Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 20 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Salalah - atrakcje
#1 PostWysłany: 31 Mar 2017 15:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
W rejonach Salalah nie ma jakis szczegolnych atrakcji. Glownie roznego rodzaju doliny, oazy, miasteczka nad morzem, klify. Ja wzielam mapke z hotelu i tam wszystkie potencjalne atrakcje byly zaznaczone i objechalam je dzielnie przez tydzien. Trip Advisor opisuje dokladnie wszystkie plaze i inne tego typy miejsca. Aczkolwiek w jednym miejscu dwie atrakcje sa opisane pod ta sama nazwa (Teeq Cave and Tawi Ateer Sinkhole), co jest nieco mylace: Sink Hole i Canyon, to sa dwa osobne miejsca, okolo 10km od siebie. Sa dobrze oznakowane na drodze, wiec jak trafi sie do Sink Hole, to potem mozna pojechac po znakach do Canyonu - wielkiej dziury w ziemi.

Plaze sa opustoszale w tygodniu (od niedzieli do czwartku), ale sa oblegane w weekend (piatek-sobota).
-Al Mughsail Beach - dluzgzek, wiec w dzien nie jest goraco. Za ta kawiarnia jest jaskinia/wielki kamien (Marneef Cave) i dziury z ktorych strzela woda jak jest przyplyw.
-Al Fizayah Beach - zalecana terenowka, chociaz miejscowi taksowkarze jezdza normalnymi autami. Moim zdaniem nie warto wynajmowac specjalnie terenowki, zeby tam pojechac, taksowka moze wyjsc taniej na caly dzien. Nie przypadla mi jakos szczegolnie do gustu. Owszem fajny zjazd stroma droga, wielblady jak wszedzie, itp.

-Sumhuram Old City - fajne miejsce z prywatna droga dojazdowa. Polecam zostac na zachod slonca. Mozna tez zjechac na sam dol i potem na utwardzona droge i dojechac do plazy. Jest tam oslonieta zatoka.

-Al Balid Archeological Site - spory obiekt, mozna wynajac wozek golfowy z zolnierzem - kierowca albo mozna przeplynac sie lodka po kanale. Piesi sa tak dziwnym zjawiskiem, ze napotkani na sciezce sa pytani o bilet wstepu, na wypadek jakby weszli bezposrednio z plazy. Jest tez lokalne male muzeum, ale nie mozna robic zdjec w srodku.

-Taqah Castle - maly zameczek, mozna zwiedzic jak jest sie w okolicy, ale raczej nie warto jechac tylko po to. Maja ladna broszurke opisujaca historie tego miejsca. Za pierwszym razem, to nawet nie zauwazylam tego zamku, nie ma oznakowania na drodze, a moja nawigacja Here Maps zle go pokazywala na mapie. Ale takim punktem orientacyjnym jest mala twierdza na gorze, ktora widac z daleka. Zamek jest na dole przy tej twierdzy. Do samej twierdzy mozna podjechac samochodem po utwardzonej drodze, nie ma co meczyc sie po schodach w upale. Klify w tym miasteczku oferuja ladne widoki na dluga plaze. Mozna wjezchac na nie roznymi utwardzonymi drogami i praktycznie przejechac cala dlugosc, az do Sumhuram Old City, aczkolwiek nie ma bezposredniego dostepu, trzeba wrocic na glowna droge.

-Wadi Darbat - dolina pelna wielbladow i zbiornikow wodnych. Im dalej od sierpnia, tym mniej wody, bo wysycha. Mozna pojezdzic po nieutwardzonych drogach, tylko trzeba patrzyc, gdzie sie przekracza koryto zaschnietej rzeki, bo w niektorych miejscach sa duze kamienie. Polecam zwiedzac w pierwsza polowe dnia, bo wtedy slonce ladnie oswietla doline, po poludniu/wieczorej jest juz wiecej cienia. Na drodze dojazdowej do doliny sa punkty widokowe. Droga idzie w gore od strony wybrzeza, a potem stromo w dol.

-Ain Garziz - atrakcja nie jest ona opisana na TA, ale miejscowi woza tam turystow. Jest to rodzaj malej oazy/dolinki, ktora jest bardzo zielona i wypelnia sie woda w sezonie monsumowym. Miejsce zaznaczone na mapie turystycznej.

W Salalah jest jedno centrum handlowe z paroma punktami gastronomicznymi, jest nawet McDonalds, budki z lodami, itp. Mozna przejechac sie wieczorem. Poza tym mnostwo lokalnych sklepow, budek z jedzeniem, bazarkow, itp.

Z okolicznych miejscowosci bylam w Mirbat, opustoszale miasteczko, do ktorych zwoza turystow autokarami do portu. Jest tez jakis maly zamek/twierdza, ale powiedzieli mi, ze nieczynne, mimo ze wedlug tabliczki na drzwiach powinno byc otwarte. Polecam rozne gorskie drogi, krajobraz zmienia sie niesamowicie jak tylko wjedzie sie troche wyzej. Nagle mozna poczuc sie jak na Cyprze czy w innych srodziemnomorskich rejonach: zielone laki, pasace sie krowy, itp. Oczywiscie wielblady sa wszedzie, rowniez tam.

Wstepy do wszystkich atrakcji sa dosc tanie, zameczki i twierdze zwykle 0.5 OMR, Sumhuram chyba 1.5 OMR od samochodu, niezaleznie od liczby pasazerow.

Ja przez tydzien jezdzilam Honda City automat, ktora miala 100tys km na liczniku, ale bardzo dobrze jezdzila. Trzeba miec oczy dookola glowy, bo w ciagu tygodnia pobytu mialam wiecej sytuacji podbramkowych niz w calej karierze kierowcy jezdzac w roznych krajach. Taksowkarze zatrzymuja sie wszedzie, gdzie klient chce lub macha na taksowke. W miejscach absolutnie nieodpowiednich do tego. Na dodatek trzeba uwazac na wielblady, ktore moga przechodzic przez droge, nawet dwupasmowa, gdzie jest limit predkosci 120km/h. Wszedzie sa foto radary, szare pudelka na srodku miedzy pasami. Jest duzo hopek na jednopasmowych drogach, ktore kiedys byl oznakowane na zolto, ale starlo sie to i mozna przeleciec przez taka hopke z zaskoczenia, jak nie ma znaku ostrzegawczego. Generalnie moja Honda bardzo dobrze sie sprawdzila w ten tydzien, hamulce przetestowalam niestety wielokrotnie, jednego dnia to nawet 3 razy. W Maskat nie mialam takich atrakcji, tam jezdzili troche lepiej.

Widzialam kontrole policyjne w stylu: blokada na dwupasmowej drodze, zatrzymujemy wszystkich. Ale akurat wtedy jechalam w przeciwnym kierunku. Ja nie mialam kontaktu z policja. Nie wiem nic o miedzynarodowym prawie jazdy dla posiadaczy polskich praw jazdy. Widzialam jak Tajlandczycy zostali odeslani z kwitkiem z powodu braku takiego dokumentu w Maskat.

Oman bardzo szybko sie rozbudowuje i nawigacje nie nadazaja za tymi zmianami. Powstalo pare nowych drog, ronda zostaly zastapione skrzyzowaniami, terminal lotniskowy zostal przeniesiony w inne miejsce. Lepiej ufac znakom na drodze niz nawigacji, nawet jak ma sie ostatnie aktualizacje. Mnie np Here Maps wyslalo na stary terminal lotniskowy zamiast na nowy.

Hotele wcale nie sa wypasione, wiekszosc ma w recenzjach napisane, ze sa zmeczone i zuzyte. Jest nowy hotel Al Baleed Resort Salalah by Anantara i ten ma faktycznie bardzo dobre recenzje. Bylam w Marriott w Mirbat, ktory jest polozony w nigdzie. Z zewnatrz wygladal przyzwoicie, lobby tez, pokoi nie zwiedzalam. Plaza taka sobie, kamienie i trudne wejscie do wody. Nie polecam ze wzgledu na duza odleglosc od Salalah i innych atrakcji, byc moze na lezakowanie nad basenem jest w sam raz. Wiekszosc hoteli- resortow jest poza miastem. Ja zatrzymalam sie w Hiltonie za punkty, ktory szczegolowo opisalam w innym watku - opisz-swoj-pobyt-upgrade-wrazenia,1576,51560&p=876370&hilit=salalah+hilton#p876370

Udokumentowalam wszystkie zwiedzone miejsca na potrzeby tego forum, ale nie zebralam sie, zeby to dobrze opisac. Takze wrzucam teraz tylko ten krotki opis bez pomocy wizualnych.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
6 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
 Temat postu: Re: Salalah - atrakcje
#2 PostWysłany: 10 Kwi 2017 03:16 

Rejestracja: 07 Cze 2016
Posty: 331
Loty: 107
Kilometry: 181 798
Jest jeszcze, kilka miejsc których nie
opisałaś bo miejscowi je tylko znają
Np źródła termalne
Piękny jest też widok z 2 gór na Salalah
gdzie np o północy można wypić kawę
Wjazd sam w sobie też jest atrakcyjny
kiedy brak napędu na 4 koła ?
Góra
 Profil Relacje PM off
asik1013 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Salalah - atrakcje
#3 PostWysłany: 10 Kwi 2017 09:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Napisz wiecej szczegolow, bo po tym opisie, to raczej trudno bedzie znalezc te miejsca :-) Ja dorzuce ze swojej strony obrazki i moze zdjecia map, ale to jak wroce do domu.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Salalah - atrakcje
#4 PostWysłany: 20 Sty 2019 18:25 

Rejestracja: 10 Lis 2018
Posty: 5
gdanszczanka76 napisał(a):
Jest jeszcze, kilka miejsc których nie
opisałaś bo miejscowi je tylko znają
Np źródła termalne
Piękny jest też widok z 2 gór na Salalah
gdzie np o północy można wypić kawę
Wjazd sam w sobie też jest atrakcyjny
kiedy brak napędu na 4 koła ?



czy mozna poprosic o wiecej szczegolow?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Salalah - atrakcje
#5 PostWysłany: 14 Lis 2021 22:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lut 2015
Posty: 130
Salalah jest też świetną bazy wypadową na pustynię. Po drodze, można zwiedzić uprawę Kadzidłowca oraz ruiny miasta Ubar.
W Ubar jest ostatnia stacja benzynowa, gdzie można spuścić powietrze z opon, dalej jest tylko nieutwardzona, piaszczysta droga do okolicznych campów - tylko 4x4
My byliśmy w Kzv camp tourist (tak jest oznaczony na google map).-gospodarz jest genialnym gawędziarzem, kocha pustynię, do tego bardzo smaczna kuchnia.
To był nasz drugi nocleg w życiu na pustyni i w porównaniu do Wadi Rum to jest kompletnie niszowe miejsce. Na campie przez cały czas byliśmy tylko my i gospodarz.
Na zdjęciu - nasz beduin trochę przeszarżował i to była pierwsza próba wyciągnięcia go z zaspy :lol:
Ogólnie świetna przygoda, następnym razem zostalibyśmy tam dłużej

Załączniki:
IMG_20211103_102103.jpg
IMG_20211103_102103.jpg [ 293.21 KiB | Obejrzany 2539 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Salalah - atrakcje
#6 PostWysłany: 15 Sie 2022 19:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Kwi 2012
Posty: 1254
Loty: 69
Kilometry: 142 806
srebrny
Przydatna stronka jeśli chodzi o atrakcje Salali: http://www.beautifulsalalah.com/salalah-places-to-visit/

A jechał ktoś inaczej niż wypożyczonym samochodem z Salali na Masirę (do Shannah)? Nie znajduję na stronie MWASALAT żadnego połączenia na tej trasie, a nie chciałbym się cofać tak daleko.
_________________
Przez Bliski Wschód i Kaukaz - Relacja z wyprawy do Turcji, Iranu, Armenii i Gruzji
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Salalah - atrakcje
#7 PostWysłany: 15 Sie 2022 19:36 

Rejestracja: 07 Lut 2014
Posty: 793
niebieski
Myśmy jechali, ale auto było z lotniska w Muscat.
Góra
 Profil Relacje PM off
Pabloo lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Salalah - atrakcje
#8 PostWysłany: 16 Sie 2022 21:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Kwi 2012
Posty: 1254
Loty: 69
Kilometry: 142 806
srebrny
@ciachu25
Czyli specjalnie pojechaliście aż do Salali? I warto było? Pytam, bo jestem na etapie planowania podróży po Omanie.
_________________
Przez Bliski Wschód i Kaukaz - Relacja z wyprawy do Turcji, Iranu, Armenii i Gruzji
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Salalah - atrakcje
#9 PostWysłany: 16 Sie 2022 22:21 

Rejestracja: 07 Lut 2014
Posty: 793
niebieski
Tak specjalnie, dla na tam jest pełno atrakcji. Już 5 razy tam wracaliśmy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Salalah - atrakcje
#10 PostWysłany: 16 Sie 2022 22:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Kwi 2012
Posty: 1254
Loty: 69
Kilometry: 142 806
srebrny
Skoro tak, to powiedz mi czy jest między Salalą (pomijając okolicę) a północną częścią Omanu (rejon Nizwy, Muscatu + Masira) coś wartego zobaczenia? Bo przewodniki na ten temat racze milczą.
_________________
Przez Bliski Wschód i Kaukaz - Relacja z wyprawy do Turcji, Iranu, Armenii i Gruzji
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Salalah - atrakcje
#11 PostWysłany: 19 Sie 2022 14:22 

Rejestracja: 07 Lut 2014
Posty: 793
niebieski
A które przewodniki posiadasz? Bo ja mam wszystkie - Bradt, LP, Rough Guide i coś tam można wycisnąć, zależy jak śmigasz - czy główną drogą pustynną, czy nitką lekko na południe.

Jechałem obiema i wybrzeże bije wszystko na głowę. Koło środka są to głównie forty, oazy, pustynne wadi lub antyczne pozostałości opuszczonych miast, totalny spokój i pustki.

Na samym morzem dodatkowo wspaniała fauna, bezkresny ocean w kolorze turkusu, klimatyczne, poszarpane wybrzeże, obłędne żółwie i delfiny na wyciągnięcie ręki za free, rajskie plaże i camping`owanie na pobrzeżu Jemenu.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Pabloo uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Salalah - atrakcje
#12 PostWysłany: 19 Sie 2022 15:14 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1375
Loty: 804
Kilometry: 1 204 355
srebrny
Potwierdzam, w stronę Jemenu wzdłuż morza rajskie plaże, dzikie i puste, z pięknymi zatoczkami i skałami nad brzegiem, dojazd czasem trudny ale warto spędzić tam przynajmniej parę romantycznych godzin.
Góra
 Profil Relacje PM off
Pabloo lubi ten post.
Pabloo uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Salalah - atrakcje
#13 PostWysłany: 19 Sie 2022 15:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Kwi 2012
Posty: 1254
Loty: 69
Kilometry: 142 806
srebrny
ciachu25 napisał(a):
A które przewodniki posiadasz? Bo ja mam wszystkie - Bradt, LP, Rough Guide i coś tam można wycisnąć, zależy jak śmigasz - czy główną drogą pustynną, czy nitką lekko na południe.

Jechałem obiema i wybrzeże bije wszystko na głowę. Koło środka są to głównie forty, oazy, pustynne wadi lub antyczne pozostałości opuszczonych miast, totalny spokój i pustki.

Na samym morzem dodatkowo wspaniała fauna, bezkresny ocean w kolorze turkusu, klimatyczne, poszarpane wybrzeże, obłędne żółwie i delfiny na wyciągnięcie ręki za free, rajskie plaże i camping`owanie na pobrzeżu Jemenu.


Mam LP i travelbook Bezdroży. Jest w LP opisane na przykład Hasik i Duqm, ale raczej "z obowiazku", bo nie wskazuje na żadne miejsca warte odwiedzenia. No poza klifowym wybrzeżem, które ciągnie się na całym odcinku.

Właśnie pytam o ten obszar, bo jestem na etapie planowania wycieczki po Omanie i chciałbym to jak najlepiej zorganizować. Optymalnie byłoby po pobycie w Salali i okolicach udać się wybrzeżem na Masirę, ale tu mam logistyczny kłopot, bo wypożyczając auto w Salali musiałbym jechać tam z powrotem je zwrócić, a znowu transportem publicznym można dojechać do Hailatu, ale drogą pustynną.
_________________
Przez Bliski Wschód i Kaukaz - Relacja z wyprawy do Turcji, Iranu, Armenii i Gruzji
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Salalah - atrakcje
#14 PostWysłany: 19 Sie 2022 23:43 

Rejestracja: 07 Lut 2014
Posty: 793
niebieski
Co do przewodników, to akurat masz najgorsze. Zresztą "akcje" w stylu travelbook, to w ogóle wstyd nazwać przewodnikiem, ale mniejsza o to;) Kiedyś kupisz niszowy Bradt z 400 stronami esencji, to pojmiesz o czym mówię;)

A czemu nie zrobić Marsirah jadąc/wracając (do Salalah jak domniemuję) z Nizwy lub gdzieś tam z okolic północy, czy północnego wschodu, skoro i tak tam będziesz? Rozumiem, że wylot jest z SAL i nic z tym nie możesz zrobić?

Chyba, żeby publicznego busa wziąć na na trasę z Salalah do Muscat - tam wynająć auto z lotniska, zrobić pętle o po oddaniu w Muscat śmigać busem z powrotem, nie kosztuje tak koszmarnie dużo (ale chyba wciąż mniej niż lot i możesz go ogarnąć nocą, spiąć w trasie i nie tracąc dnia). Albo opcja z oddaniem auto w innej (drugiej) lokacji i jeden kurs busem.

Auto na Masirę niewątpliwie potrzebne i przydatne, inaczej nie za wiele tam wskórasz.

Niezależnie, czy potem jedziesz do Sinaw, czy od Adam, częściowo faktycznie brak tam będzie jakichkolwiek atrakcji, sama jednostajna i monotonna pustynia przez setki km, ale koło Duqm już się robi ciekawiej, jakieś formacje skalne, ale wybrzeże to przede wszystkich możliwość obserwacji fauny, potężnych ptaków niesamowitych rozmiarów i kolorów, jest prawdziwe bogactwo i przepych raju ze smakiem orientu, do tego możliwość pływania z rybakami, obserwacji ich przy pracy, przy rozładunku połowu, dotykanie tych rekinów, merlinów, tuńczyków, breamów, snapperów, graników, popperów, grouperów, kingfishy, płaszczek, koryfen, barrakud itp itd, z czego wiele waży nawet po kilkadziesiąt kg. Do tego są też miejsca, gdzie od zera można oglądać budowę tradycyjnych łodzi typu dhow lub rozbijać darmowe obozowiska pod gołym niebem na prywatnej plaży. Wokół Salalah i do 100 km od we wszsytkich kirunkach kolejne wypasy - grobowce islamskie, zapomniane miasta, szlak kadzidlany UNESCO, ruiny mistycznego Ubari, baobaby i "jemeńskie "drzewa butelkowe", "sinkholes", punkty widokowe; panoramy i inne stanowiska.

In the end, the choice is Yours, ofkors;)

Powodzenia! Oman wspaniały, ą po 5 wyprawach przez ostatnie 10 lat, nie mam go dosyć!
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Pabloo uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Salalah - atrakcje
#15 PostWysłany: 20 Sie 2022 14:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Kwi 2012
Posty: 1254
Loty: 69
Kilometry: 142 806
srebrny
@ciachu25
Właśnie nie zamierzam wracać do Salali. Przylatuję do Salali, a wylatuję po 11 dniach z Muskatu. W Salali zamierzam wynająć auto na dwa/trzy dni i obejrzeć okolicę. A dalej, no właśnie mam problem. Mogę pojechać busem do Muskatu i tam wynająć auto, tylko w ten sposób i tak będę musiał się cofnąć całkiem sporo kilometrów (chociażby na Masirę). Mogę też spróbować skorzystać ze stopu (płacąc za podwiezienie) wybrzeżem, tylko że nie jest to nigdy pewny i gwarantowany środek transportu. Zresztą skoro napisałeś, że na Masirę trzeba mieć auto, to chyba i tak bez sensu.
_________________
Przez Bliski Wschód i Kaukaz - Relacja z wyprawy do Turcji, Iranu, Armenii i Gruzji
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Salalah - atrakcje
#16 PostWysłany: 20 Sie 2022 15:39 

Rejestracja: 07 Lut 2014
Posty: 793
niebieski
Ja bym zatem wziął od razu po przylocie nocny do Muscatu (albo i dzienny, zależnie jakie masz godziny), tam brykę i zrobił wtedy całą pętlę swoim rytmem, tempem, własną wymarzoną trasą i bez nawijania częściowo bezsensownych kms (które w Omanie potrafią słono kosztować, jeśli nie masz "unlimited kms" w cenie, co jak widzę, jest częste przy najtańszych ofertach).

