Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 182 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna
Autor Wiadomość
#141 PostWysłany: 27 Maj 2016 14:40 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7790
Myślę że należało by się zapytać bezpośrednio w ambasadzie Indii (lub firmie obsługującej wydawanie wiz, bo sama ambasada tym się nie zajmuje). W USA wystarczają dwa paszporty, ale jak jest w Indiach to kto ich tam wie ;)
A stary paszport dezaktywują dopiero przy odbiorze nowego.

(przeniosłem do wątku o indyjskich wizach)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
#142 PostWysłany: 27 Maj 2016 14:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
otrzymałeś odpowiedz ,jeśli dalej nie wiesz/nie wierzysz to nie zawracaj #### na forum tylko rusz zad i zadzwoń do ambasady
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#143 PostWysłany: 27 Maj 2016 15:14 

Rejestracja: 19 Cze 2014
Posty: 387
Loty: 40
Kilometry: 78 827
No oczywiście, że ruszę dupę ... już nawet ruszyłem i dzwoniłem nawet do BLS w innej sprawie, dotyczącej wizy. Niekoniecznie są zorientowani, a przynajmniej ta Pani nie była pewna na 100 % :) Zanim to zatem zrobie ponownie chciałem poznać więcej niż jedną lakoniczną opinię w tej sprawie ... szukam tropu/ a nuż ktoś ma jakieś doświadczenia praktyczne w tej kwestii bo niełatwo znaleźć kompetentną i rzeczową odpowiedź nawet u źródła nie podpartą żadnym "chyba" ;) Bo ja pisze Washington w Indiach to nigdy nic nie wiadomo ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#144 PostWysłany: 09 Paź 2016 21:38 

Rejestracja: 07 Paź 2016
Posty: 10
hej mam pytanie. wybieram się do Indii z biletem w jedną stronę, a później zobaczę. generalnie kierunkiem będzie dalej Azja, a nie powrót do Polski.
na stronie bls jest napisane w wymaganych dokumentach :
Kopia biletu lotniczego lub rezerwacji lotniczej (w obie strony)

Jak mogę obejść to wymaganie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#145 PostWysłany: 09 Paź 2016 21:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
W Schengen jest baza SIS (Sirene). Stary paszport możesz używać do końca ważności. Do bazy dopisuje się dokumenty skradzione/utracone w celu uniknięcia możliwości posłużenia się takim dokumentem przez osobę trzecią. Dokument który utracił ważność wskutek wymiany jest unieważniany tylko fizycznie poprzez wycięcie połowy trzeciej strony. Nie widnieje w żadnej bazje jako utracony.
ATX napisał(a):
Nie wiedziałem gdzie to umieścić a zastanawia mnie taka kwestia.

Składam wniosek o nowy paszport (w międzyczasie jak rozumiem używam starego jeśli jest ona nadal ważny ponad pół roku)
Z taką myślą, żeby ubiegać o wizę , ale jednak stwierdzam, że wyrabianie paszportu trwa za długo i mogę się nie wyrobić z wizą. Uzyskuję ją w tym starym, w związku z tym ...

a) nowego nie odbieram (zrobię to po powrocie za ok. 2 miesiące) i stary paszport działa normalnie, nie mam z tym żadnych komplikacji. Nowy "cierpliwe" sobie w urzędzie te 2 miechy czeka (czy może jest jakis termin max odbioru paspzortu?)

b) jest jakas ogólna baza paszportów gdzie wbiją mi po jakimś czasie (?) że stary już nie działa i mam używać nowy (ale to chyba możliwe dopiero jak go odbiorę i stary mi "przedziurkują") Czy jest możliwe, żeby jakoś "zablokowali" mi ten stary nawet jak nie odbiorę nowego i to było widoczne na granicach (UE, poza UE?) Czy jest w ogóle taki system ?
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#146 PostWysłany: 23 Sty 2017 22:08 

Rejestracja: 19 Lis 2014
Posty: 9
Hej, lecę z Dubaju do Delhi 19/02 z biletem w jedną stronę, dalej chce się przedostać drogą lądową do Nepalu lub polecieć do Bangkoku.

Na stronie BLS jest:
"Kopia biletu lotniczego lub rezerwacji lotniczej (w obie strony)"

Co zrobić w tym wypadku ? Załączyć bilet w jedną stronę ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#147 PostWysłany: 10 Paź 2017 07:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sty 2012
Posty: 157
czy tradycyjne wizy do indii sa wazne od daty wystawienia czy tez mozna sobie wybrac samemu dzien i miesiac?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#148 PostWysłany: 10 Paź 2017 08:41 

Rejestracja: 06 Lut 2013
Posty: 934
Loty: 2
Kilometry: 4 884
niebieski
Od daty wystawienia.

Przy okazji starał się ktoś o wizę na dwa wyjazdy jednocześnie? Mieszczą się w 6 miesiącach.
Raz trzy tygodnie południe Indii grudzień/styczeń i powrót do Polski. Drugi raz Sikkim kwiecień/maj dwa tygodnie.

Czy do Sikkimu przy wizie dostaje się jakas specjalna zgode/"wize"? Bo coś o tym słyszałem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#149 PostWysłany: 10 Paź 2017 09:09 

Rejestracja: 21 Lis 2011
Posty: 17
Jest nowy rodzaj wizy,pięcioletnia z wielokrotnym wjazdem cena 1000 zł.
Góra
 Profil Relacje PM off
PawelGa lubi ten post.
PawelGa uważa post za pomocny.
 
      
#150 PostWysłany: 10 Paź 2017 11:01 

Rejestracja: 06 Lut 2013
Posty: 934
Loty: 2
Kilometry: 4 884
niebieski
Ha! Chciałbym mieć pewność/zaplanować, że przez te pięć lat będę latał do Indii. Chciałbym nawet, ale życie :-)

Na razie doprecyzuję swoje pytanie, może miał ktoś taką sytuacje.
Mam bilety na dwie podróże:
22.12 - 14.01 KRK - BLR - KRK (docelowo Kerala)
27.04 - 13.05 KSC - DEL - KSC (docelowo Sikkim)

Chciałbym dostać na nie jedną 6-miesiączną wizę i zaoszczędzić pieniądze. Zgłaszał ktoś dwie podróże wnioskując o wizę w Warszawie?

I drugie pytanie - jak z wjazdem do Sikkimu? Zgoda właśnie przy wnioskowaniu o wizę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#151 PostWysłany: 12 Paź 2017 05:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sty 2012
Posty: 157
jezeli zlozysz wniosek tuz przed wyjazdem to powinienes zmiescic sie w 6 miesiacach, zaznacz tylko ze chcesz multi entry, all ports i wsio. nie powinno byc problemu. nie ma koniecznosci chyba zglaszac 2ch podrozy, skoro bedziesz mial wize wielowjazdowa.

do sikkim rzeczywiscie trzeba chyba jakies pozwolenie, ja wyrabialem chyba w darjeling, pieczatke do paszportu wbijaja na jakims posterunku przy drodze do sikkim z tego co pamietam.
Góra
 Profil Relacje PM off
PawelGa lubi ten post.
PawelGa uważa post za pomocny.
 
      
#152 PostWysłany: 18 Lis 2017 22:37 

Rejestracja: 07 Paź 2016
Posty: 10
czy ktoś aplikował o tursytyczną wizę na 5 lat? teraz jest to możliwe. na stronie jest napisane:
"W przypadku składania wniosku o wizę 5 - letnią (turystyczną, jak i biznesową), aplikant powinien zjawić się osobiście (w godzinach 9.00-13.00) w celu oddania danych biometrycznych. W przeciwnym razie wniosek nie zostanie przyjęty do momentu stawiennictwa osobistego"
czy zadają oni jakieś pytania dotyczące "motywów" wizy na tak długi czas? ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#153 PostWysłany: 18 Lis 2017 22:49 

Rejestracja: 06 Lut 2013
Posty: 934
Loty: 2
Kilometry: 4 884
niebieski
Ostatnio dzwoniliśmy do BLS, bo dwa wyjazdy do Indii przed nami (czwarta i piąta podróż w sumie).
Wiza na 5 lat = rozmowa z ambasadorem, ale Pani zachęcała, że nie ma jakiś problemów.
Góra
 Profil Relacje PM off
lena165 lubi ten post.
 
      
#154 PostWysłany: 17 Paź 2018 15:29 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
czesc
kilka razy bralem e-vize i placilem 50$
dzis wyskakuje 80....kiedy byla zmiana ceny?

bede w Indiach w listopadzie i pozniej w styczniu. jak mam zaznaczyc ze chce wize 90 lub 180 dni?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#155 PostWysłany: 25 Paź 2018 17:45 

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 335
niebieski
Pytanie odnosnie wniosku o e-visa: czy trzeba zalaczyc zdjecie ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#156 PostWysłany: 25 Paź 2018 18:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2012
Posty: 1403
niebieski
@Kian i jak z tą ceną? 80 jednak?

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#157 PostWysłany: 25 Paź 2018 19:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Siemion napisał(a):
Pytanie odnosnie wniosku o e-visa: czy trzeba zalaczyc zdjecie ?

Yep i format musi sie zgadzac. ;)

Kian napisał(a):
czesc
kilka razy bralem e-vize i placilem 50$
dzis wyskakuje 80....kiedy byla zmiana ceny?

bede w Indiach w listopadzie i pozniej w styczniu. jak mam zaznaczyc ze chce wize 90 lub 180 dni?


10.07.2018 byla podwyzka na $80.
Btw Amerykanie placa podwojnie i to mi sie podoba! 8-)

e-Visa wazna jest 120 dni od daty wystawienia i mozesz przebywac max. 60 dni.
Jesli chodzi ci o dluzszy pobyt to musisz zalatwiac tradycyjna wize w konsulacie.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
Siemion uważa post za pomocny.
 
      
#158 PostWysłany: 26 Paź 2018 15:58 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
80 dolarow niestety. nie ma mozliwosci zrobic online na 3 lub 6 m-c...troche upierdliwe jest odpowiadanie na te wszystkie pytania. przyszla po 48h
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#159 PostWysłany: 26 Paź 2018 16:16 

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 335
niebieski
@Kian - widze, ze przechodziles proces. W jakim formacie przygotowac sobie zdjecie. Jakis max rozmiar ?
To zdjecie to tak normalne zeskanowane czy jakos *specjalnie* trzeba.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#160 PostWysłany: 26 Paź 2018 16:48 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
zdjecia robilem na biegu. chca w jpg ale zdjecie paszportu w pdf :D

nie pamietam jakie wymagania-jak bylo za duze uzywalem programu do zmniejszania.

ja zrobilem foto z paszportu czarno biale- powinno byc chyba kolorowe ale przeszlo.

ogolnie musisz sobie dluzsza chwile zarezerwowac.
Góra
 Profil Relacje PM off
Siemion uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 182 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group