Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Wiza i zasady wjazdowe - by @Nvjc 24/02/2024

Wizę wyrabiamy poprzez stronę https://indianvisaonline.gov.in/evisa/tvoa.html

Standardowa e-visa pozwala na dwukrotny wjazd, jest ważna 30 dni od wjazdu i kosztuje 25$ w okresie od lipca do marca oraz 10$ od kwietnia do września. Są też wersje wielokrotnego wjazdu: roczna za 40$ i pięcioletnia za 80$, ale w tym przypadku łączny pobyt nie może wynosić więcej niż 180 dni rocznie.

O wizę 30-dniową można aplikować najwcześniej 30 dni przed datą wjazdu. Wjazd musi nastąpić w trzydziestodniowym okresie widocznym jako ważność ETA, natomiast 30 dni na pobyt liczone jest od daty pierwszego wjazdu.

W przypadku wyrobienia nowego paszportu, e-visa pozostaje ważna, ale należy mieć przy sobie stary paszport, na który wiza została wydana.

Problematyczne części wniosku wizowego

Wniosek można zapisać do późniejszej edycji, nie trzeba wypełniać go na raz. Warto zapisać numer wniosku, gdyby nas wyrzuciło w trakcie jego wypełniania. Z tym numerem można wrócić do jego edycji.

Do wniosku trzeba przygotować zdjęcie wizowe i zdjęcie paszportu.

Zdjęcie wizowe musi mieć format .jpg, minimum 10kb i maksimum 1mb oraz rozmiar 350x350 lub większy. Powinno być kwadratowe.

Zdjęcia strony paszportu z danymi musi być w formacie PDF i mieć minimum 10kb, a maksimum 300kb.

Na pewnym etapie należy wpisać kraje, w których było się w okresie ostatnich 10 lat. Nie ma informacji o limicie, ale przyjmuje max. 20 krajów, więc nie wpisujcie więcej, bo wykonacie niepotrzebną pracę, a wpisywać trzeba będzie od nowa.

Przechodzi płatność PayPalem. Nie trzeba logować się do konta, po prostu podaje się dane karty, ale pobiera dodatkową prowizję 3,5%.

Po otrzymaniu maila, że wiza została przyznana, należy wejść na stronę wizową w zakładkę „Check your Visa Status” i po wpisaniu danych ściągnąć wizę klikając w przycisk „Print Status”. Tylko ten plik ze zdjęciem jest akceptowany na lotniskach, jeśli wydrukujecie maila otrzymanego po przyznaniu wizy, i tak prawdopodobnie na lotnisku będziecie musieli szukać pliku na stronie wizowej.


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 261 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 14  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 20 Sty 2017 10:28 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3939
platynowy
Czy ktoś potwierdzi że z e-visą dostał darmową kartę SIM na lotnisku po przylocie?

https://www.indianholiday.com/blog/free ... -on-evisa/
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka do Agadiru za 983 PLN. Loty (piątek-poniedziałek) z Wrocławia i noclegi w 4* hotelu Wycieczka do Agadiru za 983 PLN. Loty (piątek-poniedziałek) z Wrocławia i noclegi w 4* hotelu
Loty (z bagażem) na Filipiny z Warszawy za 2768 PLN. Wiele dostępnych terminów Loty (z bagażem) na Filipiny z Warszawy za 2768 PLN. Wiele dostępnych terminów
#62 PostWysłany: 20 Sty 2017 23:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 4004
Loty: 457
Kilometry: 671 186
platynowy
Pakuję się powoli na wyjazd Indii - mam promesę e-wizy.
Czy muszę posiadać zdjęcie do jej wystawienia na lotnisku w Mumbaju ?
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 22 Sty 2017 21:59 

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1250
Loty: 34
Kilometry: 85 452
srebrny
Nie, na lotnisku tylko wbijają pieczątkę do paszportu, zbierają odciski palców i sami robią zdjęcie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#64 PostWysłany: 23 Sty 2017 20:04 

Rejestracja: 06 Lis 2014
Posty: 34
Loty: 48
Kilometry: 90 575
Witam, Chcac zlozyc wniosek o eVisa do Indii wypelniam wlasnie wniosek on line i na 3 str ostatnia rubryka jest nastepujaca..
REFERENCE
Wymagane rubryki to Name Referense Adres i telefon zarowno w Indiach jak i w Polsce.
Czy ktos moze mi wyjasnic co wpisać by bylo prawidlowo..?
Dane Hotelu w Indiach?
W Polsce dane czlonka rodziny?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 23 Sty 2017 22:07 

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1250
Loty: 34
Kilometry: 85 452
srebrny
bugimen napisał(a):
Witam, Chcac zlozyc wniosek o eVisa do Indii wypelniam wlasnie wniosek on line i na 3 str ostatnia rubryka jest nastepujaca..
REFERENCE
Wymagane rubryki to Name Referense Adres i telefon zarowno w Indiach jak i w Polsce.
Czy ktos moze mi wyjasnic co wpisać by bylo prawidlowo..?
Dane Hotelu w Indiach?
W Polsce dane czlonka rodziny?

Dokładnie tak jak piszesz. Hotel w Indiach i ktoś w Polsce

P.S. Generalnie na stronie bls jest wzór wniosku papierowego, ale generalnie większość pytań się pokrywa:
http://www.blsindiavisa-poland.com/preparingapp.php
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#66 PostWysłany: 25 Sty 2017 06:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 4004
Loty: 457
Kilometry: 671 186
platynowy
5 godzin temu przyleciałem do Indii.
Absolutnie nikogo nie interesuje co tam wpiszesz - weź jakikolwiek hotel z Bookingu.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#67 PostWysłany: 25 Sty 2017 09:49 

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1250
Loty: 34
Kilometry: 85 452
srebrny
To, że wpisać można cokolwiek, to fakt - i tak nie mają jak sprawdzić, ale jakoś tam ich interesuje - ja jak podałem adres (rzeczywistego hotelu, w którym później spałem), to koleś się dziwnie popatrzył i pytał, czy jestem pewny, że ten hotel istnieje. W sumie nie wiem o co mu mogło chodzić.

@Tomo14 dostałeś kartę SIM?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#68 PostWysłany: 01 Lut 2017 09:23 

Rejestracja: 16 Gru 2010
Posty: 413
Loty: 144
Kilometry: 297 591
niebieski
W tym poście viewtopic.php?p=880794#p880794 @‌mool17‌ pisze, że niczego nie dostał lądując 11 stycznia :(
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#69 PostWysłany: 12 Lut 2017 19:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Lip 2016
Posty: 310
niebieski
Wypełniam wniosek e-visa i za każdym razem "wywala" mi się na stronie (chyba 3 lub 4), gdzie wpisuje się dane np. Reference Name and Address in India - nie przechodzi do następnej strony i każe wypełniać tą stronę od początku ??

Miał ktoś coś podobnego ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#70 PostWysłany: 12 Lut 2017 21:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Lip 2016
Posty: 310
niebieski
i jeszcze jedno pytanko:
pls o podpowiedź - co zaznaczamy we wniosku wizowym w pozycji:
Have you lived for at least two years in the country where you are applying visa?
Zakładam, że pytanie dotyczy tego, czy ostatnie 2 lata mieszkałem w Polsce
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#71 PostWysłany: 12 Lut 2017 22:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lip 2014
Posty: 139
Tak
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#72 PostWysłany: 13 Lut 2017 12:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Lip 2016
Posty: 310
niebieski
pls o podpowiedź:
Czy w pozycji - Have you ever changed your name ? - w przypadku mężatki zaznaczyć TAK i podać nazwisko panieńskie, czy zaznaczyć NIE
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#73 PostWysłany: 18 Lut 2017 09:24 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4057
złoty
Kian napisał(a):
przedwczoraj klepalem wize online. dzis przyszla. niecale 72 godz tak jak napisali. cena 50$. wazna na 30 dni.

Domyślam sie, ze 30 dni masz na wjazd, a nie w ciagu 30 dni od wystawienia opuścić Indie?!
promesa więc ważna 30 dni, nie wiza.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#74 PostWysłany: 02 Mar 2017 13:25 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4057
złoty
Co napisać, jesli nie mam numeru starej wizy i wszystkich innych wymaganych danych?
Skłamać, że nie byłem w Indiach, przecież to wyjdzie.
Co za popieprzony wniosek.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#75 PostWysłany: 02 Mar 2017 13:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@‌jacek96‌

Nie jestes jedynym takim przypadkiem. ;)
Wpisujesz date, mniej wiecej kiedy byles, a tam gdzie jest numer wizy, podaj "NA".
Gdyby sie nie udalo, to mozesz napisac do nich maila, albo zadzwonic do Konsulatu. Pozdr.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
jacek96 lubi ten post.
 
      
#76 PostWysłany: 02 Mar 2017 21:05 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4057
złoty
Po załadowaniu zdjęcia i skanu paszportu pojawia się pięć punktów, trzy pierwsze na czarno, a dwa ostatnie na czerwono. Wszyscy tak mieli? Domyślam się, że to nie znaczyło błędu, tylko bym się upewnił jeszcze raz, że poprawnie wypełniłem wniosek?!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#77 PostWysłany: 03 Mar 2017 00:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@‌jacek96‌

Czy aplikowales poprzez strone https://indianvisaonline.gov.in/visa/tvoa.html ?
Co tam pisze, jak pojawiaja sie te punkty na czarno i czerwono?
Powinienes otrzymac cos takiego:
Załącznik:
via.PNG

Załącznik:
visa2.PNG

Załącznik:
visa3.PNG
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
jacek96 lubi ten post.
 
      
#78 PostWysłany: 03 Mar 2017 06:53 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4057
złoty
Dokładnie tak. Promesa juz jest, a zrzut przyda się potomnym.
Oczywiście trafiła do spamu ;)

Edit, jeszcze dla pewności. Na moim potwierdzeniu nie ma kodu QR, o którym ktos wspominał. Po zalogowaniu na stronie widzę, taką sama wersję do wydruku. Tak ma być?!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#79 PostWysłany: 03 Mar 2017 11:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@‌jacek96‌

Logujesz, drukujesz wersje do wydruku i zabierasz ze soba. ;)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#80 PostWysłany: 10 Mar 2017 12:55 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4057
złoty
Czyli Visa Application Form na którym jest zdjęcie i kod kreskowy nie muszę zabierać?
Dziwne, bo potwierdzenie wizy, to wyglada b.śmiesznie, coś takiego mogę sobie w minutę w Wordzie napisać, raptem jest numer paszportu i wizy, oraz okres ważności, bez żadnych urzędowych znaków.
Osobiście VAF również zabiorę!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 261 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 14  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group