Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 30 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 06 Sty 2020 20:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sty 2014
Posty: 319
Loty: 229
Kilometry: 561 958
niebieski
@jowa31 rozumiem, że 220 USD za dzień to za osobę?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
#22 PostWysłany: 09 Sty 2020 09:37 

Rejestracja: 18 Sty 2012
Posty: 314
niebieski
Ja polecę biuro GAWALING , wyjazd do Bhutanu jest w moim top 3 podróży. Odpisują szybko na każde pytanie ( wymieniliśmy ok 70 maili, jak miałem probem z datą na bilecie to pomogli rozwiązać problem u przewoznika). Pamiętajcie, że nie tylko wiza jest kosztem ale też bilet lotniczy np. z Delhi lub Kathmandu.
Jeżeli lecicie do Bhutanu odprawcie się przez internet i zajmujcie miejsca po lewej stronie samolotu, wracając po prawej. Dostajecie w pakiecie niesamowity widok na himalaje (samolot lecie wzdłuż pasma przez kilkanaście minut). Samo lądowanie w Paro to frajda bo to jedno z najtrudniejszych lotnisk na świecie, z każdej strony są góry.


Gawaling Tours & Treks'the land of happiness - piszcie ,że macie informację od " Mr. Nazar" ,a obiecali dorzucić zniżkę. Jako przewodnika polecam Sonam Chogyel - cały czas uśmiechnięty, a co najważniejsze opowiada z pasją, zna sporo ciekawych legend/historii.
gawaling@gmail.com | mail@gawaling.com
Whatsapp:+975-17646377
Facebook: Bhutan Gawaling Tours
WeChat: +975-17646377
Mobile : +975 17646377
Skypee: Gawaling Tours & Treks
Tel: +975 2 329986Fax: +975 2 323431
http://www.gawaling.com

Dzień kosztował ok 200$ za osobę + opłaty za przelew ( pobiera bank), w cenie :
-hotel
-woda i jedzenie ! i tu nie mówię o jednym daniu tylko o 8-10 ( widziałem ile jedzenia dostawali z innych biur i to była połowa tego co my mieliśmy)
- świetna obsługa
- nowe auto z kierowcą i przewodnikiem (byliśmy w dwie osoby)
Optymalnym wyjazdem jest 4-5 dniowy. Polecam popatrzeć na godziny lotów bo to, że macie powrotny lot o 7 rano nie oznacza, ze wiza jest tańsza na ten dzień.

Co w 4-5 dni zobaczycie m.in.:
-Thimpu czyli stolicę, ale to raczej w wolnym czasie warto się przejść, chyba jedyna stolica bez świateł dla aut i pieszych. Polecam kupić pocztówki - podobno można zrobić własny znaczek na poczcie - ze zdjęcia(nie udało się bo poczta była już zamknięta) . W stolicy do odwiedzenia będzie Dochula Pass oraz Tashichho Dzong
-Taktsang zakon na skale ( klasyk z pocztówek) - robi niesamowite wrażenie , warto na dole w drodze powrotnej kupić pamiątki, magnesy itp. są w lepszych cenach dodatkowo wspieramy drobny biznes
-Punakha Dzong - fort pomiedzy dwoma rzekami, przechodząc przez most popatrzcie w dół , zobaczycie tysiące ryb ( przez zakaz łowienia)
-Dochula Pass z widokiem na himalaje
-Rinpung Dzong fort w Paro

W sezonie Bhutan słynie z festiwali.

