Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Wiza i zasady wjazdowe - by @Nvjc 24/02/2024

Wizę wyrabiamy poprzez stronę https://indianvisaonline.gov.in/evisa/tvoa.html

Standardowa e-visa pozwala na dwukrotny wjazd, jest ważna 30 dni od wjazdu i kosztuje 25$ w okresie od lipca do marca oraz 10$ od kwietnia do września. Są też wersje wielokrotnego wjazdu: roczna za 40$ i pięcioletnia za 80$, ale w tym przypadku łączny pobyt nie może wynosić więcej niż 180 dni rocznie.

O wizę 30-dniową można aplikować najwcześniej 30 dni przed datą wjazdu. Wjazd musi nastąpić w trzydziestodniowym okresie widocznym jako ważność ETA, natomiast 30 dni na pobyt liczone jest od daty pierwszego wjazdu.

W przypadku wyrobienia nowego paszportu, e-visa pozostaje ważna, ale należy mieć przy sobie stary paszport, na który wiza została wydana.

Problematyczne części wniosku wizowego

Wniosek można zapisać do późniejszej edycji, nie trzeba wypełniać go na raz. Warto zapisać numer wniosku, gdyby nas wyrzuciło w trakcie jego wypełniania. Z tym numerem można wrócić do jego edycji.

Do wniosku trzeba przygotować zdjęcie wizowe i zdjęcie paszportu.

Zdjęcie wizowe musi mieć format .jpg, minimum 10kb i maksimum 1mb oraz rozmiar 350x350 lub większy. Powinno być kwadratowe.

Zdjęcia strony paszportu z danymi musi być w formacie PDF i mieć minimum 10kb, a maksimum 300kb.

Na pewnym etapie należy wpisać kraje, w których było się w okresie ostatnich 10 lat. Nie ma informacji o limicie, ale przyjmuje max. 20 krajów, więc nie wpisujcie więcej, bo wykonacie niepotrzebną pracę, a wpisywać trzeba będzie od nowa.

Przechodzi płatność PayPalem. Nie trzeba logować się do konta, po prostu podaje się dane karty, ale pobiera dodatkową prowizję 3,5%.

Po otrzymaniu maila, że wiza została przyznana, należy wejść na stronę wizową w zakładkę „Check your Visa Status” i po wpisaniu danych ściągnąć wizę klikając w przycisk „Print Status”. Tylko ten plik ze zdjęciem jest akceptowany na lotniskach, jeśli wydrukujecie maila otrzymanego po przyznaniu wizy, i tak prawdopodobnie na lotnisku będziecie musieli szukać pliku na stronie wizowej.


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 259 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna
Autor Wiadomość
#161 PostWysłany: 13 Lip 2020 13:36 

Rejestracja: 03 Maj 2014
Posty: 537
Loty: 199
Kilometry: 289 509
Ostrzeżenia: 1
niebieski
Ale wiesz, że mamy lipiec 2020??;-)
A o wizę możesz aplikować najwcześniej m-c przed wylotem....[/quote]

Dlatego napisałem, że trzeba by wyrabiać powoli ;)
Ale na stronie nie ma możliwości wyrabiania wiz dla Polaków i nie wiem jak długo ta sytuacja się utrzyma.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
#162 PostWysłany: 13 Lip 2020 13:38 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22321
Dopóki sytuacja na miejscu się uspokoi. Chyba India mają na razie lockdown i nie puszczają innych do Indii. Ja bym poczekał do paźdiernika/listopada
Góra
 Profil Relacje PM off
mathew77 lubi ten post.
 
      
#163 PostWysłany: 13 Lip 2020 17:06 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1440
złoty
mathew77 napisał(a):
Lot mam w styczniu 2021r.
Wize juz powoli by trzeba wyrabiac.


Przed pandemią e-wizę można było wyrobić od chyba 90 dni przed wylotem a najpóźniej trzeba było chyba 4 dni przed. Prosta sprawa, wypełniasz wniosek online, płacisz opłatę wizową, dostajesz na maila wizę za kilka godzin, góra jeden dzień.
Teraz naprawdę trudno prorokować jak będzie, ale może być źle, bo w Indiach pandemia jest cały czas na mocnej tendencji wzrostowej. Jest ryzyko, że za kilka miesięcy wyprzedzą USA w roli lidera liczby zarażeń. Moim zdaniem bezpieczne wyjazdy do Indii będą możliwe dopiero po pojawieniu się powszechnie dostępnych szczepionek na covid.
Góra
 Profil Relacje PM off
mathew77 lubi ten post.
 