Bez bawienia się w 2 wynajmy, 2 depozyty, możliwość tymczasowego braku aut, (możliwe nawet nieudane) próby dojechania na wymagany czas wynajmu, a nawet możliwość uszkodzenia 2 aut zamiast jednego, jeśli trafisz na wyścigowców na trasie;)

Masz wolność - śmigasz raz do Salali, nawet nocą i stamtąd mieszaną trasą nad wybrzeżem, a częściowo przez pustynię zamykasz sobie "własne kółko marzeń", jadać już cały czas "praktycznie w jednym kierunku" i wracasz prosto na wylot do MCT.

Powodzenia!
Góra
 Profil Relacje PM off
Pabloo lubi ten post.
Pabloo uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Salalah - atrakcje
#17 PostWysłany: 29 Sty 2023 15:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Kwi 2012
Posty: 1254
Loty: 69
Kilometry: 142 806
srebrny
Jeśli chodzi o temat wątku, czyli atrakcje Salali i okolic, to dodam coś od siebie.

Ain Ghedh - położona na zachód od Salali rzeka ze szlakiem pieszym zakończonym wodospadem. Bardzo urokliwe miejsce, na północy kraju przy tego typu miejscach są całe wycieczki, tu nie spotkałem nikogo. Szlak dość wymagający.
Załącznik:
image132.jpg
image132.jpg [ 835.36 KiB | Obejrzany 1133 razy ]

Jabal Samhan - wysoki płaskowyż na wschód od Salali. Piękne widoki, dla mnie najciekawsze miejsce do zobaczenia w tym regionie.
Załącznik:
image138.jpg
image138.jpg [ 510.68 KiB | Obejrzany 1133 razy ]

Tayq Sinkhole - głęboka i rozległa dziura/kanion. Również warto.
Załącznik:
image1129.jpg
image1129.jpg [ 693.33 KiB | Obejrzany 1133 razy ]


Wadi Darbat - rzeka, wodospady, można przepłynąć się łódką przy samych wodospadach lub rowerem wodnym w wyższym biegu rzeki.
Załącznik:
image136.jpg
image136.jpg [ 736.32 KiB | Obejrzany 1133 razy ]

Załącznik:
image137.jpg
image137.jpg [ 723.49 KiB | Obejrzany 1133 razy ]

Taqah - miasteczko z fortem usytuowanym na wzgórzu.
Załącznik:
image134.jpg
image134.jpg [ 517.1 KiB | Obejrzany 1133 razy ]

Las baobabów - jeśli ktoś wcześniej nie widział takiego lasu to warto. Obok jest też kolejna oaza.
Załącznik:
image129.jpg
image129.jpg [ 764.52 KiB | Obejrzany 1133 razy ]
_________________
Przez Bliski Wschód i Kaukaz - Relacja z wyprawy do Turcji, Iranu, Armenii i Gruzji
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Salalah - atrakcje
#18 PostWysłany: 29 Sty 2023 15:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7342
HON fly4free
Czy w Ain Ghedh i Wadi Darbat można pływać "cieleśnie"?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Salalah - atrakcje
#19 PostWysłany: 29 Sty 2023 16:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Kwi 2012
Posty: 1254
Loty: 69
Kilometry: 142 806
srebrny
Tak, bez problemu.
_________________
Przez Bliski Wschód i Kaukaz - Relacja z wyprawy do Turcji, Iranu, Armenii i Gruzji
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Salalah - atrakcje
#20 PostWysłany: 02 Gru 2023 20:07 

Rejestracja: 06 Lut 2013
Posty: 381
niebieski
Zasadniczym minusem wielu atrakcji przyrodniczych w okolicach Salalah tj wodospady, potoki, oazy jest fakt, że mają one swój urok tylko podczas pory deszczowej czyli od czerwca do sierpnia. To powiedzą Wam wszyscy miejscowi. Wtedy jest zielono, rzeki płyną. W pozostałej części roku wszystko wysycha, ani trawa nie jest zielona. Dzisiaj (grudzień) byłem na Wadi Darbat i niestety wodospady wyschły.
_________________
I visited 77 countries out of 257:
http://tinyurl.com/tomczasc77
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
greg2014 lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 20 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group