: 487 169
niebieski
Czy ja ciebie wywołałem do tablicy, czy to jest ten merytoryczny post, na który musiałeś odpowiedziec?
Mam sprawdzić, ile powinienem dac za dojazd z lotniska
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 05 Cze 2022 11:34 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3126
platynowy
Pabienowi chodzi o to ze w apce mozesz sobie sprawdzic aktualna cene:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 12 Paź 2022 08:21 

Rejestracja: 18 Lis 2016
Posty: 302
niebieski
Dzień dobry.
Jesteśmy właśnie w Libanie. Przed wylotem chcielibyśmy na lotnisko pojechać Boltem. Próbowaliśmy z lotniska, ale taksówkarze mówili że przeliczy nam kwotę po tym niekorzystnym kursie. Ja wiem, że to może być z ich strony ściema , żeby jechać taksówką, co uczyniliśmy 8-) ale czy ktoś korzystał z Bolta i może mi napisać jaką kwotę ściąga z konta? Nie mamy doświadczenia w korzystaniu z Bolta/Ubera-dwa razy korzystaliśmy we Lwowie i ściągnęło z karty hrywny przeliczone na złotówki, co Oczywiscie było bardzo korzystne.
Będę wdzięczna za informacje i z góry dziękuje
Justyna
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 12 Paź 2022 12:28 

Rejestracja: 19 Paź 2011
Posty: 1164
platynowy
W Libanie NIE PŁACIMY za nic kartą - wtedy rozliczenie następuje po oficjalnym kursie.
A w apkach z podpiętą kartą niestety tak się stanie. Lepiej zapłacić gotówką, w funtach libańskich lub USD/EUR.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 12 Paź 2022 12:34 

Rejestracja: 29 Kwi 2016
Posty: 196
Loty: 27
Kilometry: 49 997
niebieski
Ile przeciętnie kosztuje taksówka z lotniska do centrum (w gotówce) ?
_________________
42 państwa Europy + Meksyk, Dominikana, Maroko, Tunezja, Egipt, Izrael, Palestyna, Liban, Turcja, Jordania, Gruzja, Armenia, Uzbekistan, Tadżykistan, Oman i ZEA
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 12 Paź 2022 12:40 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22326
port-lotniczy-bejrut-centrum-miasta,1161,85557

:roll:
Góra
 Profil Relacje PM off
justysia75 uważa post za pomocny.
 
      
#39 PostWysłany: 12 Paź 2022 12:59 

Rejestracja: 18 Lis 2016
Posty: 302
niebieski
-- 12 Paź 2022 12:51 --

Szczecin napisał(a):
Ile przeciętnie kosztuje taksówka z lotniska do centrum (w gotówce) ?

Krzyczeli 25$ ale zapłaciliśmy 12

-- 12 Paź 2022 12:59 --

aeonflux napisał(a):
W Libanie NIE PŁACIMY za nic kartą - wtedy rozliczenie następuje po oficjalnym kursie.
A w apkach z podpiętą kartą niestety tak się stanie. Lepiej zapłacić gotówką, w funtach libańskich lub USD/EUR.

Przepraszam że jestem tak mało ogarnięta , ale to da się zamówić Bolta z podpietą kartą i zapłacić gotówką? To chyba działa tak, że jak kliknę już na auto które ma mnie odebrać to nie ściągnie mi kasy z konta? Cena w lirach z lotniska to Ok 120 tys lir i to przeliczy na dolary po państwowym kursie na dolary? Dobrze to rozumie?
Góra
 Profil Relacje PM off
Szczecin lubi ten post.
Szczecin uważa post za pomocny.
 
      
#40 PostWysłany: 12 Paź 2022 13:14 

Rejestracja: 19 Paź 2011
Posty: 1164
platynowy
Nie wiem czy da się w Libanie zamówić Bolta z płatnością gotówką - nie korzystaliśmy z tej aplikacji w ogóle. Tak jak napisano wyżej - taksówka z lotniska do centrum to koszt max 15$ przy płatności dolarami (tyle zapłaciliśmy za kurs "na koniec centrum" czyli do Manary). Można kombinować, ale pytanie jak daleko warto - tam z uwagi na inflację naprawdę się nie przelewa.

Dalej to krótka piłka, taka sama jak na całym świecie - jeśli pierwszy taksówkarz nie będzie skory pojechać za wiadomą cenę, grzecznie dziękujemy i idziemy do następnego. O ile zdążymy bo często pierwszy się zreflektuje i zgodzi na cenę :)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 51 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group