Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 40 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Morze Martwe
#21 PostWysłany: 07 Lut 2019 11:42 

Loty: 111
Kilometry: 273 997
Amman Beach normalny 20 jd, dziecko 5 jd.
Dojazd: przystanek dla busów Muhajireen – Rama 0,95 jd Rama – Amman Beach taksi lub uber 4-5 jd.
https://mrowisko.wordpress.com/2019/01/ ... raktyczne/
 Relacje PM off
gerda_w lubi ten post.

#22 PostWysłany: 07 Lut 2019 12:52 

WOW :o dziękuję za informację, a Twoja relacja jest baaaaardzo praktyczna, sporo informacji w pigułce :!:
Nasz plan podróży i poruszania się po Jordanii zaczyna nabierać sensu - dziękuję :)
 Relacje PM off  

#23 PostWysłany: 10 Kwi 2019 12:22 
Awatar użytkownika

Loty: 43
Kilometry: 84 589
niebieski
ale_ste napisał(a):
Próbowaliśmy znaleźć miejsce do kąpania się na dziko. Niestety nie udało nam się zlokalizować niczego sensownego. Jakaś lokalizacja znaleziona w internecie (nie na tym forum) gdzie miał być jakiś strumień ze słodką wodą okazała się pomyłką - nie było strumienia ze słodką wodą.
Pojechaliśmy wobec tego do hotelu Holiday Inn, który polecali nam właściciele hotelu w Madabie gdzie nocowaliśmy. Na wjeździe do hotelu mówi się, że na plażę i wpuszczają. Zwykła cena była 25 JOD, ale po powołaniu się na nasz hotel Black Iris z Madaby dostaliśmy zniżkę do 20 JOD (tak jak nas zapewniono w Madabie). Plaża przy hotelu jest zadbana, z ratownikiem, sanitariatami, basenem, leżakami i ręcznikami.

Nam się udało bez problemu wykąpać na dziko. Jadąc od Aqaby zobaczyliśmy miejsce, gdzie stały auta. Wystarczyło zejść na dół i można było się spokojnie wykąpać. Oczywiście miałam wodę w butelkach do spłukania.
 Relacje PM off  

#24 PostWysłany: 10 Kwi 2019 12:41 

Loty: 40
Kilometry: 79 565
niebieski
@bernikula jesteś w stanie podać dokładną lokalizacje? Lub masz jakieś zdjęcia z tej "plaży"?

#25 PostWysłany: 10 Kwi 2019 13:10 
Awatar użytkownika

niebieski
@Patyczok mam kilka zdjęć, owszem. Co do lokalizacji dokładnej to nie podam, bo jechaliśmy i po prostu i patrzymy o stoją auta, więc się zatrzymaliśmy i zeszliśmy na dół. Jechałam z takim zamiarem wykąpania się na dziko, bo ceny wejść jak dla 4 osób przyprawiają o zawrót głowy. Gdzie wysłać fotki? e-mail?
 Relacje PM off
Patyczok lubi ten post.

#26 PostWysłany: 10 Kwi 2019 13:36 

Byłem w lutym w Jordanii i nie wyobrażam sobie kąpieli w Morzu Martwym bez prysznica to nie przyjemność a męczarnia. ja zatrzymałem się w Mujib Chalets i tak zjdęcia przedstawiają tak to naprawdę wygląda. Raz trzeba mieć dobre gumowe obuwie dwa nie skaleczyć się o ostre krawędzie soli przy wejściu bo zasolenie jest na tyle duże, że nawet mniej wrażliwi na sól po kropelce w oku będą uciekać ;). Co do domku to wszystkie skierowane w stronę morza duże wygodne łóżko łazienka z prysznicem (kabina prysznicowa ma jedną ściankę z oknem po całej długości na morze.Śniadanko ok w recepcji. Temperatura w lutym o 7 rano ok 15 stopni tak więc było sympatycznie.
 Relacje PM off  

#27 PostWysłany: 10 Kwi 2019 22:29 
Awatar użytkownika

niebieski
Fakt, trzeba było mieć klapki i uważać, a potem dokładnie spłukać się wodą i tyle w temacie. Męczarnią bym tego zdecydowanie nie nazwała, ale to pewnie subiektywne co kogo męczy.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 Relacje PM off  

#28 PostWysłany: 18 Cze 2019 12:27 

okiemserca napisał(a):
BTW w Dead Sea Spa sniadanie bylo wliczone i fajna sprawa to duze i stabilne parasole przy plazy, a ja np. unikam slonca. :D
Ja dokładnie tak zrobiłem. Kupiłem z wyprzedzeniem dwie noce w Dead Sea Spa Hotel, dobre śniadanie w cenie, ręczniki plażowe i błoto w cenie, plaża blisko, baseny. Bardzo ok.[/quote]

Podobnie, jak okiemserca zatrzymaliśmy się w Dead Sea Spa Hotel i po kąpieli w MM oraz nacieraniu się błotkiem, nie wyobrażam sobie tego na dziko, bez prysznica :shock: a trzeba wiedzieć, że błotko nie schodzi łatwo... :lol:
Strasznym jest jednak, jak szybko ubywa MM :cry:
 Relacje PM off  

#29 PostWysłany: 18 Cze 2019 13:59 
Awatar użytkownika

niebieski
Również mogę polecić taki plan. Jak dla mnie to jedna z przyjemniejszych atrakcji tego rejonu- gruba warstwa kremu z filtrem i leżakowanie na wodzie. Do tego smaczne i obfite śniadania. Bardzo dobre znalezisko @ okiemserca

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
bernikula lubi ten post.

