Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 63 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 03 Kwi 2019 19:08 

Rejestracja: 22 Mar 2013
Posty: 684
Loty: 203
Kilometry: 369 695
niebieski
To odpowiem sam:
na lotnisku w Bombaju był tylko Airtel i naciągacze chcieli 2000 INR za kartę, miała być aktywna od razu. Tak czy inaczej ich wyśmiałem.

Na mieście kupiłem starter w Vodafone za 350 INR + tip dla pracownika, który oczywiście sam go zaproponował, dałem 150. Warto mieć zdjęcie, ja nie miałem, zrobili mi telefonem.
Oferta 1 GB Internetu dziennie, nielimitowane rozmowy i smsy przez miesiąc.
Karta miała działać kolejnego dnia do samodzielnej aktywacji przez automat na infolinii (trzeba było wprowadzić 4 ostatnie cyfry paszportu i datę urodzenia).
Zasięg pojawił się dopiero po 3 dniach, lecz nie dało się aktywować karty - automat mówił o błędnych cyfrach numeru paszportu. Rozmowy z infolinią nic nie pomogły, odwiedziłem salon Vodafone na Goa. Tam również młoda Pani nie potrafiła aktywować karty po kilku rozmowach z infolinią. Jedyną opcją by karta ruszyła było kupienie doładowania za 250 INR, wtedy aktywacja nie była wymagana co ciekawe.

Internet w Vodafone był wolny mimo dostępności LTE w wielu miejscach. Procedura zakupu karty długa i z komplikacjami, ale może po prostu mieliśmy pecha, że pracownik w Bombaju źle wprowadził dane do systemu, ciężko powiedzieć co poszło nie tak. Vodafone jednak nie polecam, może Airtel jest lepszy jeśli chodzi o prędkość Internetu.
Góra
 Profil Relacje PM off
Martinuss lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
#42 PostWysłany: 03 Kwi 2019 19:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2018
Posty: 1698
Loty: 261
Kilometry: 277 323
złoty
@KondzikS

No to faktycznie słabo to wygląda bo ponad 3 dni bez neta to katorga. Dlatego dobrym pomysłem na przeczekanie aż uruchomią SIM jest używanie Ukraińskiej karty SIM Kyivstar gdyż mają dobre ceny internetu na cały świat ;-)
Dla przykładu Indie są w w drugiej kategorii cenowej czyli 60 UAH (8,50zł na 03.04.2019 19:15) za 100 MB transferu.
Na większość krajów paczka 100 MB zaczyna się już od 35 UAH (4,96zł) także warto skorzystać jeśli jest sie przejazdem i od razu chce się korzystać z neta ;-)
https://kyivstar.ua/en/mm/roaming
Image
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
KondzikS lubi ten post.
 
      
#43 PostWysłany: 23 Maj 2019 15:04 

Rejestracja: 23 Kwi 2019
Posty: 25
Loty: 173
Kilometry: 209 847
To ja trochę dodam o swojej aktywacji.

Miejsce akcji Vodafone (Bangalore, Whitefield). Informacja od konsultanta (2 różnych, byłem ze znajomym): prepaid tylko dla turystów, tzn pobyt do 2 miesięcy. Na dłuższy pobyt (ja będę tu z przerwami do października) należy wybrać postpaid.

Dokumenty: paszport, wydruk e-wizy (pomimo, że to mój drugi pobyt na niej i do przekroczenia graniczy wystarczy wbita wizowa pieczątka w paszporcie) + zdjęcie (oczywiście robią telefonem.
Aktywacja za darmo.
Chciano ode mnie pobrać kaucję, ale wynegocjowałem jej brak.
Adres to oczywiście hotel (uwaga: konsultant ostrzegł, że może się zdarzyć weryfikacja adresu przez Vodafone: dzwonią, podjeżdżają od wskazany we wniosku adres i abonent musi tam być ;)
Osoba kontaktowa w Indiach: podałem dane osoby, z którą się kontaktowałem w sprawie rezerwacji w hotelu, z hotelowym numerem telefonu i z informacją, że to hotel.
Alternatywny telefon: mój polski numer.
Aktywacja: po godzinie, prędkość internetu 10 Mbps
Pakiet: RED Basic 20 GB/mies, nielimitowane rozmowy w Indiach, 100 SMS; cena 299 INR +Tax (~350 total) - więc trochę gorzej niż prepaid.
Okres wypowiedzenia: 2 dni :shock: (ale to zweryfikuję w październiku)

Znajomy aktywował mniej więcej w tym samym czasie, podał mój numer jako alternatywny (zamiast jako osoby kontaktowej w Indiach), negocjował 40 GB/mies za tą samą cenę (oferta dla firm, którą przez pomyłkę początkowo mu zaproponowano). Pierwszy SMS dot. możliwości aktywacji przyszedł po ok. 12 godzinach (był zajęty). Próba aktywacji wieczorem - nieudana (brak możliwości realizowania połączenia). Kontakt na infolinię: o 10 następnego dnia będzie można aktywować. Udało się. Efekt: ~40h od zakupu do aktywacji i pakiet 20GB. Albo osoby tylk z alternatywnym numerem zagranicznym traktowane są lepiej ;) albo miał po prostu mniej szczęścia, albo zbyt agresywnie negocjował 40GB ;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 17 Gru 2019 12:47 

Rejestracja: 18 Gru 2013
Posty: 873
złoty
Ktoś ostatnio walczył w tym temacie, jakieś zmiany?

Widzę w obu sieciach bardzo podobną ofertę za 297 RS. Chyba podejdę do Airtela na lotnisku w Delhi, ciekawo czy tam też ją zaoferują czy będą próbowali wcisnąć tą 3krotnie droższą o dłuższej ważności :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 07 Paź 2022 21:55 

Rejestracja: 11 Wrz 2016
Posty: 101
Loty: 91
Kilometry: 204 044
Pytanie czy ktoś ostatnio nabywał kartę internetową/telefoniczną na lotnisku w Bombaju?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 13 Paź 2022 13:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Lis 2011
Posty: 419
niebieski
bamber7 napisał(a):
Pytanie czy ktoś ostatnio nabywał kartę internetową/telefoniczną na lotnisku w Bombaju?

ja nie, ale planuje podróż od stycznia i znalazłem na allegro e-sim indyjskie.
czy to dziala , nie wiem , z chęcią dowiedziałbym sie czy ktos z tego korzystał.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 13 Paź 2022 14:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2016
Posty: 402
srebrny
Byłem w Delhi w czerwcu na krótko.
Załadowałem apkę Airalo i kupiłem pakiet od Indicomm za 5 USD (1 GB).
Internet działał bez problemu - bez szukania fizycznej karty i aktywacji.
W innych krajach korzystałem również z DENT-a i również polecam.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#48 PostWysłany: 16 Paź 2022 11:38 

Rejestracja: 16 Sie 2018
Posty: 93
1 GB na 7 dni czy 1 GB dziennie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 16 Paź 2022 18:50 

Rejestracja: 22 Wrz 2012
Posty: 1263
niebieski
@leon86:Image
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 17 Paź 2022 22:59 

Rejestracja: 17 Paź 2022
Posty: 12
Właśnie wróciłem z Indii i mam na sprzedaż kartę SIM z sieci Airtel (pakiet był do 16.10.200). Kupiona w New Delhi na lotnisku - skasowali mnie 450 rupii, ale aktywowali w 2-3h.
Góra
 Profil Relacje PM off
leon86 lubi ten post.
 
      
#51 PostWysłany: 18 Paź 2022 13:06 

Rejestracja: 16 Sie 2018
Posty: 93
Napisałem pw
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 20 Paź 2022 09:14 

Rejestracja: 24 Sty 2012
Posty: 77
Loty: 108
Kilometry: 262 558
@Elrian
Czy możesz napisać gdzie na lotnisku DEL szukać stanowiska Airtela ? Jaki pakiet jest za 450 ? Ile czasu zajmuje procedura zakupu karty SIM , jakie dokumenty niezbędne (wiza, zdjęcie), jest potrzeba potwierdzania zamieszkania ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 23 Paź 2022 07:31 

Rejestracja: 16 Sie 2018
Posty: 93
Kiosk Artiela jest przy wyjściu numer 4, nadal na terenie lotniska, jak wyjdziesz to wrócisz do środka, za 450 jest pakiet 1 GB dziennie, płatność tylko gotówką, robią skan paszportu i zdjęcie telefonem. Karta kupiona koło 8 rano o 12 była aktywna, co do jakość to ja kupiłem tą ofertę z esim polecana wyżej i działa dużo lepiej niż sim Artiela zony
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#54 PostWysłany: 17 Lis 2022 07:08 

Rejestracja: 24 Sty 2012
Posty: 77
Loty: 108
Kilometry: 262 558
Mam ważną kartę SIM ( Vi -Vodafome) do odstąpienia za symboliczną kwotę+koszty przesylki(InPost). Karta ważna do 29.11.2022 (1,5GB dziennie) - mogę wysyłać 22.11. Teoretycznie za pomocą aplikacji Vi można kartę doładować (jednocześnie przedluzając jej ważność) zwyklą kartą kredytowa (niekoniecznie indyjską). Szczególy pw.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 05 Sty 2023 15:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 1061
Loty: 468
Kilometry: 472 873
niebieski
Jeśli ktoś ma do sprzedania kartę SIM działającą co najmniej do 20.02.2023 to poproszę o kontakt.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 05 Lut 2023 10:47 

Rejestracja: 05 Lut 2023
Posty: 1
Z chęcią kupię aktywną kartę SIM :)

Proszę o kontakt na priv.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 06 Paź 2023 21:32 

Rejestracja: 03 Mar 2013
Posty: 24
Loty: 373
Kilometry: 780 201
Czy ktoś ostatnio miał przyjemność kupować kartę lokalną SIM na mieście poza lotniskiem?
Wybieram sie za 2 tygodnie i chciałbym wiedzieć jak teraz sprawy wyglądają.
Dzięki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 01 Lis 2023 13:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Mar 2011
Posty: 152
Informacja z końca września lotnisko Bombaj
Karta sim AIRTEL kupisz bezpośrednio na prawo PRZED wyjściem na zewnątrz z lotniska.
700 rupii, ważna 30dni, 400za kartę i 300 za aktywację ze zdjęciem i całą obsługę czasowo trwało to około 15 minut, wszystko sprawnie i na miejscu
Internet - na tym najbardziej mi zależało działał już po 10 minutach. W ciągu 2 tyg nie było żadnego problemu w Bombaj, Jajpur, Agra, Delhi
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 02 Lut 2024 13:12 

Rejestracja: 05 Paź 2022
Posty: 927
Loty: 6
Kilometry: 12 016
niebieski
@kazik_1983 jak udało ci się kupić? Ode mnie chcieli referencje: nr telefonu indyjskiego i adres, nie mógł być hotelu.

Ostatecznie kupiłem za 1000 INR w mieście, operator Jio, karta ważna 30 dni, 1.5g miesięcznie, sms i dzwonienie bez limitu. Nie chcieli sprzedać nic tańszego. Kupowałem w jakimś sklepiku z telefonami, całą ulica była nimi usiana. Co ciekawe, nie robili rejestracji, nie chcieli paszportu ani żadnych dokumentów, karta działała od razu po włożeniu do telefonu.

Pytałem w kilku innych sklepach, wszędzie chcieli 1000-1200 INR za podobne oferty, więc się w końcu poddałem.

Co ciekawe, niedługo potem spytałem w innym sklepie i tam wołali 300 INR za podobną ofertę. Ale już miałem to nie brałem. A jeszcze później zaczepił mnie gość na stacji i proponował kartę za 700 INR. Mówił, że 300 INR to oferta dla lokalnych Indusów, a zagraniczni to właśnie 700 płacą bo tak operator dolicza jakieś opłaty. No ale jak to w Indiach nie wiadomo czy to prawda czy tylko naciągają.
_________________
Czy The Office US jest najlepszym serialem komediowym?
Zdania są podzielone. Niektórzy mówią, że tak, inni że owszem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 04 Lut 2024 09:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Mar 2011
Posty: 152
Piotr, nie wiem co odpowiedzieć, może trafiłeś na kogoś - jakiś ciężki zachłanny - uparty przypadek.
Punk Artiel był praktycznie bezpośrednio przy wyjściu z terminala po prawej stronie. teraz już nie pamiętam jakie oznaczenie miało to wyjście.
Góra
 Profil Relacje PM off
oskiboski lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 63 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group