Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 45 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 20 Lip 2017 16:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2011
Posty: 2035
srebrny
QbaqBA napisał(a):
Czy w nocy we wrześniu spacer spod Mariny do Burji Khalifa jest do zrobienia?

Ty tak na serio? to jest około 22km :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off
dj3500 lubi ten post.
 
      
Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast
Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu
#22 PostWysłany: 20 Lip 2017 18:41 

Rejestracja: 07 Lip 2012
Posty: 598
niebieski
Nie zanosi się żebym miał dużo do roboty między 1 a 5 nad ranem więc tak, serio rozważam. Stąd moje pytanie co jest po drodze.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 08 Sie 2017 15:27 

Rejestracja: 16 Maj 2014
Posty: 28
-- 08 Sie 2017 15:27 --

QbaqBA napisał(a):
Czy lądując EK179 na DXB T3 o 22:45 w sobotę jest szansa zdążyć na metro i dojechać nim do Mariny?

Czy w nocy we wrześniu spacer spod Mariny do Burji Khalifa jest do zrobienia? Po drodze widoki są chociaż jakieś ciekawe? Jakoś trzeba zabić nocne godziny ;)

I znów - wylot z DXB T3 o 8.30, zakładając że na lotnisku będę chciał być 2h wcześniej, czy zdążę dojechać metrem spod Burji Khalifa? (z tego co wyczytałem metro od 5.30 więc wydaje się że bez problemu, ale wiele osób tu piszących w analogicznych sytuacjach decydowało się na taksówkę - słusznie?)

EDIT: Czy ktoś ew orientuje się ile kosztuje Uber na/z DXB w w/w miejsca? I czy nie ma problemu ze złapaniem kierowcy w nocnych godzinach?

Z góry dziękuję
Kuba


Podbijam pytania Kolegi, głównie to dotyczące Metra: Czy lądując o 22:45 jest szansa zdążyć na metro wcześniej przechodząc przez kontrolę + wymiana gotówki + zakup karty na metro? Potrzebuję dostać się w okolice Admiral Plaza Hotel.

-- 08 Sie 2017 15:27 --

QbaqBA napisał(a):
Czy lądując EK179 na DXB T3 o 22:45 w sobotę jest szansa zdążyć na metro i dojechać nim do Mariny?

Czy w nocy we wrześniu spacer spod Mariny do Burji Khalifa jest do zrobienia? Po drodze widoki są chociaż jakieś ciekawe? Jakoś trzeba zabić nocne godziny ;)

I znów - wylot z DXB T3 o 8.30, zakładając że na lotnisku będę chciał być 2h wcześniej, czy zdążę dojechać metrem spod Burji Khalifa? (z tego co wyczytałem metro od 5.30 więc wydaje się że bez problemu, ale wiele osób tu piszących w analogicznych sytuacjach decydowało się na taksówkę - słusznie?)

EDIT: Czy ktoś ew orientuje się ile kosztuje Uber na/z DXB w w/w miejsca? I czy nie ma problemu ze złapaniem kierowcy w nocnych godzinach?

Z góry dziękuję
Kuba


Podbijam pytania Kolegi, głównie to dotyczące Metra: Czy lądując o 22:45 jest szansa zdążyć na metro wcześniej przechodząc przez kontrolę + wymiana gotówki + zakup karty na metro? Potrzebuję dostać się w okolice Admiral Plaza Hotel.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 08 Sie 2017 17:45 

Rejestracja: 01 Cze 2016
Posty: 100
w jaki dzień tygodnia lądujesz w Dubaju ?
jeśli czwartek lub piątek to jest duża szansa że zdążysz bo metro kursuje do 1 w nocy.
Jeśli pozostałe dni to może być ciężko, bo będziesz miał tylko godzinę zapasu (samolot może się też opóźnić, do immigration może być kolejka i wtedy nie zdążysz)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 08 Sie 2017 18:41 

Rejestracja: 07 Cze 2016
Posty: 331
Loty: 107
Kilometry: 181 798
[quote="pawel5432"]w jaki dzień tygodnia lądujesz w Dubaju ?
jeśli czwartek lub piątek to jest duża szansa że zdążysz bo metro kursuje do 1 w nocy.
Metro zawsze kursuje od 6 do 23 więc nie wprowadzaj kolegi w błąd.
Trzeba też uwzględnić ,że 23 to godzina kiedy pociągi zjeżdżają .
Raczej wątpliwe jest byś zdązył.
Proponuję taxi które w Dubaju są tanie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 08 Sie 2017 19:39 

Rejestracja: 01 Cze 2016
Posty: 100
gdanszczanka76 napisał(a):
Metro zawsze kursuje od 6 do 23 więc nie wprowadzaj kolegi w błąd.
Trzeba też uwzględnić ,że 23 to godzina kiedy pociągi zjeżdżają .
Raczej wątpliwe jest byś zdązył.



Poczytaj najpierw w internecie w jakich godzinach kursuje metro, a później dopiero się wypowiadaj.
W błąd to Ty wprowadzasz kolegę

http://www.dubaiairports.ae/before-you- ... t/by-metro

"Services start 5.50am (5.30am on Thursday), and stop at midnight (1am on Thursday/Friday). Please note there is no service on Friday mornings and only starts at 1pm."


Cytuj:
Proponuję taxi które w Dubaju są tanie


Tanie są jak się jedzie w 3 lub 4 osoby. Jeśli jedzie sam to metro wychodzi znacznie taniej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 09 Sie 2017 09:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Kwi 2017
Posty: 387
Loty: 22
Kilometry: 57 620
QbaqBA napisał(a):
Czy ktoś ew orientuje się ile kosztuje Uber na/z DXB w w/w miejsca?

Wpisz w aplikacji i sobie sprawdź.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 09 Sie 2017 10:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1516
srebrny
Zwrócę uwagę, że w Dubaju są też tanie taksówki i nie ma się ich co bać :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 10 Sie 2017 08:47 

Rejestracja: 16 Maj 2014
Posty: 28
Dziękuję za odpowiedzi, ląduję wraz z Żoną dokładnie o 22:45 we wtorek, więc pozostaje taksówka (? AED) lub transfer organizowany przez Hotel (90 AED). Wydaje mi się że taksówka jakkolwiek wyjdzie taniej. Popdowiedzcie jeszcze tylko, czy wymienić część USD na AED już w lotniskowym kantorze (można w taksówkach płacić plastikiem?), czy przespać się i dopiero nad ranem szukać kantorów w okolicy hotelu, ewentalnie na nocnej eskapadzie w dniu przylotu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 10 Sie 2017 09:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1516
srebrny
@Auleeno
http://www.dubaitaxi.ae/en/pages/taxifa ... lator.aspx tu masz kalkulator cen taxi
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
gamera uważa post za pomocny.
 
      
#31 PostWysłany: 10 Sie 2017 09:31 

Rejestracja: 16 Maj 2014
Posty: 28
@Akna bardzo dziękuję :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 10 Sie 2017 21:22 

Rejestracja: 01 Cze 2016
Posty: 100
Auleeno napisał(a):
Dziękuję za odpowiedzi, ląduję wraz z Żoną dokładnie o 22:45 we wtorek, więc pozostaje taksówka (? AED) lub transfer organizowany przez Hotel (90 AED). Wydaje mi się że taksówka jakkolwiek wyjdzie taniej. Popdowiedzcie jeszcze tylko, czy wymienić część USD na AED już w lotniskowym kantorze (można w taksówkach płacić plastikiem?), czy przespać się i dopiero nad ranem szukać kantorów w okolicy hotelu, ewentalnie na nocnej eskapadzie w dniu przylotu?


Na metro możesz nie zdążyć, choć jeśli samolot przyleciałby przed czasem i nie byłooby kolejki do immigration to mogłoby się udać.

Taksówka napewno wyjdzie taniej niż transfer hotelowy.

Ja bym wymienił USD na AED jeszcze przed przylotem do Dubaju (przynajmniej część) a reszte w mieście, a już napewno poza lotniskiem.
Ja będąc w Dubaju niestety tego nie sprawdziłem wcześniej i na lotnisku doliczyli mi do wymiany jakąś kwote "comission" i dodatkowo minimalna kwota wymiany była 200 USD, więc ostateczny kurs wymiany nie był za ciekawy.
Nie wiem czy tak jest we wszystkich kantorach na lotnisku w ZEA czy akurat miałem pecha i na taki trafiłem, nazwy kantoru niestety nie pamiętam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 11 Sie 2017 09:48 

Rejestracja: 16 Maj 2014
Posty: 28
@pawel5432 a jeżeli chodzi o metro i podróżowanie komunikacją miejską to, nie chcąc powielać pytań, które już się pojawiały, ale dla uściślenia - dlaczego warto zakupić kartę silver i na nią dodawać środki? Przeczytałem, że dzięki tej karcie można za 45 AED dojechać do Abu Dabi - interesuje mnie opcja dotarcia do stolicy stąd takie pytanie. Dodatkowo na pewno będziemy poruszać się sporo metrem. Wiem, że "sporo" to nie jest jednostka ilości, ale może zapytam bardziej ogólnie: Jakie są inne korzyści z karty silver, których nie posiadają bilety jednorazowe? Jak rozumiem kartę doładowuje się w automatach bilonem, gotówką, czy kartą?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 11 Sie 2017 12:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Maj 2017
Posty: 343
Ja bym nie martwił się o metro, najlepiej brać taxi i jechać gdzie się chce, pochodzić wieczorem po mieście. Cena to ok. 25-35 zł za kurs z lotniska. Robiłem tak już kilka razy, mając ok. 20-godzinne przesiadki w Dubaju. Z hoteli mogę polecić Jumeraih Creekside Hotel, może nie najtańszy, ale bardzo elegancki i wygodny. Śniadanie smaczne z bardzo dużym wyborem, można je zjeść w środku, na tarasie czy nawet na basenie. Potem krótki spacer/lunch w centrum i myk na lotnisko.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 11 Sie 2017 15:09 

Rejestracja: 01 Cze 2016
Posty: 100
Ja bedąc w Dubaju używałem całodziennych Red Nol, ale poruszałem się tylko metrem i tramwajem, podobno z tych Red nie można korzystać w autobusach, natomiast silver jak najbardziej.
Ale w czym jeszcze są lepsze te silver to niestety niewiem, może ktoś inny pomoże.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 19 Wrz 2017 13:53 

Rejestracja: 16 Maj 2014
Posty: 28
Całodzienne karty są dobre jeżeli ktoś zamierza spędzić w Dubaju 1 dzień i chce zobaczyć jak najwięcej Jeżeli będziemy tam dłużej to dobrym wyborem są karty Silver - dodatkowo można poruszać się autobusami oraz przejazdy są trochę tańsze - chodzi o to, że przejazd kosztujący na karcie red 8 aed, na silver kosztował będzie 5 aed - oczywiście nie dotyczy to karty red całodniowej, jak sama jej nazwa mówi. Warto sobie policzyć ile mniej więcej zamierzamy jeździć, ale będąc np. 3 dni w Dubaju, jak w moim przypadku koszt karty jednodniowej to 20 aed x 3 = 60 aed i myślę, że na kartę silver wydałem łącznie również 60 aed + jechałem autobusem. Inny, dużo mniej istotny atut silver to, że można w tramwaju przy marinie jeździć w wagonie dla pasażerów silver, ale to już serio żadna różnica, bo ludzi w nim za dużo nie ma.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 16 Kwi 2018 21:32 

Rejestracja: 11 Mar 2018
Posty: 26
Witam,

Los sprawił, że w drodze zarówno do Indonezji jak i z Indonezji mam przesiadki w Dubaju.
Czy według Was plan poniżej jest realny do zrealizowania?

Sobota:
Warszawa- Dubaj 15:00- 22:45
Plan na sobotę:

Dojście do metra ok:23:30(metro czynne do 24)
Dojazd do Nakheel ok. 24.


- taksówką spod stacji metra Nakheel pod hotel Atlantis (koszt 15 AED). Niestety kolejka już nie będzie otwarta.
Tam posiedzieć do 1/2 w nocy, następnie spacer do Dubai Marina i tam spędzenie nocy.

Wylot o 9 rano. O której proponujecie być na lotnisku, na spokojnie?

Powrót:

Denpasar -Dubaj 16:30-21:35

Dojazd pod Burdj Khalife na 23 wejście na wieżowiec. Do 23 jest pokaz fontan czyli może uda się oglądać pokaz fontan z góry. Proszę o opinie czy 1,5 h wystarczy by przedostać się z lotniska do miasta, metrem. O której godzinie należy być pod Budj Khalifa jeśli na 23 jest wejście?

Następnie spacer do Jumeirah Beach Park i tam spędzenie nocy. Czy macie jakieś lepsze propozycję jak zrealizować lepiej ten czas/ ew sugustie/uwagi?

Wylot do W-wy mam o 8 rano w poniedziałek.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 16 Kwi 2018 22:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Proponuje w tamta strone, albo taxi i hotel, albo spedzic noc na lotnisku.
Powinienes byc na lotnisku najpozniej 90 min przed odlotem, a tak na spokojnie to 2h.
W drodze powrotnej, jesli ladujesz o 21:35, biorac pod uwage zanim wyjdziesz z lotniska, tak na spokojnie to taxi pod BK.
Inne rozwiazania moga pociagnac dodatkowy sztress i zmeczenie.
Pozdr. i zycze udanego pobytu.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 16 Kwi 2018 22:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Paź 2016
Posty: 1192
Loty: 399
Kilometry: 662 743
srebrny
No nie wiem czy tą taksówką to tak na spokojnie ;)
Chyba, że kolega nie będzie miał bagażu rejestrowanego, ale tak czy inaczej pewnie z lotniska przed 22.00 nie wyjdzie. Zakładam też, że od wejścia "taksówkowego" do wjazdu na górę jest trochę bliżej niż od metra, bo od stacji metra to jakieś 20 minut, i to pod warunkiem że się biegnie.
Góra
 Profil Relacje PM off
MaciekMaciek1234 lubi ten post.
MaciekMaciek1234 uważa post za pomocny.
 
      
#40 PostWysłany: 16 Kwi 2018 22:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@maginiak, jesli maszyna sie nie opozni i oczywiscie tylko z podrecznym to powinien zdazyc. ;)
Ja jechalem taxi z lotniska pod BK nie wiecej niz 20 min.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
MaciekMaciek1234 lubi ten post.
MaciekMaciek1234 uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 45 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group