Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Al Ula
#1 PostWysłany: 06 Paź 2022 16:13 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1387
Loty: 816
Kilometry: 1 221 101
srebrny
Warto odwiedzić i przeżyć
https://www.experiencealula.com/en/alul ... arn%20More
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop na Teneryfie: 4 dni w 4* hotelu ze śniadaniami za 1327 PLN. Wylot z Krakowa Urlop na Teneryfie: 4 dni w 4* hotelu ze śniadaniami za 1327 PLN. Wylot z Krakowa
Wczasy w Grecji: all inclusive w 4* hotelu na Rodos od 2060 PLN. Wyloty z 5 miast Wczasy w Grecji: all inclusive w 4* hotelu na Rodos od 2060 PLN. Wyloty z 5 miast
 Temat postu: Re: Al Ula
#2 PostWysłany: 07 Gru 2022 15:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 2046
Loty: 852
Kilometry: 1 931 024
platynowy
Czy ktoś wie na jakiej stronie można kupić bilet? Szukam i szukam i znaleźć nie mogę.
edit: nie ma jak być ślepym i dostać olśnienia zaraz po wysłaniu posta ;) https://tickets.experiencealula.com/en
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Al Ula
#3 PostWysłany: 07 Gru 2022 16:23 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1387
Loty: 816
Kilometry: 1 221 101
srebrny
Ja kupowałem (RUH-ULH-JED) na jakimś OTA z SS, można też bezpośrednio na Saudi, wtedy kosztowało mnie ok. 1000 zł bo kupowałem krótko przed podróżą, teraz widzę, że odległe terminy są poniżej 700 zł, taniej jest Flynasem niż SV.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Al Ula
#4 PostWysłany: 07 Gru 2022 16:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 2046
Loty: 852
Kilometry: 1 931 024
platynowy
Mnie chodziło o bilety do Madina Saleh, dojadę samochodem z Jeddah.
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Al Ula
#5 PostWysłany: 07 Gru 2022 21:46 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1387
Loty: 816
Kilometry: 1 221 101
srebrny
aha :)
bilety można było kupić na lotnisku, mieli specjalne stoisko obsługujące imprezę, ja kupiłem bezpośrednio w kasie przed wejściem a raczej wjazdem na teren parku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Al Ula
#6 PostWysłany: 07 Gru 2022 23:55 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1321
srebrny
O, moje doswiadczenie z biletami kupowanymi w Al Uli (nie na festiwal tylko na inne atrakcje) bylo wprost przeciwne: na miejscu nie dalo sie ogarnac nic bo bilety byly wyprzedane a tych wejsciowek bylo malo. I tylko dzieki odrobinie szczescia udalo sie ogarnac wstep do Mada'in Salig online na pare dni do przodu. Na starowke Al Uli weszlismy bez biletow, troche przypadkiem ale np do Dadan juz sie nie udalo. Ale moze to bylo sztuczne ograniczenie w czasach covidowych.
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Al Ula
#7 PostWysłany: 17 Gru 2022 17:06 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1742
srebrny
Listopad 2022: starówka Al Ula jest w budowie (jakkolwiek dziwnie to brzmi), bezpłatny parking i kilkaset metrów dalej bezpłatne wejście. Tak samo Oasis Heritage Trail nieco niżej. Jak ją zrobią będzie ładnie, teraz - nie ma po co tam jechać.

Żeby wjechać na teren, gdzie znajduje się Maraya Concert Hall trzeba mieć rezerwację w restauracji (https://marayasocial.com) lub bilet na koncert, ew. co oczywiste mieć zablokowany nocleg. Inaczej nie wpuszczają albo trzeba kombinować, prosić o wjazd ochronę. :)

Elephant Rock - czynne od 16. Czasami zdarzają się jakieś rządowe uroczystości, eventy i nie wpuszczają turystów. Nikt ci o tym jednak nie powie wcześniej, dowiesz się na miejscu.

Harrat viewpoint - świetna panorama z barem na szczycie. Obok Marayi i Mada'in Saleh najlepsza rzecz w Al Uli.

Mada'in Saleh - są 2 opcje - wycieczka z innymi turystami (coś koło 90-100 SAR) albo prywatnie (nie pamietam dokładnie, ale chyba pod kilkaset USD). Bilety przy wejściu, ale warto rezerwować wcześniej online. Nam udało się kupić na następny dzień 8 rano, było tylko 5 osób - nasze szczęście. Ale już na ten sam dzień wszystko zarezerwowane. Generalnie w takiej wycieczce może wziąć udział tylko chyba do 20 osób. Limitują wejścia, tworząc to miejsce trochę mniej dostępnym, czyli bardziej pożądanym. Ewidentnie nie celują w backpackersów. Mimo ceny warto. Są też opcje nocnych tourów nie pamiętam cen, ale wyraźnie drożej.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Al Ula
#8 PostWysłany: 04 Sty 2023 19:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 2046
Loty: 852
Kilometry: 1 931 024
platynowy
Starówka otwarta - a przynajmniej główny deptak. Byłem o 8 rano, więc sprzątano. Do ruin nie dało się wejść, bo wszystko pozagradzane i z napisami Deep Excavation. Udało się wejść na jakiś punkt widokowy przez nie do końca zamkniętą bramę :-)

Bilety do Madain Saleh najlepiej online. Miałem na 9, ale o 8:30 już autobus wyjechał. Są do obejrzenia 4 punkty z grobowcami. Autobusy hop on hop off co 10 minut. Dość szybko to zwiedziłem a i tak zeszło mi 3h.

W całym mieście jest jakaś zmowa noclegowa, albo po prostu to taki posh fancy place teraz. Płaciłem 420 zł za apartament i był najtańszy. A gdzie indziej po kraju to za 150-200 zł miałem mega rewelacyjne hotele z pokojami w standardzie 5*.
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
DMW lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Al Ula
#9 PostWysłany: 05 Sty 2023 01:16 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1387
Loty: 816
Kilometry: 1 221 101
srebrny
To samo miałem w czasie Winter at Tantora, baardzo skromniutki nocleg u lokalsa na rogatkach Al Uli kosztował mnie 950 zł za dwa dni.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Al Ula
#10 PostWysłany: 14 Lis 2023 16:38 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
Arekkk napisał(a):
Żeby wjechać na teren, gdzie znajduje się Maraya Concert Hall trzeba mieć rezerwację w restauracji (https://marayasocial.com) lub bilet na koncert, ew. co oczywiste mieć zablokowany nocleg. Inaczej nie wpuszczają albo trzeba kombinować, prosić o wjazd ochronę. :)


Ok. 10-11 ochrona podniosła szlaban na hasło, że jedziemy do restauracji, chociaż restauracja faktycznie czynna od 18.

Maraya z zewnątrz to raj dla fotografa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group