Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 162 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Indonezja, covid
#121 PostWysłany: 14 Wrz 2022 12:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2021
Posty: 126
yoaneska napisał(a):
Co to znaczy "dobrze się ustawić"?

Jest jedna kolejka niezależnie od tego czy masz czy nie masz kodu QR. Tak jak ktoś pisał poniżej, po prostu jedne idą szybciej od drugich ;)

@rafafi,
Accompanied - podręczny, Unaccompanied - rejestrowany.
Co do appki, dodawania szczepień etc. to możesz to sobie darować - nikt tego nie sprawdza, ani nie używa.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
 Temat postu: Re: Indonezja, covid
#122 PostWysłany: 14 Wrz 2022 19:39 

Rejestracja: 01 Cze 2015
Posty: 278
Loty: 111
Kilometry: 260 580
niebieski
Skoro Visa in Arrival jest płatna to czy można za nią zapłacić kartą? A jak nie to są wcześniej kantory/bankomaty?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Indonezja, covid
#123 PostWysłany: 14 Wrz 2022 19:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lip 2015
Posty: 1393
niebieski
Tylko gotówką.Bankomat jest ,ale za kontrolą graniczna.Nie pytałem czy jakoś mnie przepuszczą do bankomatu, bo mozna płacić w różnych walutach .Mmin Euro i Dolary.Zaplacilem Eurasami.
Góra
 Profil Relacje PM off
rafafi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Indonezja, covid
#124 PostWysłany: 14 Wrz 2022 19:48 

Rejestracja: 01 Cze 2015
Posty: 278
Loty: 111
Kilometry: 260 580
niebieski
A jakiś uczciwy kurs mają czy "turystyczny"?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Indonezja, covid
#125 PostWysłany: 15 Wrz 2022 09:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lip 2015
Posty: 1393
niebieski
Zapomniałem dopisać że moja sytuacja dotyczy lotniska Surabaja.Ty pewnie na innym ladujesz.Kurs lekko niekorzystny, ale do przełknięcia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Indonezja, covid
#126 PostWysłany: 15 Wrz 2022 10:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2021
Posty: 126
W Denpasar można płacić kartą - jest terminal przy każdym stanowisku.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
smarzyk lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Indonezja, covid
#127 PostWysłany: 21 Wrz 2022 16:06 

Rejestracja: 01 Cze 2015
Posty: 278
Loty: 111
Kilometry: 260 580
niebieski
Dzięki za informacje. Faktycznie w Denpasar można spłacić kartą. Jako waluta bazowa jest wtedy tutejsza rupia więc chyba będzie wychodzić najkorzystniej na kartach wielowalutowych. Co do kolejek do emigration to faktycznie zależy od szczęścia. Aby szczęściu trochę pomóc staliśmy w dwóch kolejkach i w czasie tego stania sytuacja zmieniała się dramatycznie w poszczególnych.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Indonezja, covid
#128 PostWysłany: 29 Wrz 2022 14:13 

Rejestracja: 30 Kwi 2015
Posty: 739
niebieski
Na stronie AirAsia jest napisane, że po przylocie do Indonezji sprawdzają symptomy Covidu. Rzeczywiście badają? I w jaki sposób? Coś poza mierzeniem temperatury?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Indonezja, covid
#129 PostWysłany: 29 Wrz 2022 17:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2021
Posty: 126
@dajkamienia Tylko kamery sprawdzające temperaturę, ale chyba nie zwracają na to wielkiej uwagi.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
dajkamienia lubi ten post.
dajkamienia uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Indonezja, covid
#130 PostWysłany: 28 Paź 2022 10:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Lut 2017
Posty: 277
Loty: 220
Kilometry: 407 639
niebieski
rafafi napisał(a):
Ok mam tą aplikację i jestem na etapie dodawania szczepień. Wybieramy że się ma 3 szczepienia i tedy trzeba wpisać dane każdego z nich łącznie z dowodem szczepienia. I teraz pytanie. Przecież w zasadzie mam jeden świstek który mówi o 3 szczepieniach. To chyba normalne że jak się ma 3 szczepieni to wcześniej było pierwsze i drugie? Czy załączyć ten sam świstek na każde szczepienie?


Informacyjnie dla potomnych bo też miałem podobny problem, na stronie pacjent.gov.pl na próżno szukać QR kodów na 1 i 2gą dawkę, ale w aplikacji mObywatel w razie czego są i przeszedł ten formularz, choć pewnie i tak tego nikt nie będzie sprawdzać :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Indonezja, covid
#131 PostWysłany: 27 Gru 2022 01:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 1691
Loty: 205
Kilometry: 463 041
srebrny
Był ktoś ostatnio na Bali z dziećmi? Rozumiem, że <18yo nikt nie pyta o szczepienia i covidy (za stroną bali.com, jakąś rządową stroną i innymi blogami), tylko dorośli muszą być zaszczepieni.

Oczywiście co innego loty domestic itp, ale chodzi mi tutaj tylko Bali.
_________________
R.

Pierwsze raz w Afryce: https://www.fly4free.pl/forum/a-na-koniec-ktos-ci-powie-ze-nic-z-tej-afryki-nie-widziales,213,175117
Pojechaliśmy z nastolatkami w kilkumiesięczną podróż dookoła świata: W sto dni dookoła świata
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Indonezja, covid
#132 PostWysłany: 16 Sty 2023 06:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 1691
Loty: 205
Kilometry: 463 041
srebrny
ja też z dziadowską apką (1 gwiazdka w appstore) walczę, i niestety nie przewidzieli że ktoś może mieć certy 2/1 (czyli JJ 1/1 i dokładka), więc wyjdzie w praniu jak oni to traktują i czy ktokolwiek w CEI/DMK/DPS o to spyta
_________________
R.

Pierwsze raz w Afryce: https://www.fly4free.pl/forum/a-na-koniec-ktos-ci-powie-ze-nic-z-tej-afryki-nie-widziales,213,175117
Pojechaliśmy z nastolatkami w kilkumiesięczną podróż dookoła świata: W sto dni dookoła świata
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Indonezja, covid
#133 PostWysłany: 16 Sty 2023 10:12 

Rejestracja: 21 Sty 2015
Posty: 2157
Loty: 138
Kilometry: 282 808
HON fly4free
Apki nikt nie sprawdza, pytają się tylko czy jest.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Indonezja, covid
#134 PostWysłany: 18 Sty 2023 08:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 1691
Loty: 205
Kilometry: 463 041
srebrny
No więc już po fakcie powiem, że albo mamy szczęście (choć w papierach wszystko było ok), albo Azja to inny stan umysłu. W takich Chile czy a Panamie czy Kolumbii każdy świstek 5 razy oglądali na covida, a tutaj nasz transfer wyglądał tak:

Chiang Rai lotnisko - sprawdzili tylko paszporty (!), nie pytali o wizę, nie pytali o covidy, nic. Mieliśmy bilet typu "fly trough", więc border control odbyła się w Chiang Rai i na lotnisku DMK nas tylko przeprowadzono od razu na terminal za kontrolą paszportową (swoją drogą jak ktoś się uprze albo jest nieogarnięty to z takiego lotu flight-trough AirAsia może spokojnie wyjść w DMK na miasto i wówczas jest na nielegalu w Taj... ale to dygresja do dygresji).

Lotnisko DMK przy boardingu nic od nas nie chcieli (nie wiem czy to to kwestia pieczątek na boarding pass z CEI czy co, ale druga babka na drugim skanerze cośtam chciała od jakiś dziewczyn z EU bo widziałem covid-passy fruwające w powietrzu). My weszliśmy w każdym razie bez niczego.

Lotnisko DPS po przylocie - nikt o nic nie pyta. Pierwsze okienko - opłata wizowa, 10 walut albo karta płatnicza. Drugie okienko - pogranicznik i naklejka do paszportu. Trzecie okienko pokazujesz kod QR z odprawy celnej online. Welcome to Bali.
_________________
R.

Pierwsze raz w Afryce: https://www.fly4free.pl/forum/a-na-koniec-ktos-ci-powie-ze-nic-z-tej-afryki-nie-widziales,213,175117
Pojechaliśmy z nastolatkami w kilkumiesięczną podróż dookoła świata: W sto dni dookoła świata
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Indonezja, covid
#135 PostWysłany: 18 Sty 2023 08:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4088
HON fly4free
@zawiert
*through
DPS QR na pewno do celnej?
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Indonezja, covid
#136 PostWysłany: 18 Sty 2023 18:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 1691
Loty: 205
Kilometry: 463 041
srebrny
Ojtam pisane na szybko - w DPS po przylocie jest najpierw opłata za wizę, potem normalnie akcja paszport.
Potem odbiera się bagaż z taśmy i idzie na kontrolę celną (customs). Tak jak ktoś radził trzeba zrobić wcześniej wszystko online i mieć kod qr (nic to nie ma wspólnego z linią lotniczą), bo pan tylko skanuje kody. Jak ktoś deklaracji nie wypełnił to jest darmowe wifi i jedzie się na miejscu przez telefon, aby ostatecznie mieć kod qr.

Potem jeszcze wyrywkowo brali na przeglądanie bagażu, ale dzieciatych nigdy nie łapią więc poszliśmy dalej.

Ah, zapomniałbym lekki OT. W internecie piszą jakoby warto zamówić online kartę sim w ichnim telekomsel i odebrać na lotnisku (trzeba podać masę danych jak imei i skan paszportu) - ale ta metoda nie działa- turystyczne sim karty można tylko w jakimś biurze w (niepamiętam) odebrać więc cała procedura o kant …. Strata czasu. Dzisiaj w Ubud 40% taniej dostałem sim u prywaciarza co miał wszystkie sieci w ofercie.
_________________
R.

Pierwsze raz w Afryce: https://www.fly4free.pl/forum/a-na-koniec-ktos-ci-powie-ze-nic-z-tej-afryki-nie-widziales,213,175117
Pojechaliśmy z nastolatkami w kilkumiesięczną podróż dookoła świata: W sto dni dookoła świata
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Indonezja, covid
#137 PostWysłany: 18 Lut 2023 16:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2019
Posty: 9
Witam wszystkich,
Czy mogę prosić o aktualne info na temat testów covid na Bali?
Jako to wygląda na chwilę obecną? Trzeba mieć test?
Z góry dziękuję za pomoc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Indonezja, covid
#138 PostWysłany: 18 Lut 2023 16:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Maj 2012
Posty: 422
niebieski
tak nadal trzeba
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Indonezja, covid
#139 PostWysłany: 18 Lut 2023 16:31 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8588
złoty
fortuna napisał(a):
tak nadal trzeba

Żartujesz sobie, prawda?

https://bali.com/bali/corona-virus-bali-indonesia/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Indonezja, covid
#140 PostWysłany: 18 Lut 2023 16:56 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 951
niebieski
@boots A niezaszczepieni?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 162 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group