Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 27 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Snorkelling w Aqabie
#1 PostWysłany: 07 Sty 2018 14:23 

Rejestracja: 30 Kwi 2015
Posty: 735
niebieski
Wygląda na to, że w Akabie nie ma zbyt wiele do roboty, ale może akurat ktoś zechciałby podzielić się wskazówkami, jak zagospodarować parę godzin w tym mieści? I czy np. warto jest jechać do ogrodu japońskiego, jeśli nie będzie się korzystać ze snorkelingu?


Ostatnio edytowany przez Roku, 26 Mar 2018 01:05, edytowano w sumie 1 raz
zmiana tematu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
 Temat postu: Re: Akaba
#2 PostWysłany: 07 Sty 2018 14:27 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22334
2-3h maks

viewtopic.php?f=214&t=105511&p=912883#p912148
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
dajkamienia uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Akaba
#3 PostWysłany: 07 Sty 2018 17:44 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7791
Nurki / snorkle to podstawa w mieście nad Morzem Czerwonym.
Jeśli nie interesują Cię to powiedziałbym że na godzinkę czasu miasto - by zjeść dobry obiad, deser i można jechać dalej ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
dajkamienia lubi ten post.
dajkamienia uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Akaba
#4 PostWysłany: 07 Sty 2018 19:31 

Rejestracja: 30 Kwi 2015
Posty: 735
niebieski
@Washington @Zeus Dzięki, a jakaś godna uwagi, leżąca nieopodal centrum plaża?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Akaba
#5 PostWysłany: 13 Sty 2018 15:20 

Rejestracja: 30 Kwi 2015
Posty: 735
niebieski
Sam sobie odpowiem: w centrum jest plaża Al-Ghandour, ale nie polecam jej, bo nie dość, że jest na niej syf, to w dodatku co kawałek zacumowane są łódki, a co parę metrów rozłożona jest muzułmańska rodzina z dziećmi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Akaba
#6 PostWysłany: 22 Sty 2018 18:28 

Rejestracja: 22 Sty 2018
Posty: 3
Washington napisał(a):
Nurki / snorkle to podstawa w mieście nad Morzem Czerwonym.
Jeśli nie interesują Cię to powiedziałbym że na godzinkę czasu miasto - by zjeść dobry obiad, deser i można jechać dalej ;)

Które miejsce na plaży w Akabie wybrać na snorkling?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Akaba
#7 PostWysłany: 22 Sty 2018 18:54 

Rejestracja: 07 Lut 2014
Posty: 795
niebieski
Im bliżej saudyjskiej granicy, tym lepiej;)

Pzdr, Art.
Góra
 Profil Relacje PM off
BożenaKK uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Akaba
#8 PostWysłany: 22 Sty 2018 22:19 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7791
Ja snorklowałem w First Bay (obok Sea Star Watersports) - było dobrze:) z tego co czytałem warto też gdzieś przy Radisson Blu przy Tala bay - jest czołg (na 5m głębokości 20m od brzegu)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#9 PostWysłany: 25 Mar 2018 23:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 6416
Loty: 171
Kilometry: 188 843
srebrny
Ja snorkolowałem 2 razy. Nie jestem doświadczonym amatorem podwodnego świata ale bardzo mi się podobało, było super.

Pierwszy raz na plaży publicznej nr 1. (Tutaj dokładnie wchodziłem do wody GPS 29.440413, 34,970303)
Byliśmy tam w zasadzie sami. Plaża szału nie robi, jest zwykła i trochę brudna ale rafa bardzo ładna. Nie było za dużo ryb ale super korale. Byłem bardzo zadowolony z tego co widziałem. Trzeba odpłynąć trochę od brzegu ale warto :)
Plaża jest lokalna i raczej nie polecam jej paniom w strojach kąpielowych. Byłoby to źle odebrane. Nie ma pryszniców, są toalety przy, których są krany ze słodką wodą. Można się spłukać ale warto wziąć wtedy jakieś butelki czy coś w tym stylu.

Drugim razem udaliśmy się na poleconą nam plażę południową ( GPS 29.416889, 34.975963)
Plaża trochę ładniejsza, są prysznice. Większość to "biali turyści" (70% Rosjanie) w związku z tym atmosfera swobodna- Panie w strojach kąpielowych. Było trochę lokalsów ale miałem wrażenie, że przyjechali głównie popatrzeć na "turystki" :)
Rafa też fajna. Było więcej ryb i bardziej kolorowych ale już korale mniej atrakcyjne. Przez bardzo długo od brzegu jest bardzo płytko. Trzeba wypłynąć naprawdę daleko aby było na co popatrzeć. Atrakcyjnie zaczyna robić się dopiero na granicy szelfu.

Podsumowując na plaży południowej na pewno lepiej poczuje się nasza piękniejsza połowa ale atrakcyjniejszym miejscem na snorkle jest plaża nr 1 w mojej opinii.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 07 Maj 2018 00:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 2867
Loty: 119
Kilometry: 174 534
srebrny
To sa najlepsze miejsca na nurkowanie, gdzieś pomiędzy czolgiem a statkiem jest jeszcze podobno samolot;)

Załączniki:
IMG_20180313_142048.jpg
IMG_20180313_142048.jpg [ 61.89 KiB | Obejrzany 6143 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 14 Lip 2018 20:42 

Rejestracja: 27 Sie 2017
Posty: 197
Gaszpar napisał(a):
Plaża jest lokalna i raczej nie polecam jej paniom w strojach kąpielowych. Byłoby to źle odebrane.

Podsumowując na plaży południowej na pewno lepiej poczuje się nasza piękniejsza połowa ale atrakcyjniejszym miejscem na snorkle jest plaża nr 1 w mojej opinii.


W takim razie Twoja druga połowa nie korzystała z oglądania rafy w miejscu nr 1? Czy wchodziła do wody w jakimś pełnym ubiorze (tak aby nie odsłaniało za dużo)?
Planuje wyjazd do Jordanii - trochę plażowania, trochę atrakcji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 14 Lip 2018 21:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 6416
Loty: 171
Kilometry: 188 843
srebrny
Nie wchodziła ale to był jej wybór. Nie chciała łamać miejscowych konwenansów .

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
VitalR uważa post za pomocny.
 
      
#13 PostWysłany: 16 Sie 2018 15:30 

Rejestracja: 02 Kwi 2017
Posty: 66
lahcimmm2 napisał(a):
To sa najlepsze miejsca na nurkowanie, gdzieś pomiędzy czolgiem a statkiem jest jeszcze podobno samolot;)


tam gdzie zaznaczyłes te punkty sa jakieś publiczne plaże/wejscia do wody? czy hotelowe/płatne?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 16 Sie 2018 23:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 2867
Loty: 119
Kilometry: 174 534
srebrny
to nie ja zaznaczyłem,
zdjęcie zostało zrobione w centrum nurkowym które polecał @Washington,
plaże od 1 do 15 są publiczne, kolejne hotelowe (16),
tak mi się wydaje, ponieważ nie byłem na wszystkich - widziane z taxi,
okolice czołgu na pewno są publiczne
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 24 Gru 2018 13:21 

Rejestracja: 30 Sie 2010
Posty: 355
niebieski
Wygospodarowałem "dodatkowy" tydzień pobytu w Jordanii. Chcieliśmy przeskoczyć na tydzień do Taby, ale zrezygnowaliśmy. Byliśmy już w Tabie. Wybrałem Akabę. Chcemy zakotwiczyć w rejonie South Beach. Konkretnie myślę o hotelu Aqaba Adventure Divers.
Ma to być pobyt wybitnie relaksujący, po intensywnym zwiedzaniu atrakcji Jordanii.
Teraz pytania - czy to dobre miejsce na wypoczynek typu plażowanie, morskie kąpiele, typowo amatorskie pływanie z rurką i nicnierobienie :) ? Czy to najciekawsze miejsce na taki pobyt w okolicach Aqaby?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 30 Sty 2019 14:18 

Rejestracja: 08 Kwi 2011
Posty: 57
Czy ktos jest w stanie polecic dobre Centrum Nurkowe w Aqabie?

Chcialbym sobie zanurkowac po Jordanskiej stronie Morza Czerwonego ale szukam zaufanej miejscowki ktora ktos moze polecic.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 27 Lut 2019 21:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Mar 2012
Posty: 2070
srebrny
http://www.deepbluedivecenter.com/dive-sites-jreds.pdf
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
piwili lubi ten post.
 
      
#18 PostWysłany: 22 Mar 2019 20:20 

Rejestracja: 08 Kwi 2011
Posty: 57
horacy19 napisał(a):
http://www.deepbluedivecenter.com/dive-sites-jreds.pdf


Dzięki za polecenie. Ostatecznie udało się wynegocjować 2 nurkowania że sprzętem + snorkeling za 110 Jod.

Dam znać po powrocie jak było:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 07 Kwi 2019 10:54 

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 15
http://www.aqabaprodivers.com/

Jedno nurkowanie za 25jd (sprzęt, instruktor, zdjęcia i transport rano ok. 9 z Rose Hotel)
Mają biuro przy Rose Hotel (można się tam umówić) albo na South Beach na parkingu w okolicy czołgu (murek wyłożony zieloną sztuczną trawą).
Kontakt przez mail lub Whatsapp
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 14 Cze 2022 10:15 

Rejestracja: 10 Maj 2015
Posty: 34
Loty: 161
Kilometry: 293 404
Jako dobrą miejscówkę do snorklowania polecam Japanese Garden znajdujący się w Aqaba Marine Park Visitor Centre. Wstęp na plażę jest darmowy, są ławeczki i parasole (też darmowe :) ) Rafa koralowa jest blisko brzegu, należy sobie pływac wzdluż liny i podziwiać. Na miejscu można wypożyczyć maski i rurki (nam się udało za 7 JOD), ale pewnie można za mniej kupić na jakiś bazarze na miejscu :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Kacper Szymanski uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 27 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group