Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 34 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 23 Kwi 2019 10:40 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5134
srebrny
hej sluchajcie jakie przyprawy warto przywiezc do Polski ? pomyslalem o kolendrze, pozatym czy ktos cos jeszcze poleci ? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
#22 PostWysłany: 03 Sty 2020 01:03 

Rejestracja: 16 Sie 2019
Posty: 66
Zbanowany
Dla osób uwielbiających słodycze: można bardzo tanio zrobić spore zapasy na powrót do Polski. W Kutaisi polecam sklepiki, które znajdują się na samym końcu Green Bazaru (na zewnątrz).

Przykładowe ceny:

- tzw. "marmoladki": 3,80 lari za kg;
- wafle na wagę: od 5 lari za kg;
- cukierki: od 5 lari za kg.

Przy większych zakupach warto negocjować. Np. 3 kg wafli udało się kupić za łączną cenę 13 lari.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 03 Sty 2020 08:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
2+2=5 napisał(a):
Przy większych zakupach warto negocjować. Np. 3 kg wafli udało się kupić za łączną cenę 13 lari.

Weź pod uwagę, że negocjując te 2 lari, być może pozbawiłeś biedną babcię całego zysku z tych wafelków. Dla Ciebie to 2,60 a dla niej chleb na obiad.
Czasem nie warto negocjować, zwłaszcza w biednych krajach, od biednych ludzi.
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
 
      
#24 PostWysłany: 03 Sty 2020 12:22 

Rejestracja: 16 Sie 2019
Posty: 66
Zbanowany
@eskie - ale to nie była babcia z bazaru, tylko normalny sklep spożywczy, położony na tyłach bazaru, w którym pracowało kilka osób (zresztą znajduje się tam kilka podobnych sklepów).

Oczywiście, gdy Ty będziesz w tym sklepie, to nic nie stoi na przeszkodzie, abyś Ty zapłacił 2 razy więcej niż cena widoczna przy danym towarze. Nikt Tobie tego nie broni.

Ja jedynie tutaj przekazałem informację zainteresowanym osobom, w którym sklepie w Kutaisi można tanio kupić słodycze.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 03 Sty 2020 12:51 

Rejestracja: 07 Kwi 2014
Posty: 1065
srebrny
przecież one są tanie nawet bez targowania się
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 03 Sty 2020 12:57 

Rejestracja: 25 Sie 2019
Posty: 114
Loty: 49
Kilometry: 85 041
michcioj napisał(a):
hej sluchajcie jakie przyprawy warto przywiezc do Polski ? pomyslalem o kolendrze, pozatym czy ktos cos jeszcze poleci ? :)


Z takich pewniaków to Adźika oraz sól ze Svaneti. Te są typowo Gruzińskie.
Mają też sporo mixów. W wersji zarówno paczkowanej po 100/200/500/1000g oraz w wersji na wagę.
Bazar w Tbilisi - listopad 2019 - 8-10 lari za kilogram.
Góra
 Profil Relacje PM off
michcioj lubi ten post.
michcioj uważa post za pomocny.
 
      
#27 PostWysłany: 03 Sty 2020 13:31 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5134
srebrny
mam nadzieje ze nastepnym razem sobie przywioze :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 03 Sty 2020 13:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
@2+2=5
Nie widzisz różnicy między targowaniem się o grosze a przepłacaniem???
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 06 Maj 2020 15:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1316
Loty: 104
Kilometry: 191 467
srebrny
Gdzie w Kutaisi, względnie w Tbilisi, można kupić coś taniego i nierozlatującego się (walizka/plecak/torba) na bagaż rejestrowany 10/20kg? I czy ma to w ogóle cenowy sens?

Myślałem, żeby nadawany bagaż kupić tylko na powrót - na "mój" termin cena bagażu nadawanego OW to 66 zł, dotyczy i 10kg, i 20kg (Priority 52 zł, ale tam płynów nie da się zapakować), czyli cena tego czegoś nie powinna przekraczać tych 66 zł.

@marttynna & inni
a w razie czego to w Polsce na granicy nie wolno takiego sera sobie zjeść (pomijając że po 2 kg na głowę to się nie da ;))
_________________
Moje relacje: Bolonia & Trapani 2022Münster 2022
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 06 Maj 2020 21:09 

Rejestracja: 12 Sty 2015
Posty: 2131
niebieski
michcioj napisał(a):
hej sluchajcie jakie przyprawy warto przywiezc do Polski ? pomyslalem o kolendrze, pozatym czy ktos cos jeszcze poleci ? :)

Przywieź sobie pastę adżika (nie sos). Tego u nas nie kupisz, a dostaniesz w sklepach z pamiątkami w Tbilisi za jakieś symboliczne kwoty. Jest mega aromatyczna, świetnie nadaje się do mięs, gulaszy, czy szakszuki. Weź większy słoik, bo będziesz później żałował (jako ja żałuję), że wziąłeś taki mały ;)
Kolendry moim zdaniem nie ma sensu przywozić, przecież to i u nas znajdziesz w każdym spożywczaku.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
michcioj uważa post za pomocny.
 
      
#31 PostWysłany: 06 Maj 2020 21:25 

Rejestracja: 25 Paź 2012
Posty: 1022
niebieski
A ja polecam suszonę owoce kaki (persymona). Na bazarze w Kutaisi , 10 GEL / kg. Lubię je świeże, ale suszone są też świetne. Lepsze od fig kupionych tez tam. Figi wolę z Kanarów, Portugalii, luzem lub pakowane.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#32 PostWysłany: 24 Cze 2020 21:57 

Rejestracja: 09 Cze 2015
Posty: 167
Loty: 90
Kilometry: 124 797
@Raphael spoza UE artykułów pochodzenia zwierzęcego wwieźć nie można-jeśli chcesz coś przemycić to na własne ryzyko i odpowiedzialność. Z Gruzji przewożę w kieszeniach niewielkie sery, jak mnie złapią pewnie zapłacę mandat. Celnicy mają obowiązek zważyć ilość konfiskowanego towaru, który ląduje w koszu. Przy pierwszym wyjeździe celnik był w humorku i pozwolił nam parę razy ugryźć tych serów, potem ponownie zważył przed wyrzuceniem. Ale obserwuję coraz większą irytację wśród tej służby, pewnie kolejny raz powtórki z rozrywki by nie było...
Na dużym bazarze w Kutaisi kupisz wszystko, ceny w porównaniu z Tbilisi, Batumi są niższe. Wszelkich maści toreb nie brakuje.Też miałam plany żeby na kolejny powrót kupić duży rejestrowany. Ale Gruzję tak uwielbiam,że chcę jakoś wesprzeć lokalsów. Ponieważ dużym problemem są bezdomne zwierzęta każdorazowo wożę suchą karmę dla psów, taką dobrej jakości i rozdzielam w miejscach do których jadę. Chętnych nie brakuje :D . Ekipa wyjazdowa ma już zapowiedziane,że rejestrowany kupujemy w obie strony-z Polski wieziemy psie przysmaki a z Gruzji- przysmaki dla ludzi.
Co do przypraw- na targu w Kutaisi można zamówić lokalny mix przypraw- np do mięs, kurczaka, ryb. Sprzedawca ustala proporcje, bierze odpowiednie miarki części roślin, wrzuca je do wielkiego gara z młynkiem i mieli. Otrzymujemy gotowy miałki, pachnący produkt a wrażenia niezapomniane.
Co do artykułów wartych przywiezienia, które nie zostały wymienione:
- syrop (sos) z granatów, sos z zielonych owoców feijoa (acca), wszelkie lokalne wyroby z suszonych owoców (np płaty), pastę z wędzonej papryki (samej bez pomidorów). Ostatni kierowca z Kutaisi w drodze do kanionu Okatse zawiózł nas do lokalnego gospodarza u którego przetwarzane są owoce- robią np z suszów owocowych rafaello i inne smakołyki. W ubiegłym roku przed zmianą przepisów udało mi się przywieźć owoców feijoa, teraz już z tym problem.
Z przywiezieniem pięknych wspomnień z tego kraju chyba nikt nie będzie miał problemu :)
_________________
Ciemność to Twój strach, światło jest wszędzie
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
ewaolivka uważa post za pomocny.
 
      
#33 PostWysłany: 07 Lis 2021 11:44 

Rejestracja: 01 Lip 2020
Posty: 527
Loty: 216
Kilometry: 258 829
niebieski
gdzie w Batumi można kupić gruzińską herbatę na wagę - z wiarygodnego źródła z lokalnych plantacji? jakiś bazar?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 07 Lis 2021 12:22 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
Na głównym targu przy ul.Majakowskiego .Blisko dworca marszrutek.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 34 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group