Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 44 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Sokotra
#1 PostWysłany: 02 Sie 2017 11:38 

Rejestracja: 06 Sie 2014
Posty: 370
Loty: 115
Kilometry: 240 990
niebieski
Czy ktoś z forumowiczów był na Sokotrze niedawno? Czy istnieje tam w ogóle możliwość dotarcia obecnie? Ostatnie wpisy jakie znalazłem były sprzed wojny domowej, z 2015 roku. Podejrzewam, że o lotach z Dubaju i Emiratów mogę pomarzyć?
_________________
zapraszam serdecznie :-) na nasz ig: Podróżnicy z Kórnika :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
 Temat postu: Re: Sokotra
#2 PostWysłany: 02 Sie 2017 12:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 1988
Loty: 850
Kilometry: 1 929 194
platynowy
Kontaktowałem się kilka miesięcy temu z kilkoma lokalnymi biurami i powiedzieli, że obecnie nic nie lata. Liczyli na loty z Dubaju, ale nic do tej pory nie wyszło.
W Jemenie teraz jest bardzo źle, łącznie z epidemią cholery, więc raczej bym nie ryzykował.
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Grzes830324 lubi ten post.
Grzes830324 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Sokotra
#3 PostWysłany: 02 Sie 2017 15:07 

Rejestracja: 18 Wrz 2013
Posty: 481
złoty
Nic nie lata i raczej szybko nie będzie. Znajomi chcieli nawet wyczarterowac samolot z Dubaju, ale Arabia Saudyjska nie wyraziła zgody na przelot i projekt upadł. Możesz spróbować statkiem cargo, ale realistycznie Sokotra jest póki co nieosiągalna.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Grzes830324 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Sokotra
#4 PostWysłany: 16 Sie 2017 09:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 2336
Loty: 26
Kilometry: 45 127
platynowy
Idą zmiany. Być może już od września będą latać Emirates z AUH do SCT.

Info z 2 miejsc :

http://www.presstv.ir/Detail/2017/04/04/516686/UAE-flights--Yemeni-island

http://socotra.info/the-wind-of-change-on-socotra.html

Oczywiście to nic pewnego.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Grzes830324 lubi ten post.
Grzes830324 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Jemen Hadibu socotra
#5 PostWysłany: 07 Wrz 2017 20:17 

Rejestracja: 02 Lut 2013
Posty: 23
Czy ktoś posiada informacje praktyczne porady jak dotrzeć czy od strony Jemenu czy Omanu ? Czy pływają promy od strony Salala z Omanu jeśli tak jakie są ceny lub możliwość dotarcia z Dubaju ? Noclegi czy ktoś był i poleca na Booking.com brak :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sokotra
#6 PostWysłany: 07 Wrz 2017 20:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Mam w planach na przyszly rok z Sharjah, ale nie lubie zdradzac do przodu, wszystko w swoim czasie. ;)
Pozdrawiam.
cccc
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sokotra
#7 PostWysłany: 07 Wrz 2017 21:13 

Rejestracja: 10 Mar 2011
Posty: 348
Loty: 183
Kilometry: 340 201
niebieski
ogólnie bardzo cięzki temat....

https://onestep4ward.com/category/middle-east/yemen/

Chłopak ostatnio próbował przez długi czas się dostać do Yemenu, stracił dużo kasy, ale się udało.
_________________
http://podrozenaluzie.net/ - Birma, Kirgistan, Iran, Maroko, Tajwan, Izrael, Jordania, samolotem dookoła świata.
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sokotra
#8 PostWysłany: 07 Wrz 2017 21:34 

Rejestracja: 18 Wrz 2013
Posty: 481
złoty
W tym roku jeden z mieszkających w Polsce podróżników odwiedził Sokotrę. Będę się z nim wkrótce widział i zapytam, jak to zrobił, ale obawiam się, że jego sposób może być nieosiągalny dla zwykłych śmiertelników - w odróżnieniu od większości z nas dysponuje praktycznie nieograniczonymi zasobami finansowymi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sokotra
#9 PostWysłany: 08 Wrz 2017 10:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 1988
Loty: 850
Kilometry: 1 929 194
platynowy
Jak tylko wrócą loty to planuję tam wyjazd. Chętnie bym zobaczył resztę Jemenu, ale sytuacja na razie jest kiepska i nie zanosi się na szybką poprawę.
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sokotra
#10 PostWysłany: 08 Wrz 2017 10:14 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1316
srebrny
Chyba nie Ty jeden :-) Przegapilem Jemen kiedy jezdze mozna bylo tam jechac a teraz zanosi sie na to, ze niestety bedzie nieosiagalny przez dluzszy czas.
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sokotra
#11 PostWysłany: 26 Paź 2017 21:01 

Rejestracja: 18 Wrz 2013
Posty: 481
złoty
Najnowsze wieści - rozmawiałem z podróżnikiem, któremu się wielkim fuksem udało zwiedzić Sokotrę w tym roku. Stwierdził, że wyspa jest opanowana przez ZEA, które korzystając z zamieszania w Jemenie chce sobie po prostu ją ukraść. Wyspa będzie formalnie "otwarta", tzn. będą tam loty z ZEA, ale żaden obcokrajowiec najprawdopodobniej nie będzie mógł z takiego lotu skorzystać.

On sam raz wylądował na Sokotrze, ale na lotnisku nie pozwolili mu wysiąść z samolotu. Dopiero za drugim razem opuścił samolot, tylko dlatego, że ważniak, który mu wcześniej zabronił wysiąść, był tego dnia nieobecny.

Bardzo mi to pasuje do polityki ZEA, które nawet specjalnie nie ukrywa, że ma chrapkę na Oman jak tylko miłościwie panujący sułtan Kabus opuści ziemski padół. Pewnie kraju nie uda im się opanować, ale taki Musandam mogą "wyzwolić".
Góra
 Profil Relacje PM off
lasan82 lubi ten post.
lasan82 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Sokotra
#12 PostWysłany: 26 Paź 2017 21:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Spekulacje, a dzis sie wysp nie kradnie, tylko kupuje, szczegolnie od krajow borykajacych sie z powaznym kryzysem, czy wojna. ;)
Poza tym nowy rzad moze taki zakup podwazyc.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sokotra
#13 PostWysłany: 26 Paź 2017 21:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Maj 2013
Posty: 1361
niebieski
Wysp może się nie kradnie, ale półwyspy to już jak najbardziej. Daleko szukać nie trzeba...
Sorry za OT ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
krasnal lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Sokotra
#14 PostWysłany: 26 Paź 2017 21:33 

Rejestracja: 18 Wrz 2013
Posty: 481
złoty
@cccc
Spoko, szczerze bym nie chciał takiego scenariusza i życzę powodzenia w spełnieniu przyszłorocznych planów.

Sahary Zachodniej czy Krymu też nikt nie ukradł.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sokotra
#15 PostWysłany: 11 Lis 2017 20:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Dzieki @Woy i mam nadzieje, ze wypali, bo rzeczywiscie b. ciezko sie tam dostac i prawdopodobnie koszty beda wysokie.
Tydzien temu lecialem blisko Sokotry na trasie DXB-ADD, myslalem ze zobacze z gory i zrobie fotki, ale sie nie udalo.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sokotra
#16 PostWysłany: 18 Sty 2018 13:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2014
Posty: 1991
srebrny
Próbowałem zdobyć wizę do Jemenu, niestety po kilkukrotnym kontakcie, wysłaniu wniosku itp itd otrzymałem odmowę wraz z informacją, iż na ten moment wizy nie są wydawane :/
_________________
https://kamo375.fly4free.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sokotra
#17 PostWysłany: 18 Sty 2018 15:10 

Rejestracja: 21 Lis 2014
Posty: 9
Moi Drodzy,

Interesująca spekulacja - znajomy znajomego :-) Tymczasem w połowie listopada 2017 roku odwiedziłem Sokotrę łajbą cementową z Salalah. Wcale nie wydałem kroci :-) Więc jeszcze jednen z Polaków, musiał dostać się tam Rotana Yet z Abu Dhabi - w każdym razie nie o mnie mowa :-)
Image

(sposób mojej wyprawy podobny do Johnego: https://onestep4ward.com/category/middle-east/yemen/)



Relację zamieszczałem na bieżąco: https://www.facebook.com/hulajkrysiu/ a teraz uzupełniam gotowe wpisy: hulajkrysiu.com

W razie potrzeby chętnie odpowiem na wszystkie pytania.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Sokotra
#18 PostWysłany: 18 Sty 2018 15:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2014
Posty: 1991
srebrny
@Gietki rozumiem że dostałeś się tam łajbą nie posiadając wizy? :)
_________________
https://kamo375.fly4free.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sokotra
#19 PostWysłany: 18 Sty 2018 16:40 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
@kamo375

Miał wizę. Na dole relacji:

https://hulajkrysiu.com/2017/11/28/lajb ... m-sokotry/
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Sokotra
#20 PostWysłany: 18 Sty 2018 16:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2014
Posty: 1991
srebrny
@Gietki Gdzie, kiedy, w jaki sposób dostałeś wizę? Byłbym wdzięczny za info, a innym też może się przydać na przyszłość :)
_________________
https://kamo375.fly4free.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 44 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group