Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 367 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 15, 16, 17, 18, 19
Autor Wiadomość
#361 PostWysłany: 08 Lis 2019 22:48 

Witajcie,

Posiadam wizę biznesowa na 2 wjazdy do Chin.
Jeden z wjazdów wykorzystałem we wrześniu tego roku.
Teraz ponownie w przyszłym tygodniu lecę do Pekinu a z Pekinu do Shenzen.
Pomyślałem sobie że odwiedzę Hong Kong ale wtedy wyjadę z Chin czyli moja wiza utraci ważność i nie będę mógł już wrócić na teren Chin.

Jakie są możliwości żeby uzyskać, rozszerzyć wjazd na teren Chin ?
 Relacje PM off  

#362 PostWysłany: 08 Lis 2019 22:49 

niebieski
Chyba najłatwiej załatwić sobie nową wizę

Sent from my iPhone using Tapatalk
 Relacje PM off  

#363 PostWysłany: 08 Lis 2019 22:52 

W Polsce już tego nie zrobię bo wylatuje we wtorek.
Jakie są możliwości właśnie w HK żeby wrócić na teren Chin na co najmniej dwa tygodnie.

O wyjeździe do Shenzen dowiedziałem się w zasadzie wczoraj.
 Relacje PM off  

#364 PostWysłany: 09 Lis 2019 07:54 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Jest temat o aplikowaniu o wizę Chińską w HK

Wysłane przy użyciu Tapatalka
 Relacje PM off  

#365 PostWysłany: 24 Lis 2019 17:06 

Lece wkrotce do HKG. Zanim zabukuje loty chcialabym potwierdzic sprawy wizowe, a ze do ambsady Chin nie idzie sie dodzwonic moze tutaj ktos pomoze. Info z MSZ:

Obywatele polscy, mający ważne paszporty, mogą wjeżdżać oraz przebywać na terytorium Hongkongu do 90 dni bez wiz. Zwolnienie z obowiązku wizowego nie obejmuje osób przyjeżdżających z zamiarem podjęcia pracy (nielegalne podjęcie zatrudnienia zagrożone jest karą więzienia do dwóch lat lub grzywną w wysokości 50 tys. HKD) oraz udających się do Hongkongu z zamiarem stałego pobytu.

Na granicy między Hongkongiem a Chinami kontynentalnymi cudzoziemców obowiązuje taka sama odprawa paszportowo-celna jak na międzypaństwowych przejściach granicznych. Dlatego też przy wjeździe z Hongkongu na teren Chin kontynentalnych od obywateli polskich wymagana jest wiza chińska, którą można uzyskać w mieszczącym się w Hongkongu China Visa Office (6-7/F Lower Block, China Resources Building, 26 Harbour Rd). Okres oczekiwania na wizę wynosi ok. 2 dni robocze. Szybciej można ją uzyskać za dodatkową odpłatnością w biurze China Travel Service (78-83 Connaught Road Central, 2/F, China Travel Service Building, Sheung Wan). Osoby przybywające do Hongkongu z ChRL i zamierzające tam powrócić powinny zaopatrzyć się w wizę chińską z prawem dwukrotnego przekroczenia granicy, w przeciwnym razie będą musiały ubiegać się o ponowną wizę w China Visa Office.

Rozumiem ze nie potrzebuje wizy, jednak chcialabym sie poradzic na temat lotow. Poniewaz nie potrzebuje wizy rozumiem ze moge zabukowac loty na tej samej trasie w ta i z powrotem, np: Praga - Pekin-HKG i HKG-Pekin-Praga. Co do Pekinu to jeden lot wychodzi mi tak ze doslownie bylaby tylko przesiadka nie wychodzac z lotniska i jednymi liniami na jednym bilecie, drugi moge zlozyc tak zeby wyjsc pozwiedzac Pekin. Poniewaz na granicy miedzy Chinami a HKG istnieje granica i odprawa paszportowo celna czy dobrze mysle ze oznacza to iz w Pekinie moge normalnie zaaplikowac o tranzytowke i wyjsc na miasto? Czy moze sie myle? ktos moglby poradzic?
Nie chce po prostu zabukowac lotow zeby wyszedl z tego jakis f*ckup xD

Bede wdzieczna za wszelkie wskazowki :)
 Relacje PM off  

#366 PostWysłany: 24 Lis 2019 17:17 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Zainteresuj się tym tematem ;)
bezwizowy-tranzyt-w-chinach-72-144h-bez-wizy,1135,32620
 Relacje PM off
Washington lubi ten post.

#367 PostWysłany: 02 Gru 2019 07:24 

Witam, mam nadzieje ze moze ktos mi podpowie co zrobic.

Zostalam zaproszona na staz do firmy w Chinach w Qingdao. Firma specjalizuje sie w finansach, gieldach. Skonczylam studia w UK (prawo licencjat i miedzynarodowe prawo finansowe magister).
Z uwagi na problemy i dlugi czas procedur, firma mowi zeby zaczac od stazu (3 miesiace) a potem ewentualnie bedziemy starac sie o Work Permit i wize typu Z.

Firma jest w stanie wystawic mi zaproszenie. Zastanawiam sie czy bedac bezrobotna ( bo w Polsce nie pracuje) moge aplikowac o wize biznesowa (typ m) czy powinnam o studencka typ x? Czy firma moze napisac cos z zaproszeniu co by bylo korzystne dla wizy biznesowej?

Do tej pory, dwa razy mialam przyznane wizy typ x2.

Z gory dziekuje za pomoc .
 Relacje PM off  

[ 367 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 15, 16, 17, 18, 19

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości