Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 33 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 21 Wrz 2018 18:06 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8899
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
Oczywiście nie jest tanio, ale my np. weszliśmy do jakiejś knajpki niedaleko miejsca, gdzie mieszkaliśmy. Odległość od plaży 200-300 metrów, zjedliśmy całkiem fajne jedzenie z napojami (w tym piwko) i zapłaciliśmy 70 szekli za dwie osoby.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#22 PostWysłany: 21 Wrz 2018 21:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
fredbb napisał(a):
Trochę z innej beczki, ale kurcze faktycznie jest tak z cenami w Tel Awiwie że obiad dla 1 osoby to koszt ok 100zł, piwa w barze 30zł, czy falafel/street food 25zł ;/ ?

Rzeczywiscie nie jest tanio, za 2 swieze rybki gryllowane oraz 2 browarki wyszlo ok. 300 zeta ze zwyczajowym napiwkiem minimum 12%, w przecietnej restauracji z obsluga przy samej plazy. :D
Ceny na pierwszy rzut oka przypominaja Norwegie, ale rybki byly pyszne. :)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 22 Wrz 2018 03:09 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6249
Loty: 477
Kilometry: 1 011 329
Nie ma zwyczajowego napiwku w Izraelu :P
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off
cccc uważa post za pomocny.
 
      
#24 PostWysłany: 22 Wrz 2018 05:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Zaokraglilem sume o 20 kilka Szekli do pelnej kwoty, ale kelner pouczyl, ze powinno byc przynajmniej 12% (niby taki zwyczaj w Izraelu) czyli 30 kilka Szekli i doplacilem. :D
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 22 Wrz 2018 12:05 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1476
złoty
Ja też miałem taką sytuację w knajpie na plaży w Tel Awiwie - rachunek wyniósł 415 (za 4 osoby), dałem 450 i kelnerka, zresztą dość na luzie i bez napinki, powiedziała, że zwyczajowo daje się 10%. Dołożyłem jeszcze 20 szekli i było OK. Chyba prawie wszędzie indziej, gdzie jedliśmy w TLV i w Jerozolimie, na rachunkach było wyraźnie napisane "service not included" albo coś w tym stylu.
A co do cen - w co tańszych knajpach można zjeść za 30-40 szekli od osoby za danie główne, ale piwo rzadko jest poniżej 25 szekli za duże. Jeżeli w karcie jest piwo za kilkanaście szekli, to na pewno jest małe (dla porównania duże piwo Goldstar w sklepie kosztuje 10-14 szekli). Wyjątkiem są czasem miejsca "w połowie drogi" między restauracją a fast foodem, gdzie może być trochę taniej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 23 Wrz 2018 16:40 

Rejestracja: 27 Sie 2014
Posty: 198
Hmm 70 czy 100zł za obiad dla 2 osób to jeszcze całkiem spoko, ale te 300 to jakiś kosmos. Ogólnie miasto warte odwiedzenia i tych cen?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 26 Wrz 2018 02:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@fredbb, mozna zjesc rowniez za 40 Nis w ulicznych kafejkach, rozbieznosc cenowa jest spora. ;)
Trafilem przez przypadek do rosyjskiej kafejki, gdzie ceny byly mocno wygorowane, 1 kieliszek wina 50 Nis i doliczono jedna pozycje nie wiadomo za co -> 28 Nis? :mrgreen:
Załącznik:
Rech.JPG
Rech.JPG [ 86.86 KiB | Obejrzany 980 razy ]

Przelicznik z 310 Nis na 94 USD tez jest mocno ciekawy. :o

BTW lubie jesc u Arabow, nie oszukali mnie na centa, a ceny jakie u nich place moga odbiegac od cen, ktore wyciagaja od turystow. Przykladowo za kieliszek wina czy browarka placilem tylko 15 Nis. :D
Kawa z kardamonem i pyszne daktyle czesto gratis.
Przyznam, ze mama byla lekko zszokowana.
Wracajac do tematu, Tel Aviv na pierwszy rzut oka nie powalil mnie z nog, slyszalem ze rozrywkowe miasto ale tym razem nie wloczylem sie po barach do pozna w nocy.
Dla mnie najwieksza atrakcja bylo, nie wspominajac co tam chodzi po ulicach, ze mozna sie porozumiec w j. rosyjskim, nawet menu po rosyjsku w niektorych restauracjach. :D
Moge sie mylic, ale mialem wrazenie, ze spolecznosc Zydowska nie przepada za Polakami. ;)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 26 Wrz 2018 03:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Del
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
siGGe lubi ten post.
 
      
#29 PostWysłany: 30 Wrz 2018 11:28 

Rejestracja: 27 Sie 2014
Posty: 198
Hmm w takim razie trzeba u Arabów jeść :D szczerze ceny trochę mnie przerażają :) 40 to cena do zniesienia. A to u Arabów kupowałeś browara/wino za 15? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 30 Wrz 2018 23:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@fredbb yep, ale do konca nie jestem pewny czy tylko mi tak liczyli, gdyz nie widzialem karty menu z cenami. ;)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
fredbb lubi ten post.
 
      
#31 PostWysłany: 15 Lis 2018 09:27 

Rejestracja: 27 Sie 2014
Posty: 198
Słuchajcie a czy na plaży lub gdzieś są jakieś przechowalnie bagażów, czy ktoś się orientuje? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 15 Lis 2018 09:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1050
Loty: 271
Kilometry: 540 311
niebieski
Na głównym dworcu autobusowym są szafki na bagaż.
_________________
Relacje na forum: Izrael | Tajlandia | Korea Południowa | Grecja | Portugalia | Teneryfa i Gran Canaria | Palau
Zapraszam na bloga: olus blog
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 15 Lis 2018 14:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Cze 2012
Posty: 1762
srebrny
fredbb napisał(a):
Trochę z innej beczki, ale kurcze faktycznie jest tak z cenami w Tel Awiwie że obiad dla 1 osoby to koszt ok 100zł, piwa w barze 30zł, czy falafel/street food 25zł ;/ ?


Dobrego falafela zjesz za 6 zł (6 NIS). Cały czas jest tam kolejka lokalsów, więc jedzenie jest swieże. Ja polecam..

Załączniki:
Falafel_6NIS.png
Falafel_6NIS.png [ 205.11 KiB | Obejrzany 751 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
vkasz lubi ten post.
fredbb uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 33 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group