Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 269 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Następna
Autor Wiadomość
#201 PostWysłany: 20 Lip 2017 21:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Maj 2012
Posty: 1671
Loty: 1
Kilometry: 122
niebieski
QbaqBA napisał(a):
- kto zabił Kennedy'ego?
- czy prawdą są permanentne opóźnienia lotów wewnątrz Indonezji?


- którego?
- najpewniejsze linie jeżeli chodzi o punktualność to Garuda i tu raczej nie ma problemów, najmniej pewne to Lion Air i tu niestety może się zdarzyć wszystko. Przy liniach z grupy Lion Air brałbym poprawkę na opóźnienia. Pamiętaj też że tam są wulkany które potrafią uziemić cały ruch lotniczy na kilka dni.
Góra
 Profil Relacje PM off
QbaqBA lubi ten post.
 
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#202 PostWysłany: 25 Lip 2017 08:41 

Rejestracja: 07 Cze 2017
Posty: 5
Taxi w Labuan Bajo lotnisko-port to 50k u taksówkarzy.
3/4 lotów w Indonezji mieliśmy mniej lub bardziej opóźnione, lepiej założyć zapas.
Góra
 Profil Relacje PM off
QbaqBA lubi ten post.
 
      
#203 PostWysłany: 13 Maj 2018 21:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Lis 2014
Posty: 214
Loty: 118
Kilometry: 365 764
Witam. Zastanawiam się czy w połowie czerwca nie wyskoczyć do Ubud na 8-9 dni. Ktoś może jest na miejscu lub orientuje sie jak sytuacja z wulkanami?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#204 PostWysłany: 13 Maj 2018 21:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2013
Posty: 348
Loty: 625
Kilometry: 828 085
niebieski
Bylem tam pare dni temu. Wulkany na Bali spokojne, nic sie nie dzieje. Byla pare dni temu mala eurupcja wulkanu na Jawie kolo Yogyakarta.

Sent from my SM-A520F using Tapatalk
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#205 PostWysłany: 13 Maj 2018 23:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
dan19 napisał(a):
Witam. Zastanawiam się czy w połowie czerwca nie wyskoczyć do Ubud na 8-9 dni. Ktoś może jest na miejscu lub orientuje sie jak sytuacja z wulkanami?

Wulkany mają to do siebie, że są, bez względu na chęć przyjazdu przez @dan19
Ściągnij sobie Info BMKG
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
OSK lubi ten post.
 
      
#206 PostWysłany: 14 Maj 2018 06:45 

Rejestracja: 19 Mar 2014
Posty: 1707
Loty: 637
Kilometry: 1 066 169
srebrny
@cypel jest tam opcja zmiany języka na angielski, bo nie widzę?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#207 PostWysłany: 14 Maj 2018 07:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
Z tego co pamiętam to nie ma (już odinstalowałem bo wyjazd się skończył :( )
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#208 PostWysłany: 14 Maj 2018 08:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Lis 2014
Posty: 214
Loty: 118
Kilometry: 365 764
cypel napisał(a):
dan19 napisał(a):
Witam. Zastanawiam się czy w połowie czerwca nie wyskoczyć do Ubud na 8-9 dni. Ktoś może jest na miejscu lub orientuje sie jak sytuacja z wulkanami?

Wulkany mają to do siebie, że są, bez względu na chęć przyjazdu przez @dan19
Ściągnij sobie Info BMKG

Dzięki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#209 PostWysłany: 15 Maj 2018 11:58 

Rejestracja: 15 Maj 2018
Posty: 3
Hej,


w czerwcu wraz z żoną będziemy na Bali, pierwsza wyprawa do Azji :D
Jesteśmy totalnymi lajkami odnośnie takich wypraw, oczywiście kwestie ubezpieczenia, szczepień czy zakupu muggi dograliśmy ;)
Jednak mam pytanie odnośnie hoteli jak zaapatrujecie się na kwestie moskitery w pokojach hotelowych?
W niektórych nie ma, piszę tu o hotelach o lepszym standardziej, zazwyczaj jakiś kompleksie hotelowym.
Kierowaliście się przy wyborze hotelu czy posiada moskitere?

Druga kwestia to wymiany waluty jak i gdzie najlepiej wymienić walutę u nas usd i na wyjeżdzie na ich walutę? Czy jak radzicie?

Trzecia kwestia to szczepienia niestety przez ciągłe przeziebienie dopiero teraz będziemy się szczepić czy lepiej wybrać mniejszą ilość szczepionek typu żółtaczka, dur i nie obciążać organizmu wszystkim na raz czy dorzucić tężec, polio, krztusiec i itp?

Odnośnie wizy to czytałem, że dogramy wszystko na lotnsku.
Czy sugerujecie wynajęcie auta, czy złapanie auta z kierowcą? Robiliście międzynarodowe prawo jazdy?

Dzięki !
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#210 PostWysłany: 15 Maj 2018 12:06 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8588
złoty
Cytuj:
Jesteśmy totalnymi lajkami odnośnie takich wypraw

:roll: :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#211 PostWysłany: 15 Maj 2018 12:10 

Rejestracja: 25 Lis 2013
Posty: 1595
Loty: 386
Kilometry: 569 051
niebieski
Moskitiera na Bali nie będzie potrzebna, nie ma tam żadnych komarów.
Płaciłem kartą z T-mobile i wypłacałem z bankomatów kasę, nie brałem żadnej gotówki z PL.
Polecam wynajęcie auta z kierowcą, ceny od 40-50$ za dzień bez limitu kilometrów.
Krótsze trasy Uber lub GO-JEK.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#212 PostWysłany: 15 Maj 2018 12:14 

Rejestracja: 15 Maj 2018
Posty: 3
boots napisał(a):
Cytuj:
Jesteśmy totalnymi lajkami odnośnie takich wypraw

:roll: :lol:



:oops: :oops: :oops: :? :? :shock: :shock:



pieerx napisał(a):
Moskitiera na Bali nie będzie potrzebna, nie ma tam żadnych komarów.
Płaciłem kartą z T-mobile i wypłacałem z bankomatów kasę, nie brałem żadnej gotówki z PL.
Polecam wynajęcie auta z kierowcą, ceny od 40-50$ za dzień bez limitu kilometrów.
Krótsze trasy Uber lub GO-JEK.


A jak z przewalutowaniem z jakiego banku korzystasz?
Dzięki za pomoc :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#213 PostWysłany: 15 Maj 2018 12:15 

Rejestracja: 25 Lis 2013
Posty: 1595
Loty: 386
Kilometry: 569 051
niebieski
Tak jak pisałem powyżej, wtedy korzystałem z T-mobile usługi bankowe, teraz użył bym zapewne Revoluta.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#214 PostWysłany: 15 Maj 2018 12:40 

Rejestracja: 15 Maj 2018
Posty: 3
-- 15 Maj 2018 12:18 --

pieerx napisał(a):
Tak jak pisałem powyżej, wtedy korzystałem z T-mobile usługi bankowe, teraz użył bym zapewne Revoluta.


Oki dziękuje za pomoc, już analizuje ten temacik.
Zdziwiłem się, że tam nie ma komarów bo dosyć dużo o tym piszą w internecie.

-- 15 Maj 2018 12:40 --

pieerx napisał(a):
Tak jak pisałem powyżej, wtedy korzystałem z T-mobile usługi bankowe, teraz użył bym zapewne Revoluta.


teraz wyjdę na ingoranta ale wolę się podpytać :lol:

W revolut najlepiej założyć konto premium - 7 funtów za miesiąc, czy konto basic wystarczy?
Jak rozwiązałeś sprawę przelewu z konta polskiego na revolut nie poniosłeś dodatkowych kosztów przelewów na ich konto?
Nie chciałbym się wpakować w coś za co będę dodatkował płacił, serdecznei dziękuje.

A i jaką ma przewagę revolut nad t-mobile?
Z tego co widziałem jak wylatujemy 05.06 to kartę najlepiej już zamówić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#215 PostWysłany: 15 Maj 2018 12:53 

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1250
Loty: 34
Kilometry: 85 452
srebrny
To ja dla odmiany polecę https://www.pekao.com.pl/przekorzystne/ - jeżeli nie masz czasu na analizowanie jak przelewać pieniądze itd. to tu masz prościej - zakładasz konto, przelewasz złotówki i wypłacasz/płacisz za granicą w dowolnej walucie po korzystnym kursie. Jedyny haczyk to to, że trzeba jedną płatność w miesiacu + przelać tam min. 500zł miesięcznie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#216 PostWysłany: 15 Maj 2018 13:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2013
Posty: 348
Loty: 625
Kilometry: 828 085
niebieski
pieerx napisał(a):
Moskitiera na Bali nie będzie potrzebna, nie ma tam żadnych komarów.
Płaciłem kartą z T-mobile i wypłacałem z bankomatów kasę, nie brałem żadnej gotówki z PL.
Polecam wynajęcie auta z kierowcą, ceny od 40-50$ za dzień bez limitu kilometrów.
Krótsze trasy Uber lub GO-JEK.