The cost includes:
- Accommodation based on the twin sharing / double occupancy
-All the sightseeing tour and transfers as per the itinerary
- Lunch selected local restaurants.
- Dinner at the hotel/tourist restaurants
- Private transfers as per the above program with comfortable 4 x 4 deluxe car
- Proficient English Speaking knowledgeable guide
- Bhutan visa fee, Government Royalty and Taxes
- Entrance fee in Bhutan where applicable
- bottle of mineral water per person/day in the vehicle.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#23 PostWysłany: 23 Sty 2020 00:59 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 126
Loty: 330
Kilometry: 906 880
naimad napisał(a):
@jowa31 rozumiem, że 220 USD za dzień to za osobę?

tak, za osobę za dzień, przy czym my mieliśmy 4 noclegi, przy dłuższym pobycie i większej ilości osób mogą trochę zejść z ceny. Cena zależy też od sezonu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 06 Maj 2022 09:57 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1316
srebrny
To biuro Gawaling chyba nie przetrwalo pandemii. Wyjezdzal ktos moze ostatnio do Bhutanu i ma namiary na sprawnego organizatora?
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 07 Maj 2022 08:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2015
Posty: 93
Miałam jechać do Bhutanu na 9 dni w połowie marca 2020 r. Granice zamknęli kilka dni przed moim wyjazdem. Nadal nie wycofaliśmy środków za w pełni opłaconą podróż i mamy nadzieję, że wreszcie jesienią zniosą aktualnie 5- dniową kwarantannę i uda nam się zrealizować wyjazd.
Zatem nic konkretnego Ci nie poradzę, ale mogę napisać o moich dotychczasowych doświadczeniach. Planując podróż napisałam do kilkunastu biur z listy autoryzowanych przez Państwo agencji. Zdecydowałam się na małą rodzinną firmę. Jako jedyni zamiast oferować gotowca zapytali, co najbardziej nas interesuje (w naszym wypadku był to buddyzm tybetański - wizyty w klasztorach, tańce w maskach, festiwale) i pomogli pod tym kątem sprofilować plan podróży uwzględniając nasze uwagi i życzenia. Zeszli też nieco z ceny (nie tej podstawowej taksy, ale z dodatków typu sezon czy dopłata do małej grupy - podróżujemy tylko we dwójkę). Szybko odpisywali na maile z moimi pytaniami i sugestiami.
Mam sporadyczny kontakt z naszym przewodnikiem, co kilka miesięcy pisze do mnie z prywatnego, nie firmowego maila. Aktualnie wielu pracowników sektora turystycznego zatrudnianych jest do prac zastępczych jakie oferuje im Państwo w ramach pomocy. Często przebywają w odległych prowincjach pomagając np. w utrzymaniu i budowie szlaków turystycznych. Ale wiem, że niektórzy turyści zaczęli już odwiedzać Bhutan.
Dla mnie opcja 5 dni kwarantanny z dwoma PCRami jest nie do przyjęcia, więc z nadzieją czekam na jesień.
_________________
https://lepiejdalej.com/
Góra
 Profil Relacje PM off
mordek lubi ten post.
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
#26 PostWysłany: 22 Wrz 2022 17:33 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22328
Bhutan się otwiera ponownie, ale podwyższa cenę za "wjazd" z z 65 USD do 200 USD za osobę za noc

https://eturbonews.com/bhutan-reopens-i ... =129336289
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 23 Wrz 2022 11:08 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1440
złoty
Do tej pory ta cena też wynosiła 200 czy 250 USD za osobę za noc, ale zawierała w tym pełny pakiet usług - nocleg, wyżywienie, transport, przewodnika itp., a 65 USD z tej kwoty to była "sustainable development fee".
Teraz widzę, że "sustainable development fee" rośnie do 200 USD i w tej kwocie nie będzie już żadnych usług, to będzie czysty podatek. Za wszystko trzeba będzie płącić ekstra, ale będzie można organizować samodzielnie.
To zawsze był wyjazd dla bogatych, ale po tej zmanie i dokładając do tego kurs dolara poprzeczka jeszcze mocno się podnosi.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
#28 PostWysłany: 25 Wrz 2022 01:33 

Rejestracja: 21 Cze 2016
Posty: 510
niebieski
To specyficzny kraj i to jest najprawdopodobniej najwyższy podatek turystyczny na świecie. Widocznie chcą powstrzymać masową turystykę, ale ta opłata zamiast ożywić, może drastycznie zahamować ruch turystyczny.

