Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Przesiadając się lecąc Wizzair trzeba odebrać fizyczną kartę pokładową w checkinie (nie potrzeba mieć wydrukowanego pdfa). Oznacza to ponowne kontrole paszportowe i security.


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 213 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: [AUH] Abu Dhabi
#41 PostWysłany: 23 Sie 2016 13:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2013
Posty: 475
Loty: 93
Kilometry: 149 830
niebieski
Wie ktoś może jak jest z prysznicami w AUH?
Na stronie jest informacja, że są dostępne dla pasażerów wyższych klas "oraz płacących innych gości", ale nie ma szczegółów czy chodzi o opłatę za sam prysznic czy za pełny wstęp to Lounge.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
 Temat postu: Re: [AUH] Abu Dhabi
#42 PostWysłany: 23 Sie 2016 13:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
Ja byłem na PP to prysznic był darmowy (ręczniki, kosmetyki itp też). Nie wiem który to był salonik, ale leciałem AirBerlin i w tym terminalu był chyba tylko jeden na PP.
Ktoś w kolejce przede mną chciał wejść do saloniku za cash to wejście kosztowało chyba coś około 40$, a sam prysznic 20$.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zielony^ lubi ten post.
Zielony^ uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: [AUH] Abu Dhabi
#43 PostWysłany: 23 Sie 2016 13:55 

@Zielony^ Podobno są też darmowe publiczne. Ze strony lotniska: 'There are hygienic public shower facilities near departure gates 32 and 37. Use of these showers is free of charge.' To chyba T3.
Góra
 PM off
Zielony^ lubi ten post.
Zielony^ uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: [AUH] Abu Dhabi
#44 PostWysłany: 23 Sie 2016 14:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sty 2014
Posty: 305
Loty: 74
Kilometry: 275 193
niebieski
o prysznicach znalazlem, $23 dolary za 30 min.

https://www.plaza-network.com

ponoc tez sa jakies publiczne na lotnisku. Wejscie do lounge na 5 h kosztuje wiecej niz wynajecie hotelu na noc dlatego pytalem czy ktos ma doswiadczenie z Premier Inn.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [AUH] Abu Dhabi
#45 PostWysłany: 23 Sie 2016 14:14 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
sa prysznice,ale watpie aby ktos z Was chcial z nich skorzystac. :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [AUH] Abu Dhabi
#46 PostWysłany: 23 Sie 2016 14:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2013
Posty: 475
Loty: 93
Kilometry: 149 830
niebieski
@Kian
W sensie - taki syf? Robactwo? Czy co?
Mając klapki, ręcznik itd. - odradzasz?
Będę po kilkudziesięciu godzinach w upale i chciałem oszczędzić współpasażerom z kolejnego lotu nieprzyjemności z obcowania z "niepachnącym" mną ;) - ostatecznie wezmę tradycyjną kąpiel w umywalce, ale myślałem że może da się to zrobić w bardziej cywilizowany sposób...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [AUH] Abu Dhabi
#47 PostWysłany: 23 Sie 2016 19:56 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
kolejka. w kolejce mocno nieswieze osoby roznych narodowosci.

sam zobaczysz. ale musisz byc zdesperowany mocno aby skorzystac.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [AUH] Abu Dhabi
#48 PostWysłany: 24 Sie 2016 13:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sty 2014
Posty: 305
Loty: 74
Kilometry: 275 193
niebieski
Kian napisał(a):
kolejka. w kolejce mocno nieswieze osoby roznych narodowosci.

sam zobaczysz. ale musisz byc zdesperowany mocno aby skorzystac.


Dzieki Kian w takim razie albo lounge albo hotel. Pozdro
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [AUH] Abu Dhabi
#49 PostWysłany: 31 Sie 2016 00:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2016
Posty: 684
Tak dla uzupełnienia, może się komuś przyda.
Na początku było podane, że w Abu Dhabi nie ma darmowych posiłków przy dłuższych przesiadkach. My jednak taki dostawaliśmy (przynajmniej dawali w zeszłym roku) i wiem, że inni też dostawali. Może nie dokładnie posiłek ale voucher do wykorzystania w lotniskowych knajpkach ale tak to się chyba wszędzie odbywa. Voucheru zasadniczo nie dostaje się za za sam dłuższy pobyt na lotnisku ale tylko gdy leci się liniami Etihad, dla których Abu Dhabi jest głównym hubem. Trzeba pokazać karty pokładowe i gdy ma się odpowiednio długą przesiadkę dostaje się voucher na posiłek. Nie pamiętam dokładnie zasad godzinowych ale my mieliśmy chyba 6 czy 7 godzin stopoveru i dostaliśmy voucher na mniejszą wartość określany jako "śniadanie" bądź "kolacja". Chyba od 8 godzin dostaje się voucher na "obiad" a powyżej 12 na dwa posiłki. Choć może to u nich być płynne ale tak jakoś mówili.
Powinno też chyba działać przy spółkach "córkach" Etihadu. My dostawaliśmy przy przesiadkach pomiędzy Air Serbią a Etihadem.
Góra
 Profil Relacje PM off
ozim lubi ten post.
ozim uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: [AUH] Abu Dhabi
#50 PostWysłany: 31 Sie 2016 08:35 

Rejestracja: 22 Sty 2016
Posty: 192
Loty: 118
Kilometry: 241 266
@billy
Na stronie Etihadu nic nie jest wspomniane o posiłkach przy dłuższych przesiadkach, skąd mieliście taką informację? Mieliście taryfę economy czy może jakąś wyższą? W październiku mam 2x siedmiogodzinną przesiadkę w AUH Etihadem, więc trochę mnie to zaciekawiło. Czy to jest tak, że ja sam muszę wyjść z inicjatywą? I gdzie muszę okazać kartę pokładową żeby dostać taki voucher?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [AUH] Abu Dhabi
#51 PostWysłany: 31 Sie 2016 09:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2016
Posty: 684
Szukając informacji o Abu Dhabi przed lotem znalazłem informację w necie o kimś kto miał przesiadkę tam właśnie i dowidział się wcześniej skądś o voucherach na posiłki więc poszedł po nie i dostał. Tak to właśnie działa, ktoś od kogoś i tak to idzie :-) Sam też nie widziałem takiej informacji oficjalnie dlatego napisałem o tym na forum. Może ktoś skorzysta.
Trzeba oczywiście wyjść z inicjatywą i pójść do nich. Ja poszedłem do punktu w Teminalu 1 (ten stary, okrągły) ale podobny jest w 3. Zabij mnie ale nie pamiętam czy nazywa się Transit Desk, Etihat Transit, samo Etihad czy jeszcze inny napis wisi ale to taki typowy punkt informacyjny z kilkoma osobami obsługi i kolejką ludzi tłoczących się z reguły do transferu albo o informacje o opóźnionych lotach itd.
Być może oryginalnie kupony należą się tylko przy opóźnieniach ponad ileś godzin a zadziałał azjatycki "efekt białego turysty" ale dostaliśmy w obie strony i bez większego marudzenia. Ci o których czytałem też.
Podszedłem po prostu i powiedziałem, że mamy kilkugodzinną przesiadkę i słyszałem o możliwości otrzymania voucheru na posiłek. Pan poprosił o karty pokładowe coś tam posprawdzał w systemie, gdzieś zadzwonił, coś do kogoś zagadał, trochę pomarudził pod nosem, policzył godziny pomiędzy lotami i wydał vouchery.
Lecieliśmy jak najbardziej w ekonomiku, taryfa pewnie najniższa z możliwych bo bilety "promocyjne" i wszystkie loty o czasie, tak że my żadnego opóźnienia nie mieliśmy a vouchery wydali.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
ozim uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: [AUH] Abu Dhabi
#52 PostWysłany: 31 Sie 2016 09:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3699
srebrny
@billy, jakiej wartości był ten voucher ?
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [AUH] Abu Dhabi
#53 PostWysłany: 31 Sie 2016 09:51 

Rejestracja: 22 Sty 2016
Posty: 192
Loty: 118
Kilometry: 241 266
Dzięki za informację, w takim razie spróbuję i ja tak zrobić :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [AUH] Abu Dhabi
#54 PostWysłany: 31 Sie 2016 11:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2016
Posty: 684
Hmm... co do wartości to nie wiem czy jest jakakolwiek podana. Dostaliśmy taki świstek / kwitek na odwrocie którego pan długopisem nabazgrał literkę B, wziął ją w kółko i podał ze słowami: "For breakfast. In any restauration in airport."
Oni ogólnie są tam już ogarnięci w tym co na jaki voucher mogą ci dać i się potem między sobą rozliczają. Trzeba pewnie spytać w konkretnym punkcie. Mi niezbyt chciało się łazić po lotnisku w poszukiwaniu a w terminalu 1 były jakieś remonty, przestawiania i chyba tylko MacDonald był otwarty. Jak facet zobaczył kwitek z literką B to pokazał, ze można wziąć cośtam albo cośtam. Ponieważ to była moja druga w życiu wizyta w MacDonaldzie więc nie bardzo wiedziałem czy aby to na pewno będzie jakaś różnica co wybiorę. W każdym razie za kwitek dostaliśmy BigMaca czy jakieś podobne ich ustrojstwo frytki i dużą colę.
Góra
 Profil Relacje PM off
jasiek1212 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: [AUH] Abu Dhabi
#55 PostWysłany: 01 Paź 2016 09:05 

Rejestracja: 11 Sie 2012
Posty: 31
@Billy dziękuję za informacje. Również o uszy mi się obiło coś o voucher'ze w Etihadzie. Lecę w poniedziałek, zaryzykuję i dam znać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [AUH] Abu Dhabi
#56 PostWysłany: 01 Paź 2016 11:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2016
Posty: 684
Wielkiego ryzyka nie ma. Nie zakładam, że rozdają darmowe vouchery aby potem podstępnie podsunąć niewiernym zatrute jedzenie. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: [AUH] Abu Dhabi
#57 PostWysłany: 28 Paź 2016 11:24 

Rejestracja: 21 Sie 2012
Posty: 59
Loty: 54
Kilometry: 187 473
I jak z tymi voucherami? W listopadzie mam 6:35h postoju. Jestem ciekawy czy na coś się załapię :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 05 Sty 2017 02:27 

Rejestracja: 05 Sty 2017
Posty: 4
Witam,za pare miesięcy odbędę pierwszy lot z międzylądowaniem.Podczad lotu bede miała międzylądowanie w Abu Zabi na którym bede czekac ponad 9 godzin na lot.Czy bede mogła wyjsć od tak z lotniska i potem przejść ponownie odprawę?

-- 05 Sty 2017 02:31 --

Dodam że lot z Berlina do Abu Zabi jest wykonywany inną linią niż lot z Abu Zabi na Seszele
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 05 Sty 2017 04:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Paź 2016
Posty: 307
Tak możesz. Lot masz pewnie w jednym sojuszu więc bagażu nie odbierasz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 05 Sty 2017 08:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lis 2014
Posty: 350
Loty: 438
Kilometry: 1 132 564
Wychodzisz bez problemu, tylko pamietaj zeby potem byc chwile wczesniej, bo znowu musisz przejsc kontrole i paszporty.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 213 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group