Niedawno wrocilem wiec dodam cos od siebie :)
Komary sa, jestem zywym dowodem z paroma ugryzieniami na ciele ;)
Uzywalem kart revolut i n26. Dodatkowo zainwestowalem w karte sim surfroam aby miec internet.
Kierowcy jakby sie umowili i zadali 600.000 rupii za dzien czyli lekko ponad 40 dolcow.
Na Bali zamiast Ubera jest Grab i Gojek. Korzystalem z Graba. Ceny super. Niestety w niektore miejsca ciezko sciagnac kierowce. Taksowkarze nie bardzo za nimi przepadaja ;)

EDYTA:
Moge dac namiar na kierowce jesli bedzie potrzebny.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#217 PostWysłany: 30 Maj 2018 15:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Cze 2010
Posty: 852
Loty: 95
Kilometry: 156 953
niebieski
jestem na Bali od 4 tygodni, więc chętnie odpowiem na różne pytania , szczególnie że zerknąłem tylko na pierwszą stronę i już dwie odpowiedzi z którymi widzę że się nie zgadzam:
1. komary są, jak to piszę to 4 latają mi po pokoju :) ale na Bali niewielkie zagrożenie malarią, więc moskitiera to trochę przesada
2. apropos konta Przekorzystnego Pekao (mam kartę Master Card)
Kursy są rzeczywiście rewelacyjne, taniej niż w revolucie. Ale UWAGA - wszystkie najpopularniejsze bankomaty na Bali NIE AKCEPTUJĄ tej karty - jedyny bankomat, w którym nie mam problemu z wypłacaniem to Maybank, a one są bardzo rzadko spotykane. Podobnie z terminalami do płatności - tu chyba jeszcze ani razu nie udało mi się zapłacić tą kartą.
Nie zagłębiałem sie, ale podobno to jakaś nowa generacja chipa, której stare, indonezyjskie maszynki nie czytają więc jeśli się da, to polecam podpytać w banku czy nie da się dostać "starszej" karty.
Także akurat na Bali jeszcze ok, bo bankomatów Maybank nie ma dużo, ale są. Ale już na mniejszych wyspach może być duzy problem (na Nusa Penida nei ma żadnego)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#218 PostWysłany: 12 Cze 2018 21:01 

Rejestracja: 12 Cze 2018
Posty: 4
Planuje spędzić 6 dni na Bali 3 dni zwiedzania i 3 dni plażowanie na wyspie Lembongan.
1) Z informacji na różnych forach i blogach wywnioskowałam,że najlepszą bazą wypadową do zwiedzania będzie Ubud, jak myślicie? Chciałabym zobaczyć tarasy ryżowe i kilka świątyń i pojechać na wschód słońca na wulkan.
2)Był ktoś może na wyspie Lembongan, chyba ,że polecacie inne ładne plaże blisko Bali albo na na Bali.
3) Ile jestem wstanie zobaczyć światyń jeśli wynajmę samochód z kierowcą. Wszędzie piszą o gigantycznych korkach, dlatego nie wiem co zaplanować na całodzienną wycieczkę. Pluś jak ktos ma sprawdzonego kierowcę to chętnie bym wzięła namiar na niego.

Z góry dzięki za odpowiedź :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#219 PostWysłany: 12 Cze 2018 21:59 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3528
srebrny
mozesz sie ulokowac w Sanur. samochod z kierowca na caly dzien znajdziesz na ulicy, wystarczy sie umowic na kolejny dzien i negocjowac za ile.

z Sanur dostaniesz sie na Lembognan promem. wyspa na 3 dni w sam raz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#220 PostWysłany: 15 Cze 2018 19:23 

Rejestracja: 12 Cze 2018
Posty: 4
A ile można zwiedzić w ciągu jednego dnia, czy jak zaplanuje 4 świątynie w około Ubud to da radę, bo odległości niby są niedalekie , ale nie wiem jak z tymi korkami.

Myślałam,żeby w ciągu jednego dnia zobaczyć :
- Tegalalang
-Tirta Empul Temple
-Gunung Kawi Temple
-Pura Taman Ayun
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 269 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group