Bhutan to moje marzenie i tak mało o tym ciekawym kraju na forum. :)
_________________
Zamiast dziękuję klikamy „Lubię” / „Pomocny post”, jeśli tak jest.

Kochać to chcieć przemierzyć cały świat we dwoje, po to, by nie było miejsca na ziemi wolnego od wspólnych wspomnień.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 19 Lis 2022 09:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2015
Posty: 93
W tym tygodniu wróciłam z Bhutanu i muszę przyznać, że nie żałuję ani jednego wydanego centa. Była to podróż na warunkach sprzed epidemii (rezerwacja na marzec 2020). W Bhutanie spędziliśmy 10 pięknych dni. Największe wrażenie zrobił na mnie Bumthang ze starymi klasztorami i ponad tysiącletnimi malowidłami oraz dolina Phobjikha (do której kilka godzin przed naszym przyjazdem przyleciały pierwsze żurawie). Tańce podczas Jakar Tshechu i rozwieszenie wielkiej thangki na zakończenie były też wspaniałe, podobnie jak mały "prywatny" festiwal, na który natknęliśmy się w jednym z niewielkich dzongów.
Jeżeli dla kogoś nowe warunki finansowe nie stanowią przeszkody, to bardzo polecam Bhutan, zwłaszcza osobom, które interesują się kulturą i zabytkami. Przyroda też jest wspaniała, zwłaszcza bogactwo i różnorodność subtropikalnych lasów. Jest to kraj unikalny, i mimo podobieństw kulturowych różni się bardzo zarówno od Nepalu jak i Tybetu.
Z absolutną pewnością rekomenduję również usługi małej, rodzinnej agencji, która realizowała nasz program oraz jej właściciela: naszego przewodnika Ugyena, który jest bardzo sympatycznym, wesołym i kontaktowym człowiekiem o ogromnej wiedzy i doświadczeniu. Dla chętnych podam kontakt na priv.
_________________
https://lepiejdalej.com/
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
#30 PostWysłany: 07 Sty 2024 17:56 

Rejestracja: 07 Sty 2024
Posty: 1
Ekspansja napisał(a):
W tym tygodniu wróciłam z Bhutanu i muszę przyznać, że nie żałuję ani jednego wydanego centa. Była to podróż na warunkach sprzed epidemii (rezerwacja na marzec 2020). W Bhutanie spędziliśmy 10 pięknych dni. Największe wrażenie zrobił na mnie Bumthang ze starymi klasztorami i ponad tysiącletnimi malowidłami oraz dolina Phobjikha (do której kilka godzin przed naszym przyjazdem przyleciały pierwsze żurawie). Tańce podczas Jakar Tshechu i rozwieszenie wielkiej thangki na zakończenie były też wspaniałe, podobnie jak mały "prywatny" festiwal, na który natknęliśmy się w jednym z niewielkich dzongów.
Jeżeli dla kogoś nowe warunki finansowe nie stanowią przeszkody, to bardzo polecam Bhutan, zwłaszcza osobom, które interesują się kulturą i zabytkami. Przyroda też jest wspaniała, zwłaszcza bogactwo i różnorodność subtropikalnych lasów. Jest to kraj unikalny, i mimo podobieństw kulturowych różni się bardzo zarówno od Nepalu jak i Tybetu.
Z absolutną pewnością rekomenduję również usługi małej, rodzinnej agencji, która realizowała nasz program oraz jej właściciela: naszego przewodnika Ugyena, który jest bardzo sympatycznym, wesołym i kontaktowym człowiekiem o ogromnej wiedzy i doświadczeniu. Dla chętnych podam kontakt na priv.


Hej, z chęcią skorzystam z Twojego kontaktu do agencji :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 30 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group