Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 395 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 16, 17, 18, 19, 20  Następna
Autor Wiadomość
#361 PostWysłany: 08 Lis 2019 23:48 

Rejestracja: 08 Lis 2019
Posty: 2
Witajcie,

Posiadam wizę biznesowa na 2 wjazdy do Chin.
Jeden z wjazdów wykorzystałem we wrześniu tego roku.
Teraz ponownie w przyszłym tygodniu lecę do Pekinu a z Pekinu do Shenzen.
Pomyślałem sobie że odwiedzę Hong Kong ale wtedy wyjadę z Chin czyli moja wiza utraci ważność i nie będę mógł już wrócić na teren Chin.

Jakie są możliwości żeby uzyskać, rozszerzyć wjazd na teren Chin ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tanie loty do Zadaru z Katowic, Krakowa, Poznania, Warszawy i Wrocławia za 118 PLN Tanie loty do Zadaru z Katowic, Krakowa, Poznania, Warszawy i Wrocławia za 118 PLN
Urlop na Malcie za 1549 PLN. Loty z Katowic + 4 noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop na Malcie za 1549 PLN. Loty z Katowic + 4 noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
#362 PostWysłany: 08 Lis 2019 23:49 

Rejestracja: 17 Lis 2013
Posty: 182
Chyba najłatwiej załatwić sobie nową wizę


Sent from my iPhone using Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#363 PostWysłany: 08 Lis 2019 23:52 

Rejestracja: 08 Lis 2019
Posty: 2
W Polsce już tego nie zrobię bo wylatuje we wtorek.
Jakie są możliwości właśnie w HK żeby wrócić na teren Chin na co najmniej dwa tygodnie.

O wyjeździe do Shenzen dowiedziałem się w zasadzie wczoraj.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#364 PostWysłany: 09 Lis 2019 08:54 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8995
Jest temat o aplikowaniu o wizę Chińską w HK

Wysłane przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#365 PostWysłany: 24 Lis 2019 18:06 

Rejestracja: 03 Kwi 2016
Posty: 121
Lece wkrotce do HKG. Zanim zabukuje loty chcialabym potwierdzic sprawy wizowe, a ze do ambsady Chin nie idzie sie dodzwonic moze tutaj ktos pomoze. Info z MSZ:

Obywatele polscy, mający ważne paszporty, mogą wjeżdżać oraz przebywać na terytorium Hongkongu do 90 dni bez wiz. Zwolnienie z obowiązku wizowego nie obejmuje osób przyjeżdżających z zamiarem podjęcia pracy (nielegalne podjęcie zatrudnienia zagrożone jest karą więzienia do dwóch lat lub grzywną w wysokości 50 tys. HKD) oraz udających się do Hongkongu z zamiarem stałego pobytu.

Na granicy między Hongkongiem a Chinami kontynentalnymi cudzoziemców obowiązuje taka sama odprawa paszportowo-celna jak na międzypaństwowych przejściach granicznych. Dlatego też przy wjeździe z Hongkongu na teren Chin kontynentalnych od obywateli polskich wymagana jest wiza chińska, którą można uzyskać w mieszczącym się w Hongkongu China Visa Office (6-7/F Lower Block, China Resources Building, 26 Harbour Rd). Okres oczekiwania na wizę wynosi ok. 2 dni robocze. Szybciej można ją uzyskać za dodatkową odpłatnością w biurze China Travel Service (78-83 Connaught Road Central, 2/F, China Travel Service Building, Sheung Wan). Osoby przybywające do Hongkongu z ChRL i zamierzające tam powrócić powinny zaopatrzyć się w wizę chińską z prawem dwukrotnego przekroczenia granicy, w przeciwnym razie będą musiały ubiegać się o ponowną wizę w China Visa Office.


Rozumiem ze nie potrzebuje wizy, jednak chcialabym sie poradzic na temat lotow. Poniewaz nie potrzebuje wizy rozumiem ze moge zabukowac loty na tej samej trasie w ta i z powrotem, np: Praga - Pekin-HKG i HKG-Pekin-Praga. Co do Pekinu to jeden lot wychodzi mi tak ze doslownie bylaby tylko przesiadka nie wychodzac z lotniska i jednymi liniami na jednym bilecie, drugi moge zlozyc tak zeby wyjsc pozwiedzac Pekin. Poniewaz na granicy miedzy Chinami a HKG istnieje granica i odprawa paszportowo celna czy dobrze mysle ze oznacza to iz w Pekinie moge normalnie zaaplikowac o tranzytowke i wyjsc na miasto? Czy moze sie myle? ktos moglby poradzic?
Nie chce po prostu zabukowac lotow zeby wyszedl z tego jakis f*ckup xD

Bede wdzieczna za wszelkie wskazowki :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#366 PostWysłany: 24 Lis 2019 18:17 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8995
Zainteresuj się tym tematem ;)
bezwizowy-tranzyt-w-chinach-72-144h-bez-wizy,1135,32620
Góra
 Profil Relacje PM off
Washington lubi ten post.
 
      
#367 PostWysłany: 02 Gru 2019 08:24 

Rejestracja: 02 Gru 2019
Posty: 1
Witam, mam nadzieje ze moze ktos mi podpowie co zrobic.

Zostalam zaproszona na staz do firmy w Chinach w Qingdao. Firma specjalizuje sie w finansach, gieldach. Skonczylam studia w UK (prawo licencjat i miedzynarodowe prawo finansowe magister).
Z uwagi na problemy i dlugi czas procedur, firma mowi zeby zaczac od stazu (3 miesiace) a potem ewentualnie bedziemy starac sie o Work Permit i wize typu Z.

Firma jest w stanie wystawic mi zaproszenie. Zastanawiam sie czy bedac bezrobotna ( bo w Polsce nie pracuje) moge aplikowac o wize biznesowa (typ m) czy powinnam o studencka typ x? Czy firma moze napisac cos z zaproszeniu co by bylo korzystne dla wizy biznesowej?

Do tej pory, dwa razy mialam przyznane wizy typ x2.

Z gory dziekuje za pomoc .
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#368 PostWysłany: 15 Gru 2019 14:57 

Rejestracja: 23 Gru 2014
Posty: 1
Witam. Faktycznie obecnie koszt wizy to 460 zł i jej ważnośc to 30 dni ? Dopiero pogłębiam temat stąd moje pytanie. Z góry dziękuje za informacje.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#369 PostWysłany: 22 Mar 2020 16:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Wizy Chinskie makabrycznie polecialy w gore, do tej pory placilem 70 CHF, a na jesieni ur. zaplacilem 188.50 CHF za osobe (po dzisiejszym kursie 811 zeta), dla 2 osob -> 377 CHF to niezla kasa. :D
Widocznie lepiej ubiegac sie w PL.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#370 PostWysłany: 15 Mar 2023 20:12 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2912
złoty
Czy ktoś z forumowiczów korzystał z visa on arrival przy podróży do Chin?
Takiej jak opisana tu: https://www.travelchinaguide.com/embass ... ervice.htm
lub tu: https://www.chinahighlights.com/shenzhen/visa.htm

Czy dobrze rozumiem, że jeśli dostanę VOA jadąc pociągiem/metrem lub płynąc promem z HKG do Shenzhen to na tej wizie już się nie dostanę do Zhuhai, bo tam obowiązuje inna VOA?
Nigdzie nie mogę znaleść terytorialnego limitu wizy do Schenzhen. Samo miasto, czy gdzieś dalej można z taką wizą zajechać?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#371 PostWysłany: 15 Mar 2023 23:28 

Rejestracja: 10 Lut 2016
Posty: 506
Loty: 115
Kilometry: 138 119
niebieski
Obecnie nie ma wiz turystycznych.
Dają tylko biznesowe więc mogą nie wydać VOA.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#372 PostWysłany: 16 Mar 2023 00:20 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2912
złoty
Dokładnie dziś Chiny się otworzyły dla turystów.
https://www.theguardian.com/world/2023/mar/14/china-reopen-foreign-tourists-first-time-covid-visas-borders
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#373 PostWysłany: 06 Lip 2023 08:04 

Rejestracja: 14 Lis 2022
Posty: 60
Witam, mam pytanko: Przy składaniu wniosku o wizę turystyczną, należy załączyć potwierdzenie rezerwacji hoteli i biletów lotniczych w obie strony tak? Czy jeśli lecę na 16 dni, to muszę od razu złożyć potwierdzenie zakwaterowania na wszystkie 16 dni? nie wystarczy na pierwszy dzień po przylocie - tak jak jest to w innych krajach...? Jeśli tak, to w jakiej formie mam załączyć to potwierdzenie? tzn skąd je wziąć, skan z maila czy jak? To samo pytanie tyczy się biletów lotniczych - lecąc LOTem - skąd mam wygenerować takie potwierdzenie rezerwacji?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#374 PostWysłany: 06 Lip 2023 20:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2018
Posty: 1704
Loty: 261
Kilometry: 277 323
złoty
@maxxxior
Co do potwierdzenia, generujesz PDF z Booking czy tam bezpośrednio prosisz hotel i załączasz.
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#375 PostWysłany: 07 Lip 2023 06:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Sie 2019
Posty: 510
złoty
@maxxxior

Jak ja wystepowalam o wize (jeszcze przed pandemia) to chcieli potwierdzenie rezerwacji na kazda noc pobytu. Wydrukowalam pdf z bookingu, a potem te rezerwacje skasowalam.
_________________
~~~ Do or do not. There is no try. ~~~
Gadam od rzeczy na Jutubie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#376 PostWysłany: 19 Lis 2023 19:36 

Rejestracja: 19 Lut 2023
Posty: 7
Hej! Zwracam sie z prosba o wyjasnienie mi zasad wizowych do Chin (a konkretniej Hong Kong, gdyz wychodzi na to ze nagle jakis wyjazd moze mnie przerosnac😆).
1. Lot na trasie Wawa - Pekin (porzucam mysl o opuszczeniu lotniska) - Hong Kong - tu rozumiem wiza absolutnie nie jest potrzebna, ale prosze o potwierdzenie.
2. Z Hong Kong wypad do Tajwanu i stamtad na Filipiny badz jedynie Hong Kong - Filipiny - Hong Kong
3. Powrot z Filipin do Hong Kongu i stamtad powrot do Europy znow z przesiadka w Chinach. I tu konczy sie moje czytanie ze zrozumieniem info m.in. ze strony gov.pl.

Czy lecac do Hong Kongu przez Pekin i powrot tez przez Pekin do Europy wymaga ode mnie wizy chinskiej? Jesli tak to jakiej? Czy takie same zasady obowiazuja gdybym Hong Kong zamienila na Tajwan i leciala na Tajwan z przesiadka w Pekinie i spowrotem?
Jak macie jakies uzyteczne linki to poprosze.

Dziekuje
Marta
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#377 PostWysłany: 20 Lis 2023 02:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1608
platynowy
Nie potrzebujesz żadnej wizy.

Jak długa jest Twoja przesiadka w Pekinie?
Góra
 Profil Relacje PM off
Martita835 lubi ten post.
Martita835 uważa post za pomocny.
 
      
#378 PostWysłany: 20 Lis 2023 10:26 

Rejestracja: 19 Lut 2023
Posty: 7
Hej @billabong, przesiadka w Chinach w jedna strone ponad 10h, a spowrotem 21h (wiec tu ewentualnie moge probowac szans na zdobycie 24h wizy tranzytowej i leciec w miasto).

Pomijajac kwestie ewentualnej wizy 24h na powrocie, kazdy tranzyt przez Chiny bylby w obrebie jednego lotniska i ponizej 24h, nie bardzo rozumialam info na gov.pl ze w razie wylotu do i z HKG przez Pekin musze starac sie o wize chinska wielokrotnego uzycia.

Jesli masz jeszcze jakies rady to z gory dziekuje!!!!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#379 PostWysłany: 20 Lis 2023 10:39 

Rejestracja: 23 Wrz 2018
Posty: 108
Pewnie chodzi o to, że wjezdzajac(nie tranzyt) z Hong kongu do Chin kontynentalnych potrzebna jest wiza. Do Hong kongu nie potrzebujesz wizy, więc może być mylące, Hong kong to przecież Chiny.

Raz kolega z Guangzhou pojechal do Hong kongu na wycieczkę i na powrocie zdziwienie, że potrzebna wiza. A miał tylko jednokrotnego wjazdu, więc nie został wpuszczony.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#380 PostWysłany: 24 Lis 2023 12:50 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22495
https://travel-dealz.com/news/china-sus ... e_vignette

Cytuj:
Nie będzie wymagać wizy dla posiadaczy paszportów sześciu krajów: Francji, Włoch, Hiszpanii, Niemiec, Holandii i Malezji. Niniejsza decyzja stanowi część projektu pilotażowego, który ma trwać od 1 grudnia 2023 r. do 30 listopada 2024 r.

Obywatele sześciu powyższych krajów będą mogli wjechać do Chin bez ubiegania się o wizę, jeśli spełnią następujące wymagania:

Podróże służbowe, turystyczne lub rodzinne
Pobyt trwający 15 dni lub mniej po przyjeździe



Niestety jeszcze Polski nie ma, ale może to się zmieni :)
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
Martinuss uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 395 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 16, 17, 18, 19, 20  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group