Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Wikipost
Przesiadając się lecąc Wizzair trzeba odebrać fizyczną kartę pokładową w checkinie (nie potrzeba mieć wydrukowanego pdfa). Oznacza to ponowne kontrole paszportowe i security.

[ 210 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11
Autor Wiadomość
#201 PostWysłany: 28 Sty 2024 15:45 

Tak - możliwym opóźnieniem to już każdy musi po swojemu się zająć.

U mnie przesiadka KTW-MCT miała 2.5h na początku wyjazdu, to sobie po prostu dokupiłem jeszcze jeden bilet na następny lot do MCT. Coś w rodzaju ubezpieczenia wycieczki za 40 zł. Przesiadka MCT-SKD miała z kolei 4h, to uznałem, że zaryzykuję i już. Akurat się udało.
 Relacje PM off  

#202 PostWysłany: 01 Lut 2024 18:59 

Loty: 79
Kilometry: 132 491
złoty
Zainspirowany wpisem @tomeki napisałem maila do lotniska z zapytaniem czy możliwy jest transfer na airside między lotami wizzair. Dostałem odpowiedź, że jest to wykonalne bez bagażu rejestrowanego i po odprawie online. Można od razu kierować się do bramki, gdzie dostanie się kartę pokładową.
Wygląda to obiecująco, zapewne nie powstanie transfer z prawdziwego zdarzenia między lotami wizzair, ale takie rozwiązanie znacznie ułatwi przesiadki w AUH.
 Relacje PM off
elwirka lubi ten post.

#203 PostWysłany: 02 Lut 2024 08:17 

@terrop
Wszystko spoko, tylko czego wizzair tego nie komunikuje, tylko każe wychodzić po te karty. Lotnisko swoje, linia swoje. Moge potwierdzić, że w Omanie miałem podobną sytuację, karta pokładowa w aplikacji nie chciała puścić mnie przy wejściu na pokład, babeczka poklikała w systemie i wydrukowała mi kartę przy bramce. Także nie wiem czego tak to wygląda w przypadku gdy ma się loty z transferem, skoro można to znacznie uprościć.

Ostatnio edytowany przez Gadekk, 03 Lut 2024 22:08, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
 Relacje PM off  

#204 PostWysłany: 02 Lut 2024 09:19 
Awatar użytkownika

HON fly4free
Przerabiałem dwa dni temu loty na dwóch oddzielnych biletach (W6/EY).
Pomijając gigantyczną kolejkę przy transferze i zamieszanie (wywoływanie osób z lotów, których boarding się zaczynał), wszystko przebywa bezproblemowo.
Potrzebne jest przejście przez security.
Ciekawostka: nikt nie skanuje biletów na kolejny lot.Image
 Relacje PM off  

#205 PostWysłany: 02 Lut 2024 11:15 

Ja nie przechodziłem przez security, poszliśmy od razu do bramek kierując się znakami "Transfer" czy jakoś tak. Przy tym desku nie było w ogóle ludzi, ale jak pisałem nie korzystaliśmy z jego usług. Mieliśmy tylko bagaż podręczny. Dokładnie tak samo zrobiliśmy kilka dni wcześniej we Wiedniu na lotach Ryanair. Tam tylko musieliśmy przejść odprawę paszportową, bo lecieliśmy poza Schengen. Znowu w Ammanie gość się pultał przy gate, bo nie mieliśmy wydrukowanych kart pokładowych, a tylko karty pokładowe w aplikacji Wizzair. Jego zdaniem mimo tego powinniśmy iść na checkin i poprosić o wydrukowanie. W końcu sam je wydrukował i polecieliśmy.
 Relacje PM off  

#206 PostWysłany: 12 Lut 2024 13:38 

niebieski
To jest ogólnie dość ciekawa sytuacja, ponieważ z tego co doświadczam podczas pobytu w AUH i odprawy Wizz są 3 opcje:
1. jest widoczna karta pokładowa w apce Wizz ale ludzie nie mają wersji papierowej i tak jak w ostatnim poście sami wydrukowali pracownicy na wylocie na bramce;
2. jest widoczna karta pokładowa w apce Wizz i ludzie mają ją wydrukowaną - bez problemu z transferem - widziałem jak bez problemu następował boarding;
3. nie jest widoczna karta pokładowa w apce Wizz - jest wprost informacja "to nie jest karta pokładowa".

Ale najbardziej dla mnie szokujące jest to że przez 3 lata na około 10-12 lotach z AUH zawsze miałem "to nie jest karta pokładowa", mimo, że ludzie wchodzący na pokład razem ze mną ją mieli.

Czy ktoś jest w stanie wyjaśnić ten "fenomen" ?
Jedyne co mi chodzi po głowie to dość wczesna odprawa (24-12h przed odlotem). Być może dla tych co później się odprawiają już karty w apce są?

PS. Z tym optymizmem dotyczącym przejścia przez kontrolę paszportową i security po przylocie, pobranie kart, kontrolę paszportową i security na wylocie bym nie miał jeśli chodzi o lot z dziećmi. Przylecieliśmy dokładnie 2,5h przed kolejnym lotem i tylko dzięki uprzejmości pracownika na kontroli paszportowej po przylocie udało nam się zmieścić w czasie, ponieważ kolejka na check in była na godzinę stania.
 Relacje PM off  

#207 PostWysłany: 12 Lut 2024 22:18 

@chiniol Późna odprawa raczej nie jest przyczyną - domyślnie odprawiam się na ostatnią chwilę, a też na wszystkich lotach z AUH miałem dotychczas "to nie jest karta pokładowa".
 Relacje PM off  

#208 PostWysłany: 18 Lut 2024 19:01 

Loty: 79
Kilometry: 132 491
złoty
Transfer wizz-wizz. Próba uzyskania karty pokładowej w transfer desku się nie powiodła, twierdzą że nie mają dostępu do systemu wizza. Przejście całej ścieżki przez landside zajęło mi szybkim krokiem 40 minut od wyjścia z samolotu do dotarcia pod jedną z ostatnich bramek.
 Relacje PM off  

#209 PostWysłany: 23 Lut 2024 09:14 

niebieski
Czy można przejść w AUH na przylocie przez automatyczne bramki paszportowe jeśli ktoś nie był jeszcze w UAE ?
 Relacje PM off  

#210 PostWysłany: 23 Lut 2024 09:26 

Loty: 46
Kilometry: 151 136
srebrny
Nie obsługa kieruje do okienka
 Relacje PM off
chiniol lubi ten post.
chiniol uważa post za pomocny.

[ 210 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum