Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Wiza do Bangladeszu
#1 PostWysłany: 23 Gru 2018 09:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2012
Posty: 1407
niebieski
Testował ktoś VoA w Bangladeszu i może się podzielić tym doświadczeniem ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Loty do Johannesburga z dużym bagażem z Berlina od 2345 PLN Loty do Johannesburga z dużym bagażem z Berlina od 2345 PLN
Wakacyjny city break w Rumunii za 939 PLN. Bezpośrednio PLL LOT z Warszawy + 4* hotel (3 noce) Wakacyjny city break w Rumunii za 939 PLN. Bezpośrednio PLL LOT z Warszawy + 4* hotel (3 noce)
 Temat postu: Re: Wiza
#2 PostWysłany: 27 Gru 2018 17:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2018
Posty: 182
Loty: 114
Kilometry: 287 811
Tak. Ja, jesienią 2014, więc nie jest najświeższe doświadczenie.

Wylądowałem (leciałem takim dziwnym połączeniem WAW-DXB-DAC, ale odcinek DXB-DAC z międzylądowaniem w CGP), praktycznie od razu trafiłem na jakiegoś gościa z obsługi, który mnie skierował do właściwego kantorka, tam zapłaciłem 56 USD (ca. 2,5x więcej niż oczekiwałem, ale to nic), dostałem VOA i z tego tytułu miałem priority pass do immigation. Potem okazało się co prawda, że mój bagaż nie przyleciał z Dubaju, więc kolejne 4 dni w stresie, ale ostatecznie się znalazł i spędziłem w BD uroczy miesiąc.

Zasadniczo więc VOA działa, tylko trzeba brać poprawkę na subkontynent - może kosztować więcej niż przewidywano, urzędnik może akurat być na obiedzie i wrócić za 2h (albo za 2 dni), bagaż może nie przylecieć, samolot może się zepsuć po drodze, wszyscy proszą o bakshish etc.
Góra
 Profil Relacje PM off
zbyhu lubi ten post.
zbyhu uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza
#3 PostWysłany: 17 Mar 2019 18:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1591
Loty: 314
Kilometry: 571 396
złoty
Visa on arrival kosztuje 51 USD, lub równowartość w innej walucie, co w rozumieniu bengalskich urzędników oznacza podobno 51 EUR lub 51 GBP. Warto mieć wydrukowane potwierdzenie zarezerwowania noclegu, gdyż dość skrupulatnie sprawdzają (miałem tylko na jedną noc). Pogranicznicy są dość opieszali, jednak niewielka liczba chętnych na wizę nie powinna wydłużać procesu ponad 1h.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza
#4 PostWysłany: 15 Mar 2020 13:23 

Rejestracja: 03 Maj 2014
Posty: 537
Loty: 199
Kilometry: 289 509
Ostrzeżenia: 1
niebieski
igore napisał(a):
Visa on arrival kosztuje 51 USD, lub równowartość w innej walucie, co w rozumieniu bengalskich urzędników oznacza podobno 51 EUR lub 51 GBP. Warto mieć wydrukowane potwierdzenie zarezerwowania noclegu, gdyż dość skrupulatnie sprawdzają (miałem tylko na jedną noc). Pogranicznicy są dość opieszali, jednak niewielka liczba chętnych na wizę nie powinna wydłużać procesu ponad 1h.

A jak to wygląda z przekroczeniem granicy między Bangladeszem a Indiami? Na stronie jest informacja, że jak się przekroczy granicę z Indiami to trzeba pozostać w Bangladesz przez 2 miesiące chyba, że Indie inaczej zdecydują. Chcę wlecieć z Malezji do Bangladesz a wyjechać granicą lądową w Bengalu Zachodnim. Strona ambasady Bangladesz nie posiada ani formularza kontaktowego ani emaila aby się skontaktować w tej sprawie. Wygląda jak z lat 90 XXw. )
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza
#5 PostWysłany: 15 Mar 2020 13:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1591
Loty: 314
Kilometry: 571 396
złoty
Nie wiem, nie przekraczałem granicy lądem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza
#6 PostWysłany: 16 Mar 2020 00:48 

Rejestracja: 20 Paź 2017
Posty: 45
Loty: 67
Kilometry: 149 708
mathew77 napisał(a):
igore napisał(a):
Visa on arrival kosztuje 51 USD, lub równowartość w innej walucie, co w rozumieniu bengalskich urzędników oznacza podobno 51 EUR lub 51 GBP. Warto mieć wydrukowane potwierdzenie zarezerwowania noclegu, gdyż dość skrupulatnie sprawdzają (miałem tylko na jedną noc). Pogranicznicy są dość opieszali, jednak niewielka liczba chętnych na wizę nie powinna wydłużać procesu ponad 1h.

A jak to wygląda z przekroczeniem granicy między Bangladeszem a Indiami? Na stronie jest informacja, że jak się przekroczy granicę z Indiami to trzeba pozostać w Bangladesz przez 2 miesiące chyba, że Indie inaczej zdecydują. Chcę wlecieć z Malezji do Bangladesz a wyjechać granicą lądową w Bengalu Zachodnim. Strona ambasady Bangladesz nie posiada ani formularza kontaktowego ani emaila aby się skontaktować w tej sprawie. Wygląda jak z lat 90 XXw. )


Byłem w Bangladeszu końcówką ubiegłego roku, plan miałem taki sam jak Ty. Leciałem Malindo z KUL do Dhaki i analizowałem możliwość przejazdu do Indii, ale biorąc pod uwagę napięte stosunki na granicy i tę wszechobecną do granic absurdu biurokrację (problem o to, że pieczątka którą wbił w paszport pogranicznik się rozmazała) zdecydowałem się na opuszczenie Bangladeszu drogą lotniczą.

Jeśli ta opcja wchodzi w grę, zobacz loty do Kalkuty, ja leciałem Biman Bangladesh Airlines i powiem że... tak dobrej linii się nie spodziewałem :) 35-minutowy lot i nawet z serwisem przeszli. Samoloty super, oczywiście modlitwa do Allaha przed startem też była :D
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
mathew77 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza
#7 PostWysłany: 19 Kwi 2023 18:41 

Rejestracja: 21 Cze 2016
Posty: 512
niebieski
Nic się nie zmieniło, VoA nadal $51, wystawiana na lotnisku w Dhaka.
_________________
Zamiast dziękuję klikamy „Lubię” / „Pomocny post”, jeśli tak jest.

Kochać to chcieć przemierzyć cały świat we dwoje, po to, by nie było miejsca na ziemi wolnego od wspólnych wspomnień.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza
#8 PostWysłany: 25 Wrz 2023 21:06 

Rejestracja: 25 Wrz 2023
Posty: 1
Witam:) pod koniec października wraz z partnerem chcemy przedostać się drogą lądową z Katmandu w Nepalu do Dhaki w Bangladeszu i tutaj pytanie o wizę na granicy lądowej Indie - Bangladesz, czy jest wydawana od ręki tak jak na lotnisku? Pozdrawiam :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza
#9 PostWysłany: 25 Wrz 2023 21:16 

Rejestracja: 07 Lut 2014
Posty: 798
niebieski
Osobiście dla spokoju bym jednak wziął w Katmandu, trwało to kilka h, ale daje niesamowite bezpieczeństwo, gdyby coś ktoś zaczął kwestionować w tak dzikim kraju.

Załączniki:
yyyy.jpg
yyyy.jpg [ 77.74 KiB | Obejrzany 475 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Wiza do Bangladeszu.
#10 PostWysłany: 04 Lis 2023 20:10 

Rejestracja: 16 Wrz 2023
Posty: 19
Cześć.
Jestem w tej chwili w Indiach. Mam w planach podróż do Bangladeszu na 30 dni i powrót do Indii. Drogą lądową.
Jak wygląda proces wizowy? W internecie jest pomieszanie z poplątaniem. Ceny od 17 do 51 dolarów. E-visa, wiza na granicy, wiza w konsulacie. Jakieś info o zawieszeniu wydawania wiz, bez żadnej informacji, że zostało to odwołane itd., itp.
W związku z tym mam pytania dla tych co to przerabiali.

1. Czy można wyrobić wizę na granicy lądowej z Indiami? Jaka cena? Które przejście? Wymagane dokumenty (rezerwacja noclegu)?

2. Jeśli nie można na granicy, to jak to wygląda z e-wizą przez internet? Adres strony do jej wyrabiania? Cena? Wymagane dokumenty?

Jeśli ktoś ostatnio przechodził tą procedurę i może się podzielić informacją, to będę bardzo wdzięczny.

Z góry dziękuję za pomoc.

Krzysztof
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 04 Lis 2023 21:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2018
Posty: 1701
Loty: 261
Kilometry: 277 323
złoty
@krisfrompoland

Odezwij się na Insta do @piotrpoloprzywarski był nie tak dawno właśnie w Bangladeszu
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 04 Lis 2023 22:24 

Rejestracja: 07 Lut 2014
Posty: 798
niebieski
krisfrompoland napisał(a):
Cześć.
Jestem w tej chwili w Indiach. Mam w planach podróż do Bangladeszu na 30 dni i powrót do Indii. Drogą lądową.
Jak wygląda proces wizowy? W internecie jest pomieszanie z poplątaniem. Ceny od 17 do 51 dolarów. E-visa, wiza na granicy, wiza w konsulacie. Jakieś info o zawieszeniu wydawania wiz, bez żadnej informacji, że zostało to odwołane itd., itp.
W związku z tym mam pytania dla tych co to przerabiali.

1. Czy można wyrobić wizę na granicy lądowej z Indiami? Jaka cena? Które przejście? Wymagane dokumenty (rezerwacja noclegu)?

2. Jeśli nie można na granicy, to jak to wygląda z e-wizą przez internet? Adres strony do jej wyrabiania? Cena? Wymagane dokumenty?

Jeśli ktoś ostatnio przechodził tą procedurę i może się podzielić informacją, to będę bardzo wdzięczny.

Z góry dziękuję za pomoc.

Krzysztof


Krzychu, ciężki z Ciebie kaliber;).

Wyrób w Kalkucie za grosze, pewniak, rano paszport, o 15 już odbiór. Z ta wizą wjedziesz w każdy sposób i od Burimari na górze mapy i od Kalkuty w Benapole i nikt Ci nic nie przyburaczy.
19 lat temu płaciłem 15 USD;) Kilka lat temu już bliżej 30-50, nie pomnę. Białasy traktowane nieco "honorowiej", niż tłum;).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 10 Lut 2024 17:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Wrz 2011
Posty: 320
Loty: 1184
Kilometry: 2 349 936
platynowy
Czy trenował ktoś ostatnio Visa-on-Arrival w Bangladeszu lotniczo w Dhaka? Stronka informująca oficjalna nie działa (przynajmniej u mnie) ale wyczytałem, że obywatele Unii mogą przylecieć na VoA??
_________________
Image

"Turysta to ktoś, kto już od przyjazdu myśli o powrocie do domu, podczas gdy podróżnik nie wie, czy w ogóle wróci"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 10 Lut 2024 17:10 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22445
Według timatic

Nationals of Poland traveling as tourists with a return/onward ticket can obtain a visa on arrival for a maximum stay of 30 days. They can apply to extend their stay.
Góra
 Profil Relacje PM off
hiszpan uważa post za pomocny.
 
      
#15 PostWysłany: 10 Lut 2024 17:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1591
Loty: 314
Kilometry: 571 396
złoty
Ja jakieś 5 lat temu. VOA bez problemu.
Góra
 Profil Relacje PM off
hiszpan uważa post za pomocny.
 
      
#16 PostWysłany: 10 Lut 2024 17:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 2035
Loty: 852
Kilometry: 1 931 024
platynowy
Tylko miej rezerwację hotelu, bo mnie o to pytali.
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
hiszpan uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group