#30 PostWysłany: 22 Cze 2019 08:23 

niebieski
Spędziliśmy 2 noce w Dead Sea Spa Hotel - pokój jak z PRL, a w łazience grzyb na grzybie i do tego brud. Takie trochę udawanie luksusu dla osób, które nie spędziły wakacji w Jordanii, ale w hotelu, ale może tak jest w resortach.

Natomiast plaża super. Bardzo czysta, w przeciwieństwie do opinii, które można przeczytać w internecie. Kilkanaście minut przed zachodem Słońca "ratownik" zamyka plażę i wszyscy muszą wracać do hotelu.

Naprawdę można poczuć czym jest gradient temperatury - nad Morzem 38, a po dojeździe do Ammanu 28 stopni.

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka
 Relacje PM off  

#31 PostWysłany: 25 Cze 2019 09:42 

Wiecie może, o której otwierana jest plaża w Dead Sea Spa Hotel? Mamy wylot o 11:20 z Ammanu i zastanawiam się, czy byłaby szansa wykąpać się w morzu rano (np. koło 7-8). Wieczorem na pewno przyjedziemy po zachodzie słońca (listopad), więc jeżeli rano nie będzie możliwości kąpieli, to chyba będziemy musieli zmienić trochę plan i zrezygnować z noclegu w Dead Sea Spa Hotel i podjechać nad Morze Martwe innego dnia :)
 Relacje PM off  

#32 PostWysłany: 25 Cze 2019 15:38 

niebieski
Nie sprawdziłem osobiście, więc nie dam sobie ręki uciąć, ale była na tablicy informacja, że baseny (znajdują się między plażą, a hotelem) są czynne od 7 do zachodu Słońca. Ale byliśmy w czerwcu. Najlepiej jak napiszesz do hotelu z tym pytaniem.
Śniadanie jest na pewno od 7.
 Relacje PM off
milva_ lubi ten post.

#33 PostWysłany: 26 Cze 2019 10:29 

Dzięki za pomoc :) Napisałam do hotelu i otrzymałam odpowiedź, że plaża jest otwarta od 9:00 do 17:00.
 Relacje PM off  

#34 PostWysłany: 11 Wrz 2019 21:13 
Awatar użytkownika

Loty: 66
Kilometry: 93 191
niebieski
ktoś może polecić jakieś miejsce na plażowanie nad Morzem Martwym po stronie izraelskiej na trasie Ejlat-Jerozolima. Jakąś publiczną plaże z darmowym wejściem, prysznicami i miejscem, gdzie będzie błotko?
 Relacje PM off  

#35 PostWysłany: 11 Wrz 2019 21:32 
Awatar użytkownika

Loty: 9
Kilometry: 21 836
srebrny
Błotka nie za wiele, ale plaża za free i prysznice, tyle że to mniejsza część Morza Martwego- Ein Boek

Ostatnio edytowany przez Abcn 11 Wrz 2019 22:44, edytowano w sumie 2 razy
M
 Relacje PM off  

#36 PostWysłany: 11 Wrz 2019 21:32 

niebieski
Ein Bokek. Jest tam sklep knajpy darmowe wejście prysznice,lezaki ,przebieralnie, tarasy słoneczne. Ogólnie cały teren zagospodarowany idealnie a autobus z Eliatu ma przystanek przy samej plaży. Tak samo do Jerozolimy z tego samego miejsca. Można ogólnie spędzić na plaży kilka godzin w przerwie podrózy ale bilety kupić trzeba oddzielnie. Błotko w sklepie za 10 NIS
 Relacje PM off  

#37 PostWysłany: 11 Wrz 2019 21:38 
Awatar użytkownika

niebieski
to nie ma tam na plażach błota w takich kadziach? lub miejsca, gdzie samemu można je wygrzebać? co do transportu to myślę o zakupie dziennego biletu z kartą Rav Kav Card i zrobieniem sobie stopa na 2-3 godziny i potem ruszeniem dalej do Jerozolimy czy Tel Avivu.
 Relacje PM off  

#38 PostWysłany: 11 Wrz 2019 21:41 
Awatar użytkownika

srebrny
Aą na plaży miejsca gdzie się wysmarujesz błotkiem, ale szału nie ma :(

#39 PostWysłany: 11 Wrz 2019 21:53 
Awatar użytkownika

niebieski
co masz na myśl;i, że szalu nie ma? tzn. że nie działa błotko czy, że mało jego jest na plażach?
 Relacje PM off  

#40 PostWysłany: 12 Wrz 2019 09:30 
Awatar użytkownika

srebrny
@york671 Na tej plaży jest go mało ;), czy działa dwa razy się nacierałem i chyba mi nie pomogło :D
york671 lubi ten post.

[ 40 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości