Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 368 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 19  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#261 PostWysłany: 01 Gru 2019 19:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
dział atrakcje-ty jesteś ta atrakcja?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#262 PostWysłany: 12 Gru 2019 17:26 

Rejestracja: 05 Cze 2017
Posty: 105
czy ktoś kupował ostatnio przejażdżkę jeepami po wadi rum w Aqabie ?, czy lepiej podjechać do visitors center bądź wioski i tam na miejscu kupić, i jakie ceny za półdniowy objazd pustynii ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#263 PostWysłany: 12 Gru 2019 17:45 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4052
My płaciliśmy 15 JOD od osoby. Rezerwacja mailem bezpośrednio.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off
kostek966 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#264 PostWysłany: 12 Gru 2019 22:33 

Rejestracja: 31 Mar 2012
Posty: 785
niebieski
BTW: z serialu "Zaginione miasta" na National Geographic dowiedziałem się, że byłem w "łodiram"
Góra
 Profil Relacje PM off
anianow lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#265 PostWysłany: 13 Gru 2019 01:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4490
złoty
@Japonka76, a jakieś namiary, bo też jestem zainteresowany wadi rum
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#266 PostWysłany: 13 Gru 2019 13:53 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4052
Ja pisałam bezpośrednio na maila do właściciela tego Bedouin Camp http://www.wadirumbedouincamp.com/our-camp/ . Zarezerwowałam odbiór nas z parkingu, wycieczkę po pustyni i nocleg w obozie (dla 4 osób). Szczerze polecam.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off
kostek966 lubi ten post.
kostek966 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#267 PostWysłany: 18 Gru 2019 22:35 

Rejestracja: 04 Lut 2014
Posty: 47
Loty: 42
Kilometry: 153 039
Hej,
Rozumiem, że za wycieczkę płaciłaś 15JOD??? Możesz podać ile płaciłaś za noclegi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#268 PostWysłany: 18 Gru 2019 23:18 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4052
Tak 15 za wycieczkę i 35 za noc - od osoby.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off
Grześ lubi ten post.
Grześ uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#269 PostWysłany: 29 Gru 2019 23:01 

Rejestracja: 18 Gru 2017
Posty: 22
Japonka76 napisał(a):
Tak 15 za wycieczkę i 35 za noc - od osoby.


Zadowolona? Żona jak była rok temu w polecanym Salman Zawhadi Camp to strasznie zmarzła a w tym roku jedziemy w 04-11.01.20 r.

@cccc masz kontakt do gościa z którym leciałeś balonem? Znalazłem RASCJ ale oni chyba w styczniu nie latają. Słyszałem od byłego Attaché, że na Wadi Rum lata gościu który jest z nimi nie związany. Tylko nie mogę znaleźć do niego kontaktu, a chciałem już coś zarezerwować zanim pojadę, niż dopiero na miejscu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#270 PostWysłany: 30 Gru 2019 00:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4490
złoty
pisałem do nich, 15 JOD chcieli przy min 4 osobach na tour jeepem, przy 3, 20 JOD i nie podlega negocjacji, jak podjechaliśmy przed 8 rano do vc, to był tylko jeden gość na parkingu i można było dojechać do wioski bez opłaty 5 JOD, w wiosce n parkingu czekali autami na chętnych na przejażdżkę czy nocleg, więcej miejscowych niż turystów, więc pewnie można było negocjować ceny
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#271 PostWysłany: 04 Lut 2020 07:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Mar 2015
Posty: 301
Loty: 99
Kilometry: 171 514
niebieski
Ktoś spal ostatnio w namiotach w Wadi Rum ? Jak z temperaturą ? Mamy zarezerwowaną wycieczkę wraz ze spaniem 11 lutego - prognoza pogody pokazuje że tej nocy może być - 2 stopnie na zewnątrz :-) .
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#272 PostWysłany: 04 Lut 2020 09:12 

Rejestracja: 08 Maj 2013
Posty: 548
Loty: 368
Kilometry: 611 597
niebieski
My spaliśmy 24/25 stycznia. Temperatura na zewnątrz była nieciekawa, a namioty nieogrzewane.
Jednakże spora ilość gorącej herbaty w namiocie ,,socjalnym" (spaliśmy w Martian Camp), kilka łyków naszej rodowej wiśniówki z duty free oraz gruba kołdra i koc pozwoliły bezproblemowo przespać noc :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#273 PostWysłany: 22 Lut 2020 20:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
troubled napisał(a):
@cccc masz kontakt do gościa z którym leciałeś balonem? Znalazłem RASCJ ale oni chyba w styczniu nie latają. Słyszałem od byłego Attaché, że na Wadi Rum lata gościu który jest z nimi nie związany. Tylko nie mogę znaleźć do niego kontaktu, a chciałem już coś zarezerwować zanim pojadę, niż dopiero na miejscu.

Sorry, ale nie moge znalezc wizytowki.
BTW przelot balonem zalatwiali moi kierowcy w Jordanii.
Pozdr.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
malawita lubi ten post.
malawita uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#274 PostWysłany: 23 Lut 2020 01:27 

Rejestracja: 31 Paź 2017
Posty: 607
niebieski
@troubled Znajdziesz go u wujka Google bez problemu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Wadi Rum
#275 PostWysłany: 08 Gru 2021 23:44 

Rejestracja: 01 Sie 2016
Posty: 8
Siemka, lecimy niebawem do Jordanii i chcemy na Wadi Rum spędzić dwie noce, czyli dwa pełne dni (drugiego pełnego dnia wyjazd do Aqaby). Chcemy Jeep Tour w jeden dzień i hiking w drugi.

Właśnie odnośnie Jeep Touru moje pytanie. Jestem nieco przytłoczony ofertą turystyczną. Mnóstwo opcji, różniących się o siebie niewiele. Mógłby ktoś kto tam był polecić który Jeep Tour wziąć? Chodzi mi o długość Touru. (Niektóre biura mają wycieczki od 2 - 6 h). Który z nich jest taki "w sam raz". W skrócie, chcemy zobaczyć:

LAWRENCE SPRING – ŹRÓDŁO LAWRENCE’A
RED SAND DUNE – CZERWONA WYDMA AL RAMAL I SANDBOARDING
KHAZALI CANYON – KANION KHAZALI Z PETROGLIFAMI
SMALL ROCK ARCH – NASZ PIERWSZY ŁUK SKALNY
LAWRENCE’S HOUSE
MUSHROOM STONE – SKALNY GRZYB POŚRODKU PUSTYNI
BURDAH ARCH – NAJWYŻSZY ŁUK SKALNY W WADI RUM
ABU KHASHABA CANYON – PRZEPIĘKNY SPACER KANIONEN
UMM FRUTH ROCK ARCH – PIĘKNIE POŁOŻONY WYSOKI ŁUK SKALNY.

Dzięki !
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Wadi Rum - atrakcje
#276 PostWysłany: 08 Gru 2021 23:51 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3592
srebrny
Obejrzyjcie sobie zdjęcia każdego z miejsc i wyślijcie trasę do swojego campu - zaproponują wam cenę i podadzą orientacyjny czas.
Z tego co pamiętam wasze punkty są dość rozsiane po terenie, więc to raczej całodniowa wycieczka. My na takiej właśnie byliśmy i było super. I polecam przemyśleć wykreślenie wszystkiego co ma Pana L. w nazwie ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#277 PostWysłany: 09 Gru 2021 11:53 

Rejestracja: 11 Lut 2018
Posty: 351
srebrny
@niedziwec
Każde z tych miejsc jest jakoś tam warte zobaczenie. Jednak najpiękniejsza jest sama szeroka panorama pustyni.
Wadą większości z tych punktowych miejsc jest spora liczba turystów gromadzących się w tych miejscach. To doświadczenie z 2018 roku, a więc sprzed pandemii. Być może teraz jest turystów mniej.

Zdecydowanie najlepszym momentem dla mnie było wejście na Burdach Arch. Wyruszaliśmy dość wcześnie rano (tak bez przesady, była może 7:30) więc wokół była tylko pustynia, nasza dwójka i przewodnik. Wokół cisza i pustka. Wejście na Burdach Arch to ok. 45 -50 minut, więc stosunkowo krótko i w zasadzie dla każdego mieszczucha. Jedynie ludzie z lękiem wysokości mogą mieć pewne problemy. Widok z góry niesamowity.
Góra
 Profil Relacje PM off
malawita lubi ten post.
malawita uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#278 PostWysłany: 09 Gru 2021 12:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@niedziwec jesli moge cos polecic to w Wadi Rum dla mnie najlepsze byly spektakularne zachody slonca przy herbatce z miety, prawie 6h jazdy na wielbladzie oraz lot balonem. :)
Pozdrawiam i zycze udanej wyprawy.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
malawita lubi ten post.
malawita uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#279 PostWysłany: 15 Gru 2021 22:01 

Rejestracja: 04 Mar 2021
Posty: 51
Czy ktoś może polecić wycieczki jednodniowe jeepem - jakiego organizatora wybrać? Lepiej zarezerwować z wyprzedzeniem czy na miejscu w Visitor Center?

Czy ktoś jest zainteresowany kupnem takiej wycieczki w dniu 22 lub 23 grudnia (jesteśmy w dwie osoby).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#280 PostWysłany: 15 Gru 2021 22:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 3981
Loty: 451
Kilometry: 660 334
platynowy
Jeżeli będziesz nocował na pustyni (a nie wyobrażam sobie tego nie robić), to ekipa z twojego kampu ci to zaproponuje.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 368 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 19  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group