Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 17 Mar 2019 22:03 

Rejestracja: 31 Sty 2019
Posty: 8
Czy ktoś z szanownych forumowiczów eksplorował północno-wschodnie wybrzeże tej wyspy? (na wschód od lotniska)
Zdjęć, relacji, informacji z tej części Busuangi jest jak na lekarstwo. Wydaje się, że tereny te są słabo zaludnione, urozmaicone licznymi wzniesieniami, zatokami, półwyspami, klifami, dzikimi plażami, rzadko nawiedzane przez turystów.
Oczywiście nie odmówię sobie Island hopping w Coron, ale chodzi mi głównie o taki swobodny trekking z dala od tłumów z małym plecakiem, namiotem, kuchenką, wędką, maską do nurkowania.
Czy według Was jest to wykonalne i czy okolica jest warta tego dla kogoś, kto szuka ciszy i spokoju w pięknych okolicznościach przyrody? A jeśli tak, czy styczeń to dobry miesiąc na taki wyjazd?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Singapur i Bali za 3986 PLN. Loty z Warszawy + 13 noclegów Singapur i Bali za 3986 PLN. Loty z Warszawy + 13 noclegów
Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN
#2 PostWysłany: 18 Mar 2019 00:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2011
Posty: 1418
niebieski
Nie bylem na tej wyspie ale czasem próbowalem przedzierac sie wybrzezem w innych miejscach i nie zawsze bylo ciekawie - sporo terenów prywatnych, które albo trzeba szeroko obchodzic albo ryzykowac ewentualna agresje tubylców. Tereny tez niby slabo zaludnione - wschodnie wybrzeza wyspy Panay. Zdarzylo mi sie utknac w blocie przy przeprawie przez niby plytka rzeczke, skonczylo sie na strachu i utracie butów.
Wieczorem moga sie trafic jacys pijani chuliganie, jak to wszedzie.
Ale do odwaznych swiat nalezy.
Styczen jest wedlug mnie idealny, jeszcze nie za goracy a juz bardzo suchy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 18 Mar 2019 01:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Lis 2011
Posty: 419
niebieski
Albo bardzo deszczowy, jak w ubiegłym roku, kiedy to rzeki wylewały np. W Port Barton.
Za to pora deszczowa była praktycznie bez deszczu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 19 Mar 2019 00:38 

Rejestracja: 31 Sty 2019
Posty: 8
Dzięki Panowie.
Ja na Filipinach nigdy jeszcze nie byłem, więc każda wskazówka jest dla mnie cenna.
Popularne atrakcje są dość dobrze opisane i sfotografowane na wiele sposobów, ale czasami wystarczy odejść nawet kilka kilometrów od tłocznych kurortów, żeby klimat się zmienił diametralnie. Podczas takich wędrówek nie da się uniknąć kontaktów z miejscowymi gdzieby to nie było, ale liczę że opinie o przyjaznej i życzliwej naturze Filipińczyków nie są bardzo przesadzone i że deptanie cudzej trawy, czy rozbicie małego namiotu, nie za każdym razem kończy się mordobiciem. Mam nadzieję, że uśmiech, przeprosiny, struganie głupa, ewentualnie kilka PHP pozwolą na wyjście z sytuacji.
Cała prowincja Palawan jest słabo zaludniona a i tak większość tej ludności skupia się w dużych osadach i miasteczkach.

Czasu jest dużo, warto przemyśleć i popytać doświadczonych podróżników o opinię.
Coron to chyba jedna z popularniejszych miejscówek na Filipinach i liczę, że może ktoś jednak schodził z utartych ścieżek i zapuszczał się na wybrzeże na północ od miasta Coron.

Jeśli nie uda mi się ogarnąć tematu, to spróbuje podłączyć się do jakiejś niewielkiej ekipy preferującej podobny rodzaj turystyki na Filipinach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group