Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 164 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9
Autor Wiadomość
#161 PostWysłany: 10 Wrz 2022 17:51 

jaszon napisał(a):
"Powrót do Madaba wzdłuż Morza Czarnego"
Nie czepiam ssę, każdy może się przejęzyczyć. :D

hehehe, no tak :lol:

jaszon napisał(a):
"Generalnie preferuję wolniejsze zwiedzanie."
Akurat ten plan, może poza wadi Rum to raczej szybkie zwiedzanie. Mając tak małą ilość dni odpuściłbym Akabę, miejsce moim zdaniem mało ciekawe, rafa kiepska. Szkoda się tam tłuc, odległości w Jordanii wprawdzie nie są duże, ale czy nie lepiej np. dzień dłużej posiedzieć w Petrze? Pierwszy dzień poświecić na dość tradycyjne zwiedzanie, a drugi wykorzystać na 2 - 3 szlaki turystyczne na obrzeżach doliny - świetne widoki.

Nigdy w życiu rafy nie widziałem na oczy, może na pierwszy raz byłaby to fajna rzecz :)
Ale dzięki za uwagę, propozycja mi się nawet podoba - poczytam jeszcze o tej rafie przy Akabie.
 Relacje PM off  

#162 PostWysłany: 11 Wrz 2022 00:54 

@nilv
Ja bym na pewno pominął zwiedzanie Akaby i zamiast tego Petra.
Ewentualnie skrócić Wadi Rum, a dłużej w Petrze.
Najkorzystniejszy ekonomiczne jest bilet 3-dniowy do Petry (a jest tam gdzie chodzić i co oglądać). Wadi Rum można jeszcze odwiedzić, np. przy kolejnej wizycie w Jordanii :)

IMO Petra na 1 dzień jest OK dla ludzi, którzy nie kręcą tego typu klimaty (bo krócej praktycznie się nie da).
 Relacje PM off  

#163 PostWysłany: 22 Wrz 2022 15:59 

Tak jak napisał Piwii, Wadi Rum jest piękne, aczkolwiek Petra jeszcze piękniejsza. Ja niestety byłem w Petrze tylko i wyłącznie na jeden dzień.
 Relacje PM off  

#164 PostWysłany: 22 Wrz 2022 16:51 

Loty: 19
Kilometry: 28 714
Moim zdaniem najgorsze co można zrobić to kierować się generalizowaniem typu "musisz", "minimum 1 dzień", "tam nie ma nic ciekawego". Ja bym np. nie wytrzymał w Petrze więcej niż jeden dzień ze względu na nagabywaczy i męczycieli zwierząt, za to w Akabie podobało mi się bardzo.
 Relacje PM off  

[ 164 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości