Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 99 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 06 Sty 2018 21:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Kwi 2017
Posty: 343
Loty: 158
Kilometry: 235 829
mrusek napisał(a):
Czy jest szansa na stopa tam i z powrotem do Czerwonego Kanionu w Sobotę?


My łapaliśmy stopa w sobotę. Zajęło to max 10 minut. W drodze powrotnej bardzo podobnie. Śmiało polecam.
Góra
 Profil Relacje PM off
mrusek uważa post za pomocny.
 
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#62 PostWysłany: 07 Sty 2018 00:00 

Rejestracja: 06 Sty 2018
Posty: 1
Żaneta Chylewska 1 napisał(a):
Hej,
będę w Eilacie 8-12/01 i chcę odwiedzić Kanion 9-01 lub 10-01 (albo i też 11-01) :D
Czy jest ktoś, kto będzie tam w tym terminie i jest chętny na wspólne wypożyczenie auta? :)


Cześć Żaneta.
Lecimy do Eliatu w tym samym terminie. Mamy w planach Czerwony Kanion 10.01 jak coś możemy pomyśleć o ogarnięciu wspólnego transportu.
Góra
 Profil Relacje PM off
Żaneta Chylewska 1 lubi ten post.
 
      
#63 PostWysłany: 13 Sty 2018 07:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Sie 2010
Posty: 475
Loty: 188
Kilometry: 360 656
niebieski
Dobrym sposobem na powrót z czerwonego kanionu jest jego zaplanowanie uwzględniające odloty z Ovdy. Sporo taksówek wraca na pusto. Czekaliśmy na przystanku na stopa/autobus, zatrzymał się właśnie taksówkarz i zabrał nas na "co łaska", bo skoro i tak na pusto wraca, to mógłby nas za darmo wziąć, żebyśmy nie czekali w słońcu na pustyni. Zapłaciłem za 3 os tyle co za autobus 392 i (40 NIS) i był bardzo zadowolony.

Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#64 PostWysłany: 16 Sty 2018 14:24 

Rejestracja: 05 Maj 2014
Posty: 165
Jest to dobry pomysł, ale myśmy zastosowali inny. Do kanionu autobusem 392 za 16 nis, a spowrotem stopem z parkingu(nie trzeba drałować do głównej drogi) i za darmo.Ponieważ ludzie, którzy byli tak mili i zabrali nas chcieli na plażę (jak zresztą i my) popilotowałem ich na bezpłatną plażę Migdalor.Tak, że odpadł przy okazji transport autobusem na plażę.Pozdrawiam Szczecin.Samochodów na parkingu było z dziesięć.tak,że szansa na powrót duża.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 16 Sty 2018 15:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2014
Posty: 31
Loty: 49
Kilometry: 121 298
My z siostrą też skorzystałyśmy z busa 392. pierwszy odjeżdża o 6.30 i można załapać się na cudowny wschód słońca na pustyni :) Dodatkowym plusem takiego wczesnego wstawania jest praktycznie pusty szlak w kanionie. Mała pętla z licznymi postojami na zdjęcia zajęła nam ok 1,5h licząc od przystanku autobusowego. Wracając minęłyśmy 2 osoby :)

powrót stopem. Złapanie zajęło mam dosłownie 10 minut. Miejsce godne zobaczenia.
Góra
 Profil Relacje PM off
sansibear uważa post za pomocny.
 
      
#66 PostWysłany: 16 Sty 2018 22:33 

Rejestracja: 05 Maj 2014
Posty: 165
Gratuluję pomysłu na wschód słońca tamże.Myśmy tam byli w niedzielę przed 10-tą.Oprócz nas były najwyżej ze cztery osoby.Tak, że też było pusto.Przeszliśmy dłuższą trasę, najpierw zielonym prawie do końca i powrót czarnym i potem czerwonym na parking.Ok.3 godz.całość. Rada dla tych co się wybierają; na początku szlaku jest tablica inf.a obok niej metalowa skrzynka z ulotkami, mapką.My zauważyliśmy ją...po powrocie. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#67 PostWysłany: 16 Sty 2018 22:59 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3592
srebrny
A czy w kanionie przed południem nie jest ciemno? szczególnie zimą, gdy słońce jest nisko.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#68 PostWysłany: 17 Sty 2018 08:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2014
Posty: 31
Loty: 49
Kilometry: 121 298
Nie było ciemno :) byłyśmy na przystanku przy Kanionie ok 7 kiedy było już widno :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Misiatek lubi ten post.
 
      
#69 PostWysłany: 23 Sty 2018 22:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2013
Posty: 614
Loty: 65
Kilometry: 157 723
niebieski
Kilka dni temu byłem w tym miejscu, podczas wschodu słońca (wschód 6:34). Na miejsce - z Eilatu - dotarliśmy wynajętym samochodem w około 15 minut, może 20. Dojazd trasą na lotnisko wzdłuż granicy z Egiptem. Po zjechaniu z szosy czeka nas 1,5-2km szutrem (zjazd dobrze oznaczony). Na końcu parking, miejsca biwakowe, mapki z zaznaczonymi trasami. Tak jak wspomniałem na wstępie, na miejscu byliśmy chwilę przed wschodem słońca, ale niestety w zasadzie go nie doświadczyliśmy, niebo było lekko zasnute chmurami, nas czas cisnął więc po 20 minutach oczekiwania zeszliśmy na szlak. Całość zajęła nam 1,5-2h. Szlak jest świetnie oznaczony - nie da się zgubić. Polecam wejść na zielony szlak, który zaczyna się przy tablicy informacyjnej na dole parkingu, iść dalej zgodnie ze wskazówkami i przy najbliższym skrzyżowaniu (z 10-15 min marszu) wejść na czarny, którym cofamy się odrobinę w tył, ale w "wyjątkowych okolicznościach" (zejścia drabinkami, ciasne przesmyki itd). Gdy znów znajdziemy się zielonym pokonujemy krótki odcinek, którym już szliśmy i tym razem oczywiście nie schodzimy z zielonego tylko dalej się nim poruszamy. Po około 30-50 minutach marszu docieramy znów do skrzyżowania z czarnym szlakiem, który doprowadzi nas do czerwonego i dalej już do "miejsca startu". Przy tej trasie mamy 1,5-2h marszu, doświadczamy chyba wszystkiego czego można w tym miejscu przy ograniczony czasie - ciasne przesmyki i zejścia drabinkami oraz super wielkie, otwarte przestrzenie na dnie kanionu. Niżej mapka z zaznaczeniem przeze mnie trasy (wierze, że czytelnie :lol: 8-) ) i kilka fotem z tego miejsca.

Wskazówki:
- przejście opisanej przeze mnie trasy nie wymaga w zasadzie żadnego przygotowania w sensie fizycznym;
- osoby z lękiem wysokości niech zaczekają na współtowarzyszy podróży na parkingu ;)
- potrzebujemy dowolnego obuwia poza sandałkami - wszystko pozostałe wystarczy ;)
- szlak jest często oznaczany wskaźnikami o właściwych kolorach, nie da się ich nie zobaczyć ;)
- o porze dnia j.w. na szlaku byliśmy w zasadzie sami. Przed nami była tylko czwórka młodych "niemiaszków"

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#70 PostWysłany: 23 Sty 2018 23:31 

Rejestracja: 23 Gru 2014
Posty: 101
Podczas ostatniego pobytu w Izraelu odwiedziliśmy Timna Park . Co do atrakcji w Izraelu mam swoją teorię na ten temat, ale to ocena mocno subiektywna. Podczas swojej pierwszej wycieczki motocyklem, próbując się trochę rozjeździć dotarłem do Eilatu i w drodze powrotnej na północ, postanowiłem zobaczyć kolejną atrakcję Izraela Red Canyon. To tylko kilka kilometrów od Eilatu drogą numer 12, wjazd jest dobrze oznaczony, dodatkowo zobaczyłem taksówkę która akurat wysadzała pasażerkę . Była to Izraelka która w ten sposób miała dołączyć do swojej grupy szkolnej. Upewniwszy się że jestem na właściwej drodze pojechałem na wzmiankowany wcześniej parking. Z początku nie bardzo mi się chciało ruszać z niego ale spojrzenie na mapkę pokazało że krótką pętlę można zrobić w miarę szybko. Zrzuciłem buty i kurtkę i na lekko ruszyłem na szlak. Liczyłem że raczej mnie nie okradną skoro to prawie same wycieczki szkolne, na co komu buty i kurtka. Szlak dobrze oznaczony , tylko problemem są wycieczki które szczególnie w miejscach wąskich skutecznie spowolniają marsz . Wróciłem górą , podejrzewam że mając więcej czasu można sobie zrobić ładny i interesujący trening zaczynający się przy znakach informujących o zakończeniu tej krótkiej pętli . Powrót nie był jakoś specjalnie ekscytujący choć spacerowanie po krawędzi kanionu ma swój urok . Gdy wróciłem do motocykla akurat obok zaparkowali ambitni izraelski turyści którzy z plecakami wybierali się na ten poważniejszy trekking. Byli trochę zaskoczeni że pozostawiłem rzeczy bez ochrony, ale przyjęli mój tok rozumowania co do bezpieczeństwa w tym konkretnym miejscu ze zrozumieniem. Przy okazji sprawdzili na swojej mapie czy stara droga patrolowa ma połączenie z drogą 12 bo jadąc na parking zauważyłem ten ciekawy kierunkowskaz, wprawdzie oznaczony jako 4x4, ale jak się okazało szlak był dosyć łatwy. Dzięki temu, niejako przy okazji zaliczyłem drugą atrakcję którą można sobie kupić będąc w Eilacie, czyli wycieczka jeepami po pustyni. Owe jeepy jeżdżą po starej drodze patrolowej wożąc chętnych na taką przejażdżkę.
Image
Image
Image
Image
Image

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#71 PostWysłany: 23 Sty 2018 23:36 

Rejestracja: 23 Gru 2014
Posty: 101
Chyba mi nie idzie wklejanie zdjęć to ten czerwony kanion jest też tutaj

https://www.flickr.com/photos/wawrzeniec/shares/66Kj08
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#72 PostWysłany: 26 Sty 2018 14:30 

Rejestracja: 27 Lip 2013
Posty: 887
niebieski
Dojazd opisany.
My zrobiliśmy opcję, że zielonym dochodzimy do kanionu. Potem idziemy już dołem a wracamy górą (to chyba ten czarny szlak). I powrót na parking niebieskim (co ciekawe zagapiliśmy się i poszliśmy źle a na parking dopiero maps.me nas doprowadziło).

Co do lęku wysokości. Mam i to niemały! I dałem radę. Wiadomo, schodziłem po drabinkach 2 razy wolniej i ostrożniej niż inni.
Chyba najgorszy moment to gdy wraca się górą nad kanionem i jest takie spore podejście z barierkami. Gorzej to wygląda z boku niż już podczas samego przechodzenia.
Na pewno dużo bardziej się bałem w Malezji na Canopy Walk. Tutaj lęk był ale skoro ja dałem radę to nie ma co się bać.
No chyba, że ktoś już naprawdę panicznię się boi ...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#73 PostWysłany: 26 Sty 2018 23:33 

Rejestracja: 12 Lis 2017
Posty: 9
czy Red Canyon jest jednokirerunkowy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#74 PostWysłany: 30 Sty 2018 17:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Kwi 2017
Posty: 343
Loty: 158
Kilometry: 235 829
Nie.
A jeśli jest to nikt tego nie przestrzega.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#75 PostWysłany: 30 Sty 2018 17:57 

Rejestracja: 27 Lip 2013
Posty: 887
niebieski
Z tego co pamietam to jednokierunkowa jest ta trasa czarna nad kanionem. Czyli powinno wyjsc sie z konca kanionu i wracac gora w strone w parkingu.
Moze to wynika z kilku miejsc trudniejszych, m.in. to strome podejscie z poreczami. Mam wrazenie, ze latwiej wejsc niz zejsc a zatem czarna zalecana tylko do powrotu.
Ale jak ktos chce to moze przejsc dolem kanionu w tamta I z powrotem. Chociaz wg mnie lepsze urozmaicenie i w ten sposob chyba kazdy przechodzil gdy ja bylem w tym miejscu ...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#76 PostWysłany: 22 Lut 2018 02:56 

Rejestracja: 02 Lis 2015
Posty: 1
Loty: 61
Kilometry: 87 591
Trochę dziwne, trochę głupie ale wybiera się ktoś między 28.02-2.03 w stronę czerwonego kanionu/Timna Park?
Z chęcią dorzucę trochę złota do paliwa! :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#77 PostWysłany: 25 Lut 2018 16:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lut 2015
Posty: 130
Bardzo ładne miejsce, szlak spacerowy, nie wymagający większych nakładów sił. Niestety jak tak dalej będzie to niedługo zachowa swój pierwotny urok. Pełno śmieci i wspaniałe dzieła sztuki wyryte na ścianach kanionu: „Mława, „Kraków”, „Poland” i inne bzdety napisane grażdanką...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#78 PostWysłany: 06 Lis 2018 09:38 

Rejestracja: 06 Lis 2018
Posty: 2
Witam wszystkich. Mam pytanie. Czy da rade zwiedzic kanion (najlatwiejsza trasa) z dziecmi 8-10lat oraz jednym roczniakiem w nosidle? Lecimy z dzieckakami na ferie i bardzo chcialabym zobaczyc chociaz kanion ;) bo z nasza banda to glownie plazowanie, delfiny, obserwatorium ;) ale zastanawiam sie czy istnieje szansa na zobaczenie kanionu z taka ekipa
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#79 PostWysłany: 06 Lis 2018 10:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Lip 2011
Posty: 1054
niebieski
Da się, bez większego problemu. Pod warunkiem, że będziesz uważać na nosidło – przy samych drabinkach w jednym miejscu jest odrobinę ciasno. Ale jeżeli będzie tam więcej niż jedna osoba dorosła (aby ewentualnie przejąć/podać nosidło) - spokojnie 8-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#80 PostWysłany: 07 Lis 2018 08:38 

Rejestracja: 23 Gru 2014
Posty: 101
To jest oczywiście decyzja rodziców ale nie jest to chyba coś wyjątkowego
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 99 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group