Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 151 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna
Autor Wiadomość
#121 PostWysłany: 15 Lut 2020 20:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lut 2012
Posty: 655
Loty: 290
Kilometry: 723 470
niebieski
Prosto z Dubaju i mam nawet czas posta napisac;)

Przesiadka FlyDubai FZ1788 z Krk -> CebuPacific, temat walkowany jakis czas temu i chyba nikt sie nie zdecydowal odwazyc wczesniej no to ktos musial.
Pomailowalem sobie z lotniskiem DXB wczesniej na ten temat i wg ich sugestii jak nizej.

Dotkniecie kolami ziemi w DXB 20.36 przed czasem 10min.
W terminalu 3 o 21:05 ( wooolno, autobus )
Oczekiwanie na inter-terminal bus do T1 az do 21:35 ( ponoc co 40 min jezdzi i ma stale godziny)
Transferowe security T1 , 21:46
Prosto do connection desku za rogiem, gdzie ladnie drukuja boarding passa na CebuPacific, sprawdzajac wczesniej skad przylecialem czy mam bilet powrotny itd.
22:05 przy gate D21
23:25 wylot

Jakas godzina luzu wyszla plus 30min czekania na busa, bez tego czekania w miare sprawnie i brak mozliwosci online checkinu w Cebu nie przeszkadza.

Bez czekania na ten autobus do T1 bo to akurat mega slabo zorganizowane jest tez pewnie daloby sie to zrobic przechodzac przez immigration, security, checkin itd. przy przylocie na czas bo z T1 do T3 nie jest daleko.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
smieci uważa post za pomocny.
 
      
Przygoda w Wietnamie: Ho Chi Minh, Da Nang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3365 PLN Przygoda w Wietnamie: Ho Chi Minh, Da Nang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3365 PLN
Wakacyjne loty (z bagażem) do Uzbekistanu z Warszawy od 1731 PLN. Sporo terminów Wakacyjne loty (z bagażem) do Uzbekistanu z Warszawy od 1731 PLN. Sporo terminów
#122 PostWysłany: 15 Lut 2020 22:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Gru 2014
Posty: 2519
Loty: 240
Kilometry: 540 731
platynowy
Teoretycznie da się zrobić tak właśnie jak opisujesz ale ja w styczniu zrobiłem sobie 1 dzień przerwy w Dubaju przed dalszym lotem Cebu Pacific. Jakoś nie chciałem ryzykować długiego wyjazdu już na pierwszej przesiadce :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#123 PostWysłany: 25 Lut 2020 06:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lut 2012
Posty: 655
Loty: 290
Kilometry: 723 470
niebieski
@szfarcjeger jasna sprawa , gdyby nie to , ze to był mój 11 raz na Filipinach , a Dubaj już widzialem kilka razy , a cały wyjazd zamknąłem w 1 tygodniu i 5 dniach urlopu to też bym pewnie nie ryzykował.

Pamietam tylko , że kilka osób się zastanawiało nad tą kombinacją i potem rezygnowało , więc myślę , iż taka właśnie relacja z pierwszej ręki jest cenna.

Oczywiscie ryzyko nadal jest więc każdy działa na wlasną odpowiedzialnosc ( choć FlyDubai bardzo ostatnio poprawił punktualność na trasie z KRK ) nie zmienia to faktu , iż opcja lotów FlyDubai + Cebu w tej konfiguracji szczególnie dla mnie jest idealna bo w drodze "tam" to jest około 16 i pół godziny od momentu wylotu i jestem na Filipinach a mieszkam w KRK.
Na powrocie 9h w Dubaju na nocce więc już dłużej ale saloniki są tam niezłe więc tragedii też nie było wczoraj ;)

Osobiscie , jako , że ostatnio mocno idę w kierunku krótszych a częstszych wyjazdów , na pewno tą opcję będę rozważał ponownie na taki kolejny tygodniowy wyjazd na Filipiny , bo kosztowo przy złapaniu promki w Cebu i nawet zwyklej ceny regularnej we FlyDubai w okolicy 1000 , biorąc pod uwagę tak szybki czas dotarcia na miejsce przy tylko jednej przesiadce jest to dla mnie jedna z najlepszych opcji. Bałem się tej przesiadki a wyszła sprawnie , plus mam bardzo dobre doświadczenie z linią Cebu jako taką ( jedyny lot w życiu na jaki się spoznilem i to w 100% z mojej winy bo impreza mnie poniosla :D to Manila - Sydney więc też nie byle krajówka , przebukowali mi na dzień następny za free , nawet nie zdążyłem o to poprosic ;) ).

