Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Przesiadając się lecąc Wizzair trzeba odebrać fizyczną kartę pokładową w checkinie (nie potrzeba mieć wydrukowanego pdfa). Oznacza to ponowne kontrole paszportowe i security.


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 213 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 11  Następna
Autor Wiadomość
#101 PostWysłany: 23 Cze 2022 15:23 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2382
platynowy
Uwaga :!: w AUH w Terminalu 1 dzisiaj było ważenie bagażu podręcznego. I to nie przez linię lotniczą przy check-in, a przez obsługę lotniska, tuż przed kontrolą bezpieczeństwa. Ważyli wszystkim, niezależnie od tego jaką linią się leciało. Kto przekraczał limit wagowy nie mógł przejść do kontroli bezpieczeństwa.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
#102 PostWysłany: 23 Cze 2022 15:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lip 2016
Posty: 1025
srebrny
Potwierdzam. Miesiąc temu też tak było, ale wystarczyło wyładować coś na chwilę z walizki do plecaka lub wziąć w rękę i było ok :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [AUH] Abu Dhabi
#103 PostWysłany: 18 Wrz 2022 21:36 

Rejestracja: 12 Lip 2022
Posty: 11
Cześć, pytanie o kartę pokładową 5W/W6.
Mam skreślony powrót z Arabii Saudyjskiej przez Abu Zabi (Wizzem do Katowic). Podejrzewam, że ta kwestia może dotyczyć zarówno lotniska w Ad-Dammam (ale tam loty 5W do AUH startują z początkiem listopada, więc odniesienia nie ma), jak i tego w Abu Zabi. Czy muszę mieć wydruk fizycznie w łapie i z nim iść po kartę pokładową do check-in, czy wystarczy pdf w telefonie? Pamiętam, że cztery lata temu w Dubaju-DWC miałem wydruk. No ale od tamtego wypadu coś się mogło pozmieniać, więc proszę o uaktualnienie mojej wiedzy ;)
No imam nadzieję, że niemal dwie godziny na przesiadkę (tylko podręczny) wystarczą mi, żeby wszystko załatwić. Oczywiście zakładając, że z DMM w miarę o czasie ruszy. Było więcej czasu, gdy rezerwowałem, bo chyba z cztery godziny między lądowaniem w AUH a wylotem do KTW, ale niedawno przenieśli na późniejszą godzinę wylot z Ad-Dammam i jest tak całkiem bardzo na styk :/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [AUH] Abu Dhabi
#104 PostWysłany: 18 Wrz 2022 21:57 

Rejestracja: 06 Wrz 2020
Posty: 1654
HON fly4free
1 - Zawsze w AUH trzeba podejść do check-in po kartę pokładową.
2 - Uwaga loty 5W są bardzo często spóźnione.
3 - Uważaj bo trasa z AUH do Dammamu może nie wystartować zgodnie z planem.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: [AUH] Abu Dhabi
#105 PostWysłany: 18 Wrz 2022 22:09 

Rejestracja: 12 Lip 2022
Posty: 11
Kacper Szymanski napisał(a):
1 - Zawsze w AUH trzeba podejść do check-in po kartę pokładową.

Tak, tak, Z tego zdaję sobie sprawę, bardziej chodziło mi o to, czy idę tam z fizycznym wydrukiem po odprawie on-line, czy wystarczy, że podejdę do check-in z pdf-em zapisanym w felefonie.

Kacper Szymanski napisał(a):
2 - Uwaga loty 5W są bardzo często spóźnione.
3 - Uważaj bo trasa z AUH do Dammamu może nie wystartować zgodnie z planem.

No i właśnie z tego powodu mocno zastanawiam się nad jakimś alternatywnym, wcześniejszym lotem jakimś flynas.

Dzięki za pomoc :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [AUH] Abu Dhabi
#106 PostWysłany: 18 Wrz 2022 23:03 

Rejestracja: 06 Wrz 2020
Posty: 1654
HON fly4free
Myślę, że nie ma to znaczenia, i tak mają ciebie w systemie. Wiem tylko, że zawsze jak gdzieś trzeba było testy to kazali mieć wydrukowane bo zabierali.
Góra
 Profil Relacje PM off
patpul lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: [AUH] Abu Dhabi
#107 PostWysłany: 19 Wrz 2022 13:13 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2382
platynowy
patpul napisał(a):
Kacper Szymanski napisał(a):
1 - Zawsze w AUH trzeba podejść do check-in po kartę pokładową.

Tak, tak, Z tego zdaję sobie sprawę, bardziej chodziło mi o to, czy idę tam z fizycznym wydrukiem po odprawie on-line, czy wystarczy, że podejdę do check-in z pdf-em zapisanym w felefonie.

Dwa razy stamtąd leciałem 5W i dwa razy wystarczał sam paszport. Sami sprawdzają w systemie czy zrobiłeś OLCI.
Góra
 Profil Relacje PM off
patpul lubi ten post.
patpul uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: [AUH] Abu Dhabi
#108 PostWysłany: 04 Paź 2022 18:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sty 2018
Posty: 9
Dobrze by było tu podkreślić, że na lotnisku w Abu Dhabi należy zawsze podejść do check-in po boarding pass (nawet jak jest już wydrukowany albo jest dostępny w telefonie). Mieliśmy lot Abu Dhabi - Male i około 12 osób miało tylko wydrukowany boarding pass i dopiero przy bramkach powiedziano takim osobom, że trzeba było iść do check-in wpierw. Najgorsze, że Wizzair nie podał tej informacji. Było napisane, że należy obowiązkowo wydrukować boarding pass, ale żadnej wzmianki o tym, żeby iść do check-in nie było. Na szczęście dla każdej z tych 12 osób wydrukowano boarding pass przy bramce przez obsługę lotniska.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: [AUH] Abu Dhabi
#109 PostWysłany: 04 Paź 2022 21:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4065
HON fly4free
Ogólnie rzecz biorąc obsługa w lotnisku "hubowym" przez w5 to zart/kpina z pasazerow. Za każdym razem przy connecting flights przechodzenie immigration 2x plus security i tracenie minimum 1-1.5h na te bezsensowne czynności, które jak widać "pod przymusem" da się wykonać na bramce jest po prostu bez sensu. Jakby nie można bylo otworzyć małego service desku np. kolo stanowiska Ethihad na airside
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [AUH] Abu Dhabi
#110 PostWysłany: 07 Lis 2022 00:32 

Rejestracja: 06 Lis 2013
Posty: 204
niebieski
wprowadzono shuttle bus między lotniskiem AUH a Ibn Batutą w Dubaju.

Może już ktoś korzystał?

https://www.abudhabiairport.ae/en/trans ... rt-express
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: [AUH] Abu Dhabi
#111 PostWysłany: 15 Lis 2022 02:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1870
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
Korzystaliśmy teraz. 35 dirhamów w jedną stronę. Jak się kupuje RT to cena identyczna. Nie wlecze się. W drogę powrotną z Ibn Battuta na lotnisko porannym kursem o 8 byliśmy jedynymi pasażerami.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
jaco027 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: [AUH] Abu Dhabi
#112 PostWysłany: 18 Lis 2022 01:39 

Rejestracja: 06 Lis 2013
Posty: 204
niebieski
Jeszcze latem (lipiec '22) na lot KRK - AUH trzeba było mieć wydrukowany "lotniskowy" BP i czekać dokładnie tak samo na odprawę przy check-in w Krakowie jak w Abu Dhabi. Na pytanie obsługi dlaczego - chodziło o sprawdzenie certyfikatów COVID.

Ludzie którzy wtedy przeszli security w Krakowie z wydrukowanym samodzielnie BP Wizz w pdf i tak musieli poczekać, aż im obsługa lotniska wydrukuje lotniskowy BP.

Czy ktoś leciał ostatnio z KRK / KTW ? Jakie były doświadczenia w zakresie BP?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [AUH] Abu Dhabi
#113 PostWysłany: 19 Lis 2022 16:24 

Rejestracja: 29 Sie 2022
Posty: 279
srebrny
Kacper Szymanski napisał(a):
1 - Zawsze w AUH trzeba podejść do check-in po kartę pokładową.


Tylko w AUH, czy na innych lotniskach z 5W tak będzie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [AUH] Abu Dhabi
#114 PostWysłany: 19 Lis 2022 22:27 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2382
platynowy
To raczej specyfika lotnisk i pozostałości z (nie potrzebnych już) procedur sprawdzania ludziom dokumentów Covidowych. Ale 5W chyba i tak częściej blokuje online check in niż inne linie mam wrażenie...
Od siebie mogę tylko stwierdzić że na wylocie 5W z BEG również trzeba było stawić się do check-in.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Pecel87 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: [AUH] Abu Dhabi
#115 PostWysłany: 19 Lis 2022 23:46 

Rejestracja: 06 Wrz 2020
Posty: 1654
HON fly4free
KUT, MCT i DMM to samo trzeba podejść po papierowy boarding pass.
Góra
 Profil Relacje PM off
Pecel87 lubi ten post.
Pecel87 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: [AUH] Abu Dhabi
#116 PostWysłany: 20 Lis 2022 00:13 

Rejestracja: 29 Sie 2022
Posty: 279
srebrny
^^ Ok dzięki za info. Sprawdzę czy można ten BP pobrać wcześniej bo mam lot, który przylatuje o 23:55 a następny o 7.55 rano, a rano zapewne lekka kolejka będzie.
KUT to akurat z innego powodu chyba niż pozostałości po pandemii, a raczej chodzi o brak personelu/złą organizację? Tam w check-inie sprawdzają bagaż a potem już przed bramkami jest tylko nie wiem jak to nazwać, bileter? Tak naprawdę cały samolot może nie kupić w ogóle bagażu a wejść z czym chce bo sprawdzane to jest przy desku a nie bramce. Safety first.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [AUH] Abu Dhabi
#117 PostWysłany: 20 Lis 2022 00:22 

Rejestracja: 06 Wrz 2020
Posty: 1654
HON fly4free
A tam to różne cyrki się dzieją, jak leciałem ostatnio to nie sprawdzali bagażu przy check in, przy bramce też bo klasycznie delay w Wizzair Abu Dhabi. Za to były deportacje z Gruzji i opóźnienie 1,5h.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [AUH] Abu Dhabi
#118 PostWysłany: 20 Lis 2022 12:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1870
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
My na każdym locie Budapeszt -Abu Zabi- Maskat- Abu Zabi - Budapeszt musieliśmy chodzić po BP w papierze do okienka Wizz ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [AUH] Abu Dhabi
#119 PostWysłany: 25 Lis 2022 20:17 

Rejestracja: 12 Lip 2022
Posty: 11
patpul napisał(a):
No imam nadzieję, że niemal dwie godziny na przesiadkę (tylko podręczny) wystarczą mi, żeby wszystko załatwić. Oczywiście zakładając, że z DMM w miarę o czasie ruszy. Było więcej czasu, gdy rezerwowałem, bo chyba z cztery godziny między lądowaniem w AUH a wylotem do KTW, ale niedawno przenieśli na późniejszą godzinę wylot z Ad-Dammam i jest tak całkiem bardzo na styk :/

To może komuś się przyda.
5W na trasie AUH-DMM-AUH lata generalnie w miarę planowo. Kończyłem swój krótki trip po Arabii w środę. Wylot z DMM 20 minut po planowym, lądowanie tuż przed tym określonym rozpiską. Kołowanie, wyjście z samolotu, przejście kontroli paszportowej, dotarcie do check-in zajęło około czterdziestu minut. Spacer z samolotu do check-n w T1 był raczej w stylu Roberta Korzeniowskiego w topowiej formie (a nogi mam raczej długie). Wbiłem do kolejki Wizz Priority, przy okienku byłem jakieś 10 minut przed teoretycznym zamknięciem odprawy na lot do KTW (godzina przed odlotem wg rozpiski Wizza), bez problemu dostałem kartę. Była więc jeszcze mniej więcej godzina na kontrolę paszportu, bezpieczeństwa, małe piwo i spokojny boarding. No ale priorytetem było dla mnie zmieszczenie się w czasie jeśli chodzi o odbiór BP, więc ta mniej więcej godzina na dotarcie od wylądowania do tego etapu to taka solidna ruletka jest.
Góra
 Profil Relacje PM off
NBE322 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: [AUH] Abu Dhabi
#120 PostWysłany: 21 Gru 2022 08:23 

Rejestracja: 07 Lut 2014
Posty: 429
niebieski
Czy coś się zmieniło i już można odprawiać się z aplikacji W6 na loty z AUH?

Cytuj:
Wykaz lotnisk, na których odprawa online jest niedostępna (odprawa na lotnisku jest bezpłatna):

Tirana (tylko do Budapesztu)
Saragossa
Moskwa
Port lotniczy Marrakesz-Menara
Port lotniczy Al Massira
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 213 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 11  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group