Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 117 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Jerozolima
#61 PostWysłany: 07 Mar 2018 12:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3700
srebrny
Gdyby ktoś się wybierał do Jad Waszem autem to tutaj https://goo.gl/maps/19g9RBLihMS2
31°46'25.5"N 35°10'35.6"E jest dziki parking za darmochę. Trzeba wjechać z asfaltu na szuter do parku. Miejscowi tam piknikowali i mieli zaparkowane auta (ja też). Są tam stoły i ławki, miejsce na biesiadowanie. Przy samym muzeum jest oczywiście parking, ale golą, jeśli dobrze pamiętam ok. 30 szekli.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
NBE322 uważa post za pomocny.
 
      
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
 Temat postu: Re: Jerozolima
#62 PostWysłany: 19 Mar 2018 11:17 

Rejestracja: 05 Lut 2011
Posty: 169
niebieski
Witam, szybkie pytanie do osób, które były w Bazylice Grobu Pańskiego. Planuję wejście w godzinach porannych, aby uniknąć kolejek. O której godzinie, wg Was powinienem przyjść? Bazylika otwierana jest około godz. 05:00, ale czy to ma sens skoro kaplica jest zamknięta ze względu na msze poranne. Która godzina byłaby optymalna? Pozdrawiam, Marek.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Jerozolima
#63 PostWysłany: 19 Mar 2018 11:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Sty 2016
Posty: 273
Loty: 165
Kilometry: 286 930
niebieski
Im wcześniej tym lepiej. Pn-Czw. ok 9:00 pojawiają się pierwsze wycieczki i wtedy zaczyna robić się tłoczno, ale jeszcze kolejka na bieżąco do max 15 minut; chyba że na raz pojawią się dwie grupy po kilkadziesiąt osób. Najgorzej po 15:00, wtedy to i ponad godzina stania. W weekendy, to zdarza się że i po 9:00 można postać z 40 minut.
_________________
Lądy i morza przemierzam, kulę ziemską z otwartym czołem. Polski mam paszport na sercu. Skąd, pytam, skąd go wziąłem? A wziąłem go z dumy i trudu, ze znoju codziennej pracy, ze stali, z żelaza, z węgla. A węgiel to koks, to antracyt.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Jerozolima
#64 PostWysłany: 19 Mar 2018 11:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 6416
Loty: 171
Kilometry: 188 843
srebrny
Byliśmy w piątek i w sobotę w bazylice o różnych porach. Południe, popołudnie, wieczór i ranek. Kolejka w zasadzie miała podobną długość ale na oko wydawało nam się, że rano w sobotę była najdłuższa. Ocenialiśmy, ze stania było na 1-2h. My odpuściliśmy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Jerozolima
#65 PostWysłany: 19 Mar 2018 11:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Byłem przed 6 rano, chwilę poczekałem aż się skończy nabożeństwo. O tej porze turystów zero.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Gaszpar lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Jerozolima
#66 PostWysłany: 19 Mar 2018 16:28 

Rejestracja: 19 Paź 2015
Posty: 130
Byłem 45 minut przed zamknięciem- kolejka do Grobu ok.20-30 minut, dodatkowo bonus w postaci ceremonii zamknięcia Bazyliki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Jerozolima
#67 PostWysłany: 19 Mar 2018 17:22 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
Bazylika otwierana jest o 4. O tej porze masz całą bazylikę dla siebie. Nawet jak w jakiejś kaplicy (np. w kaplicy Kalwarii) jest jakaś msza, to uczestników można policzyć na palcach jednej ręki. W związku z tym zwiedzać można swobodnie. Ja o 4 trafiłem na mszę armeńską przy edikuli na dwóch chórzystów (śpiewy rewelacja) i dwóch cywilnych uczestników. Po pół godzinie była msza rzymskokatolicka i tu udało się wkręcić do wnętrza edikuli.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#68 PostWysłany: 21 Mar 2018 14:06 

Rejestracja: 14 Cze 2014
Posty: 46
Czy ktoś posiada sprawdzone informacje odnośnie zwiedzania rejonu Wzgórza Świątynnego z Kopułą na Skale i Meczetem Al Aksa ?

Czy są to miejsca dostępne do zwiedzania dla nie- muzułmanów ?
Jeżeli w wydzielone dni tygodnia / godziny to w jakie ?

Itd
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#69 PostWysłany: 21 Mar 2018 14:11 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6182
HON fly4free
można te świątynie "zwiedzić z zewnątrz", ale wejście na wzgórze jest dostępne tylko poza świętami muzułmańskimi - info od żołnierza przy wejściu, który nie wpuścił nas tam w ostatni piątek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#70 PostWysłany: 21 Mar 2018 14:17 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4253
Loty: 416
Kilometry: 938 579
złoty
Kiedyś zwiedzanie było tylko z rana 8-10 lub do 11 poza świętami muzulmanskimi
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#71 PostWysłany: 21 Mar 2018 14:17 

Rejestracja: 02 Lut 2016
Posty: 374
Loty: 192
Kilometry: 231 698
Marko33 napisał(a):
Czy ktoś posiada sprawdzone informacje odnośnie zwiedzania rejonu Wzgórza Świątynnego z Kopułą na Skale i Meczetem Al Aksa ?

Czy są to miejsca dostępne do zwiedzania dla nie- muzułmanów ?
Jeżeli w wydzielone dni tygodnia / godziny to w jakie ?

Itd

Wszystkie informacje są dostępne publicznie i niesamowicie łatwo je znaleźć, po co pytać? http://bfy.tw/HEKc
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#72 PostWysłany: 21 Mar 2018 14:25 

Rejestracja: 14 Cze 2014
Posty: 46
Nie wiem jak u Ciebie z czytanie ze zrozumieniem ale pytałem o SPRAWDZONE informacje czyli takie od osoby, która np była tam wczoraj.

Sytuacja w tym rejonie zmienia się tak dynamicznie że informacje wiszące w internecie od 10 lat są dalece nieaktualne.

Jednakże chciałbym bardzo podziękować za Twój poświęcony czas i post z linkiem do lmgtfy :-)


Ostatnio edytowany przez Zeus, 21 Mar 2018 14:42, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#73 PostWysłany: 21 Mar 2018 14:38 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1444
złoty
Można wejść rano od 7.30 do 10.00 i w południe przez godzinę 12.30-13.30 albo 13.30-14.30, oprócz piątków i świąt muzułmańskich. Wejście dla niemuzułmanów tylko przez wejście koło Ściany Płaczu, z kontrolą jak na lotnisku. Może być kolejka, więc to godzinne okienko w południu jest dość ryzykowne. Jak czas się kończy, to dość stanowczo wypraszają i nie ma znaczenia, że ktoś dopiero zdążył wejść 5 minut temu. Wyjść można każdym wyjściem.
Wejście zamykają też za każdym razem, jak sytuacja robi się bardziej napięta, a to tam się może zmienić z godziny na godzinę.
W biurze informacji turystycznej w Bramie Jafskiej dają bardzo przydatną rozpiskę z godzinami otwarcia różnych miejsc i tam będą wiedzieli na 100% jak jest aktualnie.
Do meczetu Al-Aksa i Kopuły na Skale wpuszczają tylko muzułmanów. Przy mnie Francuz chciał wejść powołując się na to i zaczęli go odpytywać z wiedzy religijnej. Niemuzułmanie mogą tylko obejrzeć budynki z zewnątrz i pochodzić po Wzgórzu Świątynnym.
Góra
 Profil Relacje PM off
wapniaki w drodze lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Jerozolima
#74 PostWysłany: 02 Kwi 2018 09:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lut 2015
Posty: 566
Loty: 19
Kilometry: 49 323
niebieski
Ktoś wie czy bedzie powtarzany ten pokaz?
https://www.tvn24.pl/historia-krola-dawida-na-scianach-muzeum-w-jerozolimie,826543,s.html
Chętnie bym go obejrzał jak bedziemy na przełomie maja i czerwca.
_________________
Jak mawiał Kosio "Kto podróżuje ten dwa razy żyje"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Jerozolima
#75 PostWysłany: 02 Kwi 2018 13:04 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
@Dryblas

https://www.tod.org.il/en/online-tickets/
Góra
 Profil Relacje PM off
Dryblas uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Jerozolima
#76 PostWysłany: 02 Kwi 2018 13:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lut 2015
Posty: 566
Loty: 19
Kilometry: 49 323
niebieski
Tanio nie jest (szczególnie jak płacisz za 5 osób :(, ale jestem pewien że warto. powiem po powrocie
_________________
Jak mawiał Kosio "Kto podróżuje ten dwa razy żyje"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Jerozolima
#77 PostWysłany: 01 Maj 2018 08:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lut 2015
Posty: 566
Loty: 19
Kilometry: 49 323
niebieski
Jeszcze jedno pytanie, bo nie znalazłem info(ale może słabo szukałem), czy w Jerozolimie jest coś na wzór karty miejskiej takiej jak np.Roma Pass który pozwala na podróżowanie komunikacja zbiorową za free 3 dni i daje zniżki lub darmowy wstęp do muzeów i niektórych atrakcji?
I czy ktoś z was korzystał z tego biletu https://en.parks.org.il/Pages/SavingMoneyTickets.aspx Były jakieś problemy, ograniczenia, kłopot z wejściem do atrakcji bo np nie ta godzina? Planujemy Masadę, Qumran, Cezarea wiec już na starcie w wersji Blue jestem 64NIS do przodu.
_________________
Jak mawiał Kosio "Kto podróżuje ten dwa razy żyje"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Jerozolima
#78 PostWysłany: 26 Maj 2018 11:04 

Rejestracja: 12 Sty 2014
Posty: 220
niebieski
@Dryblas

Z karty do parków korzystałem, problemów najmniejszych brak. Miłego pobytu w Izraelu!
Góra
 Profil Relacje PM off
Dryblas uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Jerozolima
#79 PostWysłany: 26 Maj 2018 11:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lut 2015
Posty: 566
Loty: 19
Kilometry: 49 323
niebieski
Szkoda tyko że za dzieciaki licza jak za dorosłych :(.
@jarp z góry dziękuje, i jestem pewien ze będzie zajefajnie :)
_________________
Jak mawiał Kosio "Kto podróżuje ten dwa razy żyje"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#80 PostWysłany: 05 Wrz 2018 16:14 

Rejestracja: 14 Lip 2018
Posty: 419
niebieski
meczko napisał(a):
Można wejść rano od 7.30 do 10.00 i w południe przez godzinę 12.30-13.30 albo 13.30-14.30, oprócz piątków i świąt muzułmańskich. Wejście dla niemuzułmanów tylko przez wejście koło Ściany Płaczu, z kontrolą jak na lotnisku. Może być kolejka, więc to godzinne okienko w południu jest dość ryzykowne. Jak czas się kończy, to dość stanowczo wypraszają i nie ma znaczenia, że ktoś dopiero zdążył wejść 5 minut temu. Wyjść można każdym wyjściem.
Wejście zamykają też za każdym razem, jak sytuacja robi się bardziej napięta, a to tam się może zmienić z godziny na godzinę.
W biurze informacji turystycznej w Bramie Jafskiej dają bardzo przydatną rozpiskę z godzinami otwarcia różnych miejsc i tam będą wiedzieli na 100% jak jest aktualnie.
Do meczetu Al-Aksa i Kopuły na Skale wpuszczają tylko muzułmanów. Przy mnie Francuz chciał wejść powołując się na to i zaczęli go odpytywać z wiedzy religijnej. Niemuzułmanie mogą tylko obejrzeć budynki z zewnątrz i pochodzić po Wzgórzu Świątynnym.


są jakieś problemy z wchodzeniem z aparatem lustrzanką? Mam taką zwykłą, kitową, żadnych specjalistycznych obiektów. Pytam, bo często znajduję różne informacje odnośnie wejścia na Wzgórze: a to, że nie wpuszczają właśnie z aparatem, więc wszyscy fotografują komórkami, a to, że nie można ubrać się na biało, bo to oznaka żałoby itp..
_________________
http://hanyswpodrozach.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 117 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group