Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 26 Wrz 2020 15:57 

Rejestracja: 26 Wrz 2020
Posty: 4
Jak w temacie - karta może być już przeterminowana (niedoładowana w terminie). Jedyny warunek to że nie może być zablokowana błędnie wpisanym PIN/PUK (wpisanym błędnie 10 razy). Jest mi potrzebna zdjęcia blokady regionalnej z 3 telefonów, które sprowadziłem z Indii.

Blokada regionalna (o czym wcześniej nie wiedziałem) polega na tym, że telefon musi być uruchomiony choć raz z kartą SIM kraju, na który jest przeznaczony telefon, dopiero potem możemy używać dowolnej innej karty SIM.

Za nieaktywną/przeterminowaną kartę indyjskiego operatora zapłacę 50zł plus zwrot kosztów wysyłki. Jeśli karta jest jeszcze aktywna - to dopłacę za pozostałe tam środki (moje dane osobowe dostaniesz razem z przelewem bankowym - tak więc nie musisz się obawiać że pozostanę anonimowy ew. używając Twojej karty w inny sposób)

Dla zainteresowanych podaję kontakt do mnie: a.piotrowski@elsat.net.pl, tel. 502256654

Moderację bardzo proszę o nieusuwanie tematu - to jedyny dla mnie sposób aby zdobyć taką kartę i odblokować telefony (żeby pieniądze wydane na telefony nie zostały wyrzucone w błoto...)


Ostatnio edytowany przez Abcn, 26 Wrz 2020 17:09, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#2 PostWysłany: 26 Wrz 2020 16:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
del
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo


Ostatnio edytowany przez nick 26 Wrz 2020 17:35, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 26 Wrz 2020 17:11 

Rejestracja: 11 Lis 2014
Posty: 353
niebieski
Jesteś pewny, że wystarczy Ci nieaktywna karta? Oppo na przykład wymaga aktywnej.

Jeżeli tak, to mam kartę Airtel, nieaktywną od mniej-więcej roku.
Góra
 Profil Relacje PM off
alexndr lubi ten post.
alexndr uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 26 Wrz 2020 19:35 

Rejestracja: 26 Wrz 2020
Posty: 4
@Acian

Chodzi o Samsungi i tak mi ktoś podpowiedział że nie musi być aktywna. W sumie aktywna od nieaktywnej przy braku dostępu do sieci i tak się niczym nie różni, to operator po stronie swojego systemu decyduje czy karta ma mieć dostęp do usług czy nie. Przynajmniej ja to tak rozumiem

Jeśli finalnie się okaże, że telefon musi się zalogować do sieci macierzystej z indyjską kartą SIM to i tak leżę... nieważne czy karta byłaby aktywna czy nie :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 26 Wrz 2020 19:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1608
platynowy
Cytuj:
All current Samsung phones come with an active regional lock when first bought. Assuming it's not also locked to a specific network, using a SIM from the same regional origin as the phone for at least 5 minutes of total talk time will disable the regional lock and allow you to use a SIM from any other region from then on.

i praktycznie powiedziane to samo tu:
Cytuj:
Make sure the first time u insert a sim in this phone, it is a regional SIM card and then once you insert make a normal call for 5-6 minutes and then remove it and insert any countries SIM you want.

In case you have already tried inserting some other regions SIM on the first installation. For cleaner process just switch off the phone, remove this sim, insert a regional SIM card and go into boot mode by clicking power+home+vol down. Here navigate to wipe data with volume keys and press lock button to select. Once this is completed your phone switches on and follow the steps above.

Note: make calls using a proper regional SIM through a normal mechanism. Don't use net Sims or volte mechanism like Jio in India for this it won't work.


Nieaktywny sim nie zaloguje Ci się do sieci w roamingu. Spróbować nie zaszkodzi, powodzenia.

PS Jeżeli nie da rady w ten sposób, to nie pisz, że leżysz. Zadałeś pytanie na forum o podróżowaniu. Jeśli handlujesz telefonami i to modele z wyższej półki to poczekaj kilka miesięcy aż c19 ucichnie, wyłap deal do New Delhi na kilka dni, leć - zaloguj się do lokalnej sieci, wróć i tyle. 8-)
Góra
 Profil Relacje PM off
alexndr lubi ten post.
alexndr uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 26 Wrz 2020 22:25 

Rejestracja: 26 Wrz 2020
Posty: 4
@billabong

Dzięki. Czuję że moje szanse maleją. Nie handluję telefonami, po prostu kupiłem "okazyjnie" 3 topowe telefony dla siebie i rodziny w cenie 2 u nas na Allegro. Zgubiła mnie niewiedza...

Jeśli nie pomoże samo włożenie karty SIM - za jakiś czas zrobię tak jak piszesz :) w sumie w Indiach jeszcze nie byłem :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 26 Wrz 2020 22:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Wrz 2015
Posty: 1195
złoty
Szukałeś kart SIM na serwisach typu eBay, Alledrogo...?
Z polskich serwisów polecam forum Telepolis. Oni tam siedzą w różnych tematach. Może ktoś coś podpowie.
Góra
 Profil Relacje PM off
alexndr lubi ten post.
alexndr uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 27 Wrz 2020 11:21 

Rejestracja: 11 Lis 2014
Posty: 353
niebieski
@alexndr, w takim razie tak naprawdę potrzebujesz aktywnej (zarejestrowanej) karty SIM z włączonym roamingiem. W Airtel na przykład potrzebne Ci by było dodatkowo 649 rupii. Owe 649 rupii załatwia Ci pakiet ze zrzutu, z którego możesz wykonać 100min połączeń na dowolny numer indyjski bądź lokalny.

Masz dwie opcje: pierwsza to oczywiscie załatwienie sobie zarejestrowanej i działającej SIMki.
Ale myślę, że w obecnych pandemicznych czasach, kiedy mało kto do Indii podróżuje, łatwiej będzie jak sobie taką pożyczysz. Nie wiem skąd jesteś, ale w duzych miastach hinduska diaspora jest tak olbrzymia, że oferta typu "spotkajmy się weekendem na godzinkę, postawię Ci kawę i zadzwonisz sobie przez 10 minut do Mamy ze swojej domowej karty, a ja Ci za to zapłacę tyle ile to kosztuje" rzucona na hinduexpackie fejsgrupy powinna przynieść oczekiwany rezultat.

Załączniki:
Zrzut ekranu 2020-09-27 o 11.11.41.png
Zrzut ekranu 2020-09-27 o 11.11.41.png [ 106.84 KiB | Obejrzany 1063 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
alexndr uważa post za pomocny.
 
      
#9 PostWysłany: 27 Wrz 2020 13:34 

Rejestracja: 26 Wrz 2020
Posty: 4
@Aclan

Zapewne z czasem, na spokojnie, zrobię tak jak piszesz i skorzystam z indyjskiej karty SIM na zasadzie użyczenia (na razie nie znam nikogo kto mógłby dysponować taką kartą). FB w zasadzie nie używam, choć z czasem może skorzystam w ostateczności..

Na chwilę obecną intryguje mnie skuteczność pomysłu przesłanego Ci w PW (nie chcę zaśmiecać forum dyskusją o blokadzie regionalnej)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group