      
#164 PostWysłany: 14 Lip 2020 22:24 

Rejestracja: 03 Maj 2014
Posty: 537
Loty: 199
Kilometry: 289 509
Ostrzeżenia: 1
niebieski
meczko napisał(a):
mathew77 napisał(a):
Lot mam w styczniu 2021r.
Wize juz powoli by trzeba wyrabiac.


Przed pandemią e-wizę można było wyrobić od chyba 90 dni przed wylotem a najpóźniej trzeba było chyba 4 dni przed. Prosta sprawa, wypełniasz wniosek online, płacisz opłatę wizową, dostajesz na maila wizę za kilka godzin, góra jeden dzień.
Teraz naprawdę trudno prorokować jak będzie, ale może być źle, bo w Indiach pandemia jest cały czas na mocnej tendencji wzrostowej. Jest ryzyko, że za kilka miesięcy wyprzedzą USA w roli lidera liczby zarażeń. Moim zdaniem bezpieczne wyjazdy do Indii będą możliwe dopiero po pojawieniu się powszechnie dostępnych szczepionek na covid.


Covidem się nie przejmuję bo nie zachoruję. Poza tym USA maja 320mln mieszkańców a Indie prawie 1.5mld. I te ich kąpiele.
Mam Al Jazeerę więc wiem jak jest w Indiach. Oglądam na bieżąco. Do tego parę kanałów z Indii. Syf, brud i gemela :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#165 PostWysłany: 14 Lip 2020 22:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
"Mam Al Jazeerę więc wiem jak jest w Indiach."

To jest tak piękne, ze chyba ustawie sobie w podpisie :lol:
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.
 
      
#166 PostWysłany: 18 Lip 2020 16:21 

Rejestracja: 03 Maj 2014
Posty: 537
Loty: 199
Kilometry: 289 509
Ostrzeżenia: 1
niebieski
nick napisał(a):
"Mam Al Jazeerę więc wiem jak jest w Indiach."

To jest tak piękne, ze chyba ustawie sobie w podpisie :lol:

Spoko:)
Tylko prócz tego ja mam 70 kanałów indyjskich w TV :) A ile ty masz ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#167 PostWysłany: 18 Lip 2020 17:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
@mathew77 Nie zrozumiałeś żartu :lol:
Tak na marginesie , w dzisiejszych czasach dzięki iptv ponad 1000 kanałów z Indii emitowanych przez ponad 900 nadawców ( (https://en.wikipedia.org/wiki/Lists_of_television_channels_in_India )jest dostępne dla każdego, kto ma internet - więc znaczna częś gdzieś Ci uciekła.
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#168 PostWysłany: 11 Sie 2020 16:09 

Rejestracja: 03 Maj 2014
Posty: 537
Loty: 199
Kilometry: 289 509
Ostrzeżenia: 1
niebieski
-- 11 Sie 2020 16:05 --

nick napisał(a):
@mathew77 Nie zrozumiałeś żartu :lol:
Tak na marginesie , w dzisiejszych czasach dzięki iptv ponad 1000 kanałów z Indii emitowanych przez ponad 900 nadawców ( (https://en.wikipedia.org/wiki/Lists_of_television_channels_in_India )jest dostępne dla każdego, kto ma internet - więc znaczna częś gdzieś Ci uciekła.

Nie uciekło. Ustawiłem to co mnie interesuje. Część podzieliłem tematycznie: Sport, Natura, News. Resztę wywaliłem.


Ostatnio edytowany przez Kashpir, 11 Sie 2020 16:57, edytowano w sumie 1 raz
„Off topic” odbieganie w wypowiedzi od istoty sprawy w danym temacie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#169 PostWysłany: 23 Sie 2022 19:55 

Rejestracja: 10 Mar 2011
Posty: 52
Jak teraz wygląda temat? Jakie jest ryzyko że nie dostanę wizy? Chodzi mi o to czy najpierw starać się o wizę a potem dopiero kupować loty czy spokojnie mogę kupić loty wcześniej? Interesuje mnie październik/listopad.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#170 PostWysłany: 20 Wrz 2022 12:26 

Rejestracja: 13 Cze 2013
Posty: 154
Loty: 107
Kilometry: 135 181
Wylatuje do Indii 8 października i paszport mam ważny jeszcze ok. 9 miesięcy. Jak mi wiadomo wymagana ważność paszportu do Indii to 6 miesięcy, ale na jednym z portali przeczytałem, że do wizy wymagana jest ważność 12 miesięcy. Czy ktoś ma sprawdzone info na ten temat?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#171 PostWysłany: 20 Wrz 2022 12:34 

Rejestracja: 07 Lut 2014
Posty: 793
niebieski
Zerknij na oficjalne strony rządowe immigration rules, a nie na portale. Co portal, to inny prorok.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#172 PostWysłany: 20 Wrz 2022 12:38 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2381
platynowy
W przypadku bezpośredniego lotu z Polski do Indii, TIMATIC mówi:

Cytuj:
Document Validity:
Passports and other documents accepted for entry must be valid for the period of intended stay.


Tak więc wpuszczą cie do samolotu, o ile twój paszport będzie ważny co najmniej do dnia na który masz zarezerwowany lot powrotny.

Co do przepisów podczas przekraczania granicy w Indiach niestety nie wiem. TIMATIC powinien mieć dane które się pokrywają z przepisami danego państwa. Możesz spróbować napisać do ambasady.
Góra
 Profil Relacje PM off
Joozek25 lubi ten post.
 
      
#173 PostWysłany: 06 Lis 2022 17:20 

Rejestracja: 10 Wrz 2022
Posty: 90
https://wise.com/pl/blog/wiza-do-indii

Czy aplikowal ktos o wize do Indii ostatnimi czasy?
Czy informacje zawarte powyzej sa poprawne? w skrocie: e-procedura, 127zl, skany paszportu i zdjecie?
Jaki jest czas oczekiwania?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#174 PostWysłany: 06 Lis 2022 19:41 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1440
złoty
Szukanie informacji wizowej na stronach reklamowych dostawcy usług finansowych to - delikatnie mówiąc - nieporozumienie :-)
Zwłaszcza że ta strona zamiast na oficjalną stronę z e-wizami przekierowuje na jakąś inną - najpewniej komercyjnego pośrednika, który tu jest zupełnie niepotrzebny.

Tu jest oficjalna strona do wyrabiania indyjskiej e-wizy, ze wszystkimi informacjami:
https://indianvisaonline.gov.in/evisa/tvoa.html
pod "instructions for applicant"

Nie mam świeżych doświadczeń, ale jeszcze sprzed pandemii. Dostałem e-wizę w ciągu kilku godzin od wysłania wniosku.
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#175 PostWysłany: 09 Lis 2022 02:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Cze 2013
Posty: 1109
Loty: 4
Kilometry: 5 374
srebrny
to świeżo napiszę, link do strony jaki podał @meczko jest właściwy (https://indianvisaonline.gov.in/evisa/tvoa.html).
ETA przychodzi po kilkunastu godzinach.

Oczywiście nie wszystko działa jak należy, chyba chcą już na wstępie zaznajomić klienta z lokalnymi porządkami.
Przy płatności pokazuje się zawsze na czerwono "Transaction Failed". Nie należy się zrażać ani płacić ponownie. Odpowiednia kwota jest na karcie blokowana, a po paru godzinach wskakuje status płatności na "Visa processing fee for Application Id ..... has already been paid". Po następnych paru powinna być ETA na mejlu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
6 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#176 PostWysłany: 10 Lis 2022 11:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2017
Posty: 3398
Loty: 415
Kilometry: 712 547
platynowy
czy ta wiza jest więcej niż jednorazowa? Lecę do Nepalu przez DEL i mam dwie dwudniowe przesiadki. Ambasada "dont have knowledge" :lol:

Załączniki:
in.jpg
in.jpg [ 17.35 KiB | Obejrzany 782 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#177 PostWysłany: 10 Lis 2022 13:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
@marcin.krakow
To i tak nieźle, zawsze mogli Cię namawiać na zdalną naprawę komputera albo przelew na portfel Bitcoin.
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#178 PostWysłany: 10 Lis 2022 17:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Cze 2013
Posty: 1109
Loty: 4
Kilometry: 5 374
srebrny
@marcin.krakow 2x

"e-Tourist Visa Validity period is 30 days from the date of arrival in India. The e-Visa validity period will be stamped on your Passport upon arrival which will be 30 days from the date of entry
Activities Permitted :
Tourism,Recreation,Sight-seeing
Double entries will be granted within the e-Visa validity period stamped on your passport."

@marcin.krakow ETA jest ważne 30 dni, więc pamiętaj, żeby nie zabierać się za to zbyt wcześnie przed wyjazdem
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
marcin.krakow lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#179 PostWysłany: 17 Lis 2022 11:19 

Rejestracja: 10 Wrz 2022
Posty: 90
marcin.krakow napisał(a):
czy ta wiza jest więcej niż jednorazowa? Lecę do Nepalu przez DEL i mam dwie dwudniowe przesiadki. Ambasada "dont have knowledge" :lol:



Przesiadka do 24h na jednym bilecie nie wymaga wizy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#180 PostWysłany: 17 Lis 2022 11:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2017
Posty: 3398
Loty: 415
Kilometry: 712 547
platynowy
być może, ale jak napisałem mam przesiadkę dwudniową.
Zresztą nie ma już tematu, jeden kolega forumowicz podzielił się info, że 30 dniowa jest dwurazowa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 259 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group