Jedyne co jest naprawde slabe jak na tak duze i prestizowe lotnisko to ten airside transfer T1<->T3 bo jest to na poziomie lotniska w Manili moze tylko z lepszymi oznaczeniami. Gdzie na piechote pewnie trwaloby to 15min patrzac na odleglosci i duzo przyspieszaloby przesiadki (EK-FZ jest dokladnie to samo przy zmianie terminala) No i FlyDubai niestety boarding z autobusu no ale to mozna zrozumiec bo to lowcost. Cebu jest jednak zawsze z rekawa moze z uwagi na wiekszy samolot bo to A330.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#124 PostWysłany: 25 Lut 2020 07:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Maj 2012
Posty: 1671
Loty: 1
Kilometry: 122
niebieski
Dobrze wiedzieć, że jest to wykonalne. Moim zdaniem jest to też opcja optymalna nawet biorąc pod uwagę czas oczekiwania na autobus. Kontrola paszportowa, podobny transfer autobusowy pomiędzy terminalami i znowu kontrola paszportowa pomijając już nawet kolejkę do odprawy Cebu nie byłyby szybsze niż ten transfer wewnętrzny z oczekiwaniem. A na tym transferze wewnętrznym zyskujemy jeszcze brak kolejki do security i kartę pokładową.
Góra
 Profil Relacje PM off
kb_poland lubi ten post.
 
      
#125 PostWysłany: 23 Lis 2021 16:58 

Rejestracja: 23 Lis 2021
Posty: 3
Witam,

1. Czy przesiadka 1h 30m wystarczy na przejście z terminalu 2 na 3 w Dubaju (lub na odwrót już nie pamiętam wiem tylko że 2-3 wchodza w grę).
2. Czy jeśli loty są realizowane tą samą linią Flydubai to czy linia zapewnia że taka przesiadka jest możliwa i przenoszą bagaże (nie trzeba się ponownie odprawiać)?

Dzięki za wskazówki!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#126 PostWysłany: 23 Lis 2021 17:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Wrz 2011
Posty: 2711
HON fly4free
Pytanie podstawowe: czy loty (oba) masz na jednym bilecie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#127 PostWysłany: 23 Lis 2021 20:13 

Rejestracja: 23 Lis 2021
Posty: 3
A jak to poznać w wynikach wyszukiwania? Przez pośrednika bym zamawiał.


Ostatnio edytowany przez klapio, 23 Lis 2021 21:00, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#128 PostWysłany: 23 Lis 2021 20:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Wrz 2011
Posty: 2711
HON fly4free
Sprawdź na stronie linii czy można kupić bilet w tych samych godzinach za zbliżoną cenę.
Jeżeli będzie taka możliwość to znaczy, że masz lot na jednym bilecie.
Wtedy (z dużym prawdopodobieństwem) linia w razie ewentualnych problemów z przesiadką (opóźnienie pierwszego lotu) zmieni Ci kolejny lot na następny dostępny.
Przesiadkę powinieneś mieć wtedy bezpieczniejszą.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Enzym uważa post za pomocny.
 
      
#129 PostWysłany: 23 Lis 2021 21:15 

Rejestracja: 24 Mar 2019
Posty: 20
Dwa tygodnie temu wracając z Sri Lanki do Warszawy przez Dubaj (obydwa loty Flydubai) mieliśmy 2h ma przesiadkę, przylot do Dubaju na T2, wylot dalej do Polski z T3. Czasu na przesiadkę było aż nadto. Jeżeli samolot przyleci na czas 1,5h moim zdaniem to ma spokojnie powinno wystarczyć (nieduża odległości na T2 do autobusu przewożącego do T3, plus autobusy od razu czekały na nas).

Lecac na Sri Lankę (przesiadka z T3 na T2) zeszlo nam więcej czasu - T3 nieporównalnie większy terminal niż T2, plus musieliśmy chwilę czekać na autobus transferowy. Ale dalej bym się tym nie martwil, zakładając że wszyskto na jednym bilecie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#130 PostWysłany: 23 Lis 2021 23:43 

Rejestracja: 23 Lis 2021
Posty: 3
Zarezerwowane w końcu z większymi odstępami czasu na przesiadkę. Ale dzięki za rady dobrze wiedzieć że można się wyrobić w tym czasie.
Ale słuchajcie jak to jest u pośredników jeżeli sprzedają połączenie danej linii np. Flydubai to czy też jest to na jednym bilecie? Jakie są wasze doświadczenia w temacie. Bo bezpośrednio u danej linii to rozumiem raczej więcej niż pewne że na jednym bilecie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#131 PostWysłany: 01 Gru 2021 19:10 

Rejestracja: 26 Gru 2016
Posty: 107
Z tego co widzę online, shuttle bus funkcjonuje tylko pomiędzy terminalami 1 a 3. Czy jest jakiś darmowy lub niedrogi sposób na przedostanie się z terminalu 2 na terminal 1 lub 3? Czy zostaje mi tylko taxi? Pieszo Google maps pokazuje 1.5h, więc nie za bardzo
Niestety Wizz ląduje na 2, a wypożyczalnie samochodów mają z reguły do wyboru tylko terminal 1 lub 3.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#132 PostWysłany: 01 Gru 2021 19:13 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
dubaj-przesiadka,1157,33559
dxb-z-terminalu-1-na-terminal-2,1157,134833
https://www.dubaiairports.ae/before-you ... by-airline

There is a free 24-hour shuttle bus service between Terminals 1 & 3, and Terminals 2 & 3. Simply follow the signs or ask our Guest Experience team.
Góra
 Profil Relacje PM off
mewho uważa post za pomocny.
 
      
#133 PostWysłany: 01 Gru 2021 20:59 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2385
platynowy
We wrześniu free shuttle nie kursował wbrew temu co podawali na stronie. Tylko taxi.
Nie wiem czy uruchomili od tego czasu.
Góra
 Profil Relacje PM off
mewho lubi ten post.
 
      
#134 PostWysłany: 01 Gru 2021 21:04 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
leciałam Fly Dubai w listopadzie i wylądowałam na T2, był shuttle na T3
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
mewho uważa post za pomocny.
 
      
#135 PostWysłany: 02 Gru 2021 00:38 

Rejestracja: 26 Gru 2016
Posty: 107
Dziękuję. No właśnie gdzieś czytałem, że ten shuttle bus nie działał z terminalu 2, ale w takim razie zakładam, że takowy będzie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#136 PostWysłany: 04 Sie 2022 07:47 

Rejestracja: 04 Sie 2022
Posty: 1
Dzień dobry.
Pierwszy raz lecę do Male z przesiadką w Dubaju. Linie Flydubai lot rejsowy.
Nie wiem jak sobie poradzę, tym bardziej ,że nie znam angielskiego.
Czy ktoś coś poradzi.
Bardzo Proszę.
Ewa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#137 PostWysłany: 04 Sie 2022 08:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2886
Loty: 416
Kilometry: 785 832
srebrny
Jakiej porady oczekujesz? Boisz się, że w Dubaju zgubisz się na lotnisku i nie trafisz do samolotu na Male? Nic się nie martw, angielski nie będzie ci potrzebny. Studiuj tylko uważnie tablice odlotów.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Ewa Frybes lubi ten post.
Ewa Frybes uważa post za pomocny.
 
      
#138 PostWysłany: 04 Sie 2022 08:22 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2385
platynowy
Ewa Frybes napisał(a):
Czy ktoś coś poradzi.

Zainstaluj sobie Google Translate na telefonie i używaj do komunikacji jeśli będzie taka potrzeba.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#139 PostWysłany: 07 Gru 2022 00:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 1690
Loty: 205
Kilometry: 463 041
srebrny
cześć,
namówiliśmy znajomego na lot w dalekie kraje, będziemy go odbierać w Wietnamie z samolotu, ale dla niego będzie to pierwszy 'poważny' lot, i niestety wyszło że ma 11h nockę w DXB. Ponieważ atrakcje typu wycieczka do miasta w grę nie wchodzą, na 100% będzie siedział sam na terminalu te bite 11h i mi go żal strasznie. Zastanawiam się gdzie go zadokować, żeby jakoś przekiblował ten czas w godnych warunkach. Znajomy oczywiście statusów nie ma, więc żadne saloniki za friko nie wejdą, ale najwyżej zapłaci za dostęp jak jest to warte zachodu. Wysłać go do mahraba czy raczej salonik EK - obie opcje płatne i obie w podobnej cenie.
_________________
R.

Pierwsze raz w Afryce: https://www.fly4free.pl/forum/a-na-koniec-ktos-ci-powie-ze-nic-z-tej-afryki-nie-widziales,213,175117
Pojechaliśmy z nastolatkami w kilkumiesięczną podróż dookoła świata: W sto dni dookoła świata
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#140 PostWysłany: 07 Gru 2022 00:36 

Rejestracja: 29 Sie 2022
Posty: 321
srebrny
^^^ może napisz jaka data to ktoś mu doda otuchy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